Maraşta Haber
Maraşta Haber

“İri olun, diri olun rektörünüzün aleyhine konuşmayın”

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rektörlerinin aleyhine konuşmamaları konuşunda uyardı. Alanda kimler vardı; iktidar partisinin milletvekilleri, İktidar Partisinin il başkanı, darbe girişiminde canını vermek üzere dışarı çıkan binlerce Sütçü İmam’ın torunu ve KSÜ personeli vardı. Rektör Bey sonra Akıllı olun, birçoğunu uyardığım halde […]

“İri olun, diri olun rektörünüzün aleyhine konuşmayın”

11 Ağustos 2016 - 20:05A+A-

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rektörlerinin aleyhine konuşmamaları konuşunda uyardı.

Alanda kimler vardı; iktidar partisinin milletvekilleri, İktidar Partisinin il başkanı, darbe girişiminde canını vermek üzere dışarı çıkan binlerce Sütçü İmam’ın torunu ve KSÜ personeli vardı.

Rektör Bey sonra Akıllı olun, birçoğunu uyardığım halde hala akıllı olmuyorlar’ diyerek kime ne mesaj verdi inanın bilmiyorum.

Daha da ilginci Sayın Rektör alanda fetöcülerle mücadeleyi kastederek böylesine zor görevlerin bir Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de kendisine verildiğini söyledi. Kendisini Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’la bile kıyasladı. Bir Allah’ın kulu çıkıp da ‘Sen Kimsin’ diye sormadı?

Sayın Rektör Deveci Siyasete girmeyeceğini söyleyerek Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal’ı rahatlattı. Âlim Allah Rektör siyasete girerse bu iki isimden birini kesebilirdi?

Gelelim Cumhurbaşkanı Erdoğan’la kendini kıyaslamasına;

Hocam; 17-25 Aralık operasyonundan sonra kaç tane Fetö üyesini işe aldın, kaç tane akademisyenin görevini yükselttin. Biliyor musun; fikrini beğenmediğimiz Nafi Baytorun aklına yatmadığı kişilere yıllarca akademik unvanlarını vermedi.

Siz ise; Doçentliği yeni dolmuş, profesörlüğü hak eden ve tutuklanan Doç. Dr. H.B.’nin profesörlüğünü vermek için hemen ilana çıktın. Adam gözaltına alınmasaydı bugün Prof olacaktı. Siz kendinizi nasıl Cumhurbaşkanımızla kıyaslıyorsunuz?

Doç. Dr. H.B’nin profesörlüğü direkten döndü, tutuklanan Mehmet D.’ye ise Doçentlik verdiniz,

Açıktan atadığın Yard. Doç. olarak işe aldığın Nurettin Y, Mehmet T, Fatih K hepsi Fetullahçı terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle açığa alındı. Bunların hepsini siz işe aldınız.

Şimdi de KSÜ içerisinde Fetulluhçı terör örgütü üyesiyle bağlantıları olanları rapor halinde ilgili yerlere bildiriyormuşsunuz.

Madem biliyorsun da neden işe aldınız, neden ünvanını yükselttiniz. Seçimlerde bu kişilerle ne gibi bir göbek bağı içerisine girdiniz?

Hoca, önce bu fetöcüleri işe alıyorsun, sonra da açığa alınması için uğraşıyorsun. Göz mü boyuyorsun, ne yapmaya çalışıyorsun?

Ah, sizin rektör olarak atamanızı imzalayan Başkomutanımıza ne diyebilirim ki; o arkanda duran Yök başkanına ne diyebilirim ki;

Allah rızası için iki tane müfettiş göndersin,

Birincisi 2015 Şubat’ta sistemi kurdurup 2015’in Nisan ayında yaptığın ihalenin hesabını sorsun

İkincisi de iktidar, muhalefet partilerinin teşkilatları ve milletvekilleriyle birlikte; sivil toplum kuruluşlarına, ‘siz beni desteklemediniz ama ben yine de rektör oldum’ dediğiniz iş adamlarına, kent esnafına ve artık tabana kadar yansıyan vatandaşlara bir sorsun….

Sorulanlardan yüzde 15 memnuniyet çıkarsa Rektörümüz Başımızın üstünde yeri var. Eğer yoksa orasını da O HAL’de siz düşünün…

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mekânın Cennet Olsun KARAKOÇ… Mekânın Cennet Olsun KARAKOÇ…

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...

Bahaettin Karakoç’un yüreğini “Beyaz Dilekçe” den okumak Bahaettin Karakoç’un yüreğini “Beyaz Dil...

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...

Şiirimizin Yüz Akı Şiirimizin Yüz Akı

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...

Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a...

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’nin geçtiğimiz haftalarda meydanlarda yaptığı konuşmasında halkı iri olmaları, diri olmaları ve rek...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmazı Ziyaret Etti. TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğ...

Tüm Eğitim çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kahramanmaraş Şub...

Milletvekili Aycan, Hekim ile hasta karşı karşıya getirilmemeli Milletvekili Aycan, Hekim...

 MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ın ikt...

“Seçimler Ülke ve Elbistan İçin Çok Önemli” “Seçimler Ülke ve Elbista...

Bünyamin Kılıç, AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı...

Başkan Küçük’ten Veda ve Teşekkür Başkan Küçük’ten Veda ve ...

İçişleri Bakanlığı Tarafından Görevden Geçici Uzaklaştırılan...

Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti. Emekli Müfettiş Fevzi Gök...

Aslen Afşinli Olup Mehmet Akif Mahallesinde İkamet Eden Merh...

Mahir Ünal’a,KMBGC’den  ‘Teşekkür’ Ziyareti Mahir Ünal’a,KMBGC’den ‘...

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan...

Kahramanmaraşlı Er Şehit Düştü Kahramanmaraşlı Er Şehit ...

Kahramanmaraşlı Piyade Sözleşmeli Er Cemil Kaçmaz Şehit Hava...

Kar Mesaisi Kar Mesaisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kar yağışı olan bölgeler...

Çukurhisar Yolunda Araç Uçuruma Yuvarlandı Çukurhisar Yolunda Araç U...

Kahramanmaraş-Fırnız/Çukurhisar Yolunda  kar yağışı nedeniyl...

Eğitim Bir-Sen Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ı Ziyaret Etti Eğitim Bir-Sen Yönetimi M...

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Kahramanmaraş 1. Nolu Başkanı Ab...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ