Maraşta Haber
Maraşta Haber

Allah’ın Zoruna Gitti

1960’lı yılların başında kendisinden söz edilmeye başlandı. 2013 tarihine kadar toplumun ve Devletin her kesiminden saygıların en büyüğünü gördü ve ‘Gülen Hareketi’ veya ‘Hizmet Hareketi’ adıyla büyük destek gördü. 17/25 Aralık 2013 ve 15 Temmuz 2016 tarihli başarısız darbe girişimlerinden sonra hükümetle ipleri koparan Gülen Hareketi faaliyetleri incelendiğinde; 50 yıl önce Yurt içinde ve dışında […]

Allah’ın Zoruna Gitti

26 Temmuz 2016 - 16:35A+A-

1960’lı yılların başında kendisinden söz edilmeye başlandı. 2013 tarihine kadar toplumun ve Devletin her kesiminden saygıların en büyüğünü gördü ve ‘Gülen Hareketi’ veya ‘Hizmet Hareketi’ adıyla büyük destek gördü.

17/25 Aralık 2013 ve 15 Temmuz 2016 tarihli başarısız darbe girişimlerinden sonra hükümetle ipleri koparan Gülen Hareketi faaliyetleri incelendiğinde; 50 yıl önce Yurt içinde ve dışında binlerce okul, binlerce dershane, on binlerce talebe evi ve öğrenci yurduna sahip oldu. 

Cihan Haber Ajansı, Zaman Gazetesi, Samanyolu, Mehtap, Irmak, Dünya, Yumurcak Televizyonları, Burç EFM ve Dünya Radyoları, Sızıntı, Yeni Ümit, Aksiyon Dergileri, Bank Asya, Asya Finans, Işık Sigorta, Sürat Kargo, ENT Kitap Kırtasiye Zinciri, Güvender, Kaynak, Pi-Analitik ve Zirve Yayınları gibi ticari kuruluşların sahibi oldu.

Hülasa, OHAL tarafından kapatıldığı ilan edilen ve basına yansıyan kuruluşlara ait listeye bakıldığında: bine yakın okul, 109 öğrenci yurdu, 104 vakıf, 1125 dernek, 15 üniversite, 35 sağlık kuruluşu, 19 sendika ve görevine son verilen binlerce insandan oluşan muazzam bir güç karşımıza çıkmaktadır. Bu güç; saf ve temiz Anadolu insanının alın teriyle kazandıklarını himmet ederek oluşturduğu güçtür.

Bu fakir ülkede bu kadar taraftar, bu kadar mal ve mülk, bu kadar kredi başka hiçbir kişi ve kuruluşa nasip olmadı. Allah yolunda hizmet edecekler diye insanların evlatları ana ve babasından kopartılmadı. Başka hiçbir cemaat kendi ülkesini gök kubbeden bombalamadı. Bu durum elbette Allahın zoruna gitti. Hareket Cenabı Hakkın tokadını yedi.

Kur’an Hizmeti, Gülen Hareketi, Cemaat gibi isimlerle başlayan kutlu yürüyüş maalesef vatanına ve milletine kurşun sıkan, TBMM’ni bombalayan bir terör örgütü haline dönüştü. FETÖ/PDY Terör Örgütü ismiyle anılan ve faaliyetleri durdurulan zararlı bir unsur olarak yaşamını sonlandırdı.  Allah bu Millete bir daha böyle günler yaşatmasın inşallah.

Kapatılan Özel Okulların ve Bu Okullarda Okuyan Talebelerin Durumu

Eğer son iki günde sayısı artıp azalmadıysa eğer ülke genelinde 933 özel okul kapatıldı. 12 Şubat İlçemizde ise Özel Kahramankent Eğitim Kurumu (İlk ve Ortaokulları ile Anadolu ve Fen Lise), Özel Ali Kenger Eğitim Kurumu (Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi) ve Özel Rabia Arıkan İlkokulu kapatıldı. Devlet mal varlıklarına el koydu. 

Kapatılan bu okullarda okuyan öğrencilerimize bir hak mahrumiyeti yaşatılmayacak. Bu okulların öğrencileri nakil yoluyla ister devlet okullarına isterlerse kapanmayan diğer özel okullara kayıtlarını yaptırabileceklerdir. 

Çalışma ruhsatları iptal edilerek kapatılan ve mal varlıklarına el konulan bu okulların binaları Milli Eğitim Bakanlığımıza devredilecek. Milli Eğitim Bakanlığımız uygun olan okullara öğretmen ataması yaparak devlet okulu olarak eğitim öğretime devam etmeleri sağlanmış olacak.

TEOG tercihleri 29 Temmuz 2016 Tarihine kadar uzatıldı. İlgili velilerimiz bu tarihi geçirmesinler. Bir daha uzatılmaz diye düşünüyorum. Beş dakikalık bir işlem için mağdur

olmak akıllı işi değil. İlgili velilerin çocuklarının okuluna giderek tercih işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

ÖSYM tercihleri ise 26.Temmuz 2016 tarihinde başlayıp 02 Ağustos 2016 tarihinde bitecek. İlgililer bu tarihler arasında tercihlerini mutlaka tamamlamalıdır. Sürenin kesinlikle uzatılmayacağına dair YÖK’ün açıklaması var. 

Bir Musibet Bin Nasihatten Hayırlı İmiş

Cenabı Hak kendi dinine(İslam) ve kendi kitabına(Kuran) hizmetkâr olan Yüce Türk Milletine yardımlarını devam ettirsin. Yeryüzünde kendinden başka dostu bulunmayan bu Yüce Milleti kurtlara ve kuşlara yem etmesin. Devletimizin ve Milletimizin kıyamete kadar İslam’a hizmet ettirsin. Hepimize bu başarısız darbe girişiminin kimler tarafından yapıldığını anlama ve idrak etme gücü versin. Bu musibetten ders çıkarmayı nasip ve müyesser etsin.

Fatih Erdoğan

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mekânın Cennet Olsun KARAKOÇ… Mekânın Cennet Olsun KARAKOÇ…

1960’lı yılların başında kendisinden söz edilmeye başlandı. 2013 tarihine kadar toplumun ve Devletin her kesiminden saygıların en büyüğ...

Bahaettin Karakoç’un yüreğini “Beyaz Dilekçe” den okumak Bahaettin Karakoç’un yüreğini “Beyaz Dil...

1960’lı yılların başında kendisinden söz edilmeye başlandı. 2013 tarihine kadar toplumun ve Devletin her kesiminden saygıların en büyüğ...

Şiirimizin Yüz Akı Şiirimizin Yüz Akı

1960’lı yılların başında kendisinden söz edilmeye başlandı. 2013 tarihine kadar toplumun ve Devletin her kesiminden saygıların en büyüğ...

Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a...

1960’lı yılların başında kendisinden söz edilmeye başlandı. 2013 tarihine kadar toplumun ve Devletin her kesiminden saygıların en büyüğ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta “Beyaz Bayrak “alan okullar Kahramanmaraş’ta &#...

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlat...

Minik Yürekler Yaşamı Resimledi Minik Yürekler Yaşamı Res...

Elbistan Böbrek Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (...

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sıddık ŞİRİKÇİ İstiklal İlkokulu’nu ziyaret etti İl Milli Eğitim Müdür Yar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü  Hayat Boyu Öğrenme ...

Milletvekili Güvenç, KMBGC Heyetini İçişleri Komisyonu’nda Ağırladı Milletvekili Güvenç, KMBG...

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıka...

Milletvekili Özdemir, KMBGC Heyetini Ağırladı Milletvekili Özdemir, KMB...

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıka...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’a Kaymakam Dündar’dan Ziyaret Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Andırın Kaymakamı Emre Dündar, beraberinde Andırın İlçe Mill...

Şirinler Anaokulundan Geri dönüşüm Sergisi Şirinler Anaokulundan Ger...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şirinler Anaokulu Kahramanma...

Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara yaptı Osman Gazi Ortaokulu öğre...

Onikişubat İlçesi Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri, Kahraman...

TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmazı Ziyaret Etti. TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğ...

Tüm Eğitim çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kahramanmaraş Şub...

Milletvekili Aycan, Hekim ile hasta karşı karşıya getirilmemeli Milletvekili Aycan, Hekim...

 MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ın ikt...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ