Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, “Eğitim Terbiyedir”

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, eğitimin önemine ve kurumun verdiği eğitim şekline övgüler yağdırdı. Ünal, açılışta yaptığı konuşmada; “Hayatın tüm sorularına eğitim, irfan ve inanmışlık cevap verir. Eğitim; Terbiyedir” dedi. AK Parti Grup […]

Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, “Eğitim Terbiyedir”

06 Ekim 2013 - 20:59A+A-

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, eğitimin önemine ve kurumun verdiği eğitim şekline övgüler yağdırdı. Ünal, açılışta yaptığı konuşmada; “Hayatın tüm sorularına eğitim, irfan ve inanmışlık cevap verir. Eğitim; Terbiyedir” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal’ın yanı sıra; AK Parti Kahramanmaraş Miletvekilleri Nevzat Pakdil, Mehmet Sağlam ve Sıtkı Güvenç, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy,Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Bşk. Mustafa Poyraz, Elbistan Belediye Bşk. Durmuş Küçük, Afşin Belediye Bşk. Fazlı Aydoğan, MHP Elbistan İlçe Bşk. Ali Demir, Elbistan Garnizon Komutanı Kur. Bnb. İbrahim Yazıcı, Elbistan Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, oda, dernek, vakıf, sendika temsilcileri, belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda davetlinin yer aldığı Özel Ceyhan Eğitim Kurumları yeni bina açılışı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Kardeş Okul olarak Hacı Bektaş Veli İlköğretim Okulu öğrencileriden Cangül Setil, okuduğu güzel bir deyiş ile katılımcılardan yoğun alkış ve takdir aldı. Yine Hacı Bektaş Veli İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi sunduğu yöresel gösteri ile büyük beğeni topladı.

Görkemli açılışın ilk konuşmasını Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. Elbistan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeki Yıldırım yaptı. Yıldırım konuşmasında; “Elbistan’a yeni bir kurum kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Elbistan!ın böyle güzel ve modern bir eğitim kurumuna ihtiyacı vardı. İnsan fanidir ama insana yapılan yatırım bakidir. Biz insana yatırım yapıyoruz. Yatırımlarımız artarak devam edecek. Maddi manevi yardım ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, “Hizmet amaçlı faaliyetler gösterdik. Kamu ve özel sektöre katkılar sağladık. Hizmetlerle yardımcı olduk. Katkı ve desteklerimiz devam edecek” sözleriyle kurum binasının hayırlı olması dileğinde bulundu.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ise katılımcılara yönelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Eğitim kurumunun Elbistan’a kazandırılmasında katkı sağladıkları, kalite sağladıkları için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Eğitimin önemine değinen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam ise, “Eğitim düzeyinde yüzde 1 artış, milli gelirde yüzde 1.5, işçi verimliliğinde ise yüzde 2 puan artış sağlıyor. Eğitim kalkınmanın temelidir, en önemli etkendir. Eğitime yapılan yatırım en önemli ve en doğru yatırımdır. Bilim en büyük zenginliktir” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’da Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon ve Turizm A.Ş.’nin eğitim sunumuna övgüler yağdırdı. Ünal yaptığı konuşmada: “Hayatın tüm sorularına eğitim, irfan ve inanmışlık cevap verir. Eğitim terbiyedir. Bu kurumlarda sadece eğitim değil terbiyede veriliyor. Bu okulda aldığımız kokuyu, on binlerce kilometre uzaklıktaki okullarda da alabilirsiniz. Okulu Elbistan’a ve bölgeye kazandıranlara teşekkür ediyorum” sözleri ile başarılı eğitimler dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurban kesiminin ardından kurdele kesim töreni gerçekleşti. Daha sonra davetlilere okul idarecileri binayı gezdirerek, eğitim şekli, donanım ve sınıflar hakkında bilgiler aktardı.

DSC_0380 DSC_0385 DSC_0387 DSC_0395 DSC_0396

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan ...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan ...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan ...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

 Bereket Eğitim Öğretim Pansiyon Turizm A.Ş. bünyesinde yer alan Elbistan Ceyhan Eğitim Kurumlarının yeni binasının açılışında konuşan ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mahir Ünal’a,KMBGC’den  ‘Teşekkür’ Ziyareti Mahir Ünal’a,KMBGC’den ‘...

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan...

Kahramanmaraşlı Er Şehit Düştü Kahramanmaraşlı Er Şehit ...

Kahramanmaraşlı Piyade Sözleşmeli Er Cemil Kaçmaz Şehit Hava...

Kar Mesaisi Kar Mesaisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kar yağışı olan bölgeler...

Çukurhisar Yolunda Araç Uçuruma Yuvarlandı Çukurhisar Yolunda Araç U...

Kahramanmaraş-Fırnız/Çukurhisar Yolunda  kar yağışı nedeniyl...

Eğitim Bir-Sen Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ı Ziyaret Etti Eğitim Bir-Sen Yönetimi M...

Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Kahramanmaraş 1. Nolu Başkanı Ab...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, BİLSEM’i Ziyaret Etti İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz Bey, berab...

Kadınlara Yönelik Yürüyüş Başladı Kadınlara Yönelik Yürüyüş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik dü...

Büyükşehir’e Ulaşımda Bir Ödül Daha Büyükşehir’e Ulaşımda Bir...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne toplu taşımada yaptığ...

Elbistan’a İYİ Başkan Yakışır! Elbistan’a İYİ Başkan Yak...

İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı Seçim İstişarelerine Başl...

Şair-Yazar Hasan Ejderha İle Söyleşi Şair-Yazar Hasan Ejderha ...

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi, “Şair-Yazar H...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ