Maraşta Haber
Maraşta Haber

Memur-Sen Çanakkale’de alana çıktı

Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü destanların mekanı Çanakkale’de kutladı. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Biz Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Acem’iyle 81 Çanakkale inşa etmiş Türkiye’yiz” dedi. Gündoğdu, inşaat çalışmalarının tamamlanması durumunda kutlamaların yeniden Taksim’de yapılacağını söyledi. Destanın yazıldığı topraklarda, Emek ve Dayanışma Bayramı huzurlu bir ortamda geçti. Barış mesajlarının verildiği […]

Memur-Sen Çanakkale’de alana çıktı

03 Mayıs 2013 - 9:34A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Memur-Sen’e bağlı sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü destanların mekanı Çanakkale’de kutladı. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Biz Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Acem’iyle 81 Çanakkale inşa etmiş Türkiye’yiz” dedi.

Gündoğdu, inşaat çalışmalarının tamamlanması durumunda kutlamaların yeniden Taksim’de yapılacağını söyledi.

Destanın yazıldığı topraklarda, Emek ve Dayanışma Bayramı huzurlu bir ortamda geçti. Barış mesajlarının verildiği kutlamalarda, alışılmış görüntülerinin aksine birlikteliğin resmi vardı.

Ahmet Gündoğdu, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla Memur-Sen tarafından Çanakkale Kordon Boyunda düzenlenen mitingde, Çanakkale ruhunun, rengi, dili, ırkı, kavmi, kıtası, meşrebi, mezhebi farklı olanları, kadın, erkek, ana, çocuk, devlet, millet, şehit ve gazileri, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla yoğuran maya olduğunu ve bundan dolayı burada bulunduklarını bildirdi.

“İnsanlar ya dinde kardeşin ya da yaratılışta eşindir, eşitindir” idrakini seslendiren bir medeniyete mensup olduklarını belirten Gündoğdu, şöyle devam etti:

“Biz Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla, Acem’iyle 81 Çanakkale inşa etmiş Türkiye’yiz. Bağımsızlık için birlikte savaşmayı, kardeşlik zemininde bir ve beraber yaşamayı başarmış bir ceddin nesliyiz. Çalışanların hakkını arayan ve koruyan, haksızlığa direnen, kardeşlik hukukunu inşa ve ihya eden gönül elçileriyiz. Memur-Sen, kardeşlik hukukunun yaşayan modelidir. ‘Medeniyet, iman, ihlas, kardeşlik, özgürlük, vicdan ve demokrasi’ diyen herkesle paydaştır. Emeğe değer veren, ekmeği büyütmek için mücadele eden, millete vurulmak istenen prangaları kıran, terörden uzak duran, akan kanı durdurmak için çaba gösteren herkesle her kesimle beraberdir.”

ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK

Türkiye’nin 30 yıldır teröre mekan yapılmak istendiğini vurgulayan Gündoğdu, gencecik fidanların, bölücülük üzerinden türetilen, uluslararası şebekeler tarafından desteklenen terör belasını sona erdirmek için şehit olduğunu, şehit edildiğini söyledi.

Gençlerin şehit olmaya devam etmesi, anaların ağlaması ve çocukların yetim kalmasının istendiğini dile getiren Gündoğdu, teröristle mücadelenin devlet görevi olduğunu anlattı.

“ÇALIŞMALAR BİTİNCE YENİDEN TAKSİM”

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, inşaat çalışmalarının tamamlanması durumunda kutlamaların yeniden Taksim’de yapılacağını söyledi.

Mitingde konuşmalardan önce halk oyunu gösterileri sunuldu. Diyanet-Sen Çanakkale İl Başkanı Sefahattin Çiloğlu’nun Çanakkale şehitleriyle ilgili okuduğu şiir, bazı katılımcıları duygulandırdı.

Konfederasyona bağlı sendikaların genel başkanları, platforma çıkarak katılanları selamladı. Gündoğdu ile diğer sendikaların başkanları, miting sonunda kalabalığa doğru karanfiller attı.

GÜNDOĞDU, TRT HABER’E KONUŞTU

TRT Haber’in yayınına da katılan Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, birliktelik mesajı verdi.

 “Taksim’de birlikte kutlamaktan mutluluk duyardık  Destanın yazıldığı yerde olmaktan mutluluk duyuyoruz” diyen Gündoğdu, emekçinin sıkıntılarına da değindi.

Gündoğdu, “Başörtü yasağının kaldırılmasından yeni anayasa çalışmalarına, iş güvenliğinden, çalışma hayatımızı tehdit eden sorunlara pek çok konuda en güçlü sesi çıkarmak istiyoruz. Sözleşmelilerin, 4B’lilerin kadroya geçirilmesi, örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması gibi onlarca konuyu haykıracağız” dedi.

Kaynak : TRTHaber

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
23 Nisan 2017 Pazar – Dolar, Euro, Altın Fiyatları, Altın Fiyatı 23 Nisan 2017 Pazar – Dolar, Euro...

Bugün 23 Nisan 2017 Pazar günü, Serbest piyasa ve bankalardaki en güncel döviz verileri, serbest piyasadaki altın fiyatları, borsa hiss...

14 Mart 2016 Pazartesi Döviz Kurları – Dolar, Euro, Altın Fiyatları, Altın Fiyatı 14 Mart 2016 Pazartesi Döviz Kurları ...

Bugün 14 Mart 2016 Pazartesi günü, Serbest piyasa ve bankalardaki en güncel döviz verileri, serbest piyasadaki altın fiyatları, borsa h...

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Taban Puanları – 2015 Tercih Kılavuzu osym.gov.tr Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Taban ...

Maraşta Haber ekibi olarak siz değerli öğrenci arkadaşlarımız için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından osym.gov.tr&#...

Bahçe Tarımı Bölümü Taban Puanları – 2015 Tercih Kılavuzu osym.gov.tr Bahçe Tarımı Bölümü Taban Puanları ̵...

Maraşta Haber ekibi olarak siz değerli öğrenci arkadaşlarımız için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından osym.gov.tr&#...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
43 Yıllık Hizmetin Sonunda Emekli Oldu 43 Yıllık Hizmetin Sonund...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

1 Martta Eğitime Başlayacak Sınıflar 1 Martta Eğitime Başlayac...

İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 1 Mart 2021 tarihinden ...

“GÜL”Ü ANLAMAK “GÜL”Ü ANLAMAK

Hayatın semâvî renklerinin solduğu, “eşyânın hakîkati”nin ma...

DÜN BU GÜN DÜN BU GÜN

DÜNÜN GÜNEŞİ İLE, GÜNÜN ÇAMAŞIRINI Kurutmak hiç mümkün mü, A...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 25 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 210.G...

Eğitimci Cabir Dere Coronavirüse Yenik Düştü Eğitimci Cabir Dere Coron...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Fatih İlkokulu Müdürü Cabir Dere ...

Usare, Alkış ve Edik… Usare, Alkış ve Edik…

Anadolu’nun çeşitli köşelerinde çıkartılan edebiyat dergiler...

Onikişubat Eğitimcilerinden Kan Bağışı Onikişubat Eğitimcilerind...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Kızılay...

İş Makinasına Çarptı Hayatını Kaybetti İş Makinasına Çarptı Haya...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde yolda kar temizliğ...

ŞİİR PANDEMİYE KARŞI İLAÇ OLDU ŞİİR PANDEMİYE KARŞI İLAÇ...

“Haydi gençler, hayat şiirle, sanatla renklensin!” sloganı i...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ