Maraşta Haber
Maraşta Haber

İhanet Bitmeyecek

İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda sevinerek tarihin derinliklerine yolladık. Geri gelir mi? Allah göstermesin! 2017’yi kendisine benzetmeye çalışır mı? İnşallah benzetemez. Hükümet yetkilileri; ‘benzetme gayretlerine asla müsaade etmeyiz’ diyorlar. İnanmaktan dua etmekten başka ne yapabiliriz ki? Hafızamız çok zayıf. Bu sebeple, geride bıraktığımız […]

İhanet Bitmeyecek

03 Ocak 2017 - 7:57A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda sevinerek tarihin derinliklerine yolladık. Geri gelir mi? Allah göstermesin! 2017’yi kendisine benzetmeye çalışır mı? İnşallah benzetemez. Hükümet yetkilileri; ‘benzetme gayretlerine asla müsaade etmeyiz’ diyorlar. İnanmaktan dua etmekten başka ne yapabiliriz ki? Hafızamız çok zayıf. Bu sebeple, geride bıraktığımız yıl içerisinde (2016 yılında) neler yaşamışız, hatırlamakta bence yarar var.  

2016 Ocak ayı: Yeni umutlarla ve hayallerle başlanılan yeni yılın ilk ayında kötü haberler peş peşe gelmeye başlamıştı. İlk olarak 12 Ocak 2016’da, İstanbul’daki Sultanahmet Meydanı’nda, bir IŞİD militanının üzerindeki bombayı patlatılması sonucu, saldırgan dâhil 13 kişi hayatını kaybetmişti. Bir başka üzücü olay ise Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Kanlıca’daki evinde sabah sporu yaparken kalp krizi geçirerek vefat etmişti. 

Şubat ayı: 17 Şubat 2016’da Türkiye’nin kalbi Ankara’da, PKK terör örgütü tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait askeri servis aracının geçişi sırasında gerçekleştirilen hain saldırıda 29 kişi hayatını yitirmişti.

Mart ayı: 2016 yılının Mart ayı da Türkiye ve dünyadaki terör saldırılarıyla geçti. 13 Mart 2016’da Ankara Güvenpark’ta gerçekleşen bombalı saldırıda ikisi saldırgan 38 kişi hayatını kaybetti. Mart ayında terör Avrupa’nın başkenti Belçika’yı da kana buladı.

Nisan ayı: 2016 yılının en sakin geçen ayı Nisan oldu. Nisan ayındaki en sevindirici olay ise Beşiktaş Spor Kulübümüzün Stat’ı, Vodafone Arena açıldı. Bir başka güzellik ise Türkiye’nin 4,5G’ye geçişi oldu. 4.5G’ye geçişle ülkemizin teknolojide yeni bir çağ atladığı söylendi.

Mayıs ayı: AK Parti’nin Mayıs ayında yapılan Olağanüstü Genel Kurul’unda Genel başkanlık el değiştirdi. Ahmet Davutoğlu’nun yerine Binali Yıldırım Genel Başkan oldu. Binali Yıldırım, istifa eden Ahmet Davutoğlu’nun yerine Türkiye Cumhuriyeti’nin 27. Başbakanı oldu.

Haziran ayı: İngiltere Avrupa Birliği’nde kalıp kalmamayı referanduma götürdü. Referandumundan dünyayı şoke edecek bir sonuç çıktı. Halkın yüzde 51,9’u AB’ye hayır, dedi. AB’de kalınması yönünde politika yürüten İngiltere Başbakanı David Cameron istifa etti. Bu durum piyasalarda tedirginlik yarattı.

Temmuz ayı: Ülkemiz 15 Temmuz gecesi, alçakça bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Ordu içindeki FETÖ’cü cuntanın planladığı darbe girişimine sokaklara dökülen milyonlarca vatandaş karşı koydu. Tankların üzerine çıkan, Tankların önüne yatan gerçek demokrasi kahramanlarını dünya şaşkın şaşkın seyretti. Ülkemizde, ‘Olağan Üstü Hal’ dönemi başladı.

Ağustos ayı: Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm kuvvetlerindeki seçkin birliklerinden oluşturulan Müşterek Özel Görev Kuvveti, 24 Ağustos sabahı Suriye’nin Cerablus bölgesini IŞİD teröründen temizlemek için Fırat Kalkanı ismi verilen bir operasyona başladı. Yaklaşık dört aydır süren operasyonlarda 40’a yakın şehit verilirken binlerce terör yığınağı ve terörist imha edildi.

Eylül ayı: Hababam Sınıfı’nın Damat Ferit’i, Yeşilçam’ın efsanevi aktörü Tarık Akan 16 Eylül’de hayata gözlerini yumdu.  

Ekim ayı: 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açıklanan OHAL, 3 ay daha uzatıldı.

Kasım ayı: ABD, tarihinin en baş döndürücü seçim kampanyasını geride bırakarak 45’inci başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Seçim sonuçları kuşkusuz herkes için sürpriz olurken ABD’nin yeni başkanı Cumhuriyetçi aday Donald Trump oldu. Trump görevine 20 Ocak 2017 tarihinde başlayacak.

Aralık ayı: 2016 yılı terör olaylarıyla başlayıp terör olayları ile bitiyor. Terörün çirkin yüzü, yılın son ayında sürekli meydanlardaydı. Beşiktaş – Bursaspor maçından bir saat sonra, Vodafone Arena yakınlarında gerçekleştirilen çifte terör saldırısında 45 vatan evladı hayatını kaybederken, Türkiye’de bir günlük ulusal yas ilan edildi. Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısının yaraları henüz sarılmadan bir hafta sonra hainler bu kez Kayseri’de ortaya çıktı. Çarşı iznine çıkan askerleri hedef alan bombalı saldırıda 14 askerimiz şehit oldu. Ankara’da Rusya’nın Ankara Büyük Elçisi yapılan bir silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetti. Yılın ilk saatlerinde İstanbul’da bir gece kulübüne yapılan silahlı saldırıda ise çoğu yabancı uyruklu 39 kişi hayatını kaybetti.

Anlaşılan, ihanet bitmeyecek. Ülkemizi bölmek için oluşturulan alçak ittifak; ‘PKK, FETÖ ve DAİŞ ortaklığı’ bir süre daha devam edecek. Cenab-ı Hak hainleri helak etsin. Soylarını kurutsun inşallah. Askerlerimizi, Polislerimizi ve günahsız sivil vatandaşlarımızı bu hainlerin tuzaklarından esirgesin inşallah.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“GÜL”Ü ANLAMAK “GÜL”Ü ANLAMAK

Hayatın semâvî renklerinin solduğu, “eşyânın hakîkati”nin maddeye müncer olduğu, ruhlara katmer siyahı gecelerin dolduğu ve mânânın anl...

DÜN BU GÜN DÜN BU GÜN

DÜNÜN GÜNEŞİ İLE, GÜNÜN ÇAMAŞIRINI Kurutmak hiç mümkün mü, Allah bilir yarını…?   TÜK’RÜĞE YAZIK   Bir değilse senin, dışınla...

Usare, Alkış ve Edik… Usare, Alkış ve Edik…

Anadolu’nun çeşitli köşelerinde çıkartılan edebiyat dergileri için Cemil Meriç; ‘Bir şehrin iç sokakları gibi mahrem, samimidirler. Dev...

ŞEHİTLER ÖLMEZ… ŞEHİTLER ÖLMEZ…

Cennette bir bahçe onların yeri Şehit teni solmaz, vatan bölünmez. Benim şehidimin secdeden gayrı Alnı yere gelmez, vatan bölünmez. * M...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürlüğü’den “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” toplantısı Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yapılan 2021 ‘Yun...

İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü’ne Çalışma Ziyareti İl Tarım Ve Orman Müdürlü...

Hayatın her alanındaki bireylerin istihdam edilebilirlikleri...

MEB 5, 6, 7 ve 8. Sınıf Düzeylerinde 5. Ünite Çalışma Fasikülleri Yayımlandı MEB 5, 6, 7 ve 8. Sınıf D...

Millî Eğitim Bakanlığının, uzaktan eğitim sürecinde öğrencil...

Eğitim camiasının başı sağ olsun Eğitim camiasının başı sa...

Edindiğimiz bilgiye göre Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi 1...

Kahramanmaraş’ta “Eğitimde İyi Örnekler” Ödül Töreni Yapıldı Kahramanmaraş’ta &#...

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Eğitimde Model Örnekl...

Depreme Karşı Hazırlıklı Olun Depreme Karşı Hazırlıklı ...

KAHRAMANMARAŞ İl AFAD Müdürlüğü 1-7 Mart deprem haftası boyu...

TYB Kahramanmaraş Şubesi, KSÜ İşbirliği Protokolü TYB Kahramanmaraş Şubesi,...

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Kahramanmaraş Şubesi, Kahrama...

Yahya Kemal İlkokulu Destan Yazmaya Devam Ediyor Yahya Kemal İlkokulu Dest...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde  “Eğitimde Bir”in...

Kahramanmaraş İçin Uygulanacak Kararlar Kahramanmaraş İçin Uygula...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO               : ...

Yüz yüze Eğitimle İlgili Basın Açıklaması Yüz yüze Eğitimle İlgili ...

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ