Maraşta Haber
Maraşta Haber

Abdullah Paksoy:”Mutlu Olan Halk Değil Sizsiniz”

MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, siyasi gündeme dair ilginç ve önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Elbistan’a gelip, halka çeşitli sözler vermesi üzerine Elbistan halkının sözlere inanarak emaneti Durmuş Küçükê verdiğini ifade ederek, gelinen noktada sözlerin yerine gelmediğini dile getirdi. Paksoy çarpıcı açıklamalarında, “Aradan 4.5 sene geçti. Afşin-Elbistan C ve D Termik […]

Abdullah Paksoy:”Mutlu Olan Halk Değil Sizsiniz”

27 Ekim 2013 - 21:35A+A-

MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, siyasi gündeme dair ilginç ve önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Elbistan’a gelip, halka çeşitli sözler vermesi üzerine Elbistan halkının sözlere inanarak emaneti Durmuş Küçükê verdiğini ifade ederek, gelinen noktada sözlerin yerine gelmediğini dile getirdi. Paksoy çarpıcı açıklamalarında, “Aradan 4.5 sene geçti. Afşin-Elbistan C ve D Termik Santralleri açılmadı. Bölgede işsizlik bitmedi. Doğalgaz ve Sıcak Su Projesi hayata geçirilmedi. Fabrikalar açılmadı. Üstüne üstlük birde Mahalle Belediye Başkanlığı olduk. Mutlu olan halk değil, sizsiniz” sözleriyle kamuoyuna mesajlar aktardı.

MHP’nin Kalesi konumunda Elbistan’da 4 dönem yerel iktidarın 10 yılında Elbistan Belediye Başkanlığı görevini yapan, daha sonra 2009 Yılı Yerel Seçimlerinde Elbistan Belediyesini AK Parti ve Durmuş Küçük’e kaptıran Abdullah Paksoy, MHP Genel Başkanı Devlet ve MHP Genel Merkezi tarafından Elbistan Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından siyasi arenalara geri döndü.

MHP Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, kamuoyuna yaptığı açıklamalarda AK Parti Hükümetine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük’e eleştirilerde bulunarak, ilginç ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Paksoy açıklamalarında şunları söyledi:

MAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI OLDUK

“İktidar Partisinin Başkanı buraya gelerek, Belediyeyi bize verin 2.5 ay sona ben tekrar gelip C ve D ünitesini işe açılacak işsiz kimse kalmayacak dedi. Benim güzel Elbistan’ım bu hoş sözlere inanarak bir defaya mahsus oylarını İktidar partisine verdiler.  4.5 sene geçti bu 4.5 sen içinde vadettikleri neydi, yaptıkları neydi. C ve D ünitesi açıldı mı? Doğalgaz getirildi mi? Sıcak su getireceğiz denildi mi? Fabrikalar açılacak denildi mi? Hepsini yapacağız diye söz verdiler ama hangisini Elbistanlılar gördü. Üstüne birde mahalle Belediye Başkanlığı olduk.

MUTLU OLAN HALK DEĞİL SİZSİNİZ

Öyle bir duruma geldik ki iktidar partisiyle birleşince de bir şey olmadığını gördük. İnsanın kendi içinde olacak yapacağı hizmet, iktidarla bir şey olmuyor. Allah aşkına bir şeyler yapın 4 tane otobüs getirdik diye yollarda dümbelek çalmayın. Burada ki işsizliğe çözüm bulun. Doğalgazı, sıcak suyu buraya getireceğiz dediniz bunlara çözüm bulun. Bunlara çözüm bulamadıktan sonra yüz bin nüfusa sahip Elbistan’ın 4 tane otobüse mutlu olunmasını istiyor. Elbistanlılar buna mutlu olmuyor tek mutlu olan sizsiniz.

CELA GARAJINI SATTI

Bütün konuşmalarında bütçeden bahsediliyor. Bütçeyi üçe katladım diyor.  Paksoy’un bütçesi 18 Trilyon, ben yaptım bütçeyi 60 Trilyon. 60 Trilyon nasıl oldu ona da bir açıklık getirelim. Şimdi Dünya İller Bankasından nüfus başı Elbistan Belediyesine para geliyor. Benim zamanımda 10 Milyon lira tüm belediyeler para alıyordu. aylık 800 bin lira 1 milyon lira arası para geliyordu. Şimdi nüfus başı Elbistan Belediyesine ortalama kişi başına 20-25 bin lira para geliyor. Bu sene de 24 Trilyon yapıyor. 12 Trilyon’a Cela Garajını sattı. Hani diyordu ya ben belediyenin hiçbir yerini satmadım yemin billah ediyordu.  12 Trilyon’a da orayı sattı mı? Etti 36 Trilyon. Bu sene 6.5 Trilyon asfalt borçlanması yaptılar 4 Trilyon’da öyle borçlandılar 10 Trilyon lira sadece bu sene borçlandılar. Etti mi 46 Trilyon. 60 Trilyon olması içinde emlak vergisi  su parası girdisi olacak oldu sana 60 Trilyon.”

HANGİ MEZARLIK SATILDI?

MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdulah Paksoy, ilginç bir iddiayı gündeme getirerek, Elbistan Belediyesini mezarlık satmakla suçladı ama konuyu derin analiz yapmadan başka konuları ele aldı ve şöyle dedi:

“Girmek istemediğim konu ise mezarlığın satılmasıdır(!) Elbistanlı hemşerilerim diyecek ki Paksoy, 18 Trilyon’la bu hizmeti yapmıştı. Sen 60 Trilyonla ne yaptın? Sen  madem 60 Trilyon yaptın bütçeni bu paralar nerde? İşe gelmeden maaş alan keyif çatıp bankamatik memuru gibi olan işçiler var bu paralar onlarda demek ki. Diyeceğim şu ki Elbistan’ıma yazık oldu yazık. 4.5 sene iktidar partisiyle birleştirdiler bunu Afşin’de de gördük çevre ilçeler de de gördük demek ki iktidarla birleşince hiç bir şey olmuyor. Bu mahalli idari seçimlerde vatandaş, kendisiyle yaşayacak kendisine hizmet edecek kişiyi seçecek. Mahalli İdari Seçimi yapılırken vatandaş kendisiyle yaşayacak, kendisine hizmet edecek tanıdık bir Belediye Başkanını seçecek.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ELBİSTAN’IN GELECEĞİ İÇİN OY İSTİYORUM

Seçimlere yaklaşık 4 ay var. Bu süre içinde kendimizi eleştirmeyeceğiz. Kapı kapı çalışmak için yola çıkacağız. Özellikle şunu söylemek istiyorum, şu günden geçmişe kadar, Milliyetçi Hareket Partisine hizmet eden, 1980 Öncesi de hizmet eden tüm arkadaşlarımıza çağrı yapmak istiyorum. Bir defaya mahsus bu küskünlüklerinizi bırakın. Şuan da hangi partide olursanız olun birlik çağrısı yapmak istiyorum. Bir defaya mahsus Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için, Elbistan’ımızın geleceği için Milliyetçi Hareket partisine oy kullanmalarını hakikaten çok istiyorum.

ŞİMDİ KONUŞMA DEĞİL ÇALIŞMA ZAMANI

Şimdi konuşmanın zamanı değil, çalışmanın zamanı. Bundan sonra da biz parti olarak, ekip olarak çalışmaya çıkacağız. Köyler de oy kullanacağı için bazı arkadaşlar kendi kendilerine endişe yaratıyor. Köyler de ve Beldeler de sıkıntı olabilir diye, hiçbir yerde sıkıntı olacağını sanmıyorum biz çalıştıktan sonra kapı kapı gezdikten sonra bizim adımız var. MHP olarak, Abdullah Paksoy olarak hiç endişe etmeyelim sadece sandıklarımıza sahip çıkalım.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir” “Elbistan Yaşanmaz Hale Gelir”

MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, siyasi gündeme dair ilginç ve önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip E...

Ülkücü Şehitler Anıldı Ülkücü Şehitler Anıldı

MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, siyasi gündeme dair ilginç ve önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip E...

Hep Böyle ES: 1-0 Hep Böyle ES: 1-0

MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, siyasi gündeme dair ilginç ve önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip E...

TES İŞ’ten Zafer Halayı TES İŞ’ten Zafer Halayı

MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, siyasi gündeme dair ilginç ve önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip E...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Başakan Çeleğen’den Taziye Mesajı Başakan Çeleğen’den...

BAHAETTİN KARAKOÇ (1930 – 16 Ekim 2018)  Edebiyat düny...

Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın ...

Türk şiirinin Beyaz Kartalı, Dedekorkut’u ve “Kelimele...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Ker...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen, M...

“Elbistan Köy Haline Getiriliyor” “Elbistan Köy Haline Geti...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç TBMM’de Memleket H...

Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

Andırın’da İYEP Semineri Verildi Andırın’da İYEP Sem...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görev yapan öğretmen ve y...

Öğretmenlere İYEP Tanıtıldı Öğretmenlere İYEP Tanıtıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı salon...

“KEŞİF” ZAMANDA YOLCULUK YAPAN 3 GENCİN MACERASINI GÖZLER ÖNÜNE SERECEK “KEŞİF” ZAMAN...

Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız, Yurdaer Okur, P...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ