Maraşta Haber
Maraşta Haber

15/09/2015 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan meclis toplantısı 15 Eylül 2015 Salı günü saat 14.00’te toplandı. Açılış ve yoklamanın ardından Ağustos ayı meclis toplantısının özeti okunarak karara bağlandı. Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi şu maddeleri görüştü. 1-Özel Kalem Müdürlüğünün, ‘Elbistan Kadın ve Yaşam Merkezi’ projesine dair işbirliği protokolünün […]

15/09/2015 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Toplandı

15 Eylül 2015 - 21:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan meclis toplantısı 15 Eylül 2015 Salı günü saat 14.00’te toplandı.

Açılış ve yoklamanın ardından Ağustos ayı meclis toplantısının özeti okunarak karara bağlandı.

Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Cemal Tanrıverdi başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi şu maddeleri görüştü.

1-Özel Kalem Müdürlüğünün, ‘Elbistan Kadın ve Yaşam Merkezi’ projesine dair işbirliği protokolünün imzalanması için Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

2-Emlak ve İstimlâk Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Fatmalı Mahallesi 106 ada 105 nolu parselde kayıtlı Fatmalı Belediyesi eski hizmet binasının Büyükşehir Belediyemize ait kısmının İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

3-Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının İLBANK tarafından yürütülen “Yerel Yönetimler Altyapı Geliştirme Projesi” kapsamında kullanılacak kredi için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

4- Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının ek ödenek ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

5-İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi Büyükyapalak Mah. 1111, 1112, 1113 parsellerde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

6-İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Elbistan İlçesi Büyükyapalak Mah. 3055 nolu parselde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili teklifi İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

7-Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının hizmet alımı yoluyla otobüs ve minibüs kiralama ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

8-Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının Plaka devri ücretleri ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

9-Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Türkoğlu İlçesine ait 1070,00 m2 yüzölçümlü kütüphane ve taziye evi binalarının Büyükşehir Belediyesine bedelsiz devri ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

10-Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığının Onikişubat İlçesi Hayrullah Mah. 6620 ada 3 nolu 2922,18 m2 nin satışı ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

11-Özel Kalem Müdürlüğünün Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğine üyelik ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

12-Özel Kalem Müdürlüğünün Afşin İlçesinde yeni düzenlenen meydan Şehit Er Ömer Erüstün’ün, Andırın İlçesinde yeni yapılan parka Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı’nın ve Önsen Mahallesinde yapılacak olan yeni parka Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Korkmaz’ın,  isminin verilmesi ile ilgili teklifi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Bu gündem maddelerinin ardından ilave gündem maddelerine geçildi ve gündem dışı gelen maddeler tek tek görüşülerek çeşitli komisyonlara havale edildi.

Başkanvekili Tanrıverdi Meclis’i kapatmayacaklarını ifade ederek ikinci oturumun 18 Eylül 2015 Cuma günü saat 14.30’da toplanacağını duyurarak oturuma ara verdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başkan Fırat Görgel: “Çok Çalışacak, Kahramanmaraş’ı Tekrar Ayağa Kaldıracağız” Başkan Fırat Görgel: “Çok Çalışacak, Kah...

Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “İnşallah bu kadim memlekete ve aziz millete çok güzel hizmetler kazandıracağız. İnşallah dev...

Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası...

Trabzon Caddesinde, yıkılan Valilik binası bahçesindeki  Atatürk anıtında düzenlenen programda,kırmızı şeritli İstiklal Madalyası, Hayr...

Ekinözü belediye başkanı Harun Vicdan mazbatasını alıp görevine başladı Ekinözü belediye başkanı Harun Vicdan ma...

31 Mart mahalli seçiminden zaferle çıkan Ekinözü belediye başkanı Harun Vicdan mazbatasını alıp devir-teslim töreni ile görevine başlad...

Şehit İdari Ataşe Galip Özmen MTA Lisesinde öğretmen ve ailelerine İftar yemeği Şehit İdari Ataşe Galip Özmen MTA Lisesi...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit İdari Ataşe Galip Özmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Okul Müdürü Huzeyfe Tahiroğlu başkanl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gastroşef yöresel yemek yapma yarışması sonuçlandı Gastroşef yöresel yemek y...

Milli Eğitim Bakanlığı Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışma...

Yaşar Gölcü İlkokulu Erasmus Projesi Kapsamında Romanyada Yaşar Gölcü İlkokulu Eras...

RAMANMARAŞ / DULKADİROĞLU – Yaşar Gölcü İlkokulu  İI M...

323. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 323. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 İşveli göz kırpar , yamaçta meşe Ebruli renk tablo, baktığ...

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Karatutlu Basın Toplantısı Düzenledi. DEVA Partisi Kahramanmara...

Karatutlu: “Herhangi bir söz hakkı doğarsa, bırakın Cu...

322. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 322. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Dağlara kar yağar, yükselir sesi, Tozar Elif Elif, der Kar...

Saçaklızade İlkokulu’nun “We Grow With Love”isimli etwinning projesi Saçaklızade İlkokulu̵...

Kahramanmaraş Onikişubat Saçaklızade İlkokulu 4.sınıf öğretm...

Başkan Fırat Görgel: “Çok Çalışacak, Kahramanmaraş’ı Tekrar Ayağa Kaldıracağız” Başkan Fırat Görgel: “Çok...

Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “İnşallah bu kadim...

Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı Kahramanmaraş’a İst...

Trabzon Caddesinde, yıkılan Valilik binası bahçesindeki  Ata...

Ekinözü belediye başkanı Harun Vicdan mazbatasını alıp görevine başladı Ekinözü belediye başkanı ...

31 Mart mahalli seçiminden zaferle çıkan Ekinözü belediye ba...

Başkan Erkan Gürbüz Mazbatayı Aldı Göreve Başladı Başkan Erkan Gürbüz Mazba...

Yarım asırdan sonra Elbistan Belediyesini alan CHP’de, Beled...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ