Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Ufka yolculuk kitaplarla buluşturuyor

Ufka yolculuk umre ödüllü hadis yarışmasının kitapları okuyucusuyla buluştu Kahramanmaraş’ta, inanç, ahlâk, eğitim, kültür ve çevre konularındaki faaliyetleriyle dikkat çeken  MERDAN Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği; Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü; Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilciliği ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, Ufka Yolculuk Ödüllü Kitap Okuma Kültür Yarışmaları-4 (Hadis Yarışması) kapsamında, Çukurova Elektrik Anadolu […]

Ufka yolculuk kitaplarla buluşturuyor

22 Ocak 2016 - 19:49A+A-


Ufka yolculuk umre ödüllü hadis yarışmasının kitapları okuyucusuyla buluştu

Kahramanmaraş’ta, inanç, ahlâk, eğitim, kültür ve çevre konularındaki faaliyetleriyle dikkat çeken  MERDAN Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği; Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü; Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilciliği ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, Ufka Yolculuk Ödüllü Kitap Okuma Kültür Yarışmaları-4 (Hadis Yarışması) kapsamında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde, Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Sayın Hanefi MahçiçeK’in de katılımıyla, yarışma kitaplarını okuyucularıyla buluşturdu.

Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nde, Hadis yarışması kitabının dağıtım törenine katılan Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Sayın Hanefi MahçiçeK, öğrencilere altın nasihatlerde bulundu. Türkiye’nin edep ve ahlak kaideleriyle yetişen gençler üzerinde ayağa kalkacağını ifade eden Başkan MahçiçeK, şöyle konuştu:

“Esas olan şey, sizlerin ülkeye ve millete faydalı bireyler olarak yetişmenizdir. Unutmamamız gereken şey şu ki parayla satın alınamayacak bazı şeyler vardır. Bunlardan bir tanesi itibarımız, bir diğeri de edebimiz ve ahlakımız. Bunu hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Bu hasletlerimizi, bu özelliklerimizi, bu değerlerimizi kaybetmediğimiz sürece bu ülkenin önünde durabilecek hiç bir güç yoktur” dedi. Bu ülkenin en çok ihtiyaç duyduğu şeyin iyi yetişmiş insanlar olduğuna vurgu yapan Başkan Mahçiçek, sözlerini şöyle tamamladı:  “Bu ülkenin çocuklarının hangi alanda okursa okusun, o alanın en iyisi olması lazım. Özgüvenimizin tam olması lazım. Edeple, terbiyeyle, saygıyla kendimizi ifade etmemiz gerektiğini iyi kavramamız lazım. İnşallah bu ülkenin geleceği olan sizlere güveniyoruz.”

Programa, Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PaK, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Ahmet ÖzkuL, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Gökdaş ve  Okul Müdürü ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında ödüllü kitap okuma yarışmasının konusunun  ‘Hadis’ olduğunu belirtti. İzzettin PAK, yarışmada temel alınan kaynak eserin ise; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin Özafşar’ın hazırladığı “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap olduğunu belirtti. Yarışmayla ilgili tüm bilgilere ufkayolculuk.com internet adresinden ulaşılabileceğini belirten İzzettin PAK, Ödüllü Kitap Okuma Yarışması hakkında konuşmalarına şöyle devam etti:

Yarışmamız 6 ayrı kategoride gerçekleştirilecektir. Buna göre yarışmanın kategorilerini şöyle sıralayabiliriz:

A Kategorisi: 1 Ocak 2016 tarihi esas alınarak,14 yaşından küçük olanlar (01.01.2002 tarihinden sonra doğanlar).

 

B Kategorisi: 1 Ocak 2016 tarihi esas alınarak,14 yaşından büyük, 19 yaşından küçük olanlar (1 Ocak 1997 – 31 Aralık 2001 arası doğanlar).

 

C Kategorisi: 1 Ocak 2016 tarihi esas alınarak,19 yaşından büyük olanlar (31.12.1996 tarihi ve bu tarihten önce doğanlar).

 

D Kategorisi/İhtisas Kategorisi:  Resmi veya fahri din görevlileri (İmamlar, Müezzinler, Kur’an Kursu Hocaları, Vaizler vs.), İlahiyat Mezunları ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri bu kategoride yarışacaklardır. Bu kategori, bu meslek dallarında halen çalışan, belirli bir süre çalışmış olan veya emekli olanların tamamı için geçerlidir. Ayrıca kendini bu alanda yeterli gören diğer yarışmacılarımız da bu alanda sınava girebilirler.

 

NOT: 2 Yıllık İlahiyat Ön Lisans öğrencileri, 2 Yıllık İlahiyat Ön Lisans mezunları, 4 Yıllık İlahiyat öğrencileri ve 4 Yıllık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğrencileri bu kategoriye dâhil değildir. Bu kişiler yaşlarına göre uygun kategorilerde yer alacaklardır.

 

E Kategorisi: Yarışmaya Türkçe dilinde online (internet üzerinden) katılacak olanlar, bu kategoride yarışacaklardır. Bu kategoride yaş sınırı bulunmamaktadır.

 

F Kategorisi: Yarışmaya İngilizce dilinde online (internet üzerinden) katılacak olanlar. Bu kategoride de yaş sınırı bulunmamaktadır.

CENNETE GİDEN YOLDA SİZE DOSTLUK EDEN ORGANİZASYON

Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmaktır. 

Kültür Yarışmaları

Bu sene dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları ile katılımcıların, “her Müslüman’ın bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmesine”  yardımcı oluyoruz.

 

 Geniş Katılım

Türkiye’de 81 ilde 679 ilçede ve 11.571 sınav merkezinde düzenlenen yarışmamıza yüzbinlerce kişi katılmaktadır.

Online Sınav

Yarışmaları internet üzerinden de gerçekleştiriyor, böylece mekândan bağımsız kılarak arzu eden herkese katılma imkânı sunuyoruz. Geçen sene, yarışmaya 61 farklı ülkeden kayıt yapıldı.

Program, Ufka Yolculuk Ödüllü Kitap Okuma Kültür Yarışmaları – 4 (Hadis Yarışması) kitaplarının öğrencilere dağıtılmasıyla sona erdi.

9 copy 19 copy

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sedef İle Mehmet Mutluluklarını Taçlandırdılar Sedef İle Mehmet Mutluluklarını Taçlandı...

Ufka yolculuk umre ödüllü hadis yarışmasının kitapları okuyucusuyla buluştu Kahramanmaraş’ta, inanç, ahlâk, eğitim, kültür ve çev...

Ülkü Ocakları’ndan Çevik Kuvvet Şube Müdürü Tahsin Tunç’a Teşekkür Ülkü Ocakları’ndan Çevik Kuvvet Şu...

Ufka yolculuk umre ödüllü hadis yarışmasının kitapları okuyucusuyla buluştu Kahramanmaraş’ta, inanç, ahlâk, eğitim, kültür ve çev...

İtfaiyenin müdahalesi faciayı önledi İtfaiyenin müdahalesi faciayı önledi

Ufka yolculuk umre ödüllü hadis yarışmasının kitapları okuyucusuyla buluştu Kahramanmaraş’ta, inanç, ahlâk, eğitim, kültür ve çev...

Ayşe ve Sedat Mutluluğa “Evet” Dediler Ayşe ve Sedat Mutluluğa “Evet̶...

Ufka yolculuk umre ödüllü hadis yarışmasının kitapları okuyucusuyla buluştu Kahramanmaraş’ta, inanç, ahlâk, eğitim, kültür ve çev...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Sedef İle Mehmet Mutluluklarını Taçlandırdılar Sedef İle Mehmet Mutluluk...

Fahriye ve Mehmet Özdemir’in hanımefendi kızları Sedef ile H...

Ülkü Ocakları’ndan Çevik Kuvvet Şube Müdürü Tahsin Tunç’a Teşekkür Ülkü Ocakları’ndan ...

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğünün göz bebeği Çevik kuvvet ş...

İtfaiyenin müdahalesi faciayı önledi İtfaiyenin müdahalesi fac...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinin büyük bir i...

Kahramanmaraş’ta Öğretmen Darp Edildi Kahramanmaraş’ta Öğretmen...

Kahramanmaraş Göksun İlçesinde bir grup alkollü genç tarafın...

Suriyeli öğrenciler için İletişim Kampanyası Suriyeli öğrenciler için ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde UNİC...

Ayşe ve Sedat Mutluluğa “Evet” Dediler Ayşe ve Sedat Mutluluğa &...

Öğretmen Ayşegül Gümbür ile Öğretmen Sedat Akar ömür boyu mu...

Şube Müdürü Hasan Ataş’a Hayırlı Olsun Ziyareti Şube Müdürü Hasan Ataş’a ...

Kahramanmaraş’ın metropol İlçesi Onikişubat İlçe Millî Eğiti...

Dulkadiroğlu’nun Tarihi Sokakları Yeniden Canlanıyor Dulkadiroğlu’nun Ta...

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin tarihi sokak iyileştirme p...

Büyükşehir’den Uluslararası Aşıklar Bayramı Büyükşehir’den Uluslarara...

Teknik belediyeciliğin yanı sıra kültürel faaliyetlere de ön...

Rooibos çayı kapıda ödeme! Rooibos çayı kapıda ödeme...

Rooibos çayı, sağlıklı bireylerin günlük olarak tüketmesi ge...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ