Maraşta Haber
Maraşta Haber

Radyo KSÜ, Yayın Hayatına Başladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulan Radyo KSÜ, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış özel programıyla yayın hayatına başladı. Avşar Yerleşkesi Radyo KSÜ stüdyosu, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları, üniversite protokolü, Radyo KSÜ Genel Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Badem, Radyo KSÜ gönüllü çalışanları, üniversite personeli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen […]

Radyo KSÜ, Yayın Hayatına Başladı

20 Şubat 2020 - 8:54A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulan Radyo KSÜ, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış özel programıyla yayın hayatına başladı.

Avşar Yerleşkesi Radyo KSÜ stüdyosu, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları, üniversite protokolü, Radyo KSÜ Genel Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Badem, Radyo KSÜ gönüllü çalışanları, üniversite personeli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Radyo KSÜ stüdyolarını gezen Rektör Can, Genel Koordinatör Badem’den Radyo KSÜ’de yürütülecek faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.

Rektör Can daha sonra Radyo KSÜ açılış özel programına katılarak program sunucuları Öğr. Gör. Alper Şakalar ve Öğr. Gör. Nazan Erdaş’ın sorularını cevaplandırdı.

İnternet üzerinden dünyanın her yerinden takip edilen Radyo KSÜ’nün üniversitemize hayırlı olması temennisiyle konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Radyo KSÜ’nün 3 aylık yoğun altyapı ve hazırlık çalışmalarının ardından yayın hayatına başladığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Üniversitenin geçmişinde radyo adına birkaç girişimin olduğunu hatırlatan Rektör Can, amaçlarının bu hizmeti sürdürülebilir hale getirmek olduğunu belirtti. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar üniversiteye katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ifade eden Rektör Can, “Radyo KSÜ, güçlü bir ekip çalışmasını ürünü. Üniversitemizin mevcut iletişim kanallarına ek olarak Radyo KSÜ sağlıklı iletişim, haberleşme ve bilgilendirme imkânı sağlayacak. Radyomuz ayrıca personel ve öğrencimizin potansiyel yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında da önemli bir araç olacaktır.” diye konuştu.

Radyo KSÜ’nün bilgiyi temel alan bir yayın politikası izleyeceğini ifade eden Rektör Can, eğitim, bilim ve teknoloji alanında şehrin lokomotifi olan üniversitemizin radyoculuk alanında da örnek olmayı hedeflediğini söyledi.

Üniversitenin güncel durumu ve eğitim politikasına ilişkin soruları da cevaplandıran Rektör Can, eğitim bilimleri profesörü olarak Rektörlük görevine atandığı ilk günden itibaren eğitim alanındaki bilgi ve tecrübelerini yansıtmaya gayret ettiğini belirterek çağın gerekleri ve iş yaşamının beklentileri doğrultusunda uygulamalı eğitimi üniversitedeki bütün bölüm ve programları kapsayacak şekilde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında kalıcı yer edinebilmek için KSÜ akademik ve idari kadrosunun büyük bir özveri ve azimle çalışmaya devam ettiğini belirten Rektör Can, bilim ve teknolojiyi üretime dönüştürerek şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlamanın öncelikli hedefleri olduğunun altını çizdi.

Üniversite içerisinde ve şehirde kültür ve sanat faaliyetlerinin yaygınlaştırılması hususunda önemli etkinliklere imza attıklarını hatırlatan Rektör Can, üniversitemiz Avşar Yerleşkesinde önümüzdeki günlerde tamamlanacak kongre merkezinin faaliyete geçirilmesiyle bu alandaki etkinliklerin sayısının da artacağını söyledi.

Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere üniversite tercihinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin tavsiyelerde bulunan Rektör Can, Kahramanmaraş ve KSÜ’nün sunduğu imkânlar hakkında bilgiler verdi. Akdeniz’in incisi Kahramanmaraş’ın doğanın bütün güzelliklerini içerisinde barındıran huzurlu bir şehir olduğunu belirten Rektör Can, Kahramanmaraş’ın eğitim, bilim ve teknolojide lokomotifi olan KSÜ’nün genç, dinamik ve kaliteli bir kadroya sahip, bilim, teknoloji, sosyal, kültürel ve sportif altyapısı güçlü bir üniversite olduğunu vurguladı.

Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Rektör Can, “2019 yılı içerisinde 100. yıl kutlamaları kapsamında 50’den fazla etkinliğe imza attık ve diğer kurum ve kuruluşların bu kapsamdaki etkinliklerine destek verdik. 12 Şubat’ta Milli Mücadelemizin 100. yılını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın teşrifleriyle coşku ile kutladık. 100. yıl kutlamaları kapsamındaki faaliyetlerimiz 2020 yılında da aynı yoğunlukta devam edecek.  Mili mücadele ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin ortak görevi ve idealidir.” şeklinde konuştu.

Rektör Can konuşmasını Radyo KSÜ’nün üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemize faydalı olması ve güzel işlerin ortaya koyulmasına vesile olması temennisiyle tamamladı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İYİ Partili S. İpbükenin Testi Pozitif Çıktı İYİ Partili S. İpbükenin Testi Pozitif Ç...

Kahramanmaraş İYİ  İl Başkan yardımcısı Süleyman İpbüken’in Korona Virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle İYİ Parti Kahramanmar...

Valilik İzini Olmadan Kahramanmaraş’tan Çıkılmayacak Valilik İzini Olmadan Kahramanmaraş̵...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısının ardından Koronavirüs ile ilgili son gelişmeler ve alınan kararlar ve  yeni...

Hırsızlar evlere giremeyince, bakın neler yapıyorlar Hırsızlar evlere giremeyince, bakın nele...

Korona virüs nedeniyle evde bulunan kişiler yüzünden evlere hırsızlık için giremeyen hırsızlar bu kez de farklı yöntemlerle suç işlemey...

Kahramanmaraş’ta Uyulması Gereken Kararlar Kahramanmaraş’ta Uyulması Gereken ...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi 23 Mart 2020 günü saat 21:30’da Vali Vahdettin ÖZKAN Başkanlığında Valilik Toplantı Sal...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İYİ Partili S. İpbükenin Testi Pozitif Çıktı İYİ Partili S. İpbükenin ...

Kahramanmaraş İYİ  İl Başkan yardımcısı Süleyman İpbükenR...

Elbistan Fen Lisesinden Online Fen Lisesi Çalışması Elbistan Fen Lisesinden O...

Ülkemizin virüs salgını ile mücadele ettiği süreçte uzaktan ...

ATASÖZLERİ -Anzer balı gibi- ATASÖZLERİ -Anzer balı gi...

Atasözü deyip de, hafife almayalım Atalar hiçbir sözü, boş y...

Valilik İzini Olmadan Kahramanmaraş’tan Çıkılmayacak Valilik İzini Olmadan Kah...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısının...

PSİKOLOJİK HALİMİZ ÇOK ÖNEMLİ!.. PSİKOLOJİK HALİMİZ ÇOK ÖN...

Corona virüs salgınının psikolojik etkileriyle nasıl baş edi...

Kahramanmaraş Tehdit Altında mı? Kahramanmaraş Tehdit Altı...

Sağlık Bakanı  Dr.Fahrettin Koca, dün gece  Twitter’de...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-39 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Dünyada görülmedi böyle çetin bir savaş Çok milleti savurdu ...

KORONA VİRÜS TATİLİ UZADI KORONA VİRÜS TATİLİ UZADI...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte kamera karşısına g...

Kahramanmaraş BİLSEM Yüz Koruyucu Siper Üretimine Başladı Kahramanmaraş BİLSEM Yüz ...

Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi koronavirüs...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’dan Dijital Mektup İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürümüz Cemal Yılmaz öğretme...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ