Maraşta Haber
Maraşta Haber

Afşinli Yazar Candemir, İmza gününü doğduğu köyde yaptı!

Afşinli Yazar Hilmi Candemir’in “Bir Akıncının Kızılelması” adlı eseri yayınlandı.Candemir,imza gününü doğduğu Alimpınar mahallesinde gerçekleştirerek tüm çocuklar kitap okusun diye kitaplarını imzalayarak ücretsiz dağıttı. Kendisi Hakkari’de Özel Harekat emrinde Uzman Çavuş olarak görev yapan Afşinli hemşehrimiz Hilmi Candemir’in şiirlerinden oluşan “Bir Akıncının Kızılelması” adlı eser Sahil Kitap tarafından yayınlandı. Kitabının çıktığı gün Afşin’e gelen Yazar […]

Afşinli Yazar Candemir, İmza gününü doğduğu köyde yaptı!

12 Haziran 2019 - 6:49A+A-

Afşinli Yazar Hilmi Candemir’in “Bir Akıncının Kızılelması” adlı eseri yayınlandı.Candemir,imza gününü doğduğu Alimpınar mahallesinde gerçekleştirerek tüm çocuklar kitap okusun diye kitaplarını imzalayarak ücretsiz dağıttı.

Kendisi Hakkari’de Özel Harekat emrinde Uzman Çavuş olarak görev yapan Afşinli hemşehrimiz Hilmi Candemir’in şiirlerinden oluşan “Bir Akıncının Kızılelması” adlı eser Sahil Kitap tarafından yayınlandı.

Kitabının çıktığı gün Afşin’e gelen Yazar Hilmi Candemir,kitaplarını doğduğu Alimpınar Mahallesinde imzalayarak tüm çocuklar kitap okusun diye ücretsiz dağıttı.

Asker kaynaklı olduğumdan dolayı Öncelikle  yaşamış olduğum olaylar, şiirsel olarak edebi terimler ile yazmış olduğum şiirler var kitabımda. Sonra malum ki gurbetçiyim. Memleketimizin hasretini çektiğimizden memleketime dair Özlem’e dair aşka dair  şiirlerim  mevcuttur. İçerisinde özellikle Tabii ki şehitler ve gaziler üzerinde yazmış olduğumuz şiirler var. Özellikle benim hassasiyetle üzerinde durmak istediğim bir konu Örneğin bir şehit haberi geldiğinde televizyonu Es geçenler oluyor, dinlemeyenler,izlemeyenler oluyor Şehide karşı gazilere karşı toplumumuzun daha çok duyarlı olması gerekiyor. Sadece sosyal faaliyetler yaparak değil onları dualar okuyarak onları yad ederek onları koruyarak kollayarak  yaşayan gazilerimizi ihmal etmememiz lazım diyen Hilmi Candemir,Evet arkadaşlarım bunda Tabii ki destek verdiler yazarken sonrasında işte dediğim gibi arkadaşlarım olsun ailen olsun desteklediler sağolsunlar. “Bir Akıncı’nın Kızılelması” aslında bir Uzman Çavuşun veya bir vatanını seven insanın, kahramanların unutulmaya yüz tutmuş kahramanların destanını  yazdığı bir kitaptır dedi.

Tabii ki içerisinde tarihi kişilikler var üzerinde durmamız gereken konular var Özellikle kendim ehemmiyet verdiğim bir konu malum sosyal medyada oyunlar var gençlerimiz nesiller kuşaklar gitgide beyinleri yok ediliyor Bu tür durumlara göz yummamamız gerektiği kanısındayım diyen Yazar Hilmi Candemir kitabının imza gününü de doğduğu köy olan Alimpınar mahallesinde yaptı.

Farklı bir imza gününde Afşin Haber Merkezine konuşan Yazar Hilmi Candemir,Halil Bey öncelikle doğduğum köyümün havasını soluduğun suyunu içtiğim ekmeğini aşını yediğim Hasretin hasretini çektiğim köyünün  insanlarına ve özellikle de çocuklarına Bu kitabı bu esrime takdim etmek istedim. Bunun adına da Vefa diyebiliriz doğduğum büyüdüğüm topraklarda babamın annemin atalarımın ecdadımın yaşadığı topraklara vefadan dolayı böyle bir düşünceye sahip oldum. Öncelikle çocuklarımızın okunması gerektiği kanaatindeyim dolayısıyla da buna ilk baştan kendi köyüm kendi topraklarını olan Alimpınar Köyü’nde yapmak istedim dedi.

İnternet üzerinde seçkin kitabevlerinde bulabileceğiniz 175 sayfalık “Bir Akıncının Kızılelması” adlı eser memleketimize hayırlı olsun.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bahaettin Karakoç’un Şiiri Klibe Dönüştü Bahaettin Karakoç’un Şiiri Klibe D...

17 Ekim 2018 tarihide vefat  eden Türk edebiyatının ‘Beyaz Kartal’ ve Dede Korkut’ lakaplı şair ve yazar  Bahaettin K...

Nurgül Kaynar İle Fasl-ı Muabbet Grup Atışmasının Sezon Finali Nurgül Kaynar İle Fasl-ı Muabbet Grup At...

NURGÜL KAYNARIN YÖNETİMİNDE BİR İZ EDEBİYAT Nurgül KAYNAR YÜCE İLE FASL-I MUHABBET GRUP ATIŞMASI SEZON FİNALİ   Muhabbet bağında g...

BU KLİP İZLEME REKORU KIRIYOR BU KLİP İZLEME REKORU KIRIYOR

“Bu Ellere Türkoğlu Türk Sahiptir” ismini taşıyan ve farklı Türk Ülkesinin sanatçılarının yorumladığı bu klip son günlerde ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Temizlik Medeniyettir! Temizlik Medeniyettir!

Onikişubat Belediyesinin Temizlik aracının üzerinde yazan an...

Güreşte Dünya 3.sü Aktürk Güreşte Dünya 3.sü Aktürk...

Dünya Gençler Şampiyonasında mindere çıkan Büyükşehir Beledi...

Ilıca Tavşantepe Dinlenme Tesisleri” ne Uğradınız mı? Ilıca Tavşantepe Dinlenme...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde kaplıcası ile ünlü Ilıca ...

Çocuklara Farkındalık Semineri Çocuklara Farkındalık Sem...

Büyükşehir Belediyesi bu yıl bir ilke imza atarak yaz Kur’an...

Kahramanmaraş’ta Orman Yangını Kahramanmaraş’ta Or...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde meydana gelen orman y...

HEM’in Yaz Kurslarına Ziyaret HEM’in Yaz Kursları...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili ...

Onikişubat MEM’de 2023 Vizyon Eğitimi Onikişubat MEM’de 2...

Kahramanmaraş İl milli eğitim müdür yardımcısı Duran Doğan, ...

Sinan Ateş’ten Çocuk Ziyaretleri Sinan Ateş’ten Çocu...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ate...

Birlikteliğimiz Türkiye’ye Örnek Birlikteliğimiz Türkiye’y...

Kurban Bayramı Valilik önünde gerçekleşen programla kutlandı...

Ünal Bahtiyar Yokuşunda İncelemede Bulundu Ünal Bahtiyar Yokuşunda İ...

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Dulkadiroğlu Be...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ