Maraşta Haber
Maraşta Haber

Örnek Birliktelik Ve Başarılı Hizmetler Plaketle Taçlandı

ZİRVEDE VEDA Yaptığı başarılı, kapsamlı ve büyük hizmetlerle tüm gönüllerde adeta taht kuran, Elbistan’a bağlı 9 belde arasında gelişmişliği ve görünümü ile “İlçe Gibi Kasaba” yakıştırması yapılan Doğan Beldesi’nin maziye adı “Unutulmaz Başkan” olarak yazılan Belediye Başkanı Cengiz Mezdeği, Doğan Belediye Meclis Üyeleri ile Kıyan Dağı Mesire Alanında vedalaşarak, helalleşti. Tüm üyelere ve çalışan personele […]

Örnek Birliktelik Ve Başarılı Hizmetler Plaketle Taçlandı

13 Mart 2014 - 21:10A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

ZİRVEDE VEDA

Yaptığı başarılı, kapsamlı ve büyük hizmetlerle tüm gönüllerde adeta taht kuran, Elbistan’a bağlı 9 belde arasında gelişmişliği ve görünümü ile “İlçe Gibi Kasaba” yakıştırması yapılan Doğan Beldesi’nin maziye adı “Unutulmaz Başkan” olarak yazılan Belediye Başkanı Cengiz Mezdeği, Doğan Belediye Meclis Üyeleri ile Kıyan Dağı Mesire Alanında vedalaşarak, helalleşti. Tüm üyelere ve çalışan personele veda eden Başkan Mezdeği, mesai arkadaşlarının başarılarını plaketle ölümsüzleştirdi.

İki dönem ve 10 yıldır Doğan Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren, mütevazi yapısının yanı sıra hizmetleri ile büyük başarılara imza atan Doğan Belediye Başkanı Cengiz Mezdeği, 30 Mart 2014 tarihinden itibaren mahalle statüsüne girerek belediye unvanını kaybedecek olan Doğan Belediyesini son meclis toplantısını ilginç bir uygulama ile Doğan Kasabası sınırları arasında yer alan kıyan Dağında gerçekleştirdi.

Doğan Belediyesi Meclis Üyeleri ve belediye personeli ile son kez Kıyan Dağı Mesire Alanında yapılan son birliktelik gününde tüm üyelere ve personele duygu dolu bir veda konuşması yapan Başkan Mezdeği şu ifadelere yer verdi:

“Büyükşehir Yasası ile belediye statüsünden Elbistan’ın bir mahallesi statüsüne geçen Doğan’da Belediye Meclis Üyelerimiz ve tüm personelimiz ile son toplantımızı Kıyan Mesire Alanında gerçekleştiriyoruz. Doğan’da Belediye Başkanı, Meclis Üyeleri ve tüm çalışanları ile halkımızın hizmetkârı olduk. Destekleriniz, uyumlu ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı tüm 10 yıldır birlikte çalışmaktan büyük onur duyduğum siz mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sulama, yol, kaldırım, bulvar, kanalizasyon, alt yapı, çevre düzenlemeleri, peyzaj, mezarlık, ağaçlandırma, park ve mesire alanları, halka ve öğrencilere oyun ve dinlence parkları, 10 binlerce ağaç dikimi gibi çalışmalarımızla Doğan Kasabamızı yük akı bir belde konumuna el birliği içinde getirdik. Özellikle kanalizasyon projemizle birlikte 3 bin 800 nüfuslu kasabamızda 15 bin kişilik nüfusa hizmet verecek alt yapı hizmetini sunduk.

Ayrıca tüm bölge köylerine yardım ve katkı elimizi uzatarak hizmet götürmediğimiz köy kalmadı. Okul, İmam Evi, Kuran Kursu, HEM Kursları, Mezarlık Tadilat ve Yeşillendirilmesi ve benzeri hizmetleri halkımıza sunduk. 10 yıldır hizmet adına ailelerimizi ve çocuklarımız bile ihmal etmeyi göze aldık. Geçen 2 dönem içinde personelimize hiç borcumuz olmadı. Belediyemizin de hiçbir borcu yok. İkramiyelerde bile hiç aksama olmadı. Çeşitli siyasi düşüncedeki meclis üyesi arkadaşlarımızla sadece Doğan’ı ve Doğan halkını düşündük, hizmeti düşündük. Geriye dönüp baktığımızda ise hep birlikte, el ele ve uyum içinde kalıcı hizmetlere imza attığımızı mutluluk içinde görüyorum. Geçen hizmet dönemlerinde tüm arkadaşlarıma hakkımı helal ediyorum ve sizden de helallik istiyorum.”

Yapılan duygulu konuşma alkışlarla karşılık görürken Başkan Mezdeği, Doğan Belediyesi Meclis Üyelerine ve tüm personele hizmet dönemlerini ölümsüzleştirmek adına, unutmamak ve unutulmamak dileğiyle teşekkür ve takdir plaketi verdi.

Duran Ceran, Mehmet Bayrak, M. Şahin Karagenç, Levent Ceran, Cebrail Demircan, Şahin Eraslan, Mehmet Ceran, Bayram Modaoğlu ve Veli Davarcı’dan oluşan AK Parti ve MHP’li üyeler duygu dolu son toplantıyı Kıyan Dağı eteklerinde hatıra fotoğrafı ile noktaladılar.

ZİRVEDE VEDA 2

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

Cumhuriyet’in Kuruluşunun 95. Gurur Yıldönümü Elbistan İlçesinde Coşkuyla Kutlandı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. gurur yılı a...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

Hayatı ve Doğayı Koruma Platformu Kurulması Düşünülen Termik Santraller Hakkında Bölge Halkından Destek İstedi ve Uyardı : “Elbistan Ya...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

Elbistan Ülkü Ocakları, her yıl geleneksel olarak organize ettiği “Ülkücü Şehitleri Anma Günü” için kapsamlı bir programı yoğun katılım...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 3. Grupta mücadele eden Elbistan Spor, kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı maçta, konuk ettiği Sakıcı İnş...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 13 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 198.G...

Uzaktan Eğitim Süreci Değerlendirildi Uzaktan Eğitim Süreci Değ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Ku...

Ekinözü Öğrencilerine 150 adet tablet hediye edildi Ekinözü Öğrencilerine 150...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, ...

Bu Kararları Okumadan Sokağa Çıkmayın Bu Kararları Okumadan Sok...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 01 Aralık 2020 gü...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi Hafta sonu sokağa çıkma y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Kabine toplantısı sonund...

Yardımcıoğlu: Türkiye, Dış Siyasetini Yeniden Gözden Geçirmeli! Yardımcıoğlu: Türkiye, Dı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN KÜLTÜR HİZMETİ ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN...

       Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK  kü...

Eğitimle İlgili Yeni Kararlar Alındı Eğitimle İlgili Yeni Kara...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 30 Kasım 2020 gün...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A A...

Kahramanmaraş – Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başka...

Ziya YENİPINAR”elle tutulur bir iyileştirme” beklemekteyiz Ziya YENİPINAR”elle...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, TBMM’de bütçe...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ