Diyanet MBSTS Yeterlilik Sınavı Sonuçları Açıklandı mı? 2014 MBSTS Yeterlilik Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyanet MBSTS Yeterlilik Sınavı Sonuçları Açıklandı mı? 2014 MBSTS Yeterlilik Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?
Diyanet MBSTS Yeterlilik Sınavı Sonuçları Açıklandı mı? 2014 MBSTS Yeterlilik Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?21 İl’de gerçekleşen Diyanet Mesleki Bilgileri STS Sınav sonuçları için tıklayınız, Diyanet İşleri...

Diyanet MBSTS Yeterlilik Sınavı Sonuçları Açıklandı mı? 2014 MBSTS Yeterlilik Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?

21 İl’de gerçekleşen Diyanet Mesleki Bilgileri STS Sınav sonuçları için tıklayınız, Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlilik Sınavı adayları, sınav sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyor!

2014 Diyanet MBSTS Yeterlilik Sınav Sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? Sayfamızı sık sık ziyaret edip sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Tüm detaylı bilgi için 46medya.com'da

2014 Diyanet Mesleki Bilgileri STS Sınav Sonuçları açıklandı mı?

21 İl’de gerçekleşen Diyanet Mesleki Bilgileri STS Sınavı Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı

24.05.2014 Cumartesi günü saat 14.00’da

Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, İstanbul (Anadolu ve Avrupa şeklinde iki bölgede), Kars, Kastamonu, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van ilerinde olmak üzere 21 ilde yapıldı.

Şimdi sıra sınav sonuçlarını öğrenmede…

Adaylar sınav giriş belgelerini 16.05.2014 tarihinden itibaren www.sinav.anadolu.edu.tr/sb/adresine girerek aldılar.   

Adaylar sınava gelirken sınav giriş belgesi ile birlikte T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Ehliyet) yanlarında bulundurdular.  

Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) tek grup halinde yapıldı.   Sınavda 80 soru soruldu ve her bir soru 1.25 puan olarak hesaplandı. Sınav süresi 100 dakika olarak belirlendi.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek değerlendirme 100 puan üzerinden yapıldı.  Adaylar sınav sonuçlarını, 09.06.2014 tarihinden itibaren www.sinav.anadolu.edu.tr/sb/ internet adresinden öğrenebileceklerdir.

Sınav Sonuçları için tıklayınız

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.