Maraşta Haber
Maraşta Haber

Babacan, Maraş’a Hizmetkâr Olmak İçin Hazırız

Seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş’a gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs seçimlerinden zaferle çıkacaklarını belirterek, donanımlı milletvekili adaylarıyla Kahramanmaraş’a hizmetkâr olmaya hazır olduklarını söyledi. Babacan, “14 Mayıs’ta öyle bir kazanacağız ki bir kaybeden olmayacak. 86 milyonun iktidarı olacağız. Sadece seçimi kazanmayacağız. Birleşe birleşe Türkiye’yi kazanacağız. Kurucu İl Başkanımız İrfan Karatutlu, milletvekili adayımızdır. Yine, […]

Babacan, Maraş’a Hizmetkâr Olmak İçin Hazırız

04 Mayıs 2023 - 21:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş’a gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 14 Mayıs seçimlerinden zaferle çıkacaklarını belirterek, donanımlı milletvekili adaylarıyla Kahramanmaraş’a hizmetkâr olmaya hazır olduklarını söyledi.

Babacan, “14 Mayıs’ta öyle bir kazanacağız ki bir kaybeden olmayacak. 86 milyonun iktidarı olacağız. Sadece seçimi kazanmayacağız. Birleşe birleşe Türkiye’yi kazanacağız. Kurucu İl Başkanımız İrfan Karatutlu, milletvekili adayımızdır. Yine, adaşım, nam-ı diğer ‘Atom Karınca’ Ali (Öztunç) Bey ve donanımlı adaylarımızla Kahramanmaraş’ın sesi daha gür çıkacak, mecliste daha güçlü temsil edilecek. Biz, yerli ve milli adaylarımızla sahadayız. İnşallah bu seçimi birleşe birleşe kazanacağız. Maraş’a hizmetkâr olmak için şimdiden hazırız” dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan ile bir dizi ziyaretler için geldiği Kahramanmaraş’tan önemli mesajlar verdi.

Ziyaretlerine Kapıçam Mezarlığı’ndaki deprem şehitlerinin mezarlarına karanfil bırakıp dualar ederek başlayan Babacan, buradan şehir merkezine geçerek, Kahramanmaraş’a mezar olan Ebrar Sitelerinin enkazına karanfil bıraktı. Bir sonraki ziyaretini Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu ve yönetim kurulu üyelerine yapan Babacan, oda faaliyetleri, Kahramanmaraş ekonomisinin durumu, depremin iş dünyasına etkileri ve sanayicilerimizin beklentileri hakkında bilgi aldı; deprem sonrası normalleşme sürecinin yönetimi, Afet Eylem Planının uygulanması, iş dünyasının ve esnafların sorunlarının çözümünü anlattı.

Babacan, daha sonra Deva Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin ortak adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kahramanmaraş 2. sıra Milletvekili Adayı gösterilen Uzm. Dr. İrfan Karatutlu’nun Onikişubat Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş 1. sıra Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Milletvekili Adayları Mehmet Bağlar, Aziz Cem Güner, ittifakın il ve ilçe başkanları ile partililerin de katıldığı açılışa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

KARATUTLU: ÇALIŞAN TÜRKİYE’NİN SESİ OLACAĞIZ!

Seçim Koordinasyon merkezinin açılışında selamlama konuşması yapan CHP Kahramanmaraş 2. sıra Milletvekili Adayı Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, şöyle konuştu: “Kahramanmaraş olarak çok büyük acılar yaşıyoruz. Acılar paylaştıkça azalacaktır. Hep birlikte olacağız, hep birlikte bu acıların üstesinden geleceğiz. Yaklaşık 1,5 yıl boyunca 6’lı masada Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Meral Akşener, Sayın Ali Babacan, Sayın Temel Karamollaoğlu, Sayın Ahmet Davutoğlu ve Sayın Gültekin Uysal’ın birlikteliğinde birliktelikle bugünlere geldik. İnşallah biz bu birlikteliği, seçimde milletvekili sayımızı arttırarak taçlandıracağız. Biz, bu şehirde en kaliteli listeyi yapmış Millet İttifakıyız. Bugün hepsi birbirinden değerli, hepsi birbirinden yerli ve milli adaylarımız var. İşte birinci sıra adayımız Sayın Ali Öztunç üçüncü sırada Mehmet Bağlar, dördüncü sırada Ejder Kaygusuz, beşinci sırada Naile İşlek Hanımefendi, altıncı sırada Tufan Yanar, yedinci sırada Aziz Cem Güner ve sekizinci sırada Çağatay Atasay var. Biz, Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak en mükemmel listeyi yaptık ve güçlü bir birlikteliğe imza attık. Biz diyoruz ki; basitçe verin yetkiyi, görün etkiyi Kahramanmaraş için. Bunu söylüyoruz. Evet. Biz, yetkiyi aldığımızda göreceksiniz; çalışan Türkiye’nin sesi olacağız. Biz yetkiyi aldığımızda baharların geldiğini göreceksiniz.”

ÖZTUNÇ: İTHAL ADAYA OY VERMEYİN!

Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş 1. sıra Milletvekili Adayı Ali Öztunç, yerli ve milli vurgusu yaparak şu ifadelere yer verdi: “Sevgili hemşehrilerim. Sandığa gittiğinizde tek bir şeye bakın. Milletvekili aday listelerine bir bakın şöyle. Kim yerli, kim Kahramanmaraşlı, kim ithal? İthal adaya oy vermeyin diyorum. Birileri, Maraş kalemiz, kimi göndersek kazanır, diyor. Ceketini gönderiyor. Ben de diyorum ki değerli hemşehrilerim! ceketi iade edin, iade edin. Bu seçim Kahramanmaraş özeli için söylüyorum: Bu seçim benimle Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör arasındaki bir seçimdir. Kahramanmaraşlı, Hayrettin Güngör’den memnunsa gitsin oyunu AK Parti’ye versin. Memnun değilse işte rakibi benim rakibi. Şimdi Türkiye’nin yetiştirdiği en zeki insanlardan birisi. Türk ekonomisinin en önemli insanlarından isimlerinden birisi. Dünyada, ekonomide Türk dendiği zaman ilk ikiye giren en önemli isimlerden birisi Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız, sevgili Genel Başkanımız Ali Babacan’a da hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum efendim.”

BABACAN: MARAŞ’A HİZMETKÂR OLMAK İÇİN HAZIRIZ

Vatandaşların alkışlarıyla platforma çıkan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 14 Mayıs seçimleri için milletin zaferinin yakın olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Hükümetin kötü yönetimini ve yanlış politikalarını eleştiren Babacan, Türkiye’nin deprem gerçeğine rağmen imar affını getirenlerin göz göre göre cinayet işlediğini söyledi. Babacan, “Su dolu tankerler varken vatandaşı susuz bırakan bu iktidarın, televizyonlarda ‘Uzaya gidiyoruz’ diyerek beceriksizliklerini gizlemeye çalıştığını görüyoruz. İktidarımızın ilk gününden itibaren afet yönetimi gündemimiz olacak. Bunların yaptığı gibi, ‘imar barışı’ derken güvencesiz binaları, ‘ruhsatlı mezarlara’ çevirmeyeceğiz. Bir önceki seçimde imar aflarını en önemli proje olarak sunanlar kendileri değil miydi? İmar aflarını öve öve destek istedi. Şimdi de ‘Katalog suç yapacağız’ diyorlar. Kendi gölgeleriyle kavga ediyorlar” diye konuştu.

“İNSANLARIMIZIN HAYATI, TEK KİŞİNİN İKİ DUDAĞI ARASINA SIKIŞMAYACAK”

İki sene önce DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Kongresi’nde, Kahramanmaraş’ın deprem gerçeğine dikkat çektiğini hatırlatan Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bazı semtlerin oturduğu zemin son derece tehlikeli. Acilen kentsel dönüşüm gerekiyor, dedim. O konuşmayı yaptığım otel yıkıldı, enkazdan tek bir sağ vatandaşımız çıkmadı. Kaza geliyorum demez ama deprem geliyorum diyor. Tek merkezden yönetilen, her şeye tek kişinin karar verdiği dönemi sona erdireceğiz. İnsanlarımızın hayatı, tek kişinin iki dudağı arasına sıkışmayacak. Haksız ve orantısız rant oluşturan, insanımıza ve doğaya zarar veren zararlı işleri tarihe gömeceğiz. Devletimizin gücünü, her bir vatandaşımızın yaşamıyla, sağlığıyla, mutluluğuyla, zenginliğiyle sağlayacağız. Olmadık çılgın projelerle vatandaşın vergisini heba etmeyeceğiz. 14 Mayıs’ta inşallah öyle bir kazanacağız ki bir kaybeden olmayacak. Tüm Türkiye kazanacak. 86 milyonun iktidarı olacağız. Bir tane kaybedenin de iktidarı olacağız. Şu anda ülkeyi yönetenler kutuplaştırma üzerinden yönetiyor. Sürekli düşman arayışındalar. Ya sen kiminle savaşıyorsun? Sosyal medyadaki profil fotoğrafını değiştirmiş. Arkadaş, meşru demokratik siyasetin gereği olan bir seçime gidiyoruz, savaşa değil… Yeter bu kavga gürültü.”

“HAYAL SATMIYORUZ, HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BURADAYIZ”

Vatandaşlara hayal satmadıklarını ve gerçekçi projeleri daha kaliteli ve daha uyguna mal edeceklerini dile getiren Babacan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Biz vatandaşlarımıza hayal satmıyoruz, satmayacağız. Vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmek için buradayız. Haberlerde gördüğünüz projeler önemlidir ama biz onları daha ucuza mâl edeceğiz. Daha iyisini daha ucuza mâl edeceğiz. Ülke, vatandaşımızın zenginliğiyle güçlenecek. Tek tek sizin sahip olduğunuz güvenli hayat ile gurur duyacaksınız. 6 Şubatlardaki ihmaller bir daha tekrarlanmasın diye çalışıyoruz. Yeni yaşamı kurmak zorundayız. Hata yapma hakkımız yok. Rehavete kapılmaya, ihmal etmeye, Maraş’ın ihmaline göz yumma hakkımız yok. Afet anında Maraş’ı kendi kaderine mahkûm eden iktidarlara tahammülümüz yok. Kızılay’ı, AFAD’ı birilerinin çiftliği haline getiren yönetim anlayışına tahammülümüz yok. Çadıra ihtiyaç varken çadır satan kamu kuruluşlarına ihtiyacımız yok. Kalbimiz buruk ama biz hazırız. Yarından itibaren göreve başlamak için, size hizmet etmek için, Maraş’a hizmetkâr olmak için hazırız. Başarmak zorundayız ve başaracağız.”

“KAHRAMANMARAŞ’IN SESİ DAHA GÜR ÇIKACAK”

Muhalefetin elindeki imkanların, iktidarınkilerle yarışamadığına vurgu yapan Babacan, şunları kaydetti: “İktidarın propaganda aygıtları bizim elimizde yok. Ama bizde onlarda olmayan çok daha güçlü bir şey var: Biz haklıyız. Haklı olmanın gücüyle mücadeleyi sürdürüyoruz Meşru değil ama devlet imkânlarını kullanıyorlar. Seçim zamanında devlet imkânlarını kendi partin için kullanamazsın. Bu, helal değil ama yapıyorlar. Onun için başarısız olacaklar. Biz meşru bir zeminde yürüyoruz. Haklıyız. Kurucu il başkanımız İrfan Karatutlu milletvekili adayımızdır. Kahramanmaraş’ın sesi ve gücü olacaktır. Yine, adaşım, nam-ı diğer ‘Atom Karınca’ Ali (Öztunç) Bey ve donanımlı adaylarımızla Kahramanmaraş’ın sesi daha gür çıkacak, mecliste daha güçlü temsil edilecek. Sadece seçimi kazanmayacağız. Birleşe birleşe Türkiye’yi kazanacağız. Bu ülkenin yeniden ayağa kalkmaya ihtiyacı var. 10 gün sonrası için güçlü bir destek bekliyorum. Birinci oy pusulasında sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin altına evet mührünü basacağız. İkinci pusulasında da DEVA, Saadet, Gelecek, Demokrat ve tabii ki CHP için CHP logosunun altına evet mührünü basacağız. Haydi berekete, haydi özgürlüğe, haydi zenginliğe.”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
AKP Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu AKP Kahramanmaraş İlçe Belediye Başkan A...

AK Parti‘nin Kahramanmaraş‘ta ilçeler için belirlediği adaylar şu şekilde: Afşin: Koray KIRAÇ Andırın: Ahmet Sinan Gökşen D...

KARAKOÇ, AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİNE GİRDİ KARAKOÇ, AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİNE GİRDİ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde işçi statüsünde, çalışan, Faruk Karakoç, Büyükşehir belediyesinin Elbistan’daki şubesinde hemşe...

BEKLENEN İSTİFA GERÇEKLEŞTİ BEKLENEN İSTİFA GERÇEKLEŞTİ

Göksun’da hem pandemi döneminde hem de yaşamış olduğumuz 06 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde sahada aktif bir şekilde çalışan, ...

Bakanlar Değişse de Kahramanmaraş’ın Kaderi Değişmiyor Bakanlar Değişse de Kahramanmaraş’ın Kad...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun 23 Ekim’de yaptığı açıklamaya göre hızlı tren Kapıkule’den başlayarak İ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2.lil ve 4. lük ödülü Satrançta Aziz Sancar Ana...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik S...

Nuri Pakdil Ortaokulunda Şair –Yazar Kadriye KIRDÖK’le söyleşi gerçekleştirdi. . Nuri Pakdil Ortaokulunda ...

Kahramanmaraş Onikişubat Nuri Pakdil Ortaokulunda “İçimizden...

Necip Fazıl Koleji ev sahipliğinde Enver Gökşen’ le Özel Okul İdarecilerinin veda yemeği. Necip Fazıl Koleji ev sah...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökş...

Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve T...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ