Maraşta Haber
Maraşta Haber

“Şehit Öğretmenler 168 Künye Fotoğraf Sergisi” açılıdı

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında hain kurşunlara hedef olarak kara toprağa düşen eğitim fidanlarının fotoğrafları Kahramanmaraş’ta sergilendi. duygusal anların yaşandığı, eğitim şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak ve unutulmamalarını sağlamak amacıyla; 2018 yılı “Şehit Eğitim Çalışanlarını Anma Programı” kapsamında; Kahramanmaraş Piazza AVM’de “İLKSAN Şehit Öğretmenler 168 […]

“Şehit Öğretmenler 168 Künye Fotoğraf Sergisi” açılıdı

02 Kasım 2018 - 7:24A+A-

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında hain kurşunlara hedef olarak kara toprağa düşen eğitim fidanlarının fotoğrafları Kahramanmaraş’ta sergilendi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

duygusal anların yaşandığı, eğitim şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak ve unutulmamalarını sağlamak amacıyla; 2018 yılı “Şehit Eğitim Çalışanlarını Anma Programı” kapsamında; Kahramanmaraş Piazza AVM’de “İLKSAN Şehit Öğretmenler 168 Künye Fotoğraf Sergisi”kalabalık bir katılımla açılışı gerçekleştirildi.

KAHRAMANMARAŞ’TAN HAİN ÇIKMAMIŞTIR,

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ömer Adar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Öğretmenlerimiz bilgi ve ilim meşalesini köy kasaba şehir ayrımı yapmadan Anadolu’nun en ücra köşelerine götüren kahramanlardır, ama maalesef birlik ve beraberliğimize kast eden hainler aynı zamanda yöre halkının aydınlanmasını da istemezler. Çünkü yöre halkı aydınlandığı takdirde onların, bu hain emellerine dur diyecektir.

Bunu İstemediler ve sadece tek amacı çocuklara, kendilerine teslim eden çocukları eğitmek olan genç öğretmenlerimizi mesleğin başında, hayatın baharında katlettiler, katledenleri kılıyoruz ve öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz, anmamız bu tür etkinliklerde sık sık bulunmamız gerekir.

 İLKSAN’a teşekkür ediyoruz sayın genel müdürüm biz burada, şu an aramızda bunu Kahramanmaraş’ta başlatmaları da anlamı, Kahramanmaraş’tan hain çıkmamıştır, Kahramanmaraş halkı bu anlamda vatanseverdir, içinden hiç hain çıkmamıştır çıkmayacaktır da. Şehit olan öğretmenlerimizin ailelerine tekrar başsağlığı diliyoruz kendilerine Allah’tan rahmet diliyoruz onları hiç unutmayacağız onlar yüreklerimizi daima yaşayacaklardır.”

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ ALMADAN VEREN MESLEKTİR

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, bir basın mensubunun konu ile ilgili sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünden bu zamana kadar bu eğitim ordusunun içerisinde birçok şehidimiz oldu. Bugün de yine Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde başlayan ve 3 günden beri Kahramanmaraş’ın değişik ilçelerinde Şehit öğretmenlerimizin mezarlarını ziyareti ve ailelerinin ziyaretleri ile devam eden bir faaliyeti bugün Kahramanmaraş’ta şehit öğretmenlerimizin fotoğraf sergisiyle devam ettiriyoruz.

 Tabii İlksan yönetim Kurulu’nun İlksan üyelerinin birebir dahil olduğu alan öğretmenler ile ilgili öğretmenlik alanı ile ilgili bu sergiyi gezerken bazen mesai arkadaşlarımın, bazen okul arkadaşlarımın, bazen akrabalarının fotoğrafları ile karşılaştım O benim için ayrı bir şey oldu, hüzün oldu.

 Tabii öğretmenlik mesleği almadan veren memleketin geleceği adına tuğlaları verilmeye çalışıldığı bir süreç bunları canlı tutmamız yaşatmamız gerekiyor, Bundan sonraki süreçte de inşallah Hep birlikte öğretmenlerimizin anılarını hatıralarını bu süreçle ilgili olarak yaşatacak bizim Teröre ve terör zihniyetine vereceğimiz en güzel cevabın da kurumlarımızda Karanlığa karşı mum yakmaya devam etmek olacak Biz kurumsal anlamda da kişisel anlamda da bunları yapmaya devam edeceğiz katkıları için İlksan yönetim kuruluna Teşekkür ederim, sağ olasın”

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Sn. Ömer ADAR, Milli Eğitim Müdürü Sn. Mehmet Emin AKKURT ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Tuncer YILMAZ’ın günün anlam ve önemi ne belirten konuşmalarının ardından, Kahramanmaraş Müftüsü Sn. Celal SÜRGEÇ ile İl Defterdarı Sn. Mehmet ÇOBAN’ın da iştirakleriyle vatan ve görev aşkı uğruna şehadet mertebesine ulaşan 168 eğitim mensubumuzun resim ve şehadet bilgilerinin yer aldığı Sergimiz, konuklarımızın ziyaretine açılmıştır.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığına kavuşturdu! Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığı...

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında ha...

Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz M...

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında ha...

Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında ha...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıkl...

Ülkesini ileriye taşımak, karanlık odakları aydınlatmak, bir harf öğretmek, bir ışık olmak sevdasıyla göreve koşan ve görevi başında ha...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığına kavuşturdu! Akciğer Hastasını Acil ka...

Medical Park Elazığ Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Afşinli hem...

Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı Yapıldı Göksun’da Mesleki v...

Mesleki ve Teknik Eğitim atfedilen değerin artırılması, Mesl...

Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokunan Öğretmen” Semineri Abdulaziz Yılmaz’dan R...

Psikohekim Abdulaziz YILMAZ Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Mü...

GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUT...

Kahramanmaraş’ta Hatun ve Salman Gök’ün güzel kızları Derya,...

Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi Akedaş İlkokulunda El San...

Kahramanmaraş Onikişubat Akedaş İlkokulunda Suzan ve Abdulha...

Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması Sarıçukur İlkokulunda Ebr...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Sarıçukur ilkokulunda, Suzan...

Dostluk Üzerine Dostluk Üzerine

Gerçek dostlara sahip olmak hesapsız servete sahip olmaktan ...

Jandarma ve Zabıta’dan Ortak Uygulama! Jandarma ve Zabıta’dan Or...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Huzur ve Güven uygula...

Güzel Sanatlar Lisesinden Tasavvuf Konseri Güzel Sanatlar Lisesinden...

Kahramanmaraş Onikişubat Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretme...

Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Ber...

İstiklal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sami özgül:”Ra...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ