Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

İhanet Bitmeyecek

İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda sevinerek tarihin derinliklerine yolladık. Geri gelir mi? Allah göstermesin! 2017’yi kendisine benzetmeye çalışır mı? İnşallah benzetemez. Hükümet yetkilileri; ‘benzetme gayretlerine asla müsaade etmeyiz’ diyorlar. İnanmaktan dua etmekten başka ne yapabiliriz ki? Hafızamız çok zayıf. Bu sebeple, geride bıraktığımız […]

İhanet Bitmeyecek

03 Ocak 2017 - 7:57A+A-


İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda sevinerek tarihin derinliklerine yolladık. Geri gelir mi? Allah göstermesin! 2017’yi kendisine benzetmeye çalışır mı? İnşallah benzetemez. Hükümet yetkilileri; ‘benzetme gayretlerine asla müsaade etmeyiz’ diyorlar. İnanmaktan dua etmekten başka ne yapabiliriz ki? Hafızamız çok zayıf. Bu sebeple, geride bıraktığımız yıl içerisinde (2016 yılında) neler yaşamışız, hatırlamakta bence yarar var.  

2016 Ocak ayı: Yeni umutlarla ve hayallerle başlanılan yeni yılın ilk ayında kötü haberler peş peşe gelmeye başlamıştı. İlk olarak 12 Ocak 2016’da, İstanbul’daki Sultanahmet Meydanı’nda, bir IŞİD militanının üzerindeki bombayı patlatılması sonucu, saldırgan dâhil 13 kişi hayatını kaybetmişti. Bir başka üzücü olay ise Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Kanlıca’daki evinde sabah sporu yaparken kalp krizi geçirerek vefat etmişti. 

Şubat ayı: 17 Şubat 2016’da Türkiye’nin kalbi Ankara’da, PKK terör örgütü tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait askeri servis aracının geçişi sırasında gerçekleştirilen hain saldırıda 29 kişi hayatını yitirmişti.

Mart ayı: 2016 yılının Mart ayı da Türkiye ve dünyadaki terör saldırılarıyla geçti. 13 Mart 2016’da Ankara Güvenpark’ta gerçekleşen bombalı saldırıda ikisi saldırgan 38 kişi hayatını kaybetti. Mart ayında terör Avrupa’nın başkenti Belçika’yı da kana buladı.

Nisan ayı: 2016 yılının en sakin geçen ayı Nisan oldu. Nisan ayındaki en sevindirici olay ise Beşiktaş Spor Kulübümüzün Stat’ı, Vodafone Arena açıldı. Bir başka güzellik ise Türkiye’nin 4,5G’ye geçişi oldu. 4.5G’ye geçişle ülkemizin teknolojide yeni bir çağ atladığı söylendi.

Mayıs ayı: AK Parti’nin Mayıs ayında yapılan Olağanüstü Genel Kurul’unda Genel başkanlık el değiştirdi. Ahmet Davutoğlu’nun yerine Binali Yıldırım Genel Başkan oldu. Binali Yıldırım, istifa eden Ahmet Davutoğlu’nun yerine Türkiye Cumhuriyeti’nin 27. Başbakanı oldu.

Haziran ayı: İngiltere Avrupa Birliği’nde kalıp kalmamayı referanduma götürdü. Referandumundan dünyayı şoke edecek bir sonuç çıktı. Halkın yüzde 51,9’u AB’ye hayır, dedi. AB’de kalınması yönünde politika yürüten İngiltere Başbakanı David Cameron istifa etti. Bu durum piyasalarda tedirginlik yarattı.

Temmuz ayı: Ülkemiz 15 Temmuz gecesi, alçakça bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Ordu içindeki FETÖ’cü cuntanın planladığı darbe girişimine sokaklara dökülen milyonlarca vatandaş karşı koydu. Tankların üzerine çıkan, Tankların önüne yatan gerçek demokrasi kahramanlarını dünya şaşkın şaşkın seyretti. Ülkemizde, ‘Olağan Üstü Hal’ dönemi başladı.

Ağustos ayı: Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm kuvvetlerindeki seçkin birliklerinden oluşturulan Müşterek Özel Görev Kuvveti, 24 Ağustos sabahı Suriye’nin Cerablus bölgesini IŞİD teröründen temizlemek için Fırat Kalkanı ismi verilen bir operasyona başladı. Yaklaşık dört aydır süren operasyonlarda 40’a yakın şehit verilirken binlerce terör yığınağı ve terörist imha edildi.

Eylül ayı: Hababam Sınıfı’nın Damat Ferit’i, Yeşilçam’ın efsanevi aktörü Tarık Akan 16 Eylül’de hayata gözlerini yumdu.  

Ekim ayı: 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açıklanan OHAL, 3 ay daha uzatıldı.

Kasım ayı: ABD, tarihinin en baş döndürücü seçim kampanyasını geride bırakarak 45’inci başkanını belirlemek için sandık başına gitti. Seçim sonuçları kuşkusuz herkes için sürpriz olurken ABD’nin yeni başkanı Cumhuriyetçi aday Donald Trump oldu. Trump görevine 20 Ocak 2017 tarihinde başlayacak.

Aralık ayı: 2016 yılı terör olaylarıyla başlayıp terör olayları ile bitiyor. Terörün çirkin yüzü, yılın son ayında sürekli meydanlardaydı. Beşiktaş – Bursaspor maçından bir saat sonra, Vodafone Arena yakınlarında gerçekleştirilen çifte terör saldırısında 45 vatan evladı hayatını kaybederken, Türkiye’de bir günlük ulusal yas ilan edildi. Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısının yaraları henüz sarılmadan bir hafta sonra hainler bu kez Kayseri’de ortaya çıktı. Çarşı iznine çıkan askerleri hedef alan bombalı saldırıda 14 askerimiz şehit oldu. Ankara’da Rusya’nın Ankara Büyük Elçisi yapılan bir silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetti. Yılın ilk saatlerinde İstanbul’da bir gece kulübüne yapılan silahlı saldırıda ise çoğu yabancı uyruklu 39 kişi hayatını kaybetti.

Anlaşılan, ihanet bitmeyecek. Ülkemizi bölmek için oluşturulan alçak ittifak; ‘PKK, FETÖ ve DAİŞ ortaklığı’ bir süre daha devam edecek. Cenab-ı Hak hainleri helak etsin. Soylarını kurutsun inşallah. Askerlerimizi, Polislerimizi ve günahsız sivil vatandaşlarımızı bu hainlerin tuzaklarından esirgesin inşallah.

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FETÖ’den geri alın! FETÖ’den geri alın!

İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda seviner...

TEMMUZ’UN 15’İ! TEMMUZ’UN 15’İ!

İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda seviner...

MHP’de Değişim; Başkan Ömer Özkan MHP’de Değişim; Başkan Ömer Özkan

İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda seviner...

TÜRK MİLLETİYİZ… TÜRK MİLLETİYİZ…

İyisiyle kötüsüyle, hüznüyle sevinciyle bir yılı daha geride bıraktık. Bizim açımızdan hiçte kolay geçmeyen 2016 yılını birazda seviner...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Feci Kazada Büyükşehir İtfaiyesi Zamanla Yarıştı Feci Kazada Büyükşehir İt...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin Gaziantep ...

Kafkas Kültür Derneği Başkan Erkoç’u Ziyaret Etti Kafkas Kültür Derneği Baş...

Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği heyeti Büyükşehir Beledi...

Afşin Belediyesine 2 Ödül Afşin Belediyesine 2 Ödül...

Marka belediyeler dergisi ve akpartilibelediyeler.com haber ...

Dünya Zirveleri HAKAN’sız Kaldı! Dünya Zirveleri HAKAN’sız...

Türkiye’nin yanı sıra Dünya çapında ünlü uluslararası profes...

Sır Barajı bir can daha aldı Sır Barajı bir can daha a...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye dalgıçlarının ba...

Büyükşehir Polonya Kütüphanelerini Gezdi Büyükşehir Polonya Kütüph...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ...

Kahramanmaraş Yemenisi Tescillendi Kahramanmaraş Yemenisi Te...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak el sanatlarımız v...

Akkurt, Elbistan da İnşaatları Gezdi Akkurt, Elbistan da İnşaa...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Elb...

“Yedikuyuları Sezona Yetiştirmeyi Hedefliyoruz” “Yedikuyuları Sezona Yeti...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç...

Göksun’lu Paşa Terfi Etti Göksun’lu Paşa Terfi Etti...

Jandarma Genel Komutanlığının İçişleri Bakalığı’na bağlanmas...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ