Maraşta Haber
Maraşta Haber

Onikişubat’ta 40 Günlük Hedef: 2 Milyon Metrekare Yol

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği başlatan Onikişubat Belediyesi, bu süreçte 2 milyon metrekare yol yapmayı hedefliyor. Onikişubat Belediyesi tarafından yaklaşık 2 milyon Euro’ya kurulan asfalt plenti üretime başladı. Son teknolojinin kullanıldığı tesiste ilk gün tam bin 400 ton asfalt üretilerek, çalışmalara başlandı. […]

Onikişubat’ta 40 Günlük Hedef: 2 Milyon Metrekare Yol

04 Ekim 2015 - 8:39A+A-

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği başlatan Onikişubat Belediyesi, bu süreçte 2 milyon metrekare yol yapmayı hedefliyor.

Onikişubat Belediyesi tarafından yaklaşık 2 milyon Euro’ya kurulan asfalt plenti üretime başladı. Son teknolojinin kullanıldığı tesiste ilk gün tam bin 400 ton asfalt üretilerek, çalışmalara başlandı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte, tesisi gezerek basın mensuplarına, üretim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Onikişubat ilçesinin köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin ulaşım problemini kilit parkeyle çözdüklerini anımsatan Mahçiçek, özellikle ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarının tamamını asfaltla kaplayacaklarını belirtti.

Mevsim şartlarının izin vermesi halinde 2 milyon metrekare yola ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Mahçiçek, “Bildiğiniz gibi asfaltlarımız son derece eskimiş ve yıpranmıştı. Bu nedenle planlamamızı yaptık ve asfalt plentimizi kurduk. Yaklaşık maliyeti 2 milyon Euro civarında. İnşallah bu planlamamıza göre de 40 gün içerisinde bütün bölgelerimizdeki asfalt çalışmalarımızı bitireceğiz” diye konuştu.

4 copy

“YOLLARIMIZ PIRIL PIRIL OLACAK”

Onikişubat ilçesini üç kısma ayırdıklarını ve ihaleye çıktıklarını dile getiren Mahçiçek, 40 gün sonunda pırıl pırıl yollara kavuşulacağını ifade etti. Mahçiçek, “İhalemizi üç kısım halinde gerçekleştirdik. Asfaltın taşımasını ve sermesini müteahhit arkadaşlarımız süratle yapacaklar. Çünkü kendi ekiplerimizle yapsaydık, bunların tümünü bu sene yetiştirme imkanımız olmazdı. Tüm cadde ve sokaklarımızı yeniden pırıl pırıl asfalt yapacağız ve 40 gün içerisinde bu asfalt çalışmamızı tamamlayacağız. Peki bu şantiye 40 günlük mü? Gayet tabi ki değil. Önümüzdeki yıl da çalışmaya devam edecek üretim fazlamızı satarak, belediyemize kaynak üreteceğiz. Ben inanıyorum ki gerçekten güzel çalışmalar yapıyoruz. Çok kısa sürede 4,5 milyon metrekare gibi parke taşı döşemelerini tamamladık. Arkasından asfalt plentimizi hizmete aldık. 40 gün içerisinde de bu çalışmaları bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

3 copy

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Onikişubat Belediyesi’nin tüm çalışmalarının planlı ve programlı olduğunu vurgulayan Mahçiçek, “İşte bu planlama çerçevesinde hareket ediyoruz. Bu planlamanın gereği olan kaynak teminiyle beraber gerçekten çok mükemmel, en son teknolojiyi ihtiva eden bir asfalt plenti aldık. Saatte 200 ton üretim yapıyor. Makinamız yeni çalışmaya başladı. Dün itibariyle bin 400 ton asfalt üretmişiz. Bu demektir ki çok rahat 2 bin ton kapasiteyi yakalayacağız. Bir taraftan dediğimiz gibi müteahhitlerimiz çalışacak, bir taraftan da bizim ekiplerimiz çalışacak. Gündüz onlar, gece biz çalışacağız ve inşallah kış gelmeden asfalt sıkıntımız kalmayacak.”

Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Fatih Yoğurt, Burhanettin Türkkahraman ve Havva Ece Saygaz ile belediye meclis üyelerinin de eşlik ettiği gezide, önce asfalt plenti incelendi, ardından da Malik Ejder Mahallesi’ndeki asfalt çalışmaları yerinde görüldü.

1 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Acı Haber Kahramankazan’dan Geldi Acı Haber Kahramankazan’dan Geldi

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...

Dulkadiroğlu’nda Park Bahçeden Kış Hazırlığı Dulkadiroğlu’nda Park Bahçeden Kış...

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...

Andımızın Okutulması Kararından Kimler Rahatsız Oldu? Andımızın Okutulması Kararından Kimler R...

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın  5.Kitap Fuarında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın 5.Kitap ...

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gazi Okudu Sende Oku! Gazi Okudu Sende Oku!

Büyük Yapalak Gazi Ortaokulu ve Gazi İlkokulunda Güzel Şeyle...

Acı Haber Kahramankazan’dan Geldi Acı Haber Kahramankazan’d...

Acı haber Kahramankazan’dan geldi. Devrilen forkliftin altın...

Dulkadiroğlu’nda Park Bahçeden Kış Hazırlığı Dulkadiroğlu’nda Pa...

Dulkadiroğlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,...

İlksan Kahramanmaraş’ta Öğretmenleri Anacak İlksan Kahramanmaraş̵...

İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ  yaptığı açıklam...

Andımızın Okutulması Kararından Kimler Rahatsız Oldu? Andımızın Okutulması Kara...

8 Ekim 2013’te kaldırılan Öğrenci Andı, Danıştay’ın kararı i...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın  5.Kitap Fuarında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ul...

Mekânın Cennet Olsun Beyaz Kartal Mekânın Cennet Olsun Beya...

Şair ve Yazar Bahaettin Karakoç’un Vefatı Edebiyat Dünyasını...

Çekirdekten Bilim Şenliğine Yoğun İlgi Çekirdekten Bilim Şenliği...

KAHRAMANMARAŞ –  TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel Araştırmala...

Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Per...

Türk şirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç şiirin kanatlar...

Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura Dikkat! Kahramanmaraş’ta Sa...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Mer...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ