Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başkan Aydın, 1370 Aileye Mektup Gönderdi

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdikleri “Aile İçi Eğitimi” programı kapsamında düzenledikleri “Ergenlik Dönemi” eğitimine katılan, bin 370 öğrencinin ailesine mektup gönderdi. Başkan Aydın, aileleri 24 Mart Salı günü METEM Konferans Salonunda iki oturumda düzenleyecekleri, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim […]

Başkan Aydın, 1370 Aileye Mektup Gönderdi

23 Mart 2015 - 22:35A+A-

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirdikleri “Aile İçi Eğitimi” programı kapsamında düzenledikleri “Ergenlik Dönemi” eğitimine katılan, bin 370 öğrencinin ailesine mektup gönderdi.

Başkan Aydın, aileleri 24 Mart Salı günü METEM Konferans Salonunda iki oturumda düzenleyecekleri, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet etti.

Mektubunda, Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini bir kez daha hatırlatan Başkan Aydın, “Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum” dedi.

Başkan Aydın’ın kaleme aldığı mektup şöyle:

Merhaba saygıdeğer hemşerim, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Ülkemizin son derece önemli bir dönüm noktasından geçtiği bugünlerde, Yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak evladınıza ve tüm genç kardeşlerimize yürekten inandığımı belirtmek istiyorum.

Sizlerin teveccühü ve oyları ile seçildiğimiz Belediye Başkanlığı görevimizin sonunda Göksun’u, eğitim düzeyi yüksek, ekonomisi güçlü, turizme açık, insanların yaşamaktan mutlu olduğu ve seyahat eden insanların mutlak uğrak yeri olan modern bir kent haline getirmeyi hedeflediğimizi bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Sevgili kardeşim, yukarıda ifade ettiğim hedefimize ulaşmak ve sizleri hayal ettiğimiz modern Göksun’da yaşatmak için gecemizi gündüzümüze katıp mücadele ediyoruz. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirmiş olduğumuz “Aile İçi Eğitim” Programlarıdır. 17 Şubat 2015 Salı günü başladığımız eğitim programları kapsamında, evladınızın da dâhil olduğu yaş gurubuna yönelik olarak toplam 6 defa “Ergenlik Dönemi Eğitimi” programı düzenledik.

Kıymetli hemşerim, malumunuz olduğu üzere, her bireyin hayatında önemli bir yeri olan ergenlik döneminin iyi veya kötü geçmesinin ergenlik sonrasında çok büyük etkisi vardır. Bu nedenle gençlerin ergenlik döneminin iyi geçmesi için başta siz ailesi olmak üzere topluma ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu ilçenin yerel yöneticisi olarak geleceğimizin teminatı olan değerli yavrularımızın bizim için çok değeri olduğunu ifade etmek istiyorum. Onlar bu dönemi atlatıp yaşı kemale erdikten sonra, topluma faydalı bireyler üretmeye aday olacaklar. Her bir yavrumuzun edepli, ahlaklı, ülkesine, milletine, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan insan olarak yetişmesi için iyi bir eğitimden geçmesi gerektiğine inanıyorum.

İşte bizim belediye olarak yapmak istediğimiz de bu sevgili kardeşim. Bir taraftan ilçemizi imar etmek için fiziki projelerimiz devam ederken bir taraftan da eğitim programları düzenlemek sureti ile evladınızın ve sizin yaşamınızda olmazsa olmaz olan evrelerin daha güzel geçmesi ve sizler için daha güzel hayat ortamı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu düşünceyle ilçe merkezimizdeki Ortaokulların 8. Sınıf ve Liselerin 9. Sınıflarında okuyan erkek-kız tüm öğrencilerimize verdiğimiz “Ergenlik Dönemi Eğitimlerini” tamamlamış bulunuyoruz. Bu eğitimlerin daha faydalı ve daha anlamlı olması için sizi ve eşinizi, eğitime katılan diğer öğrenci velilerimizin de katılacağı ve 24 Mart Salı günü Saat 19.00’da METEM Konferans Salonunda düzenleyeceğimiz, “Ergenlik Dönemi Sorunları” eğitim programına davet ediyorum.

Yapmış olduğumuz Eğitim, Sosyal ve Kültürel faaliyetlerinin tüm ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, Eğitim Programında buluşmak üzere, seni, aileni ve tüm sevdiklerini en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Pazarcık Kaymakamı Nas’ı Ziyaret Etti Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Pazarcık Kay...

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

Emniyetten Önemli ve Anlamlı Aktivite Emniyetten Önemli ve Anlamlı Aktivite

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

Elbistan Gönül Dostlarından Gönüller Dolusu Buluşma Elbistan Gönül Dostlarından Gönüller Dol...

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...

“Hz. Muhammed’in Hayatı İnsanlığa Rehberdir” “Hz. Muhammed’in Hayatı İnsanlığa Rehber...

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kahramanmaraş Oniki Şubat Sosyal Hizmet Merkezi Müdü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışması yapıldı. Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından,İmam Hati...

Eğitime “Şefkat Elçileri” Katkısı Eğitime “Şefkat Elç...

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Şefkat Elçileri Topluluğu...

Kahramanmaraş için aşırı yağış uyarısı Kahramanmaraş için aşırı ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkez...

“Bahattin Karakoç Şiir Okuma” Yarışması Sonuçlandı “Bahattin Karakoç Şiir Ok...

Darende’de liseler arası “Bahattin Karakoç Şiir Okuma” Yarış...

Voleybolda İl Birincileri Belli Oldu Voleybolda İl Birincileri...

Kahramanmaraş’ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2018-201...

Menekşe Halk Pazarında Yok Yok Menekşe Halk Pazarında Yo...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesindeki Menekşe Anaokulu yaptığ...

Bir Konu Bir Konuk konferansı Bir Konu Bir Konuk konfer...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İlim Yayma Cemiyeti ...

Yüzmede Sporcularımızdan Gümüş Ve Bronz Madalya Yüzmede Sporcularımızdan ...

Türkiye Yüzme Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü İl Müftülüğü İle Protokol İmzaladı İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nü...

Kişilik Bozukları Grupları Kişilik Bozukları Gruplar...

Kişilik bozuklukları kişilerde pek çok neden ile ortaya çıka...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ