Maraşta Haber
Maraşta Haber

5 Bin Kişilik İstihdamın Yol Haritası Şekilleniyor

Elbistan Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) orta ve uzun vadede yapılması planlanan çalışmaları ile ilgili yol haritası şekilleniyor. Besi OSB projesinin hayata geçmesi ile Elbistan’da ekonomi hayat bulacak. Elbistan Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, yönetim kurulu heyeti ile birlikte kent ekonomisine 500 milyon […]

5 Bin Kişilik İstihdamın Yol Haritası Şekilleniyor

21 Mayıs 2021 - 6:11A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Elbistan Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) orta ve uzun vadede yapılması planlanan çalışmaları ile ilgili yol haritası şekilleniyor. Besi OSB projesinin hayata geçmesi ile Elbistan’da ekonomi hayat bulacak.

Elbistan Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, yönetim kurulu heyeti ile birlikte kent ekonomisine 500 milyon liralık katkı sunacak projeyle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunmak üzere Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaretlerle ilgili olarak değerlendirme yapan Elbistan Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, birçok sektörü kapsayan entegre projenin, yatırım talebi toplama ve lansman noktasına odaklandıklarını söyledi.

Elbistan OSB’ye yatırımlarda anahtar konumundaki 6.bölge teşvikiyle ilgili de girişimlerin devam ettiğini anımsatan Başkan Gürbüz, “Özellikle OSB’ye yeni yatırımları hızlandırmak için bu kazanımı çok önemsiyoruz” dedi.

Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB’nin yönetim kurulu ve mütevelli heyetinin onaylanmasıyla birlikte projenin hız kazandığını belirten Başkan Gürbüz, “Doğan Mahallesi’nde 2 bin 800 dönümlük alanda kurulacak ve toplam 60 bin büyükbaş hayvan kapasitesi bulunacak Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB projemizde emin adımlarla ilerliyoruz. Bu kapsamda da yol haritasını şekillendirmek; orta ve uzun vadede atılacak adımları görüşmek üzere Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Şahin Balcıoğlu ile bir araya geldik.

Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 ortağı olduğu projede yüzde 35 ile Kahramanmaraş Valiliği, yüzde 15 ile Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası kurumları yer alıyor. Besi OSB, birbirini tamamlayan entegre bir proje. Tarım ve hayvancılığı başat olarak kabul edersek birçok sektörün zincir halkaları gibi yer alacağı tesislere ev sahipliği yapacak dev bir projeyi, kentimize, bölgemize ve ülkemize kazandırmış olacağız. Projemiz; 20 adet 50 başlık, 70 adet 100 başlık, 70 adet 150 başlık, 88 adet 250 başlık ve 39 adet de 500 başlık olmak üzere yaklaşık 300 işletmeyi bünyesinde barındıracak; 5 bin kişinin de ekmek kapısı olacak yer alacak” şeklinde konuştu.

Elbistan Tarıma Dayalı Besi İhtisas OSB’nin, kent ekonomisine yeni bir ufuk çizeceğini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Bu ufkun yolu, zorlu bir sürecin ardından açıldı. Biz de bu yolda kararlı ve emin adımlarla yürümek zorundayız. Burada yer alacak her bir sektörle ilgili detaylı analizleri yapıp en baştan saat gibi işleyen bir sistem kurma azmini taşıyoruz. İnşallah, el birliği ile en doğru stratejiyi seçerek 2022 yılında yatırım aşamasına getirmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Elbistan’ın 6.bölge teşvikine alınması konusuna da değinen Başkan Gürbüz, “6.bölge teşviki ilçemiz için başlı başına bir kazanım olacak. OSB’mizde yeni yatırımlar için anahtar vazifesi görecek. Bu konuda da ciddi adımlar atıyoruz. Ziyaretlerimizde de bu konuyu bir kez daha gündeme getirdik. İnşallah en kısa sürede müjdeli haberler alacağımıza inanıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Göksun’da yem bezelyesi tarla günü düzenlendi… Göksun’da yem bezelyesi tarla günü...

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İlçe Müdürlükleri işbirli...

Asansöer boşluğuna düşerek canından oldu Asansöer boşluğuna düşerek canından oldu...

Ekmek parası ve geçim kaymağını sağlamak için bir süre önce Hatay’a çalışmaya giden demirci ustası düştüğü asansör boşluğunda hayatını ...

Çürük Elmalar Partilimiz Değildir, İstedikleri Partiye Katılabilirler! Çürük Elmalar Partilimiz Değildir, İsted...

Kahramanmaraş’ta son bir kaç gündür Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı ve Yönetiminin, İyi Parti’ye geçtiği yönündeki sosyal medya...

Pazarcık Yumaklı Cerit İlkokulu’nda (PIRLS), Kapsamında Teşekkür Belgesi Pazarcık Yumaklı Cerit İlkokulu’nd...

Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi Yumaklıcerit İlkokulunda PIRLS 2021 uygulaması (Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması) kap...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Göksun’da yem bezelyesi tarla günü düzenlendi… Göksun’da yem bezel...

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çayır Mera ve Yem ...

Tarihine Sahip Çıkan Elbistan’da Kent Müzesi Açıldı Tarihine Sahip Çıkan Elbi...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  Şehir Müzesi’nin ...

Asansöer boşluğuna düşerek canından oldu Asansöer boşluğuna düşere...

Ekmek parası ve geçim kaymağını sağlamak için bir süre önce ...

“TELAFİDE BEN DE VARIM” HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR “TELAFİDE BEN DE VA...

5 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ola...

Matematiği sevdiren,kolaylaştıran kitap çıktı Matematiği sevdiren,kolay...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesitesi’nde Dr. Öğr....

BABALAR GÜNÜ  BABALAR GÜNÜ 

           Baba reklâm aracı ticaret yapmak için.           ...

Alkışlar ilk Adım Anaokuluna Alkışlar ilk Adım Anaokul...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesi İlk Adım Anaokulu tara...

Çürük Elmalar Partilimiz Değildir, İstedikleri Partiye Katılabilirler! Çürük Elmalar Partilimiz ...

Kahramanmaraş’ta son bir kaç gündür Büyük Birlik Partisi (BB...

Kaymakam Keçeli, Öğretmenlerden Biraz Daha Fedakarlık Bekliyoruz Kaymakam Keçeli, Öğretmen...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli berabe...

Pazarcık Yumaklı Cerit İlkokulu’nda (PIRLS), Kapsamında Teşekkür Belgesi Pazarcık Yumaklı Cerit İl...

Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi Yumaklıcerit İlkokulunda PIRLS...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ