Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başkan Aydın, 1370 Aileye Mektup Gönderdi

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdikleri “Aile İçi Eğitimi” programı kapsamında düzenledikleri “Ergenlik Dönemi” eğitimine katılan, bin 370 öğrencinin ailesine mektup gönderdi. Başkan Aydın, aileleri 24 Mart Salı günü METEM Konferans Salonunda iki oturumda düzenleyecekleri, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim […]

Başkan Aydın, 1370 Aileye Mektup Gönderdi

23 Mart 2015 - 22:35A+A-

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdikleri “Aile İçi Eğitimi” programı kapsamında düzenledikleri “Ergenlik Dönemi” eğitimine katılan, bin 370 öğrencinin ailesine mektup gönderdi.

Başkan Aydın, aileleri 24 Mart Salı günü METEM Konferans Salonunda iki oturumda düzenleyecekleri, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet etti.

Mektubunda, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini bir kez daha hatırlatan Başkan Aydın, “Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum” dedi.

Başkan Aydın’ın kaleme aldığı mektup şöyle:

Merhaba saygıdeğer hemşerim, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum.

Sizlerin teveccühü ve oyları ile seçildiğimiz Belediye Başkanlığı görevimizin sonunda Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Sevgili kardeşim, yukarıda ifade ettiğim hedefimize ulaşmak ve sizleri hayal ettiğimiz modern Göksun’da yaşatmak için gecemizi gündüzümüze katıp mücadele ediyoruz. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirmiş olduğumuz “Aile İçi Eğitim” Programlarıdır. 17 Şubat 2015 Salı günü başladığımız eğitim programları kapsamında, evladınızın da dâhil olduğu yaş gurubuna yönelik olarak toplam 6 defa “Ergenlik Dönemi Eğitimi” programı düzenledik.

Kıymetli hemşerim, malumunuz olduğu üzere, her bireyin hayatında önemli bir yeri olan ergenlik döneminin iyi veya kötü geçmesinin ergenlik sonrasında çok büyük etkisi vardır. Bu nedenle gençlerin ergenlik döneminin iyi geçmesi için başta siz ailesi olmak üzere topluma ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu ilçenin yerel yöneticisi olarak geleceğimizin teminatı olan değerli yavrularımızın bizim için çok değeri olduğunu ifade etmek istiyorum. Onlar bu dönemi atlatıp yaşı kemale erdikten sonra, topluma faydalı bireyler üretmeye aday olacaklar. Her bir yavrumuzun edepli, ahlaklı, ülkesine, milletine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan insan olarak yetişmesi için iyi bir eğitimden geçmesi gerektiğine inanıyorum.

İşte bizim belediye olarak yapmak istediğimiz de bu sevgili kardeşim. Bir taraftan ilçemizi imar etmek için fiziki projelerimiz devam ederken bir taraftan da eğitim programları düzenlemek sureti ile evladınızın ve sizin yaşamınızda olmazsa olmaz olan evrelerin daha güzel geçmesi ve sizler için daha güzel hayat ortamı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu düşünceyle ilçe merkezimizdeki Ortaokulların 8. Sınıf ve Liselerin 9. Sınıflarında okuyan erkek-kız tüm öğrencilerimize verdiğimiz “Ergenlik Dönemi Eğitimlerini” tamamlamış bulunuyoruz. Bu eğitimlerin daha faydalı ve daha anlamlı olması için sizi ve eşinizi, eğitime katılan diğer öğrenci velilerimizin de katılacağı ve 24 Mart Salı günü Saat 19.00’da METEM Konferans Salonunda düzenleyeceğimiz, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet ediyorum.

Yapmış olduğumuz Eğitim, Sosyal ve Kültürel faaliyetlerinin tüm ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Eğitim Programında buluşmak üzere, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Vefat Eden Önder Çiftçinin Eşine Teşekkür Plaketi Vefat Eden Önder Çiftçinin Eşine Teşekkü...

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

Başkan Gürbüz’e Naçizane Tavsiyeler!. Başkan Gürbüz’e Naçizane Tavsiyeler!....

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

Teşekkürler Elbistan Belediyesi Teşekkürler Elbistan Belediyesi

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

Pınarbaşı Mesire Alanı Ramazana Hazır Pınarbaşı Mesire Alanı Ramazana Hazır...

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Selahaddin Uğur’un Acı Günü Selahaddin Uğur’un ...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde ARGE ve Aday Öğretmenler Koordi...

Ahmet Sarıtürk’ün Acı Günü Ahmet Sarıtürk’ün A...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtür...

Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyeye Dayanan Bir Devlet Kurmak Tek Bir Karar Vardı; Hâki...

Kahramanmaraş Kadın Platformu Başkanı Zeynep Arıkan, 19 Mayı...

Mesleki Teknik Eğitim Andırın’da Tanıtıldı Mesleki Teknik Eğitim And...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Duran, And...

Aday öğretmenlere gezi düzenlendi Aday öğretmenlere gezi dü...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görevli aday öğretm...

TOKİ YILDIZ MTAL İftar Etkinliği Yaptı TOKİ YILDIZ MTAL İftar Et...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ  Yılduz Mesleki ve Teknik An...

CANIM MEHMED’İM CANIM MEHMED’İM

Tüm Mehmetçiklere   Süreyya’ya yazsam az gelir adın Meh...

“SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI MI?” “SU ÜCRETİNE ZAM YAPILDI ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Vali Özkan’dan Anadolu Mektebine Övgü Vali Özkan’dan Anad...

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İl Millî Eğitim Müdürl...

Vefat Eden Önder Çiftçinin Eşine Teşekkür Plaketi Vefat Eden Önder Çiftçini...

 Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde geçtiğimiz yıl ve...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ