Maraşta Haber
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal
Maraşta Haber

Öğrenciler Yaz Tatilini Kitap Okuyarak Değerlendiriyor

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bölgesine kazandırdığı en önemli hizmetlerden Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projesi Kıraathane, yaz aylarında öğrencilerin yoğun ilgisiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi’nin kültürel projeleri kapsamında bölgesine kazandırdığı Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa faaliyet gösterdiği Kıraathane’ye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Yaz tatilini ders çalışarak değerlendirmek […]

Öğrenciler Yaz Tatilini Kitap Okuyarak Değerlendiriyor

29 Temmuz 2016 - 10:34A+A-

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bölgesine kazandırdığı en önemli hizmetlerden Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projesi Kıraathane, yaz aylarında öğrencilerin yoğun ilgisiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi’nin kültürel projeleri kapsamında bölgesine kazandırdığı Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa faaliyet gösterdiği Kıraathane’ye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Yaz tatilini ders çalışarak değerlendirmek isteyen öğrenciler, kütüphanelerin yanı sıra farklı bir konsepti olan kıraathane ve Kitap Kafe’yi de tercih ettiklerini aktardı.
Kitap Kafe projesiyle Kahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştiren Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bu projesine öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi. Kipat Kafe’yi kullanan öğrenciler, farklı konsepti ve mimarisinden dolayı tercih ettiklerini aktardı. Bunun yanı sıra sakin ve huzurlu bir ortamda ders çalışma imkanı bulduklarını kaydeden öğrenciler, ayrıca Dulkadiroğlu Belediyesi’nin ücretsiz ikramlarından da faydalandıklarını aktardı.
Kitap Kafe’de olduğu gibi Kıraathane’de de öğrenciler yaz aylarını kitap okuyarak değerlendiriyor. Kıraathane’nin kültürel bir dokusu olduğunu kaydeden öğrenciler, bir çok farklı kitaba da kıraathanede ulaştıklarını söyledi. Dulkadiroğlu Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çok özel bir projeye imza attığını aktaran öğrenciler, bu gibi projelerin Kahramanmaraş geneline yayılmasını istedi.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kitap Kafe ve Kıraathanenin bir çok özel kültürel faaliyete imza attığını kaydetti. Değerli kültür ve sanat insanlarının bu özel mekanlarda misafir edildiğini kaydeden Başkan Okay, bunun yanı sıra öğrencilerin ders çalışma ve dinlenme alanı olarak da kıraathane ve kitap kafeyi tercih ettiğini söyledi.
Sosyal ve kültürel konuda bir çok yeni projeye imza attıklarını aktaran Başkan Okay, kitap kafenin bu ilklerden biri olduğunu söyledi. Konsept ve mimari açıdan bölgede bir ilk olduğunu aktaran Başkan Okay, bu özelliğiyle kitap kafenin öğrenci çektiğini anlattı.
Başkan Okay, kitap kafeyle ilgili düşüncelerini şu şekilde aktardı; “Tarihi ve kültürüyle ön plana çıkan bir ilçeyiz. Bu nedenle özellikle kültürel açıdan ilçemizi daha da zenginleştirmek ve mevcut zenginliklerimizi ortaya çıkarmak adına bir çok çalışma yapmaktayız. Bunlar arasında öğrencilerimizin faydalanabileceği çalışma alanları oluşturmak da geliyor. Bu kapsamda ilk olarak kitap kafe projesini hayata geçirdik. Bu projelimiz farklı mimarisi ve üzerinde barındırdığı anlamlar nedeniyle halkımız tarafından ilgiyle karşılandı. Özellikle öğrenciler ders çalışmak ve değerli kültür adamlarımızın kitaplarını okumak için kitap kafeyi kullanıyor. Biz bu örnek projeleri ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın istifade edeceği kültürel alanlar yapmayı sürdüreceğiz.”
Başkan Okay, kıraathane ile ilgili ise şunları kaydetti; “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bir protokol imzaladık ve kıraathanenin faaliyetlerine ortak olduk. Yine kültürel projelerimiz arasında yer alan bir çok faaliyetimizi de bu mekanda gerçekleştirdik. Buraya çalışmaya gelen öğrencilerimize burada ücretsiz ikramlarda bulunuyoruz. Bu özel mekanda faaliyet yapmaya ve kültür yaymaya devam edeceğiz.”

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Cesur Ailesinin Acı Günü Cesur Ailesinin Acı Günü

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bölgesine kazandırdığı en önemli hizmetlerden Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projesi ...

Köprülü Kavşak Göz Kamaştırıyor Köprülü Kavşak Göz Kamaştırıyor

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bölgesine kazandırdığı en önemli hizmetlerden Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projesi ...

Onikişubat Belediyesi Hünerli Elleri Ödülleriyle Buluşturacak Onikişubat Belediyesi Hünerli Elleri Ödü...

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bölgesine kazandırdığı en önemli hizmetlerden Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projesi ...

Ak Parti Adayı Habibe Öçal, Kaza Geçirdi Ak Parti Adayı Habibe Öçal, Kaza Geçirdi...

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bölgesine kazandırdığı en önemli hizmetlerden Kitap Kafe ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projesi ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Siyasetçiler Konuştu, Artık Söz Seçmende Siyasetçiler Konuştu, Art...

Adalet ve Kalkınma Partililer, Cumhuriyet Halk Patililer, Mi...

“OSB’ye Doğalgaz Verilecek” “OSB’ye Doğalgaz Ve...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

Cesur Ailesinin Acı Günü Cesur Ailesinin Acı Günü...

Aslen Ekmekçi mahallesinden olan, İsa divanlı mahallesi sara...

3.Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı 3.Eğitim Bölgesi Okul Müd...

Dulkadiroğlu İlçe millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı 3.Eğitim Bö...

Köprülü Kavşak Göz Kamaştırıyor Köprülü Kavşak Göz Kamaşt...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şehrin çehresinin değişi...

Onikişubat Belediyesi Hünerli Elleri Ödülleriyle Buluşturacak Onikişubat Belediyesi Hün...

Onikişubat Belediyesi geleneksel el sanatlarının aslını koru...

Sandıktan Çıkan İrade Başımızın Tacıdır. Sandıktan Çıkan İrade Baş...

Bir kimseyi bir göreve getirirken keyfi davranmamalı, görevi...

“Gönül Yıkmayacağız Gönüller Kuracağız” “Gönül Yıkmayacağız Gönül...

İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı Ramazan Bayramı dolayısıy...

Ak Parti Adayı Habibe Öçal, Kaza Geçirdi Ak Parti Adayı Habibe Öça...

Adalet ve Kalınma Partisi Kahramanmaraş 6. sıra Milletvekili...

“Halkımız Milli Görüş Hizmetleri Bekliyor” “Halkımız Milli Görüş Hiz...

Saadet Partisi Elbistan İlçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı kut...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ