Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hafta Sonu

Baş döndürücü bir hafta sonu yaşadım. Canım Yeğenim Koray Korkmaz’a nişan yapmak için Merzifon’a gidip geldim. Göksun, Pınarbaşı, Şarkışla, Sivas, Turhal, Tokat, Amasya üzeri Merzifon yaklaşık 650 kilometrelik bir yol güzergâhı. Tamamı duble/bölünmüş yol, tamamı otoban asfaltıyla kaplı. Bu seyahat; Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın bu göreve/Başbakanlığa niçin getirildiğini çok daha iyi anlamamı sağladı dersem inanın […]

Hafta Sonu

26 Mayıs 2016 - 7:02A+A-

Baş döndürücü bir hafta sonu yaşadım. Canım Yeğenim Koray Korkmaz’a nişan yapmak için Merzifon’a gidip geldim.

Göksun, Pınarbaşı, Şarkışla, Sivas, Turhal, Tokat, Amasya üzeri Merzifon yaklaşık 650 kilometrelik bir yol güzergâhı. Tamamı duble/bölünmüş yol, tamamı otoban asfaltıyla kaplı.

Bu seyahat; Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın bu göreve/Başbakanlığa niçin getirildiğini çok daha iyi anlamamı sağladı dersem inanın abartılı olmayacaktır.

Göksun sonrası başlayan yollar gerçekten mükemmel. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Kahramanmaraş’ın giriş ve çıkışları, otoban bağlantıları ise ortada. Bu şehre bu kötülüğü yapanlardan ise Allah razı olmasın.

Kahramanmaraş’ı yöneten siyasiler ve bürokratlar daha çok çalışmalılar. Yaşadıkları bu harika memleket için daha fazla kaynak bulmalıdırlar. Bu şehri daha iyi yaşanabilir bir yer yapmanın sancısıyla sabahlara kadar uykusuz kalmalıdırlar.

Dönüşüm Cuma günü oldu. Amasya’nın, Tokat’ın ve Sivas’ın içlerine girdim. Amasya ve Tokat dağların arasına sıkışmış kalmış iki küçük şehir. Pırıl pırıl iki güzel şehir de denilebilir.

Amasya Şehzadelerin şehri, buram buram Osmanlı kokuyor. İçersinden geçen Yeşil Irmağın şehre ayrı bir güzellik kattığını söylemeliyim.

Bu iki şehrin tarihi eserleri, caddeleri, sokakları onarılmış, yeniden dizayn edilmiş. Hayran hamlamak mümkün değil. Cuma namazını Tokat Ulu Camiinde kılmak nasip oldu, birde Tokat Kebabı yemek.

Sivas ise büyük bir şehir, Türkiye’nin yüzölçümü açısından en büyük ikinci ili. Merkez nüfusu 359.219’dir. Sivas için Kızıldağ’ından Kızılırmak’ı doğuran şehir de denilir. Kızılırmak; Sivas’tan doğar Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Aksaray, Çankırı, Çorum ve Samsun’u dolaşır, Bafra Burnu’ndan Karadeniz’e karışır.

İkindi namazını Sivas Ulu Camiinde kılmak ve namaz sonrası muhteşem camiin bahçesinde bir kilo kiraz yemek nasip oldu.

Bu üç ilimizin bir başka özelliği ise Kurtuluş mücadelemizin şekillenmesinde Mustafa Kemal ile birlikte hareket edişleridir. Amasya Genelgesi’nin ve Sivas Kongresi’nin unutulması mümkün değildir.

Altı saatte gittiğim yolu geze geze on saati buldurarak gece saat 10 civarında tekrar Maraş’a girdim. İtiraf etmeliyim ki bu cennet vatanın her köşesi çok güzel. Ama Maraş’ım bir başka, eşi ve dengi yok dersem kimse alınmasın…

Cumartesi günü işe gidemedim. İkindiye kadar da evden çıkmadım. Akşam Beraat Kandili, benim dışımda evdeki canlarımın tamamı oruç. Allah kabul eder inşallah.

Bu güzel seyahatin en kötü tarafı, iki gün boyunca sürekli oturmak şekerimi

oldukça yükseltmiş. Açlık şekerim 259’a çıkmış. Bu yüksek bir değer. Akşama doğru Hanımefendiyle biraz yürüyüş yaptık, ama nafile…

Pazar günü yine evden çıkmadım desem yalan olmaz. Pazar sabahı KPSS varmış. KSÜ İnşaat 3. Sınıf öğrencisi olan canım kızım da sınava girecekmiş. Sınav saat 9.30’da başlayacakmış. Annesiyle birlikte kızımı sınava gireceği okula bıraktık. Saat 11.30’da tekrar aldık. Matematiği ve Türkçeyi çok iyi, genel yetenek ve kültür sorularını çok kötü yapmış.

Canı sağ olsun, zaten sınava giriş nedenimiz bir tecrübe edinmek içindi. Esas olan seneye gireceği KPSS. Cenabı Hak tüm yavrularımızın bahtını ve yolunu açık etsin.

Beraat Kandili gecesinde tüm Ümmeti Muhammet için dualar ettim. Bu cennet ülkeyi cehenneme çevirmeye çalışan hainlere beddualar ettim. Onları gözyaşlarımla Allah’a havale ettim.

Pazar günü yine şehidimiz vardı. Hakkâri’nin  Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan  Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir, Bertiz’de toprağa verildi. Ailesine ve Yüce Türk Milletine sabırlar diliyorum.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİÇARELER BİÇARELER

Baş döndürücü bir hafta sonu yaşadım. Canım Yeğenim Koray Korkmaz’a nişan yapmak için Merzifon’a gidip geldim. Göksun, Pınarbaşı, Şarkı...

BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU

Baş döndürücü bir hafta sonu yaşadım. Canım Yeğenim Koray Korkmaz’a nişan yapmak için Merzifon’a gidip geldim. Göksun, Pınarbaşı, Şarkı...

YARIYIL TATİLİ YARIYIL TATİLİ

Baş döndürücü bir hafta sonu yaşadım. Canım Yeğenim Koray Korkmaz’a nişan yapmak için Merzifon’a gidip geldim. Göksun, Pınarbaşı, Şarkı...

ŞİİR YAZMAK İSTİYORUM ŞİİR YAZMAK İSTİYORUM

Baş döndürücü bir hafta sonu yaşadım. Canım Yeğenim Koray Korkmaz’a nişan yapmak için Merzifon’a gidip geldim. Göksun, Pınarbaşı, Şarkı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BİÇARELER BİÇARELER

Biçareler 2019 Ocak ayında en düşük SSK emeklisinin aylığı b...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-7 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yüce Allah kainatı insan için yarattı. Donattı üzerini yağmu...

EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları Donatım Merkezi Mü...

AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OKUTULDU AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OK...

Kalp krizi sonucu beklenmeyen bir anda hayata veda eden İl M...

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır? Erkekler Neden Burun Este...

Burun estetiği ile ilgili tartışmalar sürse ve doğallığın ma...

BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞ...

Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu terör kaynaklı tehditl...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA K...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt Yaşar Gölcü...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “...

Sevgi Çiçeklerimiz Yemenli Kardeşlerinin  Yüreklerine Dokunm...

ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETTİ ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETT...

Göksun sevdalısı ilçenin fotoğrafçı abisi Ali Fatih Aydın, y...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TA...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ederek, kurum m...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ