Maraşta Haber
Maraşta Haber

Rektörü Can, Ayva Etkinliğine Katıldı

Ayva Günü Etkinliği Kapsamında Andırın’ı Ziyaret Eden Üniversitemiz Rektörü Can, İlçe Protokolü ve Andırın MYO Personeliyle Bir Araya Geldi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ‘Ayva Günü’ etkinliğine katılmak üzere Andırın’ı ziyaret etti. Rektör Can ziyaret kapsamında ilçe protokolü ve KSÜ Andırın Meslek Yüksekokulu personeli ile bir araya geldi. Rektör Can […]

Rektörü Can, Ayva Etkinliğine Katıldı

22 Kasım 2020 - 7:56A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Ayva Günü Etkinliği Kapsamında Andırın’ı Ziyaret Eden Üniversitemiz Rektörü Can, İlçe Protokolü ve Andırın MYO Personeliyle Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ‘Ayva Günü’ etkinliğine katılmak üzere Andırın’ı ziyaret etti. Rektör Can ziyaret kapsamında ilçe protokolü ve KSÜ Andırın Meslek Yüksekokulu personeli ile bir araya geldi.

Rektör Can ilk olarak Andırın Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu’dan yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Rektör Can ziyaret kapsamında Andırın MYO tarafından oluşturulan uygulama bahçesinde ayva hasat döneminde gerçekleştirilen ‘Ayva Günü’ etkinliğine katıldı.

Ayva Günü etkinliği Andırın Kaymakamı İbrahim Güneş, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Andırın MYO Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu, ayva bahçesinin oluşturulduğu dönemde Andırın MYO müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Hüseyin Temiz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Uğur Adsay, İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sarıbıyıkoğlu, Andırın MYO akademik ve idari personeli ile çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ’nün ilçedeki bütün faaliyetlerle yakından ilgilendiğini,  merkez yerleşkelerdeki eğitim, bilim ve teknoloji faaliyetlerinin aynı ölçüde ilçe yerleşkelerindeki akademik birimlerde de uygulandığının altını çizdi.

Son yıllarda Andırın’ın Türkiye’de konuşulan ilçeler arasında girdiğini ifade eden Rektör Can, “Dünyada bir güzellik, bir nimet varsa bu niye Türkiye’de olmasın, niye Kahramanmaraş’ta olmasın, niye Andırın’da olmasın. Biz üniversite yönetimi ve hocaları olarak her zaman ilçelerimizin emrindeyiz. Biz bu memlekete hizmet için varız. İnşallah çok güzel işler yapacağız.” dedi.

Şehrimiz ve bölgemizin kalkınması için sorunları en iyi şekilde analiz ederek çözüm noktasında önemli adımlar attıklarını belirten Rektör Can, “Kahramanmaraş’ın kalkınmasına destek olacak ülke ekonomisine katma değer oluşturacak proje ve araştırmaları üniversite olarak destekliyoruz. Şehrimizin eğitimde, sanayide, teknolojide, tarım ve hayvancılıkta hak ettiği noktaya ulaşması için paydaş kurum ve kuruluşlarla güçlü işbirliklerine imza atıyoruz. Bugün Andırın’da gerçekleştirdiğimiz Ayva Günü etkinliği de bu yöndeki çabalarımızın somut bir ifadesidir. Üniversite olarak tarım ve hayvancılık alanında üretimden, pazarlamaya kadar bütün süreçlerde çiftçimize eğitim ve danışmanlık veriyoruz. KSÜ olarak yetişmiş insan gücümüzle, teknolojik altyapımız ve tecrübemizle Kahramanmaraş’a, ilçelerimize ve ülkemize hizmet vermeyi sürdürüyoruz.”  ifadelerini kullandı.

Andırın Kaymakamı İbrahim Güneş ise Türkiye’nin tarımda önemli bir ülke olduğunu belirterek, Tarımın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, kalitesinin arttırılması ve nitelik kazandırılmasının üniversite ve devletin temel hedef ve amaçları olduğunu dile getirdi.

Andırın Belediye Başkanı Doğan da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan çok sayıda faaliyete imza attığını ifade etti.

Etkinlik kapsamında KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Andırın MYO Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu da birer konuşma gerçekleştirerek katılımcıları selamladılar.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından Rektör Can, protokol üyeleri ve katılımcılarla birlikte Andırın MYO tarafından 5 yıl önce oluşturulan ayva bahçesini gezdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, GERÇEK BİR MÜTEFEKKİR VE “ALTIN BEYİNLİ” BİR MİLLÎ MÜRŞİD, BİR CUMHURİYET OS...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafına yönelik açık...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir açıklama geldi, açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2020-2021 yağış...

12 Yaşındaki Kız Öğrenci Taciz Kurbanı 12 Yaşındaki Kız Öğrenci Taciz Kurbanı...

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi yine bir sapıklık ve taciz olayıyla sarsıldı. Cumhuriyet Caddesinde bir kırtasiye dükkânında iş ...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 27 Nisan 2021 günü saat 10.00’da Vali Ömer Faruk COŞKUN Başkanlığında Valilik Toplantı Salon...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

KADİR GECESİ (Leyle-i Kadir) KADİR GECESİ (Leyle-i Ka...

İyi bil kıymetin, leyle-i kadrin Bin aydan hayırlı, Kadir Ge...

Mevla’m Neylerse Güzel Eyler Mevla’m Neylerse Güzel Ey...

Görünen o ki güzel ülkemde mutlu insanların sayısı her gün b...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kır...

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan ok...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ