Maraşta Haber
Maraşta Haber

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri arayıp sorduğun yok. Bir problem yok inşallah’ diyerek başladılar söze. Yok dedim ama doğru değildi. ‘Allah aşkına bu canım ülkede normal olan bir şey mi kaldı, elbette problemler var’ diyemedim. Sözlerimle kimseyi kırmak, üzmek istemiyorum ama ‘sapla saman bir birine karıştı’ diyemedim. ‘Müslüman Müslüman’ı kırıp geçiriyor, bu […]

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem

24 Mayıs 2019 - 4:13A+A-

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri arayıp sorduğun yok. Bir problem yok inşallah’ diyerek başladılar söze.

Yok dedim ama doğru değildi. ‘Allah aşkına bu canım ülkede normal olan bir şey mi kaldı, elbette problemler var’ diyemedim.

Sözlerimle kimseyi kırmak, üzmek istemiyorum ama ‘sapla saman bir birine karıştı’ diyemedim. ‘Müslüman Müslüman’ı kırıp geçiriyor, bu ortamda ne konuşacaksın güzel kardeşim’ diyemedim.

Devleti idare eden koca koca adamların ‘basın toplantısı yapacağım diyerek kameraların önüne geçip sanki milletle dalga geçer gibi havadan sudan konuşmalarını hazmedemiyorum’ diyemedim.

Milli Eğitim Bakanının Kasımda ve Nisanda birer hafta tatil yapma düşüncesini ‘bir eğitim reformu olarak açıklamasını bir türlü hazmedemiyorum’ diyemedim.

Bilge Lider Sayın Bahçeli’nin muhtarlık müessesesinin kaldırılmasını önerdiği/talep ettiği günün hemen sonrasında Sayın Cumhurbaşkanının Saltanat Sarayına Muhtarları toplayıp; ‘Silah istediniz onu da verdik, muhtarlık seçimini diğer seçimlerden ayıracağız. Sizlerde İstanbul seçimini alın artık demesini hiç anlamıyorum’ diyemedim.

Ekonomiden sorumlu damat bakanın ‘Nisan ayının başlarında büyük bir heyecanla açıkladığı ekonomik reformun ne zaman işe yarayacağını sorup duran eşe dosta verecek cevap bulamıyorum’ diyemedim.

Ben işten ayrıldım. Büyük oğlan ve kız üniversiteyi bitirdi ama iş bulamıyorlar. Küçük oğlan gurbette üniversite okuyor. ‘Benim emekli maaşım iki bin iki yüz lira. Allahtan başka bir dost, emekli maaşından başka gelir yok. Emeklinin feryadına, gençlerin iş, iş diye haykırmalarına kulak asan bir Müslüman yok’ diyemedim.

Saltanat sarayında oturup pahalılığa, işsizliğe, teröre, ülkenin beka problemlerine çözüm araması gereken Sayın Cumhurbaşkanının ‘hala yerel seçimlerle uğraşmasına bir türlü akıl erdiremiyorum’ diyemedim.

Durup durup ‘bir problem mi var’ diyen İstanbullu dostuma ‘ağzımızın tadımı kaldı kardeşim’ deyince cevabı aldım;  ‘Bir Azeri atasözü var. Hiç duymadın mı? ‘Helva helva demekle insanın ağzı tatlı olmazmış der Azeri kardeşlerimiz. Lafla peynir gemisinin yürümediğini öğrendi bu millet. Lafın karın doyurmadığını da biliyor vatandaş.’ İstanbul’a mitil atmakla seçim kazanılamayacağını görecekler ama iş işten geçmiş olacak. İşte o zaman kendilerinin de ağızlarının tadı kaçacak…

İstanbullu dostlara göre ‘Her seçimde sanal bir rakip yaratıp yaratılan bu sanal rakiple kavga ederek seçim kazanma dönemi sona ermiş. Bu taktiği artık yemiyormuş vatandaş. Vatandaş uykudan uyanmış, cambazı tanıyormuş ahali.’

İstanbullu dostlar; ‘Meydanlarda konuşulanlardan vatandaşa bir fayda yok. Kürsülerde bizim derdimizi konuşan kimse kalmadı. Memur, işçi, esnaf sanki vebalı, bunların ismini ağzına almıyor iktidar. Emekliler, asgari ücretliler ne yazık ki yok hükmünde.

İstanbullu dostlar; ‘İmamoğlu önde, İstanbullu arkada ikinci tokadı vurmaya hazırlanıyorlar. Dün kimsenin bilmediği, tanımadığı bir çocuk tek başına bir Cumhurbaşkanını, bir eski Başbakanı, onlarca Bakanı velhasıl Cumhur İttifakını oluşturanların alayını tuş etti. Bugün nakavt edecek’ diyorlar.

Ben dün İstanbul’da yaşayan doslarla yaptığım görüşmeyi aktardım.  Yalansa onların yalanı, yanlışsa onların yanlışı. Dostlarıma; ‘Atma Recep din kardeşiyiz’ dedim ama üstlerine bile almadılar. ‘Zamanı geldiğinde hangi Recep’in attığını görürsün’ diyerek telefonu kapattılar.

‘Canım sıkıldı, inşallah yanılıyorlar’ diyemem…

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gündeme Dair Birkaç Husus Gündeme Dair Birkaç Husus

Haftada bir çıkan gazetede köşe yazarı olmanın birçok zorlukları var. Her an gündemin değiştiği bir ortamda haftada bir yazı yazmanın e...

İslam’ın Son Ordusu İslam’ın Son Ordusu

Irak’ın kuzeyinde uygulanan senaryoya benzer bir senaryo uygulanarak Suriye’de de bir Kürt devleti kurdurmak isteyen Haçlı dünyası 8 yı...

ŞANLI ASKERİM ŞANLI ASKERİM

Her dem ferâsetli, siyâsetinle Düşmanı yenesin, canım Mehmet’im. Çıktığın seferden, Hakkın izniyle Zâferle dönesin, canım Mehmet’im. &n...

Adam yerine koymadığımız kimselerin içinden geçen fay hattı… Adam yerine koymadığımız kimselerin için...

Ya da deli gömleğinin ütülüsü bozulursa… Deprem senaryoları, tatbikatları başladı. İstanbul ve Ege’deki depremlerin ardından televizyon...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KSÜ Türk Edebiyatının Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç’u Andı KSÜ Türk Edebiyatının Bey...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Dil ve Edebiyat ...

İl MEM İle KSÜ Protokol İmzalandı İl MEM İle KSÜ Protokol İ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz İle KSÜ Re...

Kırsal Kesimdeki Öğrencilere Kırtasiye Yardımı Kırsal Kesimdeki Öğrencil...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı...

Gündeme Dair Birkaç Husus Gündeme Dair Birkaç Husus...

Haftada bir çıkan gazetede köşe yazarı olmanın birçok zorluk...

Aday Öğretmenler Başkonuş yaylası ve Andırın İlçesinde Aday Öğretmenler Başkonuş...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde görevli aday öğretmenlerd...

Milletvekili Güvenç’e Söz Verilen 55 Bilgisayar Öğrencilere Teslim Edildi Milletvekili Güvenç’e Söz...

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Mi...

21 Ekim Altın fiyatları yükselecek mi düşecek mi ? Gram altın ve çeyrek altın fiyatı ne kadar ? 21 Ekim Altın fiyatları y...

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri ile sağladığımı...

Yetenekli Bu Kızlar Destek Bekliyor Yetenekli Bu Kızlar Deste...

Kahramanmaraş Altınova İlköğretim Okulu öğrencilerinden Elif...

Hem Yerli Hem Milli DOMATES Hem Yerli Hem Milli DOMAT...

Elbistan’da köyünde çiftçilik yapan Ahmet Öztürk, tamamen ye...

Veli-Öğrenci Eğitimleri Başladı Veli-Öğrenci Eğitimleri B...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yeni eğitim öğretim döne...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ