Maraşta Haber
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal
Maraşta Haber

Onikişubat En Büyük İftar Programını Yaptı

Onikişubat Belediyesi’nin iftar programında Kahramanmaraşlılara hitap eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu coğrafyada huzuru, sükunu, dirliği ve barışı isteyenler Türkiye’ye, Türkiye’nin liderine bir bakmalılar ve onunla birlikte hareket etmeliler” dedi. Onikişubat Belediyesi, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın katılımıyla, Kahramanmaraş’taki en büyük iftar organizasyonuna imza attı. Batıpark Stadında, yaklaşık on bin kişiyi aynı sofrada buluşturan Onikişubat Belediyesi, […]

Onikişubat En Büyük İftar Programını Yaptı

20 Haziran 2016 - 3:40A+A-

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal

Onikişubat Belediyesi’nin iftar programında Kahramanmaraşlılara hitap eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu coğrafyada huzuru, sükunu, dirliği ve barışı isteyenler Türkiye’ye, Türkiye’nin liderine bir bakmalılar ve onunla birlikte hareket etmeliler” dedi.
Onikişubat Belediyesi, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın katılımıyla, Kahramanmaraş’taki en büyük iftar organizasyonuna imza attı. Batıpark Stadında, yaklaşık on bin kişiyi aynı sofrada buluşturan Onikişubat Belediyesi, yine bir ilki gerçekleştirdi.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Onikişubat Belediyesi minik mehteran topluluğunun verdiği konserle başlayan iftar organizasyonunda konuşan Başbakan Yardımcısı Kaynak, “Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun” dedi.
Babalar Günü dolayısıyla kendisine jest yapan ve çiçek takdim eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’e teşekkür eden Kaynak, “Bugün babalar günü. Başkanımız, hepinizin adına bir buket takdim etti. Şunu ifade edeyim ki biz tüm babaların, annelerin, milletimizin bütün fertlerinin sağlıklı ve uzun ömürler yaşamasını istiyoruz. Ben de bütün kardeşlerimin babalar gününü tebrik ediyorum. Aziz hemşehrilerim Ramazan-ı Şerif’in artık ortasına geldik. Allaha hamd olsun. Allah bizleri hep birlikte Kadir Gecesine ve bayrama da kavuştursun” diye konuştu.
Konuşmasında terörle mücadeleye de dikkat çeken Kaynak, Türkiye’nin bu mücadeleyi Ramazan’da da kararlılıkla sürdürdüğünü belirtti. Kaynak, şöyle devam etti:
“Allah bu coğrafyada güven adası, istikrar adası, huzur adası olan Türkiye’yi ve milletimizi inşallah ilelebet muhafaza etsin. Bizlere de bu millete ve ümmete daha fazla hizmet etmeyi nasip etsin. Bakın iftara çok az bir süre kaldı. Şunu ifade edeyim. Biz burada huzur içerisinde iftarımızı ikrar ederken Türkiye’mizin bir çok yerinde güvenlik güçlerimiz, askerlerimiz, polisimiz, korucumuz bizim huzur ve güvenliğimiz için görev yapıyorlar. Geçen yıl Temmuz ayında başlattığımız terörle mücadele bu süreçte de devam ediyor. Terörle ilgili başbakanımızın da ifade ettiği gibi son terörist defedilinceye kadar, son silahlar gömülünceye kadar mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.”
“TERÖR BUMERANG GİBİDİR”
Teröre destek veren ülkelere de mesaj gönderen Kaynak, “Bir mesajımızda teröre teröristlere destek veren bizim sözde dostlarımıza. Onlarında şunu bilmesi lazım.. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu milletin bekası için, bu milletin bayrağının sarsılmadan yerinde dalgalanması için asla terörle ilgili geri adım atmayacağız. Şunu unutmasınlar, terör bumerang gibidir, yarın kendisini destekleyenleri de vurur. Bu sebeple bu coğrafyada huzuru, sükunu, dirliği ve barışı isteyenler Türkiye’ye, Türkiye’nin liderine bir bakmalılar ve onunla hareket etmeliler. Kimi PYD ile kimi bir başka örgütle ittifak içerisinde olarak ne Ortadoğu’nun meselesini çözebilirler, ne bölgeye barışı getirebilirler. O sebeple diyorum ki bizim dostlarımız da müttefiklerimiz de artık Avrupa’nın çeşitli devletlerinde terör örgütlerinin büro açmalarına, bayrak asmalarına çadır kurmalarına müsaade etmemeliler. Çünkü bunlar bizim terörle mücadelemizdeki kararlılığımızdan geri adım attırmayacaktır” ifadelerini kullandı.
“CUMHURBAŞKANIMIZ MARAŞ’I ÇOK ÖZLEMİŞ”
Başbakan Yardımcısı Kaynak, sözlerinin sonunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını vatandaşlara iletti. Kaynak, “Son olarak şunu ifade edeyim ki dün Cumhurbaşkanlarımız, 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile iftar yaptık. Her iki Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımız Binali Yıldırımın bütün Maraş’a gerçekten sevgilerini ve selamlarını ilettiler, bende sizlere ulaştırıyorum. Lütfen kabul buyurun. Burada Belediye Başkanlarımıza, İl Başkanımıza ve teşkilatımıza şunu söyleyeyim, Cumhurbaşkanımız gerçekten Maraş’ı çok özlemiş. İnşallah ilk fırsatta onu da Maraş’ta misafir edelim. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum” şeklinde konuştu.
“RAMAZAN’IN RAHMETİNİ VE BEREKETİNİ PAYLAŞIYORUZ”
İftar programında konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, iftar sofralarında Ramazan’ın rahmeti ve bereketini paylaşmaya devam ettiklerini söyledi. Mahçiçek, şöyle konuştu:
“Kahramanmaraş’ımızın güzel insanları hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum. Böyle bir Ramazan akşamında bu mübarek Ramazan’ın rahmetini ve bereketini paylaşmak üzere Sayın Başbakan Yardımcımız ve milletvekillerimizle beraberiz. Umarız ve dua ederiz ki önümüzdeki yıllarda da cenabı hak sizlere ve bizlere ömür verir, bu kabil ortamlarda Ramazan’ın rahmetini ve bereketini paylaşma imkanı buluruz. İnşallah önümüzde ki yıllarda da inşallah dediğim gibi beraber olacağız. Şunu da ifade etmeliyim ki burada sadece belediyemizin emeği yok. Sizlerin de büyük emeği var. Ayrıca bu geceki iftarımızın ikram sahibi Ticaret ve Sanayi Odamız. Biz onlara da sizler ve belediyemiz adına yürekten teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hepinize saygılar sunuyorum.”
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Milletvekilleri Mehmet İlker Çitil, Uğur Dilipak, işadamları ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda, hep birlikte iftar yapılarak, dualar edildi.

DCIM100MEDIADJI_0023.JPG

DCIM100MEDIADJI_0023.JPG

13453470_1199986446680425_1856902171_o copy 13461132_1199985906680479_2130918153_o copy 13467628_1199987806680289_1345784069_o copy 13467841_1199985793347157_2089560650_o copy

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Uyuyan Dev Uyandı” “Uyuyan Dev Uyandı”

Onikişubat Belediyesi’nin iftar programında Kahramanmaraşlılara hitap eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu coğrafyada huzuru, sük...

Büyükşehir sel baskınının yaralarını saracak Büyükşehir sel baskınının yaralarını sar...

Onikişubat Belediyesi’nin iftar programında Kahramanmaraşlılara hitap eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu coğrafyada huzuru, sük...

Sel Felaketinin Mağduriyetleri Giderilecek Sel Felaketinin Mağduriyetleri Giderilec...

Onikişubat Belediyesi’nin iftar programında Kahramanmaraşlılara hitap eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu coğrafyada huzuru, sük...

Kahramanmaraş’ta Sel Felaketi 3 Ölü Kahramanmaraş’ta Sel Felaketi 3 Ölü

Onikişubat Belediyesi’nin iftar programında Kahramanmaraşlılara hitap eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Bu coğrafyada huzuru, sük...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Öğretmenlerin mesleki çalışmaları devam ediyor Öğretmenlerin mesleki çal...

8 Haziran 2018 Cuma günü okulların tatile girmesinin ardında...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Aza...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması,ile ilgili İl Yürütme Kuru...

Abid Akar İçin Mevlid-i Şerif Abid Akar İçin Mevlid-i Ş...

4 Mayıs 2018 Cuma günü aniden rahatsızlanarak vefat eden Oni...

Zeytin Ağaçlarını Yakıp Kaçtılar Zeytin Ağaçlarını Yakıp K...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Hz. Ha...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl D...

Rehberlik hizmetleri yıl sonu il danışma komisyonu toplantıs...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat Toplantı sa...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta da Birinci Parti Olacak İYİ Parti Kahramanmaraş’t...

Cumhurbaşkanı Adayı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2....

2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı 2. dönem sonu çalıştay...

“Elbistan ve Maraş’ta Coştuk” “Elbistan ve Maraş’ta Coş...

Ramazan Bayramı Programı ve seçim çalışmaları için memleketi...

“Uyuyan Dev Uyandı” “Uyuyan Dev Uyandı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ