Maraşta Haber
Maraşta Haber

Anadolu’nun Tapusu

Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğumuz Türk Milletinin Ağustos ayında kazandığı iki büyük zafer var ki yıldönümlerinde dostlar büyük bir sevinç, düşmanlar ise büyük bir hüzün yaşarlar. Bu zaferlerin İlki, Malazgirt Meydan Muharebesidir. Savaş, 26 Ağustos 1071 tarihinde Büyük Selçuklu Devletinin hükümdarı Alp Arslan ile Bizans İmparatoru Romen Diyojen arasında gerçekleşmiştir. Alp Arslan’ın kesin zaferi […]

Anadolu’nun Tapusu

31 Ağustos 2022 - 12:40A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğumuz Türk Milletinin Ağustos ayında kazandığı iki büyük zafer var ki yıldönümlerinde dostlar büyük bir sevinç, düşmanlar ise büyük bir hüzün yaşarlar. Bu zaferlerin İlki, Malazgirt Meydan Muharebesidir. Savaş, 26 Ağustos 1071 tarihinde Büyük Selçuklu Devletinin hükümdarı Alp Arslan ile Bizans İmparatoru Romen Diyojen arasında gerçekleşmiştir. Alp Arslan’ın kesin zaferi ile sonuçlanmış, Romen Diyojen Türklere esir düşmüş, “Bizans’ın sahip olduğu Anadolu’nun Tapusu Türklere geçmiştir.” Şu an bu kutlu zaferin 951 inci yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanmaktadır.

Ağustos’ta kazanılan ikincisi zafer  ise Bizans artığı Yunanistan ve kuzenleri diğer Avrupa Devletleri tarafından oluşturulan Haçlı Ordusuna karşı100 yıl önce Türklerin Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk komutasında kazanılan ‘Sakarya Meydan Muharebesidir.’ Su uyur düşman uyumaz diyen atalarımız ne kadar doğru söylemişlerdir. Anadolu’yu Türklere kaptırmanın acısını hiçbir zaman unutamayan kefereler sürekli Türklerin zayıf anını kollayıp 1000 sene önce kaybettikleri toprakları geri almaya çalışmaktadırlar.

Unutmayalım ki; ‘Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Türk’ün zora düştüğünde gidebileceği sığınabileceği bu topraklardan başka bir metre kare toprağı yoktur. Devleti yönetenler akıllarını başlarına almalıdır. Milletin arasında ayrım yapmamalıdır.. Ülkeyi çalmadan, çırpmadan, yandaşlara peşkeş çekmeden yönetmelidir. İsraftan kaçınmalı, Ümmeti Muhammedi adaletle yönetmelidir. İcraatları denetime açık olmalıdır. Mahkemelere müdahale yapmamalıdır.

Hıristiyan Dünyası (Batı) Türkleri her zaman ‘başı ezilmesi gereken bir düşman’ olarak görmüştür. Bugün de batının Türklere bakışı değişmemiştir. Orta çağda bakış açıları neyse bugün de aşağı yukarı aynıdır. Batılılara göre Türkler; ‘barbar, vahşi, cahil, insanlığın önündeki en büyük engel, deccal, Tanrının gazabı’ şeklindedir.

 

Hıristiyan dünyasının Türk düşmanlığı 1071 Malazgirt yenilgisiyle başlar. O tarihe kadar Orta Asya bozkırlarında göçebe olarak yaşayan, barbar diye nitelendirdikleri Türkler, yüzyıllarca egemenlikleri altında olan Anadolu’yu ellerinden almış, kendilerine vatan yapmıştır. Bu tarihten itibaren Avrupa için Türkler uzaklarda yaşayan bir millet değil, yanı başlarında hem de kılıç zoruyla topraklarını ellerinden alan ve dinlerini değiştirmeye çalışan azılı bir düşmandan başka bir şey değildir.

1071 tarihinden beri düşman kabul ettikleri Türkler, 1453 yılında Fatih’in İstanbul’u fethetmesi ve atıyla şehrin kapısından içeri girmesi Türkleri düşmanlıktan, ‘baş düşman’ lığa getirmiştir. İstanbul’un fethi Avrupa için büyük bir sarsıntı olmuştur. Kaybedilen yer alelade bir toprak parçası değildir. Kaybedilen yer, Hıristiyanlığın başkenti, Ortodoks mezhebinin merkezidir. Bu durumun kabullenmesi, hazmedilmesi asla mümkün olmayacaktır. Türk düşmanlığı sonsuza kadar devam edecektir.

Batı devletleri baş düşmanımız da diğer devletler sanki dostumuz mu? Elbette değil. Dünyada Türk düşmanı o kadar çok ülke vardır ki saymakla bitiremeyiz. Bu durumu daha iyi kavramak için tarihsel sebepleri iyi bilmemiz gerekiyor. Avrupa ve Batılı devletlerinin inandıkları, en çok canlarını yakan millet Türklerdir. Türklerin dışında başka hiçbir kavim/millet Avrupa’nın içlerine kadar girememiştir.

Çinliler, Ruslar, İranlılar, Hindistanlılar, Yahudiler, Ermeniler, İrili ufaklı Arap ülkeleri Türkleri hep düşman kabul etmişlerdir. Bu devletlerin kimisi dinimizi kimisi ise ırkımızı kendine tehlike görmektedir. Bu sebeplerle Türkleri yok etmek tarihten silmek tüm Avrupalıların, Rusların, Hinduların, Arapların, Ermenilerin, Yahudilerin, Ermenilerin, İranlıların ve Arapların önceliği olmuştur. Olmaya da devam edecektir.

Düşmanlarımızı küçümsememeliyiz. Ecdadımız bu topraklara geldiği günden beri adaletle hükmedip, israftan ve aşırılıklardan uzak, İslam’ın emrettiği gibi dosdoğru bir yaşam sürmüşlerdir. Cenabı Haktan gayrısına baş eğmeden onurlarıyla yaşamışlardır. Bizde aynını yapmalıyız. Her zaman Adaletten, Haktan ve Hukuktan yana olmalıyız. ‘Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yoktur’ sözünü hiç unutmamalıyız. Çocuklarımıza unutturmamalıyız.

Bu toprakları bizlere yurt yapabilmek için canlarını, mallarını hiçe sayarak ömürlerini küffarla savaşarak geçiren, Başkomutan Alparslan ile Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk arasında ne kadar şehidimiz, gazimiz varsa tamamını hayırla yad ediyoruz. Allah onlardan ebeden razı olsun. Mekânları cennet olsun. Peygamber Efendimize komşu olsunlar inşallah. Bu vesileyle Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. ‘Tanrı Türkü Korusun’ diye dualar ediyorum.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİSİ PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİSİ

Piyasaya iyi bakın. Bu pahalılık önünde hiçbir iktidar duramaz. Bu pahalılık çöküşün habercisi ve adıdır. Bu pahalılık karşısında iktid...

SEÇMEN İKTİDARA KIRMIZI HARİTA GÖSTERDİ SEÇMEN İKTİDARA KIRMIZI HARİTA GÖSTERDİ...

Seçmen Cumhur İttifakı’na sırtını döndü. Altı Oklu CHP ile kucaklaştı… 31 Mart, ‘sonuçta Yerel yönetimler belediye başkanlığı seç...

Sahipsiz Memleketim! Sahipsiz Memleketim!

Biz Kahramanmaraşlılar, depremin ardından geçen on üç ay içinde şehrimize getirilen hizmetlerden o kadar da memnun olmadık. Ve yaşadığı...

Depreminin Birinci Yıl Dönümü Depreminin Birinci Yıl Dönümü

6 Şubat 2023’te, Türkiye, tarihin en büyük depremini yaşadı. Gece saat 04,17’de yerin 8,6 kilometre derinliğinde Pazarcık merkezl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ilıca İlkokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına yoğun ilgi oldu. Ilıca İlkokulunda 23 Nisa...

Onikişubat Ilıca İlkokulunda  kutlanacak olan “Büyük Önder A...

Kahramanmaraş’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku içinde kutlandı. Kahramanmaraş’ta 23...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1920 yılında Türk Milletinin b...

Kahramanmaraş’ta Temsili İl Milli Eğitim Müdürü Esma Gizem Akçadağ Kahramanmaraş’ta Te...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Kahraman, 23 N...

Ilıca Yeniyapan Ortaokulunda 23 Nisan Bayramı Coşkusu Ilıca Yeniyapan Ortaokulu...

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1920 yılında Türk Milleti...

Kahramanmaraş’ta ŞAGO Matematik Yarışması Sonuçlandı Kahramanmaraş’ta ŞAGO Mat...

Onikişubat ilçesinde 23 okulun ve toplamda 69 öğrencinin kat...

324. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 324. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Dünya handır İnsana, yolcular gelip geçer Kimi bahtı güzel...

Kahramanmaraş’ta ŞAGO Matematik Yarışması Düzenlendi Kahramanmaraş’ta ŞA...

Kahramanmaraş / Onikişubat Şehit Ahmet Gülbahar  Ortaokulu M...

MEB AKUB “doğada arama kurtarma eğitimi” gerçekleştirdi. MEB AKUB “doğada ar...

Kısa adı MEB AKUB olan, Milli Eğitim Bakanlığı Kahramanmaraş...

Arı ve Değirmenci Ailesinin Mutlu Günü Arı ve Değirmenci Ailesin...

Döne ve İsmet Arı çiftinin hanımefendi ve güzel kızları Canr...

Umut Sokağı Konteyner Kentte HEM Sergisi Umut Sokağı Konteyner Ken...

Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ