Maraşta Haber
Maraşta Haber

Çağlayancerit İlçesinin En Güzel Tanıtımı Yapıldı

Çağlayancerit Gençlik Platformu Derneği’nin öncülüğü ve ev sahipliğinde, BİLSEK Gençlik Kulübü Derneği olarak,  KAFSAD (Kahramanmaraş Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği, KUSEV (Kahramanmaraş Kültür ve Sanat Evi Derneği), Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Derneği ile ortak bir etkinlik gerçekleştirilerek, Çağlayancerit İlçesinin her yönüyle tanıtımı yapıldı.   Kahramanmaraş’tan sosyal, kültürel, sanatsal ve çevre gezisi […]

Çağlayancerit İlçesinin En Güzel Tanıtımı Yapıldı

06 Temmuz 2021 - 0:15A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Çağlayancerit Gençlik Platformu Derneği’nin öncülüğü ve ev sahipliğinde, BİLSEK Gençlik Kulübü Derneği olarak,  KAFSAD (Kahramanmaraş Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği, KUSEV (Kahramanmaraş Kültür ve Sanat Evi Derneği), Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Derneği ile ortak bir etkinlik gerçekleştirilerek, Çağlayancerit İlçesinin her yönüyle tanıtımı yapıldı.

 

Kahramanmaraş’tan sosyal, kültürel, sanatsal ve çevre gezisi için gelen davetliler, Bozlar mahallesinde karşılandı. Misafirlere, Kısık Mevkii’nde kazma kürekle yapılan Kısık yolunun hikâyesi yol yapımında çalışan vatandaşlar tarafından dile getirildi, peşinden kısık vadisi boyunca uzanan Antik Su Kemerleri gösterilerek bilgi verildi. Yöresel Çağlayancerit sofrasının kurulduğu kahvaltı programının ardından ziyaretçilerin bir sonraki durağı İlçenin İstiklal Mahallesinde sarp kayalar üzerine 1812 yılında Kezban Hatun adında bir kadın tarafından yaptırıldığı bilinen tarihi Keziban Hatun Cami ve Pınarbaşı Evleri (Eski Çağlayancerit Evleri) oldu.

 

GEZİYE AİT FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=4_OAdwyEf6o

 

Ziyaretçiler buradan temeli 2013 yılının Temmuz ayının ilk günlerinde atılan muhteşem bir mimari olarak tamamlanan, 25 Mart 2009 tarihinde yerel seçimlerde miting yapmak için geldiği Çağlayancerit’ten dönerken elim bir helikopter kazası sonucu hayatını kaybedene eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu adına yaptırılan Muhsin Yazıcıoğlu Merkez Ulu Camii ve Külliyesi’ne gelerek Muhsin Yazıcıoğlu Camii’nde. Rahmetli BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimiz anısına Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Çağlayancerit Kültür ve Sanat Gezisinin katılımcıları rotasını Değirmendere Su Gözü’ne çevirdi ve Bungalov Evleri ziyaret edildi.

Programa, Çağlayancerit Millet Konağı’nda Çağlayancerit tanıtımıyla devam edildi. Burada, misafir dernekler adına Eğitimci ve BİLSEK Kulübü Kurucu Başkanı Mehmet Köşk ile Çağlayancerit Gençlik Platformu Derneği adına Ümit Şahan bir konuşma yaptı.

Çağlayancerit’in nüfus ve coğrafyasının özelliklerini ise Mehmet Eren Yıldızlı anlattı. Âşık Ali Ateş ve Mehmet Eyice’nin şiir dinletisi sonrasında Çağlayancerit Gençlik Platformu üyelerinin canlı müzik dinletisi gerçekleşti. Misafir derneklerin Çağlayancerit Gençlik Platformu üyelerine kitap hediyesinden sonra misafir katılımcılara Aşık Ali Ateş’in “Kimi Koydun ki” adlı şiir kitabı hediye edildi.

Salon programının ardından gezi programına Engizek Mahallesi işle devam edildi. Buradan, Alikocalar Mevkii’nde Devrent Arası) bulunan Acı Su kaynağına geçildi.

Program, Bozlar Mahallesindeki geçmişte bölgede etkili olmuş, tanınmış Tapo Ağa Konağının gezilmesinin ardından Küçüküngüt Mahallesindeki Veli Dede ziyaretiyle ile son buldu.

 

Programa; BİLSEK Gençlik Kulübü Derneği, Kahramanmaraş Gençlik Hareketi Kültür ve Dayanışma Derneği, Kafsad Fotoğraf Paylaşım Grubu, Kahramanmaraş Kültür ve Sanat Derneği, Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği, Kahramanmaraş Kültür ve Sanat Evi Derneği temsilcileri ile şu isimler katıldı: “Eğitimci Sinan El, Tiyatrocu ve yazar Salman Kapanoğlu, Alkış Dergisi sahibi ve Araştırmacı Yazar Dr. Oğuz Paköz, Fotoğraf Sanatçısı ve Eğitimci Oğuz Karakoç, SMMM Odası Disiplin Kurulu Başkanı aynı zamanda muhasebeci ve siyasetçi İbrahim İmalı, Makine Mühendisi ve fotoğraf Sanatçısı Mehmet Fındık, Fotoğraf Sanatçısı ve Eğitimci Mehmet Kırmızıkaya. Fotoğraf Sanatçısı ve Eğitimci Prof. Dr. Mükerrem Kurtoğlu, Araştırmacı Yazar Lütfi Kılınç. Eğitimci ve BİLSEK Kulübü Kurucu Başkanı Mehmet Köşk, Eğitimci ve Araştırmacı Yazar Ramazan Avcı, Eğitimci Yasin Sabret, İşadamı ve Siyasetçi Tuncay Kazancı, Eğitimci ve Yazar Ali İhsan Kekeç, Muhasebeci ve Araştırmacı Yazar Ali Avgın, İş adamı Mustafa Akdeniz. Grafikerve Fotoğraf Sanatçısı Eğitimci Melih Gemci, Eğitimci Abdulgaffar Polat, Eğitimci Mehmet Koç, Eğitimci İbrahim Bağbudar, Ali Uyur, Tahir Ozan ve Gazeteci Mustafa Alyaz.”

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlüne akar Sanki bahçivandır, güzel söz eker Bahçeye tohumlar atıyor kızım̷...

283. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 283. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri...

1 Dünyada yol bilmez erkan ne gezer. Laf anlamaz insan çok kişi üzer. Sarraf altın, insan insanı süzer. Yalan ,dolan, fesat, kir para e...

282. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 282. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri...

1 Heyecanla indim gönül bağına Anlamadan düştüm aşkın ağına Özendim birazcık gençlik çağına Sevdayı saracak kolum kalmadı… İsmail...

281. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 281. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri...

1 Diline sahip ol kırma kimseyi. Eline sahip ol vurma kimseyi. Beline sahip ol görme kimseyi; Kötülüğü sakın gütmeye oğul. ANKARA MEHME...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şid...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, ...

284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

Piknik Alanlarındaki Tehlike Piknik Alanlarındaki Tehl...

Geçtiğimiz Cuma günü kahvaltı yaparken hanımefendi; “ Bey, b...

Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençlerle Buluştu Bakan Kirişci, Heyecan Ba...

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Kahramanmaraş’a gelen Tarı...

Emniyet Personeline Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Semineri Emniyet Personeline Aile ...

Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 2 R...

Şeref Kazancı Güven Tazeledi Şeref Kazancı Güven Tazel...

Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet...

Prof. Dr. Perihan Öztürk: Türkiye’de 600 cüzzamlı hasta var Prof. Dr. Perihan Öztürk:...

KSÜ Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı...

YAŞLILARA SAYGI  YAŞLILARA SAYGI 

Bir ayet-i kerimede:  “Kime uzun ömür verirsek biz onun geli...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ