Maraşta Haber
Maraşta Haber

“OSB’ye Doğalgaz Verilecek”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu. Ünal, davetlilere yaptığı konuşmasında, “Türkiye, ya eskiye dönecek; ya da Türkiye geleceğe yürüyecek” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Elbistan’da Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile bir araya […]

“OSB’ye Doğalgaz Verilecek”

21 Haziran 2018 - 20:58A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu. Ünal, davetlilere yaptığı konuşmasında, “Türkiye, ya eskiye dönecek; ya da Türkiye geleceğe yürüyecek” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Elbistan’da Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile bir araya geldi. Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda Elbistan’da faaliyet gösteren STK temsilcileri ve üyeleri yer aldı.

Ünal, ETSO’da Elbistan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Paksoy ve yönetim kurulu üyeleri ile programa davet edilen sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından karşılandı. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Türk İslam Karakoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in de katıldığı programda ilk sunumu, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy yaptı. Salonu dolduran sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Elbistan Organize Sanayi Bölgesi’ne doğalgaz verileceğini belirtti.

Ünal, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“7 yılda Elbistan’ımıza gelen hizmetleri ben sayamam. Onlarla uğraşmak yerine yenilerini planlıyoruz. Bir taraftan OSB’yi Kapıdere’den demiryolu ile buluşturmak için fizibilite çalışması yaptırıyoruz, bir taraftan OSB yapıyoruz da, oraya ancak doğalgaz ve demiryolu gelirse önem kazanır demiştim. Doğalgazı getirdik, inşallah demiryolu hattını da çektiğimiz zaman, OSB’yi son derece yüksek bir rekabet avantajına kavuşturmak demektir. Hem OSB için doğalgaz, hem OSB için demiryolu, hem Elbistan’ımız için doğalgaz yatırımı yapıyoruz.

Yine geçtiğimiz günlerde ünlü bir peyzaj mimarı sessiz sedasız Elbistan’a geldi. Türkiye’nin en iyi peyzaj mimarlarından bir tanesi geldi ne yaptı? Ceyhan Nehri’nin doğduğu Pınarbaşı’nı inceledi ve oranın peyzajı ile ilgili bir çalışma başlattı. Çünkü içinden nehir geçen şehir çok azdır. Bunlardan bir tanesi Elbistan’dır. Zaten daha önce ÇEKÜL ile bir mastır plan hazırlamıştık. O mastır plan ile birlikte Ceyhan’ın doğal yapısına kavuşmasını sağlayacağız.

Yine atık su çok önemlidir. Hem OSB, hem şeker fabrikası hem de diğer alanlardaki atık sularımızı temizlememiz gerekiyor. Hem suyu, hem toprağı zehirliyor. Kahramanmaraş’ta Türkiye’nin en büyük tesislerinden birini açtık. Şimdi Elbistan’a da büyük bir atık su tesisi yapıyoruz. Ulaşımla ilgili Göksun-Elbistan arası bütün hızıyla devam ediyor. Ama bir taraftan da Kozluca’ya kadar olan alan, yani biz Kahramanmaraş’tan çıktığımızda Malatya’ya kadar sıcak asfalt yoldan gitme imkanı sağlanmış olacak.

Diğer taraftan işadamlarımızın Elbistan’da oluşturacakları yatırım ve istihdam bir taraftan da işsizliğe çözüm olacak. OSB’de yaklaşık 2 bin 500 kişiye istihdam oluşturulacak. Termik santrallerle ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Diş Hastanesinin temeli atıldı. Hastanenin altında yapılıyor. İmam hatibi gezdim, hemen hemen üniversite kampüsü büyüklüğünde. İnşallah orası proje okulu olarak sınavla öğrenci alacak.

Aslında AK Parti’de siyaset yapmak bir yönüyle de kolay. Çünkü eskiden siyasetçiler söz verir ve yapamazdı. Okul, yol sözü verir yapamaz. Yapamamalarının sebebi devletin gücü yoktu. 57. Hükümetin 3 yıllık Meclis tarafından onaylanmış bütçelerine baktım. Bütçenin yüzde 44’ü faize gidiyor. Kalan kısmı ile memur maaşı, emekli maaşı, SSK giderleri az çok ödeniyor, bazen ödenemiyor devlet para basmak zorunda kalıyor. Diğer hizmetlere para ayıramıyor. Peki bugün bu yüzde 44’ü yüzde 9’a düşürdük. Devlet topladığı her 100 liralık verginin 86 lirasını da faize veriyordu. Bugün onu 12 liraya düşürdük. 16 yılda devletin kasasında 1 trilyon 200 milyon dolar para kaldı. Bu para okul oldu, yol oldu, hastane oldu, kitap oldu, tablet oldu, doğalgaz oldu, tesis oldu. Yani artık siyasetçi söz verdiğini yapabiliyor, gerçekleştirebiliyor.”

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Başbuğ Türkeş’e Ahde Vefa Başbuğ Türkeş’e Ahde Vefa

Elbistan Ülkü Ocakları, vefatının 24. yıldönümünde adını ölümsüzleştirmek adına “Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı” projesini hayata geçir...

Şehit Emanetleri Müzesine Ziyaretçi Akını Şehit Emanetleri Müzesine Ziyaretçi Akın...

Bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Elbistan Şehit Emanetleri Müzesine ziyaretçi akını devam ediyor. Elbistanlı şehitlerin eşyaların...

Kaynarca Göleti Boşaltılıyor! Kaynarca Göleti Boşaltılıyor!

Elbistan’ın içme suyu kaynağında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (KASKİ) tarafından yapıl...

Afşin Fen Lisesinden Dijital Sergi Afşin Fen Lisesinden Dijital Sergi

Kahramanmaraş Afşin İlçesi Okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmeni Volkan Karaduman tarafından hazırlanan  dijital sergi ziyarete açılmıştır...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Tır, Yüksekten Evin Yakınına Uçtu Tır, Yüksekten Evin Yakın...

Göksun – Kahramanmaraş karayolu üzerinde Yeşilova et l...

MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküllerini Yayınladı MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6....

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü...

ORUCUN MANEVİ FAYDALARI  ORUCUN MANEVİ FAYDALARI ...

Oruç tutmanın temel sebebi, Allah’ın emridir. Bunun gerekçes...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camia...

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetl...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nde...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Ö...

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN – III HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMA...

Yâ Şehr-i Ramazan! Bizler, Senin gelmenle birlikte yeniden; ...

Yahya Kemal’de Polis Sevgisi Bir”inci” Yahya Kemal’de Poli...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Yahya Kemal İlkokulu’...

Hasan & Meral Mutluluğa Koştular Hasan & Meral Mutlul...

Mehmet ve  Ayşe Gören Çifti’nin beyefendi oğullar  Hasan ile...

21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Projesi 21. yy’da İş Sağlığ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Görev Değişikliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür yardımcılar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ