Maraşta Haber
Maraşta Haber

Memur-Sen Çanakkale’de alana çıktı

Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü destanların mekanı Çanakkale’de kutladı. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Biz Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Acem’iyle 81 Çanakkale inşa etmiş Türkiye’yiz” dedi. Gündoğdu, inşaat çalışmalarının tamamlanması durumunda kutlamaların yeniden Taksim’de yapılacağını söyledi. Destanın yazıldığı topraklarda, Emek ve Dayanışma Bayramı huzurlu bir ortamda geçti. Barış mesajlarının verildiği […]

Memur-Sen Çanakkale’de alana çıktı

03 Mayıs 2013 - 9:34A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü destanların mekanı Çanakkale’de kutladı. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Biz Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Acem’iyle 81 Çanakkale inşa etmiş Türkiye’yiz” dedi.

Gündoğdu, inşaat çalışmalarının tamamlanması durumunda kutlamaların yeniden Taksim’de yapılacağını söyledi.

Destanın yazıldığı topraklarda, Emek ve Dayanışma Bayramı huzurlu bir ortamda geçti. Barış mesajlarının verildiği kutlamalarda, alışılmış görüntülerinin aksine birlikteliğin resmi vardı.

Ahmet Gündoğdu, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla Memur-Sen tarafından Çanakkale Kordon Boyunda düzenlenen mitingde, Çanakkale ruhunun, rengi, dili, ırkı, kavmi, kıtası, meşrebi, mezhebi farklı olanları, kadın, erkek, ana, çocuk, devlet, millet, şehit ve gazileri, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla yoğuran maya olduğunu ve bundan dolayı burada bulunduklarını bildirdi.

“İnsanlar ya dinde kardeşin ya da yaratılışta eşindir, eşitindir” idrakini seslendiren bir medeniyete mensup olduklarını belirten Gündoğdu, şöyle devam etti:

“Biz Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Acem’iyle 81 Çanakkale inşa etmiş Türkiye’yiz. Bağımsızlık için birlikte savaşmayı, kardeşlik zemininde bir ve beraber yaşamayı başarmış bir ceddin nesliyiz. Çalışanların hakkını arayan ve koruyan, haksızlığa direnen, kardeşlik hukukunu inşa ve ihya eden gönül elçileriyiz. Memur-Sen, kardeşlik hukukunun yaşayan modelidir. ‘Medeniyet, iman, ihlas, kardeşlik, özgürlük, vicdan ve demokrasi’ diyen herkesle paydaştır. Emeğe değer veren, ekmeği büyütmek için mücadele eden, millete vurulmak istenen prangaları kıran, terörden uzak duran, akan kanı durdurmak için çaba gösteren herkesle her kesimle beraberdir.”

ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK

Türkiye’nin 30 yıldır teröre mekan yapılmak istendiğini vurgulayan Gündoğdu, gencecik fidanların, bölücülük üzerinden türetilen, uluslararası şebekeler tarafından desteklenen terör belasını sona erdirmek için şehit olduğunu, şehit edildiğini söyledi.

Gençlerin şehit olmaya devam etmesi, anaların ağlaması ve çocukların yetim kalmasının istendiğini dile getiren Gündoğdu, teröristle mücadelenin devlet görevi olduğunu anlattı.

“ÇALIŞMALAR BİTİNCE YENİDEN TAKSİM”

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, inşaat çalışmalarının tamamlanması durumunda kutlamaların yeniden Taksim’de yapılacağını söyledi.

Mitingde konuşmalardan önce halk oyunu gösterileri sunuldu. Diyanet-Sen Çanakkale İl Başkanı Sefahattin Çiloğlu’nun Çanakkale şehitleriyle ilgili okuduğu şiir, bazı katılımcıları duygulandırdı.

Konfederasyona bağlı sendikaların genel başkanları, platforma çıkarak katılanları selamladı. Gündoğdu ile diğer sendikaların başkanları, miting sonunda kalabalığa doğru karanfiller attı.

GÜNDOĞDU, TRT HABER’E KONUŞTU

TRT Haber’in yayınına da katılan Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, birliktelik mesajı verdi.

 “Taksim’de birlikte kutlamaktan mutluluk duyardık  Destanın yazıldığı yerde olmaktan mutluluk duyuyoruz” diyen Gündoğdu, emekçinin sıkıntılarına da değindi.

Gündoğdu, “Başörtü yasağının kaldırılmasından yeni anayasa çalışmalarına, iş güvenliğinden, çalışma hayatımızı tehdit eden sorunlara pek çok konuda en güçlü sesi çıkarmak istiyoruz. Sözleşmelilerin, 4B’lilerin kadroya geçirilmesi, örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması gibi onlarca konuyu haykıracağız” dedi.

Kaynak : TRTHaber

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
23 Nisan 2017 Pazar – Dolar, Euro, Altın Fiyatları, Altın Fiyatı 23 Nisan 2017 Pazar – Dolar, Euro...

Bugün 23 Nisan 2017 Pazar günü, Serbest piyasa ve bankalardaki en güncel döviz verileri, serbest piyasadaki altın fiyatları, borsa hiss...

14 Mart 2016 Pazartesi Döviz Kurları – Dolar, Euro, Altın Fiyatları, Altın Fiyatı 14 Mart 2016 Pazartesi Döviz Kurları ...

Bugün 14 Mart 2016 Pazartesi günü, Serbest piyasa ve bankalardaki en güncel döviz verileri, serbest piyasadaki altın fiyatları, borsa h...

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Taban Puanları – 2015 Tercih Kılavuzu osym.gov.tr Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Taban ...

Maraşta Haber ekibi olarak siz değerli öğrenci arkadaşlarımız için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından osym.gov.tr&#...

Bahçe Tarımı Bölümü Taban Puanları – 2015 Tercih Kılavuzu osym.gov.tr Bahçe Tarımı Bölümü Taban Puanları ̵...

Maraşta Haber ekibi olarak siz değerli öğrenci arkadaşlarımız için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından osym.gov.tr&#...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Karatutlu Basın Toplantısı Düzenledi. DEVA Partisi Kahramanmara...

Karatutlu: “Herhangi bir söz hakkı doğarsa, bırakın Cu...

322. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 322. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Dağlara kar yağar, yükselir sesi, Tozar Elif Elif, der Kar...

Saçaklızade İlkokulu’nun “We Grow With Love”isimli etwinning projesi Saçaklızade İlkokulu̵...

Kahramanmaraş Onikişubat Saçaklızade İlkokulu 4.sınıf öğretm...

Başkan Fırat Görgel: “Çok Çalışacak, Kahramanmaraş’ı Tekrar Ayağa Kaldıracağız” Başkan Fırat Görgel: “Çok...

Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, “İnşallah bu kadim...

Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 99. yıl dönümü coşkuyla kutlandı Kahramanmaraş’a İst...

Trabzon Caddesinde, yıkılan Valilik binası bahçesindeki  Ata...

Ekinözü belediye başkanı Harun Vicdan mazbatasını alıp görevine başladı Ekinözü belediye başkanı ...

31 Mart mahalli seçiminden zaferle çıkan Ekinözü belediye ba...

Başkan Erkan Gürbüz Mazbatayı Aldı Göreve Başladı Başkan Erkan Gürbüz Mazba...

Yarım asırdan sonra Elbistan Belediyesini alan CHP’de, Beled...

CHP 47 yıl sonra birinci parti oldu CHP 47 yıl sonra birinci ...

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinde aldığı yüzde 37,47 oy oranı ...

SEÇMEN İKTİDARA KIRMIZI HARİTA GÖSTERDİ SEÇMEN İKTİDARA KIRMIZI H...

Seçmen Cumhur İttifakı’na sırtını döndü. Altı Oklu CHP...

321. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 321. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Yaşamak rüyadır, ölüm hakikat, Hayat akışında,sevgini anla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ