Maraşta Haber
Maraşta Haber

Türk Telekom Ortaokulu’dan Vefa Örneği

Kahramanmaraş-Onikişubat  Türk Telekom Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın konusu olan ”Vefa” gereği bir yardım Kapmayası düzenleyerek Bayırbucak Türkmenlerine önemli ölçüde yardım malzemesi göndererek “vefa” örneği sergilediler. Yardım malzemesi için düzenlenen törende okul müdürü Yakup Dal bir Konuşma Yaparak şu ifadeler yer verdi: “Sayın Millî Eğitim Müdürüm, değerli katılımcılar, Vefa, […]

Türk Telekom Ortaokulu’dan Vefa Örneği

06 Mart 2016 - 0:02A+A-

Kahramanmaraş-Onikişubat  Türk Telekom Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın konusu olan ”Vefa” gereği bir yardım Kapmayası düzenleyerek Bayırbucak Türkmenlerine önemli ölçüde yardım malzemesi göndererek “vefa” örneği sergilediler.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

Yardım malzemesi için düzenlenen törende okul müdürü Yakup Dal bir Konuşma Yaparak şu ifadeler yer verdi:

“Sayın Millî Eğitim Müdürüm, değerli katılımcılar,

Vefa, bir Müslümanda bulunması gereken en güzel ve en faziletli hasletlerden biridir. Vefa dinen aklen ve vicdanen yerine getirilmesi gereken en büyük hakikatlerden biridir.

Biz de okulumuzda Hayrat vakfı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü Kahramanmaraş Değerler Eğitimi projesinin Şubat ayındaki Vefa konusu gereği yardım kampanyasının 2. Etabında böyle bir etkinlik yapmayı bir vazife olarak üstlendik.

Kurtuluş Savaşında ülkemizin en zor dönemlerinde bizleri yalnız bırakmayan, bizlere vefa gösteren kardeşlerimizi hiç unutmadık. Biz de Suriye’de bu zor dönemlerinde Bayır Bucak’ta yaşayan kardeşlerimize bir vefa borcu olarak bu yardım kapmayasını düzenledik.”

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise, “Buraya gelmeden önce Suriyeli öğrencilerin eğitim yaptığı okullarımızda idim. O küçücük çocukların yaptıkları resimler insanın yüreğini burkuyor. Her karede, bomba, silah, ölüm, kan ve gözyaşı var.

Ülkemizin etrafı ateş çemberi, hemen yakınlarımızda savaş cereyan ediyor, insanlar, öldürülüyor, yaralanıyor, evsiz, barksız, yurtsuz bırakılıyor, göçe zorlanıyor.

Bizler inancımız gereği ve toplum olarak vefa duyusuna önem veren bir milletiz. Bura da çocuklarımızın yaptıkları aslında çok önemli bir davranış. Bu duygular küçük yaştan başlayarak büyüdükçe daha da gelişecektir. Bu çalışmaya destek veren okul yöneticilerimize, öğrenci velilerimize, öğrencilerimize, Büyükşehir Belediyemize ve Hayrat Derneği personellerine teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya ‘ Tam vefa konusunun işlendiği bir dönemde vefanızı göstererek, oluşturduğunuz bu yardımlar Bayırbucak’ta ki kardeşlerimize yardım olarak ulaştırılacaktır. Çalışmalarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim” dedi.

Hayrat İnsani Yardım Derneği il temsilcisi Muhammet Ubeyd Köşger, Suriyeli Türkmenlere ellerinden gelen desteği yapmaya çalıştıklarını Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin başlattığı “Kardeşlik vakti” kampanyasının sonuna yaklaşıldığını, bu yardımların önümüzde ki hafta içinde geciktirilmeden Türkmenlere ulaştırılacağını belirtti.

Paketler orada bulunan protokol ve öğrenciler tarafından Hayrat Derneği yöneticilerine teslim edildi.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya...

Kahramanmaraş-Onikişubat  Türk Telekom Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın kon...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kahramanmaraş-Onikişubat  Türk Telekom Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın kon...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt

Kahramanmaraş-Onikişubat  Türk Telekom Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın kon...

MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Yayımladı MHP’li Karakoç 15 Temmuz Mesajı Ya...

Kahramanmaraş-Onikişubat  Türk Telekom Ortaokulu, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın kon...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
GEM’de Öğretmenlerle değerlendirme Toplantısı GEM’de Öğretmenlerle değe...

Kahramanmaraş Geçici Eğitim Merkezinde (GEM) görevli öğretme...

Büyükşehir Sporcuları Başarıdan Başarıya Koşuyor Büyükşehir Sporcuları Baş...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençl...

Tatil Planımız Tatil Planımız

Haziran ayının başında; okulların kapanması, yaz tatilinin b...

Şahine Uzanan Eller Kırılsın! Şahine Uzanan Eller Kırıl...

Afşin’de Afşin-Elbistan B Termik Santralinde görev yapan Sal...

Boğularak Can Verdi Boğularak Can Verdi

Kandil Barajında Bir Hayat Yok oldu, Serinlemek İçin Baraja ...

Yaz Spor Okullarına Rekor Kayıt Yaz Spor Okullarına Rekor...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9 Mayı...

Çiçek Kana Bulandı! Çiçek Kana Bulandı!

Elbistan’ bağlı Çiçek Köyünde sürücüsünün direksiyon hakimiy...

Milli Eğitim Müdürlüğünün Projesi ilgi uyandırdı Milli Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümünden Kadi...

Milli Takıma 5 Güreşçi Kahramanmaraş’tan Milli Takıma 5 Güreşçi Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı’ndan 5 güre...

Erdem Özer Fen Lisesi Müdürü Oldu Erdem Özer Fen Lisesi Müd...

Yaklaşık 7 yıldır Özel Elbistan Yıldız Eğitim Kurumları büny...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ