Maraşta Haber
Maraşta Haber

Panelistlerin Kahramanmaraş İzlenimleri

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen İslam ve Türk Dünyasında Emperyalizme Karşı Direniş Mücadelesi Paneli için şehrimize gelen panelistler Kahramanmaraş için duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.   İslam ve Türk Dünyasında Emperyalizme Karşı Direniş Mücadelesi Paneline katılmak üzere çeşitli ülkelerden gelen panelistler Kahramanmaraş hakkında duygularını dile getirdiler. Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun […]

Panelistlerin Kahramanmaraş İzlenimleri

22 Şubat 2020 - 8:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen İslam ve Türk Dünyasında Emperyalizme Karşı Direniş Mücadelesi Paneli için şehrimize gelen panelistler Kahramanmaraş için duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

 

İslam ve Türk Dünyasında Emperyalizme Karşı Direniş Mücadelesi Paneline katılmak üzere çeşitli ülkelerden gelen panelistler Kahramanmaraş hakkında duygularını dile getirdiler.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde iki oturum halinde gerçekleştirilen panel sonrası panelistler Kahramanmaraş için duygularını aktardılar.

Kıbrıs Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar: “Kahramanmaraş’ın 100. Yıl kutlama etkinliklerinde yer almak, buradaki vatandaşlarla birlikte olmak, Kahramanmaraş’ın milli mücadelede gösterdiği kahramanlıkları paylaşmaktan oldukça mutluluk duyuyorum. Panelde Emperyalizme karşı mücadele eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yüzeysel ve genel görüşlerini paylaşma şansı bulduk. Güzel bir panel gerekleşti. Panelistler gerek bilgi birikimleriyle gerek anlatımlarıyla, gerekse de öğrencilerin ve halkın yoğun ilgisi ile güzel bir panel oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün, bu dönemde Kahramanmaraş için yapacakları yeni yatırımlarla bu kentte milli mücadele ruhuna yakışır bir belediye anlayışıyla birlikte bütünleşeceğine inanıyorum.”

 

Libya İslam Birliği Örgütü Araştırma Uzmanı Mustafa El Sagezli: “”Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. Yılında burada olmaktan çok mutluyum. Kahramanmaraş çok güzel bir şehir. İnsanları güzel ve iyi niyetli insanlar. Panele katıldığımdan dolayı çok mutluyum. Dondurmasını da çok lezzetli buldum. Panelde Türkiye ile Libya ilişkisini ben anlattım.1911 yılında biz İtalya’nın saldırısına maruz kaldık. O zaman Osmanlılar bize 2-3 komutan göndererek eğitim verdirmişti. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk ve Enver Paşa komutasında askerler göndermişti. Onların iki yıl orada kalmaları Trablus’un kurtuluşuna vesile oldu. Biz bu kurtuluşu Maraş’ın Fransızlardan kurtuluşuna benzettik. Şu anda da Türkiye ile Libya arasında bir ortaklık var ve inşallah bu zamanda da kazanırız.”

 

Gagauizya Devlet Başkanı İrina Vlah: “Kahramanmaraş’a ilk defa geldim, çok mutlu oldum. Bizde dondurma yok ama sizde dondurma mükemmel. Dondurmanın Gagauizya ve Moldova’da da olmasını istiyoruz. Türk insanının çalışkanlığı ile gurur duyuyorum. Bütün Kahramanmaraş insanlarına sağlıklı ve bereketli günler dilerim.

Kahramanmaraş’ın da insanlarının daha yüzyıllar yaşamasını istiyorum. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir şekilde daha başka yüzyıllar diliyorum. Kahramanmaraş’ın insanı iyi ve doğru yoldadır, bu yolda aynı şekilde devam etsin, insanlara hep yardım etsin, yolunuz bahtınız hep açık olsun.”

 

Filistin El Halil Büyükşehir Belediye Başkanı Teysir Ebu Sinine: “Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. Yılı için burada olduğumdan çok mesudum. Sizleri tebrik ediyorum. Kahramanmaraş’ın kurtuluş örneğini Filistin’e alacağız inşallah. Bütün zalimler bitecek ve kalmayacak. Osmanlı zamanında Abdulhamithan Filistin’i satmamıştı. İnşallah yine birlikte olacağız ve sizlerden çok büyük destekler göreceğiz. Sizden eğitim alacağız ve orada uygulayacağız. Bütün kafirler tek milletir. İnşallah hiçbir şey yapamayacaklar. Şu anda biraz zayıfız ama inşallah Kur’an ve İslam vasıtasıyla birlikte yaşayacağız.”

 

Bosna Hersek Visiko Belediye Başkanı Amra Babiç: “Beni davet ettiğiniz için çok mutluyum ve çok gurur duyuyorum. Bosna-Hersek ile Türkiye arasında aynı kültür var ve çok benzerlikler var. Sizin kurtuluşunuz yüz yıl önce oldu ama maalesef Bosna-Hersek’te yirmi yıl önce oldu. Sizin yaşadığınız sorunların aynısı biz de yaşadık.

Türkiye’ye çok kereler geldim ama Kahramanmaraş’a ilk defa geliyorum. Sizin şehir, İstanbul’dan Ankara’dan farklı. Sizin kültürünüz daha farklı. Biz geldik gördük, inşallah sizler de bize gelirsiniz.”

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’taki Corona (Covid19) Vaka – Ölüm Sayısı İl İl Tam Liste Kahramanmaraş’taki Corona (Covid19...

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak kabul edilen Koronavirüs (Covid19) sa...

Fabrikada çıkan yangına başarılı müdahale Fabrikada çıkan yangına başarılı müdahal...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi fabrika yangınına anında müdahale ederek söndürdü.   Kahramanmaraş Büyükşehir Beledi...

Parklar ve Mesire Alanları Kapatıldı Parklar ve Mesire Alanları Kapatıldı

Korona virüs salgını kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan, park, bahçe ve mesire alanları geçici bir sürel...

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında 552.529.912 TL toplandı! Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 maaşını bağışlayarak başlattığı Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında ilk günde ne kadar toplandığı ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
HAYDİ TÜRKİYE’M! HAYDİ TÜRKİYE’M!

Afrika’dan, Viyana’ya uzandık Kuru ekmek yedik, yok idi katı...

Kahramanmaraş’taki Corona (Covid19) Vaka – Ölüm Sayısı İl İl Tam Liste Kahramanmaraş’taki ...

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve Dünya Sa...

Fabrikada çıkan yangına başarılı müdahale Fabrikada çıkan yangına b...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi fabrika yangın...

Parklar ve Mesire Alanları Kapatıldı Parklar ve Mesire Alanlar...

Korona virüs salgını kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Bel...

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında 552.529.912 TL toplandı! Biz Bize Yeteriz Türkiyem...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 maaşını bağışlayarak başlat...

Kahramanmaraş Koronavirüs vaka ve ölü sayısı ile Şehir şehir tam liste Kahramanmaraş Koronavirüs...

Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve Dünya Sağlık Ö...

İl İl Korona hasta ve ölüm sayıları İl İl Korona hasta ve ölü...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca,  Türkiy’de Koronavir...

Sağlık Çalışanlarına  Mesleki Eğitim Merkezi’nden Destek Sağlık Çalışanlarına Mes...

Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Mesleki Eğitim Merkezi, yeni tip ...

Akın Ekmek Fabrikası Açıklama Yaptı Akın Ekmek Fabrikası Açık...

Son günlerde basın yayın organlarında yer alan, Kahramanmara...

Kahramanmaraş İçin Seyahat Kararları Kahramanmaraş İçin Seyaha...

Kahramanmaraş Valisi Vali Vahdettin ÖZKAN  Başkanlığında Val...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ