Maraşta Haber
Maraşta Haber

“HEDEFİMİZ SEVGİ SAYGI HİZMET OLACAK”

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi. Yoğun katılımın ve sıcak diyalogların yaşandığı buluşmada tüm sorulara içtenlikle yanıt veren Paksoy, “Muhalefette hizmet olmaz” şeklindeki yorumları değerlendirerek, “Ben 2 dönem 10 yıl muhalefette Elbistan’a hizmet ettim. Hizmetler ortada” dedi.                 İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı […]

“HEDEFİMİZ SEVGİ SAYGI HİZMET OLACAK”

06 Şubat 2019 - 7:28A+A-

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi. Yoğun katılımın ve sıcak diyalogların yaşandığı buluşmada tüm sorulara içtenlikle yanıt veren Paksoy, “Muhalefette hizmet olmaz” şeklindeki yorumları değerlendirerek, “Ben 2 dönem 10 yıl muhalefette Elbistan’a hizmet ettim. Hizmetler ortada” dedi.

                İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, beraberinde İYİ Parti Elbistan İlçe Kurucu Başkanı ve İYİ Parti Seçim Komitesi Başkanı Av. Kürşat Ali Yıldırım ile birlikte, Elbistan’da faaliyette bulunan gazete, televizyon, radyo ve sosyal medya temsilcileri ile Altınşiş Proma Restaurant & Kafede bir araya geldi. Sabah kahvaltısı ve basın toplantısına yoğun katılım gerçekleşti. Oldukça samimi ve sıcak diyaloglar yaşandı.

                Elbistan’da basının ve medyanın önemine ve anlamına dikkat çeken İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Paksoy, medya temsilcilerinin tüm sorularına açık ve net cevaplar vererek samimi bir davranış sergiledi, kamuoyuna bilgilendirmelerde bulundu.

                Asıl hedeflerinin huzur, sevgi ve hizmet olduğunun altını özellikle çizen Paksoy, konuşma, bilgilendirme ve kamuoyuna verdiği mesajlarda şunları söyledi:

“ELBİSTAN’A ÖNCE HUZURU GETİRMEMİZ LAZIM. KONUY HAKİMİZ”

                “Tüm sivil toplum kuruluşlarının önerilerini alarak şehrimizle ilgili projeler hazırlayacağız. Elbistan’da yalnız benim projelerim değil vatandaşın istediği projeler yaşayacak. Biz, Elbistan’a kavgaya gelmiyoruz. Biz, Elbistan’a hizmet etmeye geliyoruz. Önce huzuru getirmemiz lazım Elbistan’a. Huzursuz bir memleket olduğu zaman Elbistan’a hizmet olmuyor. Biz, konuya hâkimiz.

“HEDEFİMİZ SEVGİ SAYGI HİZMET OLACAK”

1999-2009 arasında belediye başkanlığı dönemimiz oldu. Mümkün olduğu kadar da hizmet etmeye çalıştık. 2019-2024 arası farklı bir dönem olacak. Biz, kimseyi ayrıştırmıyoruz. Herkese sevgiyle yaklaşıyoruz. Sevgiyle hizmet edelim. Sevgi, saygı, hoşgörü olmayan yerde hiçbir güzellik yaşanmaz. Bizim hedefimiz; sevgi, saygı ve hoşgörü olacak. Ama ne yazık ki; şuana bu şekilde bir yaklaşım görmüyorum. Parolamız, öncelikle huzur, daha sonra sevgi ve en sonunda da hizmet olacak. Elbistan’da yaşamamdan dolayı olaylara farklı bir şekilde bakıyorum. Elbistanlı hemşerilerimle birlikte aynı sıkıntıları yaşıyorum.

“SİYASETÇİ SANDIKLA GELİR SANDIKLA GİDER”

Siyasetçi, sandıkla gelir sandıkla gider. 2009 yılında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakan iken ilçemizi ziyaret etti. Biz de Elbistan Belediye Başkanı olarak nezaketle kendisini karşıladık. Sayın Erdoğan, ‘Elbistan Belediyesi’ni bana verin, iktidardan daha çok faydalanın’ dedi. Seçmen de bu düşünce ile tercihini kullandı. 2014 seçimlerinde de bir büyükşehir hikâyesi çıktı. İktidar, büyükşehir ve Elbistan Belediyesi’ni birleştirin denildi. Vatandaşlarımız o zaman da 3’ünü birleştirme yönünde karar verdi.

“ELBİSTANLILAR ŞEHRİN EMİN KİŞİSİNİ ÇOK İYİ TANIMALI”

Şuandaki Elbistan ve mahallelerinin geldiği noktayı ve değerlendirmesini kamuoyuna bırakıyorum. Biz, iktidarda da olsa, muhalefette de olsa, büyükşehir sende de olsa hiçbir şey fark etmiyor. Önemli olan idarecilik. Elbistan’ımızı ve insanını çok iyi tanıyoruz. Şehrül-emin, şehrin emin kişisidir. Hizmet edeceği, seçileceği yeri çok iyi tanımak zorundadır. Bölgesel olarak da tanımak zorundadır. Bölge insanının yapısını çok iyi bilmesi lazım. Şehirdeki yaşayanlar da şehrin emin kişisini çok iyi tanımalı. Bunlar birleştikten sonra ne büyükşehir, ne de iktidar belediyesi göz önüne gelir. Hizmetimiz rahat ve mükemmel olur.

“ELBİSTAN BELEDİYESİNİN 92 MİLYON TL BORCU VAR”

Söz verirken çok dikkat etmeliyiz. Elbistan Belediyesi’nin resmi olarak tam bilmesem de 92 milyon civarında bir borcu var. 99’da ilk göreve geldiğimde ilk etapta maaşları vermekte zorlanıyorduk. Daha sonra belediyede bir idari sistem oluşturduk. Bu sistem sayesinde Elbistan Belediyesi, esnafa rahatça ödeme yapan bir belediye oldu, hizmet eden bir belediye oldu. Her yere ulaşan bir belediye oldu.

“SİSTEMİ DİSİPLİN ALTINA ALACAĞIZ. BORÇLAR BENİ KORKUTMUYOR”

Elbistan Belediyesi’ne bu borçların çözümü için yine bir idari sistem gerekiyor. İdarecilik zor bir olaydır. Bu idari sistemi uyguladığımız zaman ve Elbistan’a gelir getirecek konular ile kaçakların önlenmesi ile bu yapılabilir. Sistemi, disiplin altına alacağız. Sistemli bir harcama yapacağız. Bu şekilde her şeyin üstesinden gelir, o borç da biter ve rahat bir şekilde de hizmet ederiz. O borç beni korkutmuyor.”

“ELBİSTAN’DA 2 DÖNEM 10 YIL MUHALEFETTE HİZMET VERDİM. ŞİMDİ İKTİDAR VAR. DURUM ORTADA”

Haber siteleri ve sosyal medyada yer alan yorumlara çok dikkat edilmesini gerektiğini, asılsız, çirkin ve kontrolsüz yorumlara itibar edilmemesini ifade eden Paksoy, “Muhalefet belediyeler hizmet veremez. Muhalefette hizmet olmaz” yorumlarına ise, “Ben 2 dönem 10 yıl Elbistan Belediye Başkanlığı görevinde bulundum. Hem de muhalefette iken. Yapılan hizmetler, yatırımlar ve değerler ortada. Son 10 yılda iktidarla Elbistan Belediyesi bir arada idi durum ne oldu. Sonuç ortada” şeklinde değerlendirdi.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
CHP 81 İlde Ortak Açıklama Yaptı CHP 81 İlde Ortak Açıklama Yaptı

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi. Yoğun katılımın...

“Kahramanmaraş’ın sesi olmaya devam edeceğim” “Kahramanmaraş’ın sesi olmaya devam edec...

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi. Yoğun katılımın...

Koltuk Yaktı Yolları Süpürdü Koltuk Yaktı Yolları Süpürdü

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi. Yoğun katılımın...

“Hakkımızda Hayırlısı Buymuş” “Hakkımızda Hayırlısı Buymuş”

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi. Yoğun katılımın...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Ber...

İstiklal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sami özgül:”Ra...

Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı Başkan Güngör’den Berat K...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Ce...

Elbistan’da yaklaşık 13 yıl önce işlenen cinayetle ilgili ol...

Büyük Yangında Zarar 3 Milyon Büyük Yangında Zarar 3 Mi...

 Elbistan, Afşin ve bölgesinde 25 yılı aşkın bir süredir hiz...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevg...

Kahramanmaraş/ Kahramanmaraşlı kadınlar, Piazza Alışveriş ve...

Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Lise ve dengi oku...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi...

AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarıştı AKEDAŞ İlkokulunda Velile...

Kahramanmaraş Onikişubat AKEDAŞ İlkokulu tarafından velilere...

Dulkadiroğlu’nda Belediye Başkan Yardımcıları Belirlendi Dulkadiroğlu’nda Belediye...

Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Ali Arif ...

Kahramanmaraş Öğretmen Okulu mezunları tarih yazdı Kahramanmaraş Öğretmen Ok...

1960-70’li yıllarda lise muadili üç yıllık “Maraş Kız ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ