Maraşta Haber
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal
Maraşta Haber

‘Doğan Bora’ Yine Gündemde!

Kahramanmaraş’ta en çok sevilen Radyo Programı “Doğan’la Müzik Kutusu” Sunucusu olan ‘Doğan Bora’ yapmış olduğu projelerde hem Kahramanmaraş hemde Türkiye´de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ‘Doğan Bora’ atmış olduğu tweetler sayesinde sosyal medyada bir fenomen haline gelerek, büyük bir başarı ile gündemde kalmayı sağlıyor. Programından sıkça söz edilen ‘Doğan Bora’ yaşamında […]

‘Doğan Bora’ Yine Gündemde!

29 Mart 2015 - 0:06A+A-

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal

Kahramanmaraş’ta en çok sevilen Radyo Programı “Doğan’la Müzik Kutusu” Sunucusu olan ‘Doğan Bora’ yapmış olduğu projelerde hem Kahramanmaraş hemde Türkiye´de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ‘Doğan Bora’ atmış olduğu tweetler sayesinde sosyal medyada bir fenomen haline gelerek, büyük bir başarı ile gündemde kalmayı sağlıyor. Programından sıkça söz edilen ‘Doğan Bora’ yaşamında sosyal sorumluluk projelerine de yer vermektedir. Geçtiğimiz dönemlerde Huzurevi, Çocuk Esirgeme Kurumları, Üniversite öğrencileri ile grup Söyleşileri, Taraftar ve Gazi Dernekleri gibi birçok kurumu ziyaret ederek, onlarin dertlerini ve sorunlarını dinleyip programında ve sosyal medyada insanlarin sesi olmaya çalışıyor. Gectigimiz günlerde Gaziantep’te özel bir üniversitenin Rektör Yardımcısınin hediye ettigi imzalı kitabi alırken paylaşmış olduğu fotoğraf sosyal medyada olumlu tepkilerle karsilandi ve ayni zamanda egitimlede ic ice oldugunu bizlere yansitmis oldu.  Basin Yayin Organi olarak kendisinin Yapmış olduğu çalışmaların destekçisi olduğumuzu bildirir. Dogan Bora´ya çalışmalarınında başarılar dileriz… ‘Doğan Bora’ ile Yapmış Olduğumuz Röportaj;

Kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

Adım Doğan BASTIRMACI, Radyo programimda ‘Doğan Bora’ olarak kullanmayı tercih ediyorum ve hergün yayında: “Astrolojide Kova, Evde Çocuk, Radyoda Yaramaz, Dışarıda Efendi, Kendi Aklını Kullanabilen, Naber Soruna Daima iyilik Diye Cevab Veren, Negatif Enerjini Pozitife Çevirme Özelliğine Sahip bir Dünyalı” olarak bahsediliyorum. Pardon kısaca demiştin demi J ( gülerek) kısaca hayatı seven değişik bir kişilik(…)

Gündeme baktığımız zaman güzel bir hayran kitlesine sahipsiniz, hem K.Maraş’ta hemde Türkiye genelinde. Bu sizin icin nasil bir duygu?

Bu kitle ben farkında olmadan oluştu desem yeridir. Internet üzerinden birçok dinleyicim var. Bunun sebebi ise geçmişte internet radyolarında da görev almış olmamdır. Mirc ve internet radyolarında yetiştim diyebilirim. Daha sonra yerel bir radyo müdürünün beni dinleyip, bir teklif vermesi üzerine profosyonel anlamda yayın hayatıma başladım. Aktif olarakta devam etmekteyim. Dinleyicilerimin tutku ile bağlı olması da tamamen benim samimiyetim, oldugum gibi olmam ve onlarla arkadaş, kardeş olmamdan kaynaklanıyordur.

Peki dinleyicileriniz kaç yaş ortalamalarında?

Yaş ortalamasına bir sınır koymak mümkün değil. 7’den 77’ye dinleyicilerim var. Kücük kardeşlerimizde, büyük teyzelerimizde, ablalarimda, amcalarimda zaman zaman kulak veriyor. Her yas grubundan dinleyiceye hitab etmemin sebebi ise yayinimin tamamen doğaçlama olmasıdır. Herhangi bir hazırlık yok. Yapılan hazırlığımız sadece teknik anlamdadır.

Peki sosyal medya dediğimizde aklınıza gelen nedir?

Sosyal medya şunlardan, bunlardan ibaret demem saçma olur. Çağımızın olmazsa olmazları arasına hızla giren sosyal medya, günümüzün bir parçası halinde, tek endişem  gelecek neslimizin gelişmesinde bizleri korkutan bazı noktalarin olmasıdır. Yani daha cok bilgisayara bagli bir gencligin sosyallikten uzak gelismesi korkusu (…)

‘Korkutan bazı şeylerin olması’ dediniz. Biraz açıklayabilir misiniz?

Bu konu hakkında sizlerle saatlerce konuşabilir, örnekler gösterebilirim, küçük bir kaç misal vereyim. Eskiden cocuklar dışarıda oynarlardı. Şimdi? Eskiden mahalle bakkalından Alış-Veriş edilirdi. Şimdi? eskiden cocuklar sabahları erkenden Çizgi Film izlemek için erkenden Yatarlardı (…) Demek istediğim Şu ki; Genelde cocuklarımız Apartmanlarda yetişiyor, Büyük AVM’lerden Alış-Veriş etmeyi öğreniyor. Çizgi Film? İstediği zaman elinin altında Tabletinde(…) Kisaca bugün Apartman cocuklari olarak yetisiyoruz.

Peki siz Sosyal Medya ‘da kullanımı hakkında nasıl bir tavsiyede bulunursunuz?

Az öncede bahsettiğim gibi sosyal medya günümüzde olmazsa olmazlarımız arasında hızla yerini aldı. Sosyal Medya kullanmakla, Sosyal Medya esiri olmak bambaşka konular, ben sosyal medya kullanımını tavsiye ediyorum. Fakat  esiri olmamak şartı ile(…)

Seni hiç tanımayan birisi olarak neden takipçin olsunlar?

Diğer kullanıcılardan pek farkım olduğunu düşünmüyorum açıkcası, sadece attığım tweetlerle insanları güzel olaylara, mutluluğa, gülümsetmeye sevketmeye önemveriyorum.  Pozitif bakış açısı ile kullanmaya özen gösteriyor, her karemi veya anımı paylaşmıyorum. Beni takip etmesi için, hayatı sevmesi ve olaylara mizahi açıdan bakabilmesi gerekiyor (…)

Size Sosyal Medya fenomeni diyebilir miyiz?

Tabiki de bu kavram bana ters. Ben Sosyal Medya fenomeni değilim. Fakat atmış olduğum her tweeti yüzlerce kullanıcı RT&Fav yapıyor. Bu Yüzdende de twitter’daki takipçilerimin fazla olması sebebi ile bu sekilde lanse edilebiliyor.. Geçtiğimiz dönemlerde Yerel basında ‘Dinleyicinin Vazgeçilmezi’ – ‘En Çok Sevilen Radyo Programı’ diye de başlıklarla bahsedildi. Bunların üzerine ben vazgeçilmez olduğumu düşünmediğimden kendimden ziyade Programın En Çok Sevilen Radyo Programı olması ve bu şekilde bahsedilmesini Seviyorum 🙂 ( gülümseyerek)

Fazla sorularla sizi sıkmak istemiyorum. Eklemek istediğiniz birşey var mı ?

Yayinimi  dinleyen ve sosyal medyadaki yazilarimi okuyan tüm takipcilerime teşekkür ediyorum saygıyla selamlıyorum,  ayrıca beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan ve bu başarının destekçi olan Müzik Kutusu Ekibine çok teşekkür ediyorum.

NOT:  Doğan’la Müzik Kutusu Hafta içi Hergün 17:17’de Kentin A Kalitesi CesurFm’de Sizlerle…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tek Sevdam Hayırlı birey yetiştirmek oldu Tek Sevdam Hayırlı birey yetiştirmek old...

Kahramanmaraş’ta en çok sevilen Radyo Programı “Doğan’la Müzik Kutusu” Sunucusu olan ‘Doğan Bora’ yapmış olduğu projelerde hem Kahraman...

Ahmet Yüzeroğlu: Okuyan İnsandan Zarar Gelmez Ahmet Yüzeroğlu: Okuyan İnsandan Zarar G...

Kahramanmaraş’ta en çok sevilen Radyo Programı “Doğan’la Müzik Kutusu” Sunucusu olan ‘Doğan Bora’ yapmış olduğu projelerde hem Kahraman...

Görevine hayatını adayan öğretmen Görevine hayatını adayan öğretmen

Kahramanmaraş’ta en çok sevilen Radyo Programı “Doğan’la Müzik Kutusu” Sunucusu olan ‘Doğan Bora’ yapmış olduğu projelerde hem Kahraman...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ediyor Öğretmenlerin mesleki çal...

8 Haziran 2018 Cuma günü okulların tatile girmesinin ardında...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Aza...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması,ile ilgili İl Yürütme Kuru...

Abid Akar İçin Mevlid-i Şerif Abid Akar İçin Mevlid-i Ş...

4 Mayıs 2018 Cuma günü aniden rahatsızlanarak vefat eden Oni...

Zeytin Ağaçlarını Yakıp Kaçtılar Zeytin Ağaçlarını Yakıp K...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Hz. Ha...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl D...

Rehberlik hizmetleri yıl sonu il danışma komisyonu toplantıs...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat Toplantı sa...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta da Birinci Parti Olacak İYİ Parti Kahramanmaraş’t...

Cumhurbaşkanı Adayı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2....

2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı 2. dönem sonu çalıştay...

“Elbistan ve Maraş’ta Coştuk” “Elbistan ve Maraş’ta Coş...

Ramazan Bayramı Programı ve seçim çalışmaları için memleketi...

“Uyuyan Dev Uyandı” “Uyuyan Dev Uyandı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ