Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ünal; “Türkiye istikrarla yoluna devam edecek”

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “1 Kasım genel seçimlerinde Türkiye’yi bu alacakaranlık kuşağından, bu dar boğazdan, bu türbülanstan çıkartacağız. Türkiye istikrarla yoluna devam edecek. Türkiye’yi projeleri olmayan, Türkiye’yi kara propaganda ile yönetmeye talip olanlara bırakmayacağız” dedi. Ünal, Partisinin Göksun İlçe Başkanlığı tarafından ilçe seçim bürosunda düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi projeleri olmayan, yeri […]

Ünal; “Türkiye istikrarla yoluna devam edecek”

25 Eylül 2015 - 10:41A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “1 Kasım genel seçimlerinde Türkiye’yi bu alacakaranlık kuşağından, bu dar boğazdan, bu türbülanstan çıkartacağız. Türkiye istikrarla yoluna devam edecek. Türkiye’yi projeleri olmayan, Türkiye’yi kara propaganda ile yönetmeye talip olanlara bırakmayacağız” dedi.

Ünal, Partisinin Göksun İlçe Başkanlığı tarafından ilçe seçim bürosunda düzenlenen bayramlaşma programında yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi projeleri olmayan, yeri geldiğinde PKK’yı destekleyen, yeri geldiğinde paraleli destekleyen ve Türkiye’yi kara propaganda ile yönetmeye talip olanlara bırakmayacaklarını söyledi.

Muhalefet partilerinin, PKK’nın asker ve polisi şehit ettiğinde PKK’ya tek bir kelime söyleyemediğini ancak Cumhurbaşkanına küfrettiğini ifade eden Ünal, şunları kaydetti:

“PKK benim askerimi şehit ettiği gün adam çıkıp PKK’ya tek kelime bir şey söylemiyor, çıkıp Cumhurbaşkanımıza küfrediyor. İşi öyle bir noktaya getiriyorlar ki, bu saray’ın savaşı diyorlar. Peki soruyorum; CHP, MHP, HDP aynı ağızla konuşmuyorlar mı? Kınamalarında hiç PKK’yı duydunuz mu? Örgüte bir laf ettiklerini duydunuz mu? Ağızlarını açtıklarında Cumhurbaşkanına ve AK Parti’ye saldırıyorlar. Şimdi bakıyorsunuz Selahattin Demirtaş’ta Saray’a saldırıyor, Devlet Bahçeli’de Saraya saldırıyor. Bu nasıl iştir. Askeri şehit eden PKK, pusu kuran PKK, Polisimizi şehit eden PKK, benim askerim, polisim devletin meşru savunma hakkını kullandığı zaman kıyameti kopartıyorlar. Cizre’de sen özerlik ilan edip oradaki masum halka baskı yapıp, oradaki sivilleri öldürürken örgüte hiçbir şey demeyeceksin, oradaki sivil halkın, oradaki masum halkın güvenliğini sağlamaya çalışan askeri, polisi Almanya’ya şikayet edeceksin, oradan milletvekili getireceksin ve sonra ben özgürlük yanlısıyım, ben demokratım diyeceksin. Askerimize hiç kimse PKK üzerinden saldırmaya kalkmasın. Bizim askerimiz, polisimiz 78 milyon insanımızın güvenliğini sağlamak için canla, başla mücadele ediyor.”

Vatandaşın sandık başına gittiğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği yerli ve milli adaylara oy vermelerini isteyen Ünal, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Sandık başına gittiğimizde bir şeye bakacağız, yerli ve milli olana. Yerli ve milli demek, bu toprağa, bu bayrağa, bu vatana, bu devlete, bu ülkeye sadakatle bağlı olan, dışarıdan birileri ile işbirliği yapmayan demektir. Ülkesini gidip uluslar arası başkentlerde şikayet etmeyen demektir. Ülkesindeki iktidarı yıkmak için dış güçlerle işbirliği içerisine girmeyen demektir. AK Parti düşmanlığı yapmak için PKK’yı bile cici çocuk göstermeye çalışmayan demektir. Kini, nefreti gözünü kapatmış insanlardan yerli ve milli olmalarını bekleyemezsiniz. Siyasi görüşlerimiz farklı olsa bile eğer değerlerimiz aynı ise yerlilik ve millilikte buluşmak zorundayız. Ama muhalefet partilerinin yerlilikten ve millilikten anladığı, ırkçılık ve faşizmdir. Allah korusun bunların bu ırkçı yaklaşımı Türkiye’ye çok ağır bedeller ödetir. O yüzden hangi etnik kimlikten olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun, bu toprağa, bu bayrağa, bu devlete, aşkla, samimiyetle bağlı olan herkes yerli ve millidir. Ve şundan emin olun ki, yerli ve milli olanlar bu ülkeye sahip çıktılar, sahip çıkmaya da devam edecekler. Dolayısıyla bizim 7 Haziran’da yarım kalmış bir hesabımız var, 1 Kasım’da bu hesabı kapatacağız inşallah.”

 

– Göksun’da her zaman yerli ve milli adamlar gördüm

 

Göksun’a karşı özel bir muhabbeti olduğunu dile getiren Ünal, “Benim Göksun’a özel bir muhabbetim var. Çünkü Göksun’a her geldiğimde ayrı bir heyecan gördüm, cesaret gördüm, azim gördüm. Göksun her geldiğimde bir çaba ve gayret gördüm. Ve hepsinden önemlisi Göksun’da her zaman yerli ve milli adamlar gördüm” dedi.

Koalisyon görüşmelerine de değinen ve neden koalisyon hükümeti kurulamadığına açıklık getiren Ünal, “Bize niye koalisyon yapmadınız diyorlar. Biz koalisyon yapmak için bütün samimiyetimiz ortaya koyduk. Ama bize 13 yıllık bütün icraatlarınızı inkar edin dediler. 13 yıl boyunca yaptıklarınızın yanlış olduğunu kabul edin ve bizimle bir restorasyon hükümeti kurun, onarım hükümeti kurun dediler. Hiçbir siyasi partiden kendisini inkar etmesini isteyemezsiniz. Bütün dünyada başarı hikayesi olarak kabul edilen 13 yıllık AK Parti iktidarını siz bir başarısızlık hükümeti olarak göreceksiniz, başarısızlığınızı kabul edin sonra sizinle ortak hükümet kuralım diyeceksiniz. Biz böyle bir şey olmaz dedik. 7 Hazirandan sonra şunu gördük bunların derdi Türkiye değil. Bunların sorumluluk almak gibi bir dertleri yok. Bunların bugüne kadar bütün stratejileri AK Parti’yi iktidardan alı koymaktı. Hadi tamam AK Parti’yi iktidardan alı koydunuz şimdi ne yapacaksınız? Cevapları yok. Üçü bir araya geldi Türkiye için bir projeleri var mı gene yok. Sabah kalk Tayyip Erdoğan’a küfret, akşam AK Parti’ye küfret, topluma kin, nefret ve öfke yay, yalanın, kara propagandanın haddi hesabı yok. Şimdi bunlar ülke mi yönetecek Allah aşkına, bunlar ülke yönetme sorumluluğumu üstlenecekler” dedi.

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden sonra istikrarını sürdürecek ve güvenli bir şekilde Türkiye’yi 2023’e taşıyacak karoya sahip olduğunu ifade eden Ünal, “Biz özgürlükten yanayız, biz demokrasiden yanayız, biz sivil siyasetten yanayız. Biz ne istiyoruz? Güneydoğu Anadolu’da insanlarımız haraca mahkum olmasın, birileri vergi toplamaya kalkışmasın, birileri mahkeme kurmaya kalkışmasın, eli silahlı adamlar dolaşmasın. Bunu ortadan kaldırmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Biz orada bunu sağlamaya çalışırken uluslar arası başkentlere bizi şikayet edip bizlerin meşruiyetini sorgular hale getirenlerin kimler olduğuna bakın. Ve maalesef bu noktada ne MHP’nin, ne CHP’nin, ne HDP’nin birbirinden farkı yok. Devletin yanında yer alan bir tanesini gördünüz mü? Devlet bunu yapmakla doğru yapıyor, devlet meşru müdafaa hakkını kullanıyor diyeni gördünüz mü? PKK saldırdığında, PKK’nın adını anmadan, terör ifadesini kullanmadan kınıyorlar. Kimi kınadıkları belli değil. Birilerinin televizyonlarından benin şehidime şehit demekten çekinen altyazılar geçiyor. Bu mücadelenin nasıl bir mücadele olduğunun hepiniz farkındasınız. Bayramlarımızın bayram olması için, fidanlarımızın toprağa düşmemesi için biz bu işi bitirmeliyiz. Bunun için hep beraber çalışacağız, çünkü gönüllere girilmeden sandıktan çıkılmaz” şeklinde konuştu.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil, Kahramanmaraş Milletvekili adayı Oğuzkan Güzel, Kahramanmaraş İl Başkan Vekil Av. Ahmet Güngör, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, İlçe Başkanı Mehmet Akif Bolat ve partililer katıldı.

11954555_974568282595531_6048561465478968779_n copy 12039703_974567975928895_8486310551437134859_n copy 12047149_974568022595557_6002315079586975057_n copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni ile okulların temizlik ve hijyen bakımından uygunluğunun tespit edilmesi içi...

YÂ RAB! YÂ RAB!

Şühedânın kanı ile sulanan Bizleri vatansız yaşatma yâ Rab! Biri Kurban, bir diğeri Ramazan Bizleri bayramsız yaşatma yâ Rab!   Sö...

Kahramanmaraş ‘ta Pandemi İçin Kararlar Kahramanmaraş ‘ta Pandemi İçin Kar...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 19 Ekim 2020 günü saat 13.30’da Vali Vekili Mahmut Hersanlıoğlu Başkanlığında Valilik Toplan...

Kahramanmaraş’ta Coronavirüs Artışı Risk Taşıyor Kahramanmaraş’ta Coronavirüs Artışı Risk...

Coranavirüs’ün yaz aylarına göre artış göstereceği bir mevsime girildiğine işaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, coronavirüs’ü salg...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Koronavirüsü Tedbirlerle Yeneriz” “Koronavirüsü Tedbirlerle...

Elbistan Kaymakamı Demir Vatandaş ve Esnaflarla Bir Araya Ge...

Her Şey Güzel Olacak Her Şey Güzel Olacak

Kahramanmaraş’ın sevilen, genç siyasetçilerinden AK Parti Ka...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yin...

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni i...

Covid-19 Kurbanı Öğretmene Hatıra Fidanı Covid-19 Kurbanı Öğretmen...

Elbistan TÜGVA Temsilciliği Yanan Ormanlara Dikkat Çekmek Ad...

YÂ RAB! YÂ RAB!

Şühedânın kanı ile sulanan Bizleri vatansız yaşatma yâ Rab! ...

Türk şiirinin beyaz kartalı Bahaettin Karakoç Türk şiirinin beyaz karta...

Bahaettin Karakoç, anadan doğma şairdir. Sonradan olmuş bir ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 7 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 192.G...

Kahramanmaraş ‘ta Pandemi İçin Kararlar Kahramanmaraş ‘ta P...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 19 Ekim 2020 günü...

Kahramanmaraş’ta Coronavirüs Artışı Risk Taşıyor Kahramanmaraş’ta Coronavi...

Coranavirüs’ün yaz aylarına göre artış göstereceği bir mevsi...

Doğukent’e açık hava sınıfı Doğukent’e açık hav...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Ku...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ