Maraşta Haber
Maraşta Haber

Onbinler Darbeyi Kınadı

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un davetiyle kent meydanında bir araya gelen aralarında Alevi dedelerininde bulunduğu  kanaat önderleri  darbecileri kınayıp ‘’ Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz her daim var olsun. Hepimiz Biriz ve kardeşiz.Dün olduğu ğibi buğünde ve yarında Polisimiz ve Askerimizin yanında olmaya devam edeceğiz  ‘’ diyerek darbecileri veonların destekçilerini kınadılar. Alevi Kültüründe saygın […]

Onbinler Darbeyi Kınadı

21 Temmuz 2016 - 14:05A+A-

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un davetiyle kent meydanında bir araya gelen aralarında Alevi dedelerininde bulunduğu  kanaat önderleri  darbecileri kınayıp ‘’ Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz her daim var olsun. Hepimiz Biriz ve kardeşiz.Dün olduğu ğibi buğünde ve yarında Polisimiz ve Askerimizin yanında olmaya devam edeceğiz  ‘’ diyerek darbecileri veonların destekçilerini kınadılar.

Alevi Kültüründe saygın bir yeri olan ve  ‘’ Elif Ana ‘’ olarak bilinen Elif Suğan’ın Alevi dedesi oğlu Mehmet Ocak ‘’ Ülke olarak büyük bir sıkıntı büyük bir kaza atlattık. Değerli canlar, değerli dostlar bu acı hepimizin. Bu darbeleri yapanları bizler lanetliyoruz. Biz daima gözü yaşlıların, halkımızın yanındayız. Askerimizin, polisimizin yanındayız. Hepimiz beraberiz, hepimiz kardeşiz’’ dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un daveti üzerine kanaat önderlerinin bir araya geldiği Kent meydanın’daki basın  açıklamasına Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, İl Müftüsü Muhammet Gevher, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Dulkadiroğlu AK Parti İlçe Başkanı Bilal Debgici, Pazarcık Akdemir Mahallesi’nden Elif Ananın oğlu Mehmet Ocak,  Dulkadiroğlu Çınarlı Mahalle Muhtarı Mustafa Cılgı Akdemir Mahalle Muhtarı İbrahim Ongan, Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BU ACI HEPİMİZİN ACISI

İlk konuşmacı olan Elif Ana’nın oğlu olan Pazarcık Akdemir Mahallesi’nden Alevi Dedesi Mehmet Ocak “ Dgereli Canlar Ülke olarak Büyük bir sıkıntı ve kaza atlattık. Develerine ve Milletine karşı namluyu çevirip darbece yapmaya kalkışanları bizler lanetliyoruz. Bizler dün olduğu ğibi buğünde ve yarında her daim Askerimizin, polisimizin, halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hepimiz beraberiz ve kardeşiz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz her daim var olmaya devam edecek, Bu Milletin huzurunu kimse bozamayacak.’’ Dedi.

TARİHTE SAHNELENEN OYUNLARA GELMEYECEĞİZ

Alevi dedesi Mehmet Ocak’tan sonra söz alan Kahramanmaraş  Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöğen: “Biz bu ülkenin insanlarıyız. Siz biz kelimesini kullanmayacağız. Burada tarihi bir olguya dikkat çekmek istiyorum. Milli mücadelede şehrimizi işgal eden Fransız askerleri ile Maraşlı kardeşlerimiz savaşırken, dar bir sokağa gelindiğinde hem Maraşlılar hem de Fransız askeri elbisesi giymiş olanlar Allah’u Ekber diye saldırıya kalkışınca iki tarafta durur. Maraşlılar siz kimsiniz necisiniz diye sorulduğunda Ene muslim cevabı karşısında bizde müslümanız derler. Tunus’tan, Cezayir’den toplanan askerlere Sizler Osmanlılara yardım edeceksiniz, onların ülkesinde Yunanlılarla savaşacaksınız diye kandırılıp getirilmişler.

Aynı oyunlar şimdi de tekrarlanmaktadır. Biz Müslümanlar fitneye, fesada, nifak sokmaya asla gelmeyiz. Üzerimize oyunlar oynanmaya çalışıyor ama insanlarımız ferasetli insanlardır. Tarihte sergilenen bu oyunlara gelmeyecektir ” dedi.

ÜLKE VE MİLLET OLARAK TARİHİ İHANETE UGRADIK

Toplatının ev sahipliğini yapan  ve burada bir konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Türkiyenin 15 Temmuz günü milletiyle birlikte tarihi bir ihanete ugradığını söyleyerek ‘’Türk Demokrasinin ugradığı bu tarihi saldırı hunharcalığı,barbarcalığı, ve hainceliği ile dünyada az rastlanır bir saldırıydı.

Kahraman  Türk silahlı kuvvetlerimizin içerisine sızan ve orada bir çete oluşturan  FETÖ/PDY örğüt üyeleri ve yandaşları Milli iradeye haince ve kalleşçe bir saldırıda bulunup ülkemizin milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına, halkımızın seçtiği Cumhurbaşkanımızın bizzat kendisine yönelik saldırıda kendisini ortadan kaldırmaya yönelmişlerdir.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesini  uçaklarla bombalayarak,  Emniyet Müdürlüğü binalarına ve  kendileri gibi terör örğütü olan PKK’ya karşı  yıllardır kahramanca  Mücadele eden ve bu darbecilere karşı  duran  Polis Özel harakat Daire Başkanlığının Gölbaşı’ndaki eğitim merkezine saldırırak milletimizin evlatlarına çocuk, kadın, erkek demeden bomba ve kurşun yağdıracak kadar hain ve alçak olan bu teröristleri lanetliyoruz.’’ Dedi.

EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE DARBECİLERE GEÇİT VERİLMEDİ

 Erkoç ‘Hamd olsun aziz milletimizin kararlı duruşu, kahraman polislerimizin ve bu cuntacılara geçit vermeyen kahraman askerlerimizin sayesinde bu hainlerin, saldırıları kısa zamanda  bertaraf edilmiştir.Şimdi Devletimiz  birer birer yakalanan bu hainlere  adalet karşısında gerekli cezaları alması içinde çalışmalarına süratle devam etmektedir.’’ Dedi.

İNSANİ DEGERLERE ÖNEM VEREN MİLLETİZ

Toplatının kapanış konuşmasını yapan  Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan  Türk milletinin insani değerlere önem veren bir millet olduğuna işaret ederek: “Belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz, toplumumuzun kanat önderleri hep beraber, tüm Kahramanmaraş Halkı olarak buradayız. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik.Kahramanmaraş’ın kahraman evlatlarına ben gerçekten teşekkür ediyorum. Yakın bir zamanda paramızı çalarak, evlatlarımızı çalarak, bizlere Anadolu’nun değerlerinden gibi gözükerek,  manevi hizmet yapıyoruz diyen ama bunun içerisinde saklanan ve değerlerimize saldıran, uluslar arası emperyalizmin maşası olarak kullanılan, birçok kurumumuza ağrılıklı olarak sızmış olan Fethullahçı Terör Örgütünün milletimize, birliğimize ve değerlerimize saldırmasını tel’in ediyoruz.

Bu uğurda hiç düşünmeden canlarını veren evlatlarımızın da manevi huzurunda tazimle eğiliyoruz.” diye konuştu.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığına kavuşturdu! Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığı...

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un davetiyle kent meydanında bir araya gelen aralarında Alevi dedel...

Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz M...

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un davetiyle kent meydanında bir araya gelen aralarında Alevi dedel...

Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un davetiyle kent meydanında bir araya gelen aralarında Alevi dedel...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıkl...

  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un davetiyle kent meydanında bir araya gelen aralarında Alevi dedel...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığına kavuşturdu! Akciğer Hastasını Acil ka...

Medical Park Elazığ Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Afşinli hem...

Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı Yapıldı Göksun’da Mesleki v...

Mesleki ve Teknik Eğitim atfedilen değerin artırılması, Mesl...

Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokunan Öğretmen” Semineri Abdulaziz Yılmaz’dan R...

Psikohekim Abdulaziz YILMAZ Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Mü...

GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUT...

Kahramanmaraş’ta Hatun ve Salman Gök’ün güzel kızları Derya,...

Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi Akedaş İlkokulunda El San...

Kahramanmaraş Onikişubat Akedaş İlkokulunda Suzan ve Abdulha...

Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması Sarıçukur İlkokulunda Ebr...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Sarıçukur ilkokulunda, Suzan...

Dostluk Üzerine Dostluk Üzerine

Gerçek dostlara sahip olmak hesapsız servete sahip olmaktan ...

Jandarma ve Zabıta’dan Ortak Uygulama! Jandarma ve Zabıta’dan Or...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Huzur ve Güven uygula...

Güzel Sanatlar Lisesinden Tasavvuf Konseri Güzel Sanatlar Lisesinden...

Kahramanmaraş Onikişubat Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretme...

Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Ber...

İstiklal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sami özgül:”Ra...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ