Maraşta Haber
Maraşta Haber

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri arayıp sorduğun yok. Bir problem yok inşallah’ diyerek başladılar söze. Yok dedim ama doğru değildi. ‘Allah aşkına bu canım ülkede normal olan bir şey mi kaldı, elbette problemler var’ diyemedim. Sözlerimle kimseyi kırmak, üzmek istemiyorum ama ‘sapla saman bir birine karıştı’ diyemedim. ‘Müslüman Müslüman’ı kırıp geçiriyor, bu […]

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem

24 Mayıs 2019 - 4:13A+A-

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri arayıp sorduğun yok. Bir problem yok inşallah’ diyerek başladılar söze.

Yok dedim ama doğru değildi. ‘Allah aşkına bu canım ülkede normal olan bir şey mi kaldı, elbette problemler var’ diyemedim.

Sözlerimle kimseyi kırmak, üzmek istemiyorum ama ‘sapla saman bir birine karıştı’ diyemedim. ‘Müslüman Müslüman’ı kırıp geçiriyor, bu ortamda ne konuşacaksın güzel kardeşim’ diyemedim.

Devleti idare eden koca koca adamların ‘basın toplantısı yapacağım diyerek kameraların önüne geçip sanki milletle dalga geçer gibi havadan sudan konuşmalarını hazmedemiyorum’ diyemedim.

Milli Eğitim Bakanının Kasımda ve Nisanda birer hafta tatil yapma düşüncesini ‘bir eğitim reformu olarak açıklamasını bir türlü hazmedemiyorum’ diyemedim.

Bilge Lider Sayın Bahçeli’nin muhtarlık müessesesinin kaldırılmasını önerdiği/talep ettiği günün hemen sonrasında Sayın Cumhurbaşkanının Saltanat Sarayına Muhtarları toplayıp; ‘Silah istediniz onu da verdik, muhtarlık seçimini diğer seçimlerden ayıracağız. Sizlerde İstanbul seçimini alın artık demesini hiç anlamıyorum’ diyemedim.

Ekonomiden sorumlu damat bakanın ‘Nisan ayının başlarında büyük bir heyecanla açıkladığı ekonomik reformun ne zaman işe yarayacağını sorup duran eşe dosta verecek cevap bulamıyorum’ diyemedim.

Ben işten ayrıldım. Büyük oğlan ve kız üniversiteyi bitirdi ama iş bulamıyorlar. Küçük oğlan gurbette üniversite okuyor. ‘Benim emekli maaşım iki bin iki yüz lira. Allahtan başka bir dost, emekli maaşından başka gelir yok. Emeklinin feryadına, gençlerin iş, iş diye haykırmalarına kulak asan bir Müslüman yok’ diyemedim.

Saltanat sarayında oturup pahalılığa, işsizliğe, teröre, ülkenin beka problemlerine çözüm araması gereken Sayın Cumhurbaşkanının ‘hala yerel seçimlerle uğraşmasına bir türlü akıl erdiremiyorum’ diyemedim.

Durup durup ‘bir problem mi var’ diyen İstanbullu dostuma ‘ağzımızın tadımı kaldı kardeşim’ deyince cevabı aldım;  ‘Bir Azeri atasözü var. Hiç duymadın mı? ‘Helva helva demekle insanın ağzı tatlı olmazmış der Azeri kardeşlerimiz. Lafla peynir gemisinin yürümediğini öğrendi bu millet. Lafın karın doyurmadığını da biliyor vatandaş.’ İstanbul’a mitil atmakla seçim kazanılamayacağını görecekler ama iş işten geçmiş olacak. İşte o zaman kendilerinin de ağızlarının tadı kaçacak…

İstanbullu dostlara göre ‘Her seçimde sanal bir rakip yaratıp yaratılan bu sanal rakiple kavga ederek seçim kazanma dönemi sona ermiş. Bu taktiği artık yemiyormuş vatandaş. Vatandaş uykudan uyanmış, cambazı tanıyormuş ahali.’

İstanbullu dostlar; ‘Meydanlarda konuşulanlardan vatandaşa bir fayda yok. Kürsülerde bizim derdimizi konuşan kimse kalmadı. Memur, işçi, esnaf sanki vebalı, bunların ismini ağzına almıyor iktidar. Emekliler, asgari ücretliler ne yazık ki yok hükmünde.

İstanbullu dostlar; ‘İmamoğlu önde, İstanbullu arkada ikinci tokadı vurmaya hazırlanıyorlar. Dün kimsenin bilmediği, tanımadığı bir çocuk tek başına bir Cumhurbaşkanını, bir eski Başbakanı, onlarca Bakanı velhasıl Cumhur İttifakını oluşturanların alayını tuş etti. Bugün nakavt edecek’ diyorlar.

Ben dün İstanbul’da yaşayan doslarla yaptığım görüşmeyi aktardım.  Yalansa onların yalanı, yanlışsa onların yanlışı. Dostlarıma; ‘Atma Recep din kardeşiyiz’ dedim ama üstlerine bile almadılar. ‘Zamanı geldiğinde hangi Recep’in attığını görürsün’ diyerek telefonu kapattılar.

‘Canım sıkıldı, inşallah yanılıyorlar’ diyemem…

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Öğrencilere Tatil Önerileri Öğrencilere Tatil Önerileri

Sevgili öğrenciler, yaklaşık üç ay sürecek olan yaz tatili başladı. Bu süreyi, yaz tatilini nasıl değerlendireceğinizi mutlaka planlamı...

DSLR; Dijital Tek Lensli Refleks Kamera DSLR; Dijital Tek Lensli Refleks Kamera

( D igital S ingle L ens R eflex) tek lens refleks (SLR) mekanizması kullanır yine bir dijital görüntü kamerasıdır. Profesyonel kameral...

Temel Fotoğraf Eğitimi Programı Temel Fotoğraf Eğitimi Programı

Programın Amacı: Temel Fotoğraf Eğitimi Programına katılan kişiler fotoğraf makineleri ve temel fotoğrafçılık ile ilgili konularda bilg...

Hasan’a Mektuplar’dan Suları Islatamadım’a bir devrin şairi Abdurrahim Karakoç-2  Hasan’a Mektuplar’dan Suları Islatamadım...

Abdurrahim Karakoç’tan dinlediklerim Abdurrahim Karakoç’un şiirleri 1970’li yıllarda İslâmcı, milliyetçi, ülkücü siyasî ve fikrî grupla...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Nurhak ve Ekinözü’nde Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Millî Eği...

Eğitim ortamlarında şiddetin önlenmesi ele alındı Eğitim ortamlarında şidde...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat toplantı sa...

Kahramanmaraş’ta LGS’de 15 Kişi Tam Puan Aldı Kahramanmaraş’ta LG...

2019 Yılı LGS sonuçları açıklandı ve bu duruma göre Kahraman...

Öğrencilere Tatil Önerileri Öğrencilere Tatil Önerile...

Sevgili öğrenciler, yaklaşık üç ay sürecek olan yaz tatili b...

Kaymakam Demir’den Gurbetçilere Atatürk Tablosu Kaymakam Demir’den Gurbet...

Elbistan Kaymakamından Gurbetçi Derneğine Anlamlı Jest İngil...

Av tüfeği ateş alan çocuk hayatını kaybetti. Av tüfeği ateş alan çocuk...

Av Tüfeği ile Oyun Ölüm Getirdi! Genç ve Acı Ölüm Büyük Üzün...

24 yaşındaki genç, canına kıydı 24 yaşındaki genç, canına...

Canına Kıymadan Önce Yakınlarına “Ben Gidiyorum!” Mesajı Gön...

Hayat Boyu İlerleme Derneği STK ile Toplantı Yaptı Hayat Boyu İlerleme Derne...

Kahramanmaraş Hayat Boyu İlerleme Derneği Yerel STK’lar Hibe...

ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü BAŞARIYI OKULLA YAKA...

DSLR; Dijital Tek Lensli Refleks Kamera DSLR; Dijital Tek Lensli ...

( D igital S ingle L ens R eflex) tek lens refleks (SLR) mek...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ