Maraşta Haber
Maraşta Haber

Rektörü Can, Ayva Etkinliğine Katıldı

Ayva Günü Etkinliği Kapsamında Andırın’ı Ziyaret Eden Üniversitemiz Rektörü Can, İlçe Protokolü ve Andırın MYO Personeliyle Bir Araya Geldi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ‘Ayva Günü’ etkinliğine katılmak üzere Andırın’ı ziyaret etti. Rektör Can ziyaret kapsamında ilçe protokolü ve KSÜ Andırın Meslek Yüksekokulu personeli ile bir araya geldi. Rektör Can […]

Rektörü Can, Ayva Etkinliğine Katıldı

22 Kasım 2020 - 7:56A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Ayva Günü Etkinliği Kapsamında Andırın’ı Ziyaret Eden Üniversitemiz Rektörü Can, İlçe Protokolü ve Andırın MYO Personeliyle Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ‘Ayva Günü’ etkinliğine katılmak üzere Andırın’ı ziyaret etti. Rektör Can ziyaret kapsamında ilçe protokolü ve KSÜ Andırın Meslek Yüksekokulu personeli ile bir araya geldi.

Rektör Can ilk olarak Andırın Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu’dan yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Rektör Can ziyaret kapsamında Andırın MYO tarafından oluşturulan uygulama bahçesinde ayva hasat döneminde gerçekleştirilen ‘Ayva Günü’ etkinliğine katıldı.

Ayva Günü etkinliği Andırın Kaymakamı İbrahim Güneş, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Andırın MYO Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu, ayva bahçesinin oluşturulduğu dönemde Andırın MYO müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Hüseyin Temiz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Uğur Adsay, İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sarıbıyıkoğlu, Andırın MYO akademik ve idari personeli ile çiftçilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, KSÜ’nün ilçedeki bütün faaliyetlerle yakından ilgilendiğini,  merkez yerleşkelerdeki eğitim, bilim ve teknoloji faaliyetlerinin aynı ölçüde ilçe yerleşkelerindeki akademik birimlerde de uygulandığının altını çizdi.

Son yıllarda Andırın’ın Türkiye’de konuşulan ilçeler arasında girdiğini ifade eden Rektör Can, “Dünyada bir güzellik, bir nimet varsa bu niye Türkiye’de olmasın, niye Kahramanmaraş’ta olmasın, niye Andırın’da olmasın. Biz üniversite yönetimi ve hocaları olarak her zaman ilçelerimizin emrindeyiz. Biz bu memlekete hizmet için varız. İnşallah çok güzel işler yapacağız.” dedi.

Şehrimiz ve bölgemizin kalkınması için sorunları en iyi şekilde analiz ederek çözüm noktasında önemli adımlar attıklarını belirten Rektör Can, “Kahramanmaraş’ın kalkınmasına destek olacak ülke ekonomisine katma değer oluşturacak proje ve araştırmaları üniversite olarak destekliyoruz. Şehrimizin eğitimde, sanayide, teknolojide, tarım ve hayvancılıkta hak ettiği noktaya ulaşması için paydaş kurum ve kuruluşlarla güçlü işbirliklerine imza atıyoruz. Bugün Andırın’da gerçekleştirdiğimiz Ayva Günü etkinliği de bu yöndeki çabalarımızın somut bir ifadesidir. Üniversite olarak tarım ve hayvancılık alanında üretimden, pazarlamaya kadar bütün süreçlerde çiftçimize eğitim ve danışmanlık veriyoruz. KSÜ olarak yetişmiş insan gücümüzle, teknolojik altyapımız ve tecrübemizle Kahramanmaraş’a, ilçelerimize ve ülkemize hizmet vermeyi sürdürüyoruz.”  ifadelerini kullandı.

Andırın Kaymakamı İbrahim Güneş ise Türkiye’nin tarımda önemli bir ülke olduğunu belirterek, Tarımın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, kalitesinin arttırılması ve nitelik kazandırılmasının üniversite ve devletin temel hedef ve amaçları olduğunu dile getirdi.

Andırın Belediye Başkanı Doğan da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan çok sayıda faaliyete imza attığını ifade etti.

Etkinlik kapsamında KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Andırın MYO Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan Dayısoylu da birer konuşma gerçekleştirerek katılımcıları selamladılar.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından Rektör Can, protokol üyeleri ve katılımcılarla birlikte Andırın MYO tarafından 5 yıl önce oluşturulan ayva bahçesini gezdi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmen...

24 Kasım Öğretmenler günü Kahramanmaraş’ta İl Millî Eğitim Müdürlüğünün önderliğinde Corona şartları göz önünde bulundurularak fa...

Türk Ocağından, Türkiye’deki Deprem Gerçeği Türk Ocağından, Türkiye’deki Deprem Gerç...

ÇEVRİM-İÇİ KONFERANS: TÜRKİYE’NİN DEPREMSELLİĞİ ve KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş Türk Ocağı, Türkiye’deki Deprem Gerçeğini Kahraman...

Kahramanmaraş’ta Edebiyat Ödüllerini Kazananlar Kahramanmaraş’ta Edebiyat Ödülleri...

Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri Finali Gerçekleşti. Yücel Arzen ve orkestrasının performansıyla damga vurduğu geced...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Kahramanmaraş’ta 24...

24 Kasım Öğretmenler günü Kahramanmaraş’ta İl Millî Eğ...

Kahramanmaraş BİLSEM’in 24 Kasım Sürprizi Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkez...

WhatsApp’ta Adidas Yıldönümü Kutlaması Mesajına Dikkat Edin! WhatsApp’ta Adidas ...

Birkaç gün önce başlayan ve hızla yayılmaya devam eden Adida...

Can’a Dokunmak Can’a Dokunmak

Okumuş ve adam olmuş her insanın saygıyla, minnetle ve şükra...

Rektörü Can, Ayva Etkinliğine Katıldı Rektörü Can, Ayva Etkinli...

Ayva Günü Etkinliği Kapsamında Andırın’ı Ziyaret Eden Üniver...

Türk Ocağından, Türkiye’deki Deprem Gerçeği Türk Ocağından, Türkiye’d...

ÇEVRİM-İÇİ KONFERANS: TÜRKİYE’NİN DEPREMSELLİĞİ ve KAH...

Kahramanmaraş’ta Edebiyat Ödüllerini Kazananlar Kahramanmaraş’ta Ed...

Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri Finali G...

Öğretmenler Gününe Özel Sergi Açıldı Öğretmenler Gününe Özel S...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Ana Okulu tarafından Öğretm...

KAPAM’dan Doğa Dostu Muhtara Destek KAPAM’dan Doğa Dostu Muht...

KAPAM’dan, Engizek yaylarında bulunan kaynak sularına yabani...

“Edebiyat Yolu” Huzura Açılan Bütün Kapılara Uğramalı.   “Edebiyat Yolu” Huzura Aç...

Siyaset Bilim Uzmanı ve Ceza Evi Müdürü Şair Mehmet Aksu Ede...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ