Maraşta Haber
Maraşta Haber

5.“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Kitap Dağıtım Töreni

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Onikişubat Belediyesinin birlikte yürüttüğü ,bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde, okul müdürleriyle bir araya gelerek, kitap dağıtımlarını yaptı. Programa Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut, Millî Eğitim […]

5.“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Kitap Dağıtım Töreni

21 Ocak 2020 - 13:28A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Onikişubat Belediyesinin birlikte yürüttüğü ,bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” projesi kapsamında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde, okul müdürleriyle bir araya gelerek, kitap dağıtımlarını yaptı. Programa Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü,Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut, Millî Eğitim Şube Müdürü Cuma Doğan, okul müdürleri, siyasiler ve öğretmenler katıldı.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü şu ifadelere yer verdi.

“ Öğrencilerimize kitap okuma sevgisini aşılamak, kitap okumayı kültür haline getirebilmek için 5 yıldır Onikişubat Belediyesi ile bu projeyi yürütüyoruz. 5 yıldır gözlemlediğim şu ki, katılım artarak devam ediyor, hatta velilerimiz de okuyor ve okullar tarafından onlara da yarışma düzenleniyor. Her bir kitap uzmanlar ve öğretmenler tarafından titizlikle seçiliyor ve sınıflarına göre belirleniyor. Tüm öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüz’deki yöneticilerimize ve Onikişubat Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kürsüye davet edilen Başkan Mahçiçek ise sözlerine şöyle devam etti.

“Her zaman söylediğim gibi bizler fiziki çalışmaların ötesinde, bu ülkenin geleceğini sahiplenecek çocuklarımızın eğitilmesi ve onlara imkan verilmesi için gayret ediyoruz.

Türkiye genelinde bu ölçekte bir proje yok. Şimdiye kadar 282 bin kitap dağıtmışız ve 2.5 milyon okuma oranına ulaşmışız. Gerçekten büyük bir rakam. Projemizle Milli Eğitim Müdürlüğümüz ödül aldı.

Dijital çağda çocukların teknoloji bağımlılığı yaşadığı dönemde, onları okumaya sevk etmek ve teşvik etmek çok önemli. Bizler sadece bu projeyle değil, “Kültürünü Keşfet” projemizle de okullarda yarışmalar yapıyoruz. Kırsalda 65 adet Bilgi ve Kültür Evi, merkezde 7 adet Bilgi ve Kültür Evimizle hizmet veriyoruz. Merkezde bulunan Bilgi ve Kültür Evlerimizde üniversite hazırlık kursları vererek öğrencilerimizin faydalanmasını sağlıyoruz. Yakın bir tarihte KPSS hazırlık kursları da açacağız.

Bizim yeni neslimiz de inşallah hem bilimde, hem de ilimde ilerleyip yeni çağda, yeni bir Türkiye inşâ edecekler.

Bunların meyvesini de görüyoruz zaten. Kendi gemisini, denizaltısını, helikopterini, silahını ve yerli arabasını üreten bir Türkiye var artık. Bundan sonra da ülkemizi daha iyi konumlara taşıyacak gençlerimizdir.

Bu programı Milli Eğitim Müdürlüğümüz’ün katkılarıyla hazırladık. Tüm öğretmen, yönetici ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bütün öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin tatillerini en iyi ve verimli bir şekilde geçirmelerini temenni ediyorum.”

Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ise şu ifadelere yer verdi.

“En değerli yatırım insana yapılan yatırımdır. Uzun vadeli planlar yapıyorsak, Türkiye’nin gerçekten büyük bir ülke olmasını istiyorsak öğrencilere ve eğitime yatırım yapmak durumundayız. Bu projede en temel örneklerinden bir tanesi.

Biz 5 yaşında çocukları ana sınıfından, 18 yaşında lise son sınıfa kadar okutup mezun ediyoruz. Tabi ki matematik, fizik, kimyanın yanı sıra ahlakı da öğreteceğiz.

Okullarda çocuklarımıza öğreteceğimiz en önemli şey kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıdır.

Şehir genelinde 60 bin kitap dağıtılıyor. Bu projeye öncülük eden başta Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e, personeline, okul müdürlerine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Öğrencilere dağıtılacak kitaplar sınıflarına göre setler halinde okul müdürlerine ve tüm okullara olmak üzere teslim edildi. İlginin bir hayli yoğun olduğu programda Başkan Mahçiçek’in okul müdürleriyle samimi sohbetlerinin ardından program noktalandı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız v...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahramanmaraş İl Temsilciliği’nce bu yıl 6’ncısı düzenlenen Yaz Okulları’nın aç...

Nuri Pakdil BİLSEM’in TÜBİTAK 4006 Sergisi Göz Doldurdu Nuri Pakdil BİLSEM’in TÜBİTAK 4006...

Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim Sanat Merkezi tarafından kurum içinde yıl sonu etkinliği kapsamında sergilenen TÜBİTAK 4006 projeleri b...

Erkenez Ortaokulu Yıl Sonu TÜBİTAK 4006 Etkinliği Erkenez Ortaokulu Yıl Sonu TÜBİTAK 4006 ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Erkenez Ortaokulunda Okul Müdürü Ramazan Ramazan Sakar Yönetimi ve İngilizce Öğretmeni Tuğba Diken koordines...

Tolay ve  Bodovoğlu Ailesinin Mutlu Günü Tolay ve Bodovoğlu Ailesinin Mutlu Günü...

Serpil ve Sadettin Tolay ailesinin güzel ve hanımefendi kızları Özge – Fatma ve Hikmet Bodovoğlu ailesinin yakışıklı ve beyefedi oğulla...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Yusuf Baran çocuğumuza um...

Haydi Türkiye’m Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Bu...

Keçeci ve Güneş Ailesinin Mutlu Günü Keçeci ve Güneş Ailesinin...

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Ç...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye...

Babalar Günü Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Babalar Günü Konulu Fasl-...

( EV SAHİBİ ŞAİR: ÂDEM YAZAR) Kimsenin varına minnet etmedi ...

BANKA PROMOSYONLARI BANKA PROMOSYONLARI

            Bu günlerde banka promosyonlarını soranlar çoğal...

Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim y...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahr...

Babalar Günü Babalar Günü

Hikâye şöyle Amerikalı bir savaş gazisinin kızı, anneler gün...

Örnek Bir Etkinlik: Yazar Mustafa Okumuş’a Saygı Programı Örnek Bir Etkinlik: Yazar...

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği güzide eğitimci, şair ve yazar...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesinden Muhteşem bir etkinlik Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Onikişubat ilçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şube...

İYİ Part’den Germenica  Antik Kenti Konulu Basın Açıklaması İYİ Part’den Germen...

 İyi Parti  Kahramanmaraş İk Başkanı  Av.Ahmet ÇABUKEL, Germ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ