Maraşta Haber
Maraşta Haber

“İri olun, diri olun rektörünüzün aleyhine konuşmayın”

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rektörlerinin aleyhine konuşmamaları konuşunda uyardı. Alanda kimler vardı; iktidar partisinin milletvekilleri, İktidar Partisinin il başkanı, darbe girişiminde canını vermek üzere dışarı çıkan binlerce Sütçü İmam’ın torunu ve KSÜ personeli vardı. Rektör Bey sonra Akıllı olun, birçoğunu uyardığım halde […]

“İri olun, diri olun rektörünüzün aleyhine konuşmayın”

11 Ağustos 2016 - 20:05A+A-

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rektörlerinin aleyhine konuşmamaları konuşunda uyardı.

Alanda kimler vardı; iktidar partisinin milletvekilleri, İktidar Partisinin il başkanı, darbe girişiminde canını vermek üzere dışarı çıkan binlerce Sütçü İmam’ın torunu ve KSÜ personeli vardı.

Rektör Bey sonra Akıllı olun, birçoğunu uyardığım halde hala akıllı olmuyorlar’ diyerek kime ne mesaj verdi inanın bilmiyorum.

Daha da ilginci Sayın Rektör alanda fetöcülerle mücadeleyi kastederek böylesine zor görevlerin bir Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de kendisine verildiğini söyledi. Kendisini Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’la bile kıyasladı. Bir Allah’ın kulu çıkıp da ‘Sen Kimsin’ diye sormadı?

Sayın Rektör Deveci Siyasete girmeyeceğini söyleyerek Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal’ı rahatlattı. Âlim Allah Rektör siyasete girerse bu iki isimden birini kesebilirdi?

Gelelim Cumhurbaşkanı Erdoğan’la kendini kıyaslamasına;

Hocam; 17-25 Aralık operasyonundan sonra kaç tane Fetö üyesini işe aldın, kaç tane akademisyenin görevini yükselttin. Biliyor musun; fikrini beğenmediğimiz Nafi Baytorun aklına yatmadığı kişilere yıllarca akademik unvanlarını vermedi.

Siz ise; Doçentliği yeni dolmuş, profesörlüğü hak eden ve tutuklanan Doç. Dr. H.B.’nin profesörlüğünü vermek için hemen ilana çıktın. Adam gözaltına alınmasaydı bugün Prof olacaktı. Siz kendinizi nasıl Cumhurbaşkanımızla kıyaslıyorsunuz?

Doç. Dr. H.B’nin profesörlüğü direkten döndü, tutuklanan Mehmet D.’ye ise Doçentlik verdiniz,

Açıktan atadığın Yard. Doç. olarak işe aldığın Nurettin Y, Mehmet T, Fatih K hepsi Fetullahçı terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle açığa alındı. Bunların hepsini siz işe aldınız.

Şimdi de KSÜ içerisinde Fetulluhçı terör örgütü üyesiyle bağlantıları olanları rapor halinde ilgili yerlere bildiriyormuşsunuz.

Madem biliyorsun da neden işe aldınız, neden ünvanını yükselttiniz. Seçimlerde bu kişilerle ne gibi bir göbek bağı içerisine girdiniz?

Hoca, önce bu fetöcüleri işe alıyorsun, sonra da açığa alınması için uğraşıyorsun. Göz mü boyuyorsun, ne yapmaya çalışıyorsun?

Ah, sizin rektör olarak atamanızı imzalayan Başkomutanımıza ne diyebilirim ki; o arkanda duran Yök başkanına ne diyebilirim ki;

Allah rızası için iki tane müfettiş göndersin,

Birincisi 2015 Şubat’ta sistemi kurdurup 2015’in Nisan ayında yaptığın ihalenin hesabını sorsun

İkincisi de iktidar, muhalefet partilerinin teşkilatları ve milletvekilleriyle birlikte; sivil toplum kuruluşlarına, ‘siz beni desteklemediniz ama ben yine de rektör oldum’ dediğiniz iş adamlarına, kent esnafına ve artık tabana kadar yansıyan vatandaşlara bir sorsun….

Sorulanlardan yüzde 15 memnuniyet çıkarsa Rektörümüz Başımızın üstünde yeri var. Eğer yoksa orasını da O HAL’de siz düşünün…

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siyasetçiler Konuştu, Artık Söz Seçmende Siyasetçiler Konuştu, Artık Söz Seçmende...

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...

Sandıktan Çıkan İrade Başımızın Tacıdır. Sandıktan Çıkan İrade Başımızın Tacıdır....

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...

Sakın Uyandırmayalım! Sakın Uyandırmayalım!

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...

MHP aday tanıtım ve basın toplantısını neden terk ettik? MHP aday tanıtım ve basın toplantısını n...

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Tavşantepe Dinlenme Tesisleri” ne Uğradınız mı? Tavşantepe Dinlenme Tesis...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde kaplıcası ile ünlü Ilıca ...

Siyasetçiler Konuştu, Artık Söz Seçmende Siyasetçiler Konuştu, Art...

Adalet ve Kalkınma Partililer, Cumhuriyet Halk Patililer, Mi...

“OSB’ye Doğalgaz Verilecek” “OSB’ye Doğalgaz Ve...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

Cesur Ailesinin Acı Günü Cesur Ailesinin Acı Günü...

Aslen Ekmekçi mahallesinden olan, İsa divanlı mahallesi sara...

3.Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı 3.Eğitim Bölgesi Okul Müd...

Dulkadiroğlu İlçe millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3.Eğitim Bö...

Köprülü Kavşak Göz Kamaştırıyor Köprülü Kavşak Göz Kamaşt...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehrin çehresinin değişi...

Onikişubat Belediyesi Hünerli Elleri Ödülleriyle Buluşturacak Onikişubat Belediyesi Hün...

Onikişubat Belediyesi geleneksel el sanatlarının aslını koru...

Sandıktan Çıkan İrade Başımızın Tacıdır. Sandıktan Çıkan İrade Baş...

Bir kimseyi bir göreve getirirken keyfi davranmamalı, görevi...

“Gönül Yıkmayacağız Gönüller Kuracağız” “Gönül Yıkmayacağız Gönül...

İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı Ramazan Bayramı dolayısıy...

Ak Parti Adayı Habibe Öçal, Kaza Geçirdi Ak Parti Adayı Habibe Öça...

Adalet ve Kalınma Partisi Kahramanmaraş 6. sıra Milletvekili...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ