Maraşta Haber
Maraşta Haber

Onikişubat’ta 40 Günlük Hedef: 2 Milyon Metrekare Yol

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği başlatan Onikişubat Belediyesi, bu süreçte 2 milyon metrekare yol yapmayı hedefliyor. Onikişubat Belediyesi tarafından yaklaşık 2 milyon Euro’ya kurulan asfalt plenti üretime başladı. Son teknolojinin kullanıldığı tesiste ilk gün tam bin 400 ton asfalt üretilerek, çalışmalara başlandı. […]

Onikişubat’ta 40 Günlük Hedef: 2 Milyon Metrekare Yol

04 Ekim 2015 - 8:39A+A-

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği başlatan Onikişubat Belediyesi, bu süreçte 2 milyon metrekare yol yapmayı hedefliyor.

Onikişubat Belediyesi tarafından yaklaşık 2 milyon Euro’ya kurulan asfalt plenti üretime başladı. Son teknolojinin kullanıldığı tesiste ilk gün tam bin 400 ton asfalt üretilerek, çalışmalara başlandı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte, tesisi gezerek basın mensuplarına, üretim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Onikişubat ilçesinin köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin ulaşım problemini kilit parkeyle çözdüklerini anımsatan Mahçiçek, özellikle ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarının tamamını asfaltla kaplayacaklarını belirtti.

Mevsim şartlarının izin vermesi halinde 2 milyon metrekare yola ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Mahçiçek, “Bildiğiniz gibi asfaltlarımız son derece eskimiş ve yıpranmıştı. Bu nedenle planlamamızı yaptık ve asfalt plentimizi kurduk. Yaklaşık maliyeti 2 milyon Euro civarında. İnşallah bu planlamamıza göre de 40 gün içerisinde bütün bölgelerimizdeki asfalt çalışmalarımızı bitireceğiz” diye konuştu.

4 copy

“YOLLARIMIZ PIRIL PIRIL OLACAK”

Onikişubat ilçesini üç kısma ayırdıklarını ve ihaleye çıktıklarını dile getiren Mahçiçek, 40 gün sonunda pırıl pırıl yollara kavuşulacağını ifade etti. Mahçiçek, “İhalemizi üç kısım halinde gerçekleştirdik. Asfaltın taşımasını ve sermesini müteahhit arkadaşlarımız süratle yapacaklar. Çünkü kendi ekiplerimizle yapsaydık, bunların tümünü bu sene yetiştirme imkanımız olmazdı. Tüm cadde ve sokaklarımızı yeniden pırıl pırıl asfalt yapacağız ve 40 gün içerisinde bu asfalt çalışmamızı tamamlayacağız. Peki bu şantiye 40 günlük mü? Gayet tabi ki değil. Önümüzdeki yıl da çalışmaya devam edecek üretim fazlamızı satarak, belediyemize kaynak üreteceğiz. Ben inanıyorum ki gerçekten güzel çalışmalar yapıyoruz. Çok kısa sürede 4,5 milyon metrekare gibi parke taşı döşemelerini tamamladık. Arkasından asfalt plentimizi hizmete aldık. 40 gün içerisinde de bu çalışmaları bitireceğiz” ifadelerini kullandı.

3 copy

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Onikişubat Belediyesi’nin tüm çalışmalarının planlı ve programlı olduğunu vurgulayan Mahçiçek, “İşte bu planlama çerçevesinde hareket ediyoruz. Bu planlamanın gereği olan kaynak teminiyle beraber gerçekten çok mükemmel, en son teknolojiyi ihtiva eden bir asfalt plenti aldık. Saatte 200 ton üretim yapıyor. Makinamız yeni çalışmaya başladı. Dün itibariyle bin 400 ton asfalt üretmişiz. Bu demektir ki çok rahat 2 bin ton kapasiteyi yakalayacağız. Bir taraftan dediğimiz gibi müteahhitlerimiz çalışacak, bir taraftan da bizim ekiplerimiz çalışacak. Gündüz onlar, gece biz çalışacağız ve inşallah kış gelmeden asfalt sıkıntımız kalmayacak.”

Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ali Ünsal, Fatih Yoğurt, Burhanettin Türkkahraman ve Havva Ece Saygaz ile belediye meclis üyelerinin de eşlik ettiği gezide, önce asfalt plenti incelendi, ardından da Malik Ejder Mahallesi’ndeki asfalt çalışmaları yerinde görüldü.

1 copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar Bağışladı Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar ...

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...

ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...

KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM...

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...

“Kamu Külliyesi projesinde Sona Gelindi “Kamu Külliyesi projesinde Sona Gelindi...

Onikişubat Belediyesi tarafından kurulumu tamamlanan asfalt plenti ilk gün, bin 400 ton asfalt üretti. 40 günlük asfalt seferberliği ba...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Okula ve Kütüphaneye 21 Adet Bilgisayar Bağışladı Okula ve Kütüphaneye 21 A...

İstanbul’da yaşayan İğdeli hayırsever ve eğitimsever vatanda...

ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLDULAR ANALİG GRUP BİRİNCİSİ OLD...

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından Sporun yaygınlaştırı...

KURTARMA TİMLERİNE UYGULAMALI EĞİTİM KURTARMA TİMLERİNE UYGULA...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Afet ve Acil Duru...

Bu Ne Güzel Paylaşım Böyle?.. Bu Ne Güzel Paylaşım Böyl...

              Elbistan 15 Temmuz Anaokulu Öğrencileri, evler...

“Halk ile Yapılan İşin Güzel Dönüşümü Oluyor” “Halk ile Yapılan İşin Gü...

          Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan...

Özel Öğretim Kurum Müdürleriyle Toplantı Yapıldı Özel Öğretim Kurum Müdürl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz başkanlığı...

“Kamu Külliyesi projesinde Sona Gelindi “Kamu Külliyesi projesind...

Kahramanmaraş-Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Dul...

Fırat Yılmaz Çakıroğlu KSÜ’de Unutulmadı Fırat Yılmaz Çakıroğlu KS...

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı 20 Şubat 2015 tari...

BİR OLABİLMEK BİR OLABİLMEK

Orta Asya’dan  Anadolu’ya uzanan bir destandır, Türklük ve T...

Büyükşehir Belediyesi İlkokulundan Anlamlı Etkinlik Büyükşehir Belediyesi İlk...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu – Büyükşehir Belediyesi İlk...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ