Maraşta Haber
Maraşta Haber

Öğretmenlerden Öğrencilerine Muhteşem Osmanlı Aşuresi

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Öğretmenlerinden öğrencilerine muhteşem Osmanlı Aşuresi ikramı yoğun ilgi gördü. Tüm giderlerini kurumumuz çalışanlarının karşıladığı bu etkinliğimizi de başarıyla tamamladık. Sabahın erken vakitlerinde ustamız Selahattin Yıldız, personelimiz Mustafa Akçakoyun öncülüğünde ve mahallemiz sakinlerinin katkılarıyla başlayan aşure hazırlıklarımız nihayet saatler onu gösterirken biterek ikram kısmına geçtik. Okul Müdürü Erol Yorulmaz Aşure […]

Öğretmenlerden Öğrencilerine Muhteşem Osmanlı Aşuresi

24 Ekim 2015 - 0:38A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Öğretmenlerinden öğrencilerine muhteşem Osmanlı Aşuresi ikramı yoğun ilgi gördü. Tüm giderlerini kurumumuz çalışanlarının karşıladığı bu etkinliğimizi de başarıyla tamamladık. Sabahın erken vakitlerinde ustamız Selahattin Yıldız, personelimiz Mustafa Akçakoyun öncülüğünde ve mahallemiz sakinlerinin katkılarıyla başlayan aşure hazırlıklarımız nihayet saatler onu gösterirken biterek ikram kısmına geçtik.

Okul Müdürü Erol Yorulmaz Aşure gününün önemi, anlamı ve aşureyle ilgili rivayetler konusunda bilgi verdi.” Hüseyin bin Ali ve beraberindeki 72 kişinin hicri 61’de muharrem’in onuncu gününde (10 Ekim, 680) Kerbelâ’da Yezidi’n ordusunca katledilmiştir. Bunun dışında aşure günü’nde gerçekleştiğine inanılan dini açıdan önemli bazı rivayetler bulunmaktadır. Bunlar; Hazreti Âdem’in işlediği günahtan sonra tövbesinin kabul edilmesi, Hazreti İdris’in diri olarak göğe yükseltilmesi, Hazreti Nuh’un gemisinin tufandan kurtulması, Hazreti İbrahim’in ateşte yanmaması, Hazreti Yakup’un oğlu Hazreti Yusuf’a kavuşması, Hazreti Eyyüp’ün hastalıklarının iyileşmesi, Hazreti Musa’nın Kızıldeniz’den geçip İsrailoğulları’nı Firavun’dan kurtarması. Hazreti Yunus’un balığın karnından çıkmasıdır. Hazreti İsa’nın doğumu ve ölümden kurtarılıp göğe yükseltilmesidir. Bu olaylar saygın hadis kitaplarının hemen hepsinde geçmektedir.” Dedi.

Okul Müdürü Erol Yorulmaz yaptığı Aşure Duasıyla Euzübillahimineşşeytanirracim  Bismillahirrahmanirrahim.Elhamdulillahi Rabbil Alemin…Vessaletü Vesselamü Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Elahi ve Sahbihi Ecmain… Allahümme Entel Bediyül Gadim….El Hayyul Kerim…El Hannanül Mennan…Ve Hezihi Senetün Tecidetün Es Elüke Fihel İsmete Mineşşeytanirracim…. Vel Avna Ala Hezihil Nefsil Emmareti Bissüi vel İştiğale Bima Yugarribüni İleyke Ya Zel Celali Vel İkram… Bi Ramhmetike Ya Erhamer Rahimin…Ve Salllahü Ala Seyyidina ve Nebiyyina Muhammedin ve Ala Elahi ve Sahbihi ve Ehli Beytihi Ecmain…” kazan kapağımızı açarak dağıtımına başladık.

Manası: “Hamd Âlemlerin Rabbi Olan Allah’a Mahsustur… Salatü Selam Onun Biricik Rasülü Efendimiz (Sav) ve Onun Âline Ashabına Olsun.
Kendinden Evvel Hiçbir Varlık Olmayan… Varlığı, Hayatı, Kullarına Keremi, Ziyade Merhameti, Nimetler Bağışlaması Sonsuz ve Devamlı Olan Sensin Allah’ım.
İşte Bu Yeni Yıldır Ki, Bu Yıl Boyunca Huzurundan Kovulmuş Şeytandan Bizi Korumanı, Daima Kötülüğü Emreden Nefsimize Galip Olmamız İçin Yardımını ve Bizi Sana Yaklaştıran İşlerle Meşgul Olmamızı, Senden Dileriz. Ey Celal ve İkram Sahibi Allah’ım.
Ey Erhamur Rahimin Olan Rabbim Rahmetinin Bereketiyle Duamızı Kabul Et.
Allahın Selamı Hz Muhammed Mustafa (Sav) ın ve Onun Âlinin Ashabının Ehli Beytinin Üzerine Olsun.”

Yorulmaz;” Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu’nda büyük değişim hareketi devam ediyor.”Her öğrencimiz; bizim için en kutsalımızdır” sloganıyla yola çıkarak ekip ruhuyla hareket eden, birbirine kenetlenmiş genç, dinamik ve ufku açık kadrosuyla eğitimde farkındalık yaratan projeleri birbiri ardı sıra gerçekleştiren bu kadro çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Önce başaracağımıza biz ekip olarak inandık. İnandığımızı ve adanmışlığımızı dile getirdik. Kurumsal bir kimlik oluşturup birbirimize kenetlenip önce birin sırrını çözüp, bir olduk. Bir ve beraber olmanın gücünün ve kudretinin farkına varıp, beraber olduk. Benlikten sıyrılıp kurumumuz, öğrencilerimiz için biz olup duygularımızı, hayallerimizi, düşüncelerimizi, beklentilerimizi, fikirlerimizi ve hedeflerimizi paylaştık, harmanladık. Ortak akılla oluşturduğumuz hedeflerimize doğru kenetlenerek koşar adımlarla yola koyulduk.

Biz inanmışlığımızı ve adanmışlığımızı yüksek sesle haykırdık. Sesimize, çağrımıza kısa sürede cevaplar aldık. Bize inandılar. Bizde bize inananlara inandık. Başaracağız diyerek yola çıkmıştık ve on bir ay içerisinde imkânsızları başardık. El ele verip yeni hedeflere doğru koşmanın hazırlığı içerisindeyiz. Bizim her adımımız, insanüstü gayretimiz, fedakârlıklarımız kuşkusuz öğrencilerimiz içindir. Onlar bizim geleceğimizdir. Bizim en kutsal emanetlerimizdir. Bizim varlık sebeplerimizdir.

Yorulmaz:” Kurumumuzda oluşturduğumuz bu birliktelik ruhuyla hareket eden ekibimizin enerjisiyle gerek öğrencilerimizde, gerek öğrenci velilerimizde ve Yavuz Selim Mahallemizde başlayan bu büyük değişim hareketi her gün artarak devam ediyor. Bu Muharrem ayı vesilesiyle farklılıklarını daima ortaya koyan öğretmen arkadaşlarımıza, kurum çalışanlarımıza, emeklerini esirgemeyen velilerimiz ve Yavuz Selim Mahallemizin sakinlerine, yaptığı muhteşem aşureyle bizlerin gönlünde taht kuran Selahattin Yıldız ustamıza, koordinasyondan sorumlu personelimiz Mustafa Akçakoyun’a kurumum şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

IMG_20151023_085427 copy IMG_20151023_085440 copy IMG_20151023_085706 copy IMG_20151023_085743 copy IMG_20151023_085933 copy IMG_20151023_110147 copy geleceğin nesli usta ellerde copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş MEMUR-SEN Macron’u Protesto Etti Kahramanmaraş MEMUR-SEN Macron’u P...

Memur-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Abdülaziz Aydın, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un İslam karşıtı söylemlerine ilişkin, “Israrla...

Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik 4 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 15 kişi ...

Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğit...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü saat 17: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Topla...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Geldi

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaattan düşen 25 yaşındaki Elbistanlı işçi, hayatını kaybetti. Korkunç olay, İs...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
GEL Kİ GÜL KOKSUN DÜNYA GEL Kİ GÜL KOKSUN DÜNYA...

-Gül kokulu yâre- O kutlu diyarlardan gönlümüze estikçe Koku...

Kahramanmaraş MEMUR-SEN Macron’u Protesto Etti Kahramanmaraş MEMUR-SEN M...

Memur-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Abdülaziz Aydın, Fransa C...

Göksun HEM, Göksun’u Fotoğraflarla Tanıtacak Göksun HEM, Göksun’u Foto...

Kuruma atandığı günden bu güne Göksun Halk Eğitimine büyük h...

Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Adayı Fırat Görgel Kahramanmaraş Ak Parti İl...

7 Kasım 2020 de yapılacak olan Kahramanmaraş Ak Parti İl Kon...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – K...

Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Bahçede yapıldı Ortaokular Müdürler Kurul...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 8 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 193.G...

Son Leyleklerin Son Dansı Son Leyleklerin Son Dansı...

Mart ayında Afrika’dan ülkemize gelen leylekler aynı z...

Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğurlandı Zeki Ulutaş Son Yoculuğun...

Eğitim Camiasının yakından tanıdığı, yıllarca Kahramanmaraş ...

Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK ...

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ