Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hayat Kurtarmaya Sen de Yardımcı Ol

Acil  hizmetleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, 1 Aralık tarihi rakamsal yazılımının 112 çağrı numarasını çağrıştırması dolayısıyla ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ Aralık ayının ilk haftasında kutlanıyor. Acil sağlık hizmetleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, 1 Aralık tarihi rakamsal yazılımının 112 çağrı numarasını çağrıştırması dolayısıyla ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ Aralık ayının ilk haftasında kutlanıyor. Bu bağlamda Kahramanmaraş İl Sağlık […]

Hayat Kurtarmaya Sen de Yardımcı Ol

01 Aralık 2015 - 21:09A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Acil  hizmetleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, 1 Aralık tarihi rakamsal yazılımının 112 çağrı numarasını çağrıştırması dolayısıyla ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ Aralık ayının ilk haftasında kutlanıyor.

Acil sağlık hizmetleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, 1 Aralık tarihi rakamsal yazılımının 112 çağrı numarasını çağrıştırması dolayısıyla ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ Aralık ayının ilk haftasında kutlanıyor.

Bu bağlamda Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü, Piazza AVM de farkındalık oluşturma standı açtı.

Stantta bir konuşma yapan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Coşkun, “112 Acil Sağlık, yurt genelinde en uç noktalara kadar yayılmış 7/24 kesintisiz hizmet veren hayati öneme sahip büyük bir sistemdir.

112 Acil Sağlık Hizmetinin Amacı: 112 Acil çağrı hattının aranması halinde en kısa sürede hastaya ulaşmak ve hastayı en yakın, uygun tedavi merkezine ulaştırmaktır.

“112 Acil Hattını Meşgul Etme, Yaşama Yol Ver” kampanyasına vatandaşların destek olmasını isteyen  Dr. Coşkun, sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitenin artırılması amacıyla başlatılan “112 Acil Sağlık Medya Kampanyası” ile “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında duyarlılığın arttırılması hedeflediklerini belirtti.

Dr. Coşkun, “Bu kapsamda Sağlık Müdürlüğü olarak Acil ve Afet eğitimleri konularında deneyimli personellerimizin yer aldığı “Açık Alan Uygulama Ekibi” oluşturulmuştur. Açık alan ekibimiz tarafından halkın yoğun olarak bulunduğu Piazza AVM de stant oluşturularak el broşürü, şapka, oto kokusu gibi materyaller dağıtıldı ve afişler görülebilir alanlarda sergilendi.

Ambulansta kurtarılmayı bekleyen hastalar için saniyelerin hayati derecede önemli olduğunu ifade eden Dr. Coşkun ” Bir yılda yapılan çağrıların yüzde 95’inin gereksiz çağrılardan oluşuyor. Gereksiz aramanın suç ve cezası olduğunun unutulmaması gerekiyor. Yıl boyunca devam edecek olan ve 2016 yılı içerisinde de devam etmesi planlanan bilgilendirme ve farkındalık oluşturma faaliyetlerimizde bizlere destek veren tüm kurum kuruluşlara teşekkür ediyorum. Bu konuda vatandaşlardan daha duyarlı davranmalarını talep ediyoruz” diye konuştu.

Standa gelenlerle tek tek ilgilenen Dr. Coşkun, “Unutmayınız ki acil bir durumda saniyelerin dahi büyük bir önemi vardır. Hayat kurtarmak için ambulanslara yol verelim ve bir canın kurtarılmasına yardımcı olalım,” diyerek sözlerini tamamladı.

1-YC014705

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yüzbaşıoğlu, Herkesi CovidVac aşısı olmaya davet ediyorum! Yüzbaşıoğlu, Herkesi CovidVac aşısı olma...

Kahramanmaraş Özel Sular Vatan Hastanesi başhekimi Dr. Kemal Yüzbaşıoğlu, sağlık bakanlığının temin ettiği CovidVac aşısı hakkında konu...

Elbistanlı Doktorun Tıp Başarısı Elbistanlı Doktorun Tıp Başarısı

İzmir Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Elbistanlı Doç. Dr. İlker Gül, tıp alanında bir ilke imz...

Melike Bektaşoğlu,İnsülin direncini anlattı Melike Bektaşoğlu,İnsülin direncini anla...

Kahramanmaraş Özel Sular Vatan Hastanesi Diyetisyen ve Yaşam Koçu Melike Bektaşoğlu, insülin direnci hakkında konuştu. Bektaşoğlu,  “Vü...

Koronavirüs’te Son Durum Koronavirüs’te Son Durum

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 14 Mayıs 2020 Perşembe günü itibariyle Türkiye de günlük Koranavirüs tablosunu açıkladı.  Bakan Koca ş...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Şefi Şaban Avşar’a Veda Töreni Millî Eğitim Şefi Şaban A...

KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİMİNİN GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞKAN ŞEFİ ...

Mehmet Sabancı’nın Acı Günü Mehmet Sabancı’nın ...

Kahramanmaraşlının yakından tanıdığı iş adamı, siyasetçi nai...

Gönül Semâmızdan Bir Yıldız Daha Kaydı -2- Gönül Semâmızdan Bir Yıld...

GÖNÜL SEMÂMIZDAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI  AHMET TEVFİK OZAN HA...

Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışması Minik Kahramanlar Yarışıy...

12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluşu etkinlikleri kapsa...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Türkoğlu İlçesinde Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdür Cemal Yılmaz, Millî Eğit...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Bayan Müdür Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik A...

İl Afet Barınma Çalışma Grubu Komisyon Toplantısı Yapıldı İl Afet Barınma Çalışma G...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından AFAD İl M...

Engelli Sanatçıdan Müzik Resitali Engelli Sanatçıdan Müzik ...

Elbistan’da görme engellilere yönelik farkındalık için düzen...

Gönül Semâmızdan Bir Yıldız Daha Kaydı -1- Gönül Semâmızdan Bir Yıld...

GÖNÜL SEMÂMIZDAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI  AHMET TEVFİK OZAN HA...

Kaymakam Hersanlıoğlu’na Ziyaret Kaymakam HersanlıoğluR...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Türkoğlu ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ