Maraşta Haber
Maraşta Haber

Radyo KSÜ, Yayın Hayatına Başladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulan Radyo KSÜ, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış özel programıyla yayın hayatına başladı. Avşar Yerleşkesi Radyo KSÜ stüdyosu, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları, üniversite protokolü, Radyo KSÜ Genel Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Badem, Radyo KSÜ gönüllü çalışanları, üniversite personeli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen […]

Radyo KSÜ, Yayın Hayatına Başladı

20 Şubat 2020 - 8:54A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulan Radyo KSÜ, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış özel programıyla yayın hayatına başladı.

Avşar Yerleşkesi Radyo KSÜ stüdyosu, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları, üniversite protokolü, Radyo KSÜ Genel Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Badem, Radyo KSÜ gönüllü çalışanları, üniversite personeli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Radyo KSÜ stüdyolarını gezen Rektör Can, Genel Koordinatör Badem’den Radyo KSÜ’de yürütülecek faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.

Rektör Can daha sonra Radyo KSÜ açılış özel programına katılarak program sunucuları Öğr. Gör. Alper Şakalar ve Öğr. Gör. Nazan Erdaş’ın sorularını cevaplandırdı.

İnternet üzerinden dünyanın her yerinden takip edilen Radyo KSÜ’nün üniversitemize hayırlı olması temennisiyle konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Radyo KSÜ’nün 3 aylık yoğun altyapı ve hazırlık çalışmalarının ardından yayın hayatına başladığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Üniversitenin geçmişinde radyo adına birkaç girişimin olduğunu hatırlatan Rektör Can, amaçlarının bu hizmeti sürdürülebilir hale getirmek olduğunu belirtti. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar üniversiteye katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ifade eden Rektör Can, “Radyo KSÜ, güçlü bir ekip çalışmasını ürünü. Üniversitemizin mevcut iletişim kanallarına ek olarak Radyo KSÜ sağlıklı iletişim, haberleşme ve bilgilendirme imkânı sağlayacak. Radyomuz ayrıca personel ve öğrencimizin potansiyel yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında da önemli bir araç olacaktır.” diye konuştu.

Radyo KSÜ’nün bilgiyi temel alan bir yayın politikası izleyeceğini ifade eden Rektör Can, eğitim, bilim ve teknoloji alanında şehrin lokomotifi olan üniversitemizin radyoculuk alanında da örnek olmayı hedeflediğini söyledi.

Üniversitenin güncel durumu ve eğitim politikasına ilişkin soruları da cevaplandıran Rektör Can, eğitim bilimleri profesörü olarak Rektörlük görevine atandığı ilk günden itibaren eğitim alanındaki bilgi ve tecrübelerini yansıtmaya gayret ettiğini belirterek çağın gerekleri ve iş yaşamının beklentileri doğrultusunda uygulamalı eğitimi üniversitedeki bütün bölüm ve programları kapsayacak şekilde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında kalıcı yer edinebilmek için KSÜ akademik ve idari kadrosunun büyük bir özveri ve azimle çalışmaya devam ettiğini belirten Rektör Can, bilim ve teknolojiyi üretime dönüştürerek şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlamanın öncelikli hedefleri olduğunun altını çizdi.

Üniversite içerisinde ve şehirde kültür ve sanat faaliyetlerinin yaygınlaştırılması hususunda önemli etkinliklere imza attıklarını hatırlatan Rektör Can, üniversitemiz Avşar Yerleşkesinde önümüzdeki günlerde tamamlanacak kongre merkezinin faaliyete geçirilmesiyle bu alandaki etkinliklerin sayısının da artacağını söyledi.

Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere üniversite tercihinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin tavsiyelerde bulunan Rektör Can, Kahramanmaraş ve KSÜ’nün sunduğu imkânlar hakkında bilgiler verdi. Akdeniz’in incisi Kahramanmaraş’ın doğanın bütün güzelliklerini içerisinde barındıran huzurlu bir şehir olduğunu belirten Rektör Can, Kahramanmaraş’ın eğitim, bilim ve teknolojide lokomotifi olan KSÜ’nün genç, dinamik ve kaliteli bir kadroya sahip, bilim, teknoloji, sosyal, kültürel ve sportif altyapısı güçlü bir üniversite olduğunu vurguladı.

Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Rektör Can, “2019 yılı içerisinde 100. yıl kutlamaları kapsamında 50’den fazla etkinliğe imza attık ve diğer kurum ve kuruluşların bu kapsamdaki etkinliklerine destek verdik. 12 Şubat’ta Milli Mücadelemizin 100. yılını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın teşrifleriyle coşku ile kutladık. 100. yıl kutlamaları kapsamındaki faaliyetlerimiz 2020 yılında da aynı yoğunlukta devam edecek.  Mili mücadele ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin ortak görevi ve idealidir.” şeklinde konuştu.

Rektör Can konuşmasını Radyo KSÜ’nün üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemize faydalı olması ve güzel işlerin ortaya koyulmasına vesile olması temennisiyle tamamladı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye İkincisi Yaşar Gölcü İlkokulundan Çıktı Türkiye İkincisi Yaşar Gö...

 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın İlkokul çağındaki ö...

Şair Mehmet Aksu Üniversite Onur Köşesinde Şair Mehmet Aksu Üniversi...

Şair Mehmet Aksu’nun yeni çıkan Açık Kapı (Deneme), Dolunayd...

“Benim Oyun Sandığım” Kar, Kış Dinlemiyor “Benim Oyun Sandığım” Kar...

Bir gün kapınız çalınıyor. Bilmediğiniz kişiler içi kitap,de...

Kahraman, Eğitimde 1. Yarıyılı Değerlendirdi Kahraman, Eğitimde 1. Yar...

İL MÜDÜRÜ KAHRAMAN: “312 BİN ÖĞRENCİMİZ KARNE ALACAK.&...

ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLERİ ŞEYTANIN ALDATMA ŞEKİLLER...

Şeytanın en büyük tuzağı, çirkin şeylerin paketini güzel yap...

YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1 YÜREĞİMDEN DÖKÜLENLER 1...

Yüreği her daim aşkla kavrulan gönlü güzel insanlara selam o...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECL...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI KARAR NO : 04 KARAR TARİH...

Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ