Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başkan Aydın, 1370 Aileye Mektup Gönderdi

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdikleri “Aile İçi Eğitimi” programı kapsamında düzenledikleri “Ergenlik Dönemi” eğitimine katılan, bin 370 öğrencinin ailesine mektup gönderdi. Başkan Aydın, aileleri 24 Mart Salı günü METEM Konferans Salonunda iki oturumda düzenleyecekleri, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim […]

Başkan Aydın, 1370 Aileye Mektup Gönderdi

23 Mart 2015 - 22:35A+A-

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdikleri “Aile İçi Eğitimi” programı kapsamında düzenledikleri “Ergenlik Dönemi” eğitimine katılan, bin 370 öğrencinin ailesine mektup gönderdi.

Başkan Aydın, aileleri 24 Mart Salı günü METEM Konferans Salonunda iki oturumda düzenleyecekleri, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet etti.

Mektubunda, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini bir kez daha hatırlatan Başkan Aydın, “Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum” dedi.

Başkan Aydın’ın kaleme aldığı mektup şöyle:

Merhaba saygıdeğer hemşerim, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum.

Sizlerin teveccühü ve oyları ile seçildiğimiz Belediye Başkanlığı görevimizin sonunda Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Sevgili kardeşim, yukarıda ifade ettiğim hedefimize ulaşmak ve sizleri hayal ettiğimiz modern Göksun’da yaşatmak için gecemizi gündüzümüze katıp mücadele ediyoruz. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirmiş olduğumuz “Aile İçi Eğitim” Programlarıdır. 17 Şubat 2015 Salı günü başladığımız eğitim programları kapsamında, evladınızın da dâhil olduğu yaş gurubuna yönelik olarak toplam 6 defa “Ergenlik Dönemi Eğitimi” programı düzenledik.

Kıymetli hemşerim, malumunuz olduğu üzere, her bireyin hayatında önemli bir yeri olan ergenlik döneminin iyi veya kötü geçmesinin ergenlik sonrasında çok büyük etkisi vardır. Bu nedenle gençlerin ergenlik döneminin iyi geçmesi için başta siz ailesi olmak üzere topluma ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu ilçenin yerel yöneticisi olarak geleceğimizin teminatı olan değerli yavrularımızın bizim için çok değeri olduğunu ifade etmek istiyorum. Onlar bu dönemi atlatıp yaşı kemale erdikten sonra, topluma faydalı bireyler üretmeye aday olacaklar. Her bir yavrumuzun edepli, ahlaklı, ülkesine, milletine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan insan olarak yetişmesi için iyi bir eğitimden geçmesi gerektiğine inanıyorum.

İşte bizim belediye olarak yapmak istediğimiz de bu sevgili kardeşim. Bir taraftan ilçemizi imar etmek için fiziki projelerimiz devam ederken bir taraftan da eğitim programları düzenlemek sureti ile evladınızın ve sizin yaşamınızda olmazsa olmaz olan evrelerin daha güzel geçmesi ve sizler için daha güzel hayat ortamı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu düşünceyle ilçe merkezimizdeki Ortaokulların 8. Sınıf ve Liselerin 9. Sınıflarında okuyan erkek-kız tüm öğrencilerimize verdiğimiz “Ergenlik Dönemi Eğitimlerini” tamamlamış bulunuyoruz. Bu eğitimlerin daha faydalı ve daha anlamlı olması için sizi ve eşinizi, eğitime katılan diğer öğrenci velilerimizin de katılacağı ve 24 Mart Salı günü Saat 19.00’da METEM Konferans Salonunda düzenleyeceğimiz, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet ediyorum.

Yapmış olduğumuz Eğitim, Sosyal ve Kültürel faaliyetlerinin tüm ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Eğitim Programında buluşmak üzere, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırılsın!

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

Motosiklet Kazası 1 Ölü 1 Yaralı Motosiklet Kazası 1 Ölü 1 Yaralı

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

“OSB’ye Doğalgaz Verilecek” “OSB’ye Doğalgaz Verilecek”

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

Milli Eğitim Müdürlüğünün Projesi ilgi uyandırdı Milli Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünden Kadi...

Milli Takıma 5 Güreşçi Kahramanmaraş’tan Milli Takıma 5 Güreşçi Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’ndan 5 güre...

Erdem Özer Fen Lisesi Müdürü Oldu Erdem Özer Fen Lisesi Müd...

Yaklaşık 7 yıldır Özel Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları büny...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ