Maraşta Haber
Maraşta Haber

Yeşil Dernek Projesinin Meyveleri Sahiplerini Buldu

Doğayı seviyorum, Çevreyi Koruyorum projesi kapsamında toplanan Tekerlekli Sandalyeler 03 Aralık Dünya Engelliler Gününde Afşin’de sahiplerine teslim edildi. Afşin Belediyesinin, Çok Amaçlı Salon olarak kullanılan merkezini, Özürlüler Eğitim ve Kültür Merkezi olarak düzenlemesi münasebeti ile yapılan açılışta Tekerlekli Sandalyeler belirlenen ihtiyaç sahiplerine teslim  edildi. Program kapsamında götürülen sandalyelerin beş tanesi belirlenen kişilere, bir tanesi ise […]

Yeşil Dernek Projesinin Meyveleri Sahiplerini Buldu

05 Aralık 2014 - 17:29A+A-

Doğayı seviyorum, Çevreyi Koruyorum projesi kapsamında toplanan Tekerlekli Sandalyeler 03 Aralık Dünya Engelliler Gününde Afşin’de sahiplerine teslim edildi.

Afşin Belediyesinin, Çok Amaçlı Salon olarak kullanılan merkezini, Özürlüler Eğitim ve Kültür Merkezi olarak düzenlemesi münasebeti ile yapılan açılışta Tekerlekli Sandalyeler belirlenen ihtiyaç sahiplerine teslim  edildi. Program kapsamında götürülen sandalyelerin beş tanesi belirlenen kişilere, bir tanesi ise Eshab-ı Kehf girişindeki güvenlik odasına konulup, ziyaret için gelenlerin ihtiyaç duyduklarında kullanmaları için bırakıldı.

Program da ilk olarak bedensel engelli Bünyamin adlı bir öğrencinin duygu yüklü konuşması herkesi etkiledi. Siz hiç Engelli arabası ile yürüdünüz mü, gözünüzü kapatıp yürüyebildiniz mi, hiç kulaklarınızı kapatıp, dışarıdaki sesleri duymaya çalıştınız mı? İşte biz tüm bu sorunlarla yaşıyoruz. Engelli olmak hiç kimsenin tercihi değildir. Önemli olan erdem, engelli yaşamaktır dedi.

Engellilere bakmanın önemine vurgu yapmak için konuşan engelli velisi Namık Kemal DERİNÖZ ise sözün özü engellilerin önündeki engelleri kaldırın yeter, başka bir şey istemiyoruz dedi.

Merkezin açılış konuşmasında Belediye Başkanı Mehmet Fatih GÜVEN Afşin’imizin önemli ve ihmal edilen bir ihtiyacını gidermeye çalıştık.  Merkezimizin bir sınırı kuralı yok, her türlü özürlü kardeşlerimiz bu merkezi istediği gibi kullanabilir. Ailelerin talepleri doğrultusunda bu merkezin ihtiyaçlarını giderip, istişare ile onların hizmetine sunacağız dedi.

AFŞİNDER Başkanı Ahmet ARDIÇ ise konuşmasına şöyle devam etti. Yeşil Dernek bizim inanarak başlattığımız bir proje, bugün ise bu projenin severek meyvelerini paylaşıyoruz. Bu çalışmayı çok önemsiyoruz. Sayın Belediye Başkanımızı Afşin’imize bu merkezi kazandırdığından dolayı kutluyorum. Bu projelerin tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek teşkil etmesini dilerim. Her yapılan güzel işlere destek olmak gerekir dedi.

Afşin Kaymakamı Fatih AKSOY ise konuşmasına ise engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak bir insanlık vazifesidir. Engelli vatandaşlarımızın toplumda yer alması o toplumun niteliğini artırır. Son zamanlarda Devletimiz bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Bu merkezi tahsis eden Afşin Belediye Başkanına, ayrıca bu anlamlı güne bir anlam daha katan AFŞİNDER Başkanı Ahmet ARDIÇ ve Yönetim Kuruluna Teşekkür Ediyorum dedi.

Başüstü köyünden bir vatandaşımıza sandalyesi temsilen verildi. Merkezin Açılış Kurdelesi Afşin Kaymakamı Fatih AKSOY, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih GÜVEN, Afşinder Dernek Başkanı Ahmet ARDIÇ ve Bedensel Engelli Hüseyin Bey ile beraber kesildi.

Ekran Alıntısı 4r Ekran Alıntısı yesil-dernekİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şampiyon Öğrencilerden Kaymakam Fatih Aksoy’a Ziyaret. Şampiyon Öğrencilerden Kaymakam Fatih Ak...

Kahramanmaraş’ta yapılan Okullararası Voleybol Turnuvasında Afşin Yatılı Orta Okulu Bayan Voleybol Takımı İl Birincisi olarak Tur...

Afşin Belediyesi tarafından ‘Hemşeri Buluşmaları’ başlatıldı. Afşin Belediyesi tarafından ‘Hemşeri Bul...

İki haftada bir Çarşamba günleri gerçekleştirilecek Hemşehri Buluşmalarında, vatandaşlar istek ve belediyeden beklentilerini direk ilet...

Afşin’e Sağlık Yüksekokulu Kuruldu Afşin’e Sağlık Yüksekokulu Kuruldu...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne Bağlı Olarak Afşin Sağlık Yüksek Okulu Kurulmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı Resmi...

Halk Ozanları ve Şairler Unutulmaz bir gece yaşa Halk Ozanları ve Şairler Unutulmaz bir g...

Afşin Kaymakamlığı ve Afşin Belediyesinin destekleri ile Afşinli Halk Ozanları ve Şairlerin katılımı ile bir Türkü Gecesi düzenlendi. G...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Elbistan TİL Santralinin ÇED Raporu İptal  Elbistan TİL Santralinin ...

Elbistan’a bağlı Akbayır (Til) Kasabası Ovasına Diler Enerji...

Kahramanmaraş EBS’den Kamu Açıklaması Kahramanmaraş EBS’d...

EMPERYALİZMİ MAZLUMLARIN DAYANIŞMASI DURDURACAKTIR! ABD’den ...

Kahramanmaraş Kamu-Sen’den Basın Açıklaması Kahramanmaraş Kamu-Sen...

DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜNE DOĞU TÜRKİSTAN’IN GÖLGESİ DÜŞTÜ “...

Kahramanmaraş’ta “Sanayici-Mezun Buluşması” Kahramanmaraş’ta “Sanayic...

“Mesleki ve Teknik Eğitim” temalı faaliyetler kapsamında Kah...

Bölgenin En Büyük Eğitim Yatırımı Afşin’e! Bölgenin En Büyük Eğitim ...

Afşin’de hizmet veren Karaoğlan Eğitim Kurumları Bölgenin en...

‘Ölüm Güzel Şey’ Lakin ‘Ölüm Güzel Şey’ Lakin...

Buyuran Buyurmuş; ‘Her Canlı Ölümü Tadacaktır.’ Veren ALLAH,...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-25 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Selam olsun Türkistan’a başkentten Şu Kızıl Çin’...

Hayat Boyu İlerleme Derneğinden Yerel Halka Proje Semineri Hayat Boyu İlerleme Derne...

Merkezi Finans ve İhale Birimi ve Avrupa Birliği Başkanlığı ...

AK Parti’de ‘İl başkanı kim olacak?’ meselesi… AK Parti’de ‘İl başkanı k...

Şu sıralar günümüzde en çok konuşulan, tartışılan konu bu. M...

İpek Kozası Ürünleri Kursuna Yoğun İlgi Oldu İpek Kozası Ürünleri Kurs...

Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdülhakim Bilgili Halk Eğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ