MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir: “Milli Değerlerimiz Yok Ediliyor”

MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir: “Milli Değerlerimiz Yok Ediliyor”
MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir düzenlediği basın toplantısı ile hükümetin adına açıklanan demokrasi paketi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.Başkan Demir, Ak Parti iktidarının MHP’nin yükselmesinden korktuğuna...

MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir düzenlediği basın toplantısı ile hükümetin adına açıklanan demokrasi paketi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan Demir, Ak Parti iktidarının MHP’nin yükselmesinden korktuğuna işaret ederek yaptığı sert eleştirilerde, “İhanet ve teslimiyet paketi açıklandı. Milli değerlerimiz yok ediliyor” dedi.

MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir yaptığı ve sert eleştirilerle dolu değerlendirmelerinde şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’mizin haftalardır sabırsızlıkla beklediği paket açıklandı. Ancak bizleri hiç te şaşırtmadı. Çünkü Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli bu paketin bir ihanet ve teslimiyet paketi olduğunu tek tek saymıştır. Görüldü ki bir madde eksiği ile oda Abdullah Öcalan’a özgürlük dışındaki tüm maddeler tamamen Genel Başkanımızın söylediklerinden ibarettir. Buda gösteriyor ki Milliyetçi Hareket Partisinin tüm endişeleri boş değildir.

Bu paket tamamen ön hazırlıktır ve içerisinde tamamen MHP korkusu hâkimdir. Genel Başkanımızın söylediklerinden sonra Başbakan Erdoğan kendisini genel merkezine hapsetmiş ve biliyoruz ki pakette birçok değişiklik yapmıştır. BDP’lilerin istediği genel af ve ruhban okullarının açılması MHP oylarını artırır korkusuyla bir dahaki adıma ertelenmiştir.

Ne gariptir ki Sayın Başbakan yaklaşık 2 saatlik konuşması içerisinde bir kere bile Türk kelimesine yer vermemiştir. Ve Türk kelimesinden duyduğu rahatsızlığı andımızı okullarımızdan kaldırarak ortaya koymuştur. Birde daraltılmış bölge adı altında bir şeyden bahsetmektedir burada da amaç açıktır. Vatanını ve milletini seven insanların sesini kesme arzusundan başka bir şey değildir. Ana dilde eğitimi de tepki çekmemek adına özel okullarda başlat. Bu bir adımdır. Diğer adım ise tüm okullarda artık ikinci bir dili oturtmaktır. Bu milletin bir tek dili vardır oda Türkçedir. Başka bir dil var diyenin başka bir emeli vardır. Eğer bu adımlar atılmadıysa bunun tek sebebi vardır oda Türk milletinin tek umudu tek kalesi MHP’ nin oylarının artma korkusudur. Daha düne kadar toplantılarda Türk bayrağı asılmasına karşı çıkan sayın başbakan 6 tane Türk bayrağı önünde açıklama yapmıştır bu hareket tamamen şovdan ibaret bir harekettir.

Sonuç olarak milli değerlerimiz tek tek yok edilmeye çalışılmakta, bölünmüş bir milletin temelleri atılmaya çalışılmaktadır. Bu pakette de görüldüğü gibi Türk kelimesinden çekinmektedirler. Bunun paketteki karşılığı ise andımızın okullardan kaldırılmasıdır. Amaç kendi benliğinden uzaklaşmış yabancılaşmış ötekileşmiş bir toplum oluşturmaktır. Ama biz AKP’ ye oy vermiş değerli seçmenimizin bu oyuna gelmeyeceğine ve kendi öz benliğine sahip çıkarak sandıkta bu oyunu bozacağına inanıyoruz. Artık sahte gündemler yaratarak değerli halkımızı kandırma politikası işlemeyecektir. Tüm Elbistan halkımıza saygılar sunuyorum. Allah yolumuzu ve bahtımızı açık etsin. Ne mutlu türküm diyene.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.