Maraşta Haber
Maraşta Haber

CHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Soydan “Hükümete Olan Güven Sarsıldı”

Türkiye’yi sarsan ve birkaç gündür ülke gündemine bomba gibi düşen tolsuzluk ve rüşvet olaylarına bir tepki de CHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Eğitimci-Gazeteci-Yazar Doğan Soydan’dan geldi. Soydan yaptığı açıklamalarda yaşanan ve ortaya çıkan olayları, “Bu depremi, bu afeti yapanlar ve yaratanlar bizleri, yani halkımızı koruyup kollaması gereken, şefkatine sığındığımız hükümet yetkilileri olunca, hükümete olan güvenimiz […]

CHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Soydan “Hükümete Olan Güven Sarsıldı”

20 Aralık 2013 - 21:59A+A-

Türkiye’yi sarsan ve birkaç gündür ülke gündemine bomba gibi düşen tolsuzluk ve rüşvet olaylarına bir tepki de CHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Eğitimci-Gazeteci-Yazar Doğan Soydan’dan geldi.

Soydan yaptığı açıklamalarda yaşanan ve ortaya çıkan olayları, “Bu depremi, bu afeti yapanlar ve yaratanlar bizleri, yani halkımızı koruyup kollaması gereken, şefkatine sığındığımız hükümet yetkilileri olunca, hükümete olan güvenimiz hepten sarsılmıştır” sözleriyle dile getirdi.

CHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Eğitimci-Gazeteci-Yazar Doğan Soydan, rüşvet ve yolsuzluk olayları hakkında ilginç tespitlerde ve değerlendirmelerde bulundu. Doğan açıklamalarında şunları söyledi:

RÜŞVET VE YOLSUZLUK AFETTİR YIKIMDIR

“Bilindiği üzere ülkemiz rüşvet, yolsuzluk hırsızlık ve kaçakçılık haberleriyle sarsılıyor. “Sarsılıyor” diyorum çünkü bu bir depremdir, yıkımdır, afettir. Yıkılan ise Türkiye Cumhuriyetinin temeli, ülkemizin değerleri, halkımızın güvenidir. Bu depremi, bu afeti yapanlar ve yaratanlar bizleri, yani halkımızı koruyup kollaması gereken, şefkatine sığındığımız hükümet yetkilileri olunca, hükümete olan güvenimiz hepten sarsılmıştır. Oysa devlet halkını koruyan, kollayan, iyi günden şefkat, kötü günde yardım elini uzatan büyük bir kavramdır. Devlete Güvenmek, devlete sığınmak deyimlerini dilimizden düşürmeyiz; çünkü iyi günde, kötü günde devlete güvenir, devlete sığınırız.

GÜVENSİZLİK VE PANİK İÇİNDEYİZ

Fakat görüyoruz ki, insanlarımız geçim derdiyle boğuşurken, Van’da Gölcük’te insanlar hala çadırlarda barınırken, çocukları ayaklarına ayakkabı bulamazken, bizleri koruması gereken devlet yetkilileri yolsuzluk, hırsızlık, vurgun, talan yapıyorlar. Kiminin evinden, kiminin cebinden ayakkabı kutularından trilyonlar çıkıyorlar. Kime güveneceğiz? Kime sığınacağız? Millet olarak, vatandaş olarak büyük bir korku, güvensizlik ve panik içindeyiz.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İstanbul’da, Ankara’da gözaltına alınanlardan bir kısmına dikkat çekmek istiyorum. İşadamları, Bürokratlar, Bakan çocukları ve bunlarla birlikte yolsuzluğa bulaşan, bulaştırılan daire amirleri, memurları. Hayret! İran kökenli bir iş adamı ülkemize geliyor, elini kolunu sallaya sallaya, Bakan çocuklarıyla, bürokratlarla altın kaçakçılığı, sahte belge düzenliyor. Hayali ihracat yapıyor. Yabancıları sahte belgelerle Türk vatandaşlığına geçiriyor. Bu yoldan 87 milyar avroluk vurgun yapıyor.

Belediyelerin imara açmadığı en kıymetli arsalar, araziler, Sit alanları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu üzerinden rüşvet verilerek imara açılıyor, milyarlarca liralık rant elde ediliyor. Fatih Belediye Başkanı, belediye sınırları içinde ki Sit alanlarının imara açılması için 1,5 milyon dolar rüşvet istiyor, Japon mühendislerin olumsuz raporlarına rağmen Marmaray güzergâhında bulunan bir araziye rüşvet karşılığında otel inşaatı izni veriliyor. Topkapı sarayında ki tarihi eserler, bazı Arap Şeyhlerine satılıyor. Bir Bakan 1,5 milyon dolar rüşvet alırken görüntülendiği iddia ediliyor. Hayret! Bunları duymak bizleri korkutuyor, hükümete olan güvenimiz yok oluyor ve bilge halkımız “Keser döner sap döner, bir gün olur hesap döner” diyordu.

KESER DÖNDÜ HESAP DÖNDÜ

Görüyoruz ki keser döndü ve hesap döndü. Bizler millet olarak, halk olarak, vatandaş olarak bundan böyle hükümete güvenimiz kalmamıştır. Uyanık olalım, birlik olalım, devletin ve milletin eski huzurlu günlere, güzel yarınlara kavuşması için demokratik hakkımızı, yetkimizi ve gücümüzü iyi kullanalım. Sicili bozuk insanları iyi tanıyalım, onlara prim vermeyelim, fırsat vermeyelim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İyi ki Varsın Cumhuriyet İyi ki Varsın Cumhuriyet

Türkiye’yi sarsan ve birkaç gündür ülke gündemine bomba gibi düşen tolsuzluk ve rüşvet olaylarına bir tepki de CHP Elbistan Belediye Ba...

“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

Türkiye’yi sarsan ve birkaç gündür ülke gündemine bomba gibi düşen tolsuzluk ve rüşvet olaylarına bir tepki de CHP Elbistan Belediye Ba...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

Türkiye’yi sarsan ve birkaç gündür ülke gündemine bomba gibi düşen tolsuzluk ve rüşvet olaylarına bir tepki de CHP Elbistan Belediye Ba...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

Türkiye’yi sarsan ve birkaç gündür ülke gündemine bomba gibi düşen tolsuzluk ve rüşvet olaylarına bir tepki de CHP Elbistan Belediye Ba...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
TOKİ YILDIZ MTAL İftar Etkinliği Yaptı TOKİ YILDIZ MTAL İftar Et...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ  Yılduz Mesleki ve Teknik An...

CANIM MEHMED’İM CANIM MEHMED’İM

Tüm Mehmetçiklere   Süreyya’ya yazsam az gelir adın Meh...

“SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?” “SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Vali Özkan’dan Anadolu Mektebine Övgü Vali Özkan’dan Anad...

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İl Millî Eğitim Müdürl...

Vefat Eden Önder Çiftçinin Eşine Teşekkür Plaketi Vefat Eden Önder Çiftçini...

 Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde geçtiğimiz yıl ve...

Başkan Okay Yalnız Ardıç Mesire Alanı Çalışmalarını İnceledi Başkan Okay Yalnız Ardıç ...

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Yedikuyular yolu ...

Kazıcı Kardeşlere Akülü Araba Büyükşehir’den Kazıcı Kardeşlere Akülü A...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi iki vatan...

Başkan Gürbüz’e Naçizane Tavsiyeler!. Başkan Gürbüz’e Naçizane ...

NEDEN?                 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel...

Eğitimin Kurmayları İftarda Bir Araya Geldi Eğitimin Kurmayları İftar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü, Maarif Müfettişler Baş...

TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN TÜBİTAK SERGİSİ TOKi 21. Yüzyıl MTAL’ IN ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki Teknik ve...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ