Maraşta Haber
Maraşta Haber

Öğrenciler Müftü ve Diyanet Yayınevini Ziyaret Etti

Kahramanmaraş’ta yaz Kuran Kurslarında öğrenim gören bir grup öğrenci başta İl Müftüsü Muhammed Gevher, ilçe Müftüleri ve Türkiye Diyanet vakfı yayınevini ziyaret etti. Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğüne bağlı Doğukent camiinde yaz Kuran Kursuna devam eden öğrencilerden yaklaşık 50 ye yakını sosyal etkinliklere katılıyor. Öğrenciler ayrıca; Kuran eğitimi, İtikad, İbadet, Siyer ve Ahlak konulu ders görüyorlar. Bu […]

Öğrenciler Müftü ve Diyanet Yayınevini Ziyaret Etti

22 Temmuz 2015 - 14:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta yaz Kuran Kurslarında öğrenim gören bir grup öğrenci başta İl Müftüsü Muhammed Gevher, ilçe Müftüleri ve Türkiye Diyanet vakfı yayınevini ziyaret etti.

Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğüne bağlı Doğukent camiinde yaz Kuran Kursuna devam eden öğrencilerden yaklaşık 50 ye yakını sosyal etkinliklere katılıyor. Öğrenciler ayrıca; Kuran eğitimi, İtikad, İbadet, Siyer ve Ahlak konulu ders görüyorlar.

Bu Kapsamda Cami İmam hatibi Fatih Balbaba’nın önderliğinde 50 öğrenci sosyal ve kültürel etkinlik çerçevesinde ilk önce İl Müftüsü Muhammed Gevher, Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir, Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay ile Türkiye Diyanet Vakfı yayınevini ziyaret ettiler. Öğrenciler, İl Müftülüğü Şube Müdürü İlyas Hannep tarafından karşılandı.

Ziyarette Doğukent Yaz Kuran Kursu öğrencileri adına Mehmet Akif Balbaba, İl Müftüsü Muhammed Gevhere çiçek takdim etti. Sıcak bir ortamda geçen ziyarette öğrenciler Kuran okudu, soru sordular.

İl Müftüsü Muhammed Gevher burada çocuklara öğüt verdi. Müftü Gevher, Kursiyerlere yönelik sosyal ve kültürel gelişimi destek projesi kapsamında il ve ilçe müftülüklerini ziyaret eden Doğukent Kur’an Kursu öğrencilerinden Mustafa Palalı’nın, Suruç’taki terör saldırısını kast ederek yönelttiği, “Bunu bir Müslüman yapmış olabilir mi?” şeklindeki sorusuna, Müftü Gevher, “Bunu bir Müslüman asla ve kat’a yapmış olamaz” şeklinde yanıtladı.

İl Müftüsü Gevher, yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek, “Millet olarak, ülke insanları olarak devletimizle, milletimizle uykularımız kaçtı. Bu acıyı bizler yürekten yaşıyoruz. Allah hainlere fırsat vermesin” şeklinde konuştu.

Müftü Muhammed Gevher öğrencilere okul hayatında başarılı olmaları için kendilerine hedef koymalarını istedi. Müftü Gevher Allah’tan bolca isteyin dedi.

Cami İmam hatibi Fatih Balbaba da çocukların Doğukent Camisine neşe kattıklarını belirtti, ziyaretin kurs öğrencilerine “tanıma ve bilgi kaynaklı” olduğunun altını çizdi.

Daha sonra toplu halde İl Müftü yardımcısı Beyazıt Kanat, Din eğitimi uzmanı Mustafa Saylak, Fevzi şahin, ile diğer çalışanlar da ziyarette unutulmadı.

Öğrenciler, Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir ile Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günayı da ziyaret ettiler. Hoş ve güzel sohbet içinde geçen ziyarette öğrencilere şeker, dondurma, meyve suyu, diyanet çocuk dergisi ile çeşitli hediyeler takdim edildi.

Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü İsmail Günay ziyaretten çok memnun olduğu belirtti. Müftü Günay, “Doğukent camisi olarak bir ilki gerçekleştirdiniz. Yaz Kuran kursu öğrencileri olarak müftülüğümüzü ziyaretinizden dolayı personelim adına sizlere teşekkür ediyorum.”

Doğukent Kuran Kursu öğrencileri Türkiye Diyanet Vakfı yayınevini ziyaret edip, kitaplara göz attılar. Öğrencilere Diyanet yayınevi görevlilerince Kuranı kerim hediye edildi.

HABER- KAMER: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

DSC00086 copy DSC00087 copy DSC00098 copy DSC00100 copy DSC00102 copy

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2.lil ve 4. lük ödülü Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Satranç Müsabakasında Ķız öğrenciler...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR…

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksulluk sarmalına sokanlardan söz ediyorum. Hayat pahalılığı Bütün ağırlıkları...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu Müdürü Ahmet Karatutlu Koordinatörlüğünde yapılan 9. Bölge Bilgi Yar...

Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbistan’ı yasa boğdu. Hatice Bağcı Öğretmen Ekinözü ve Elbista...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Elbistan Anadolu Lisesi rehber öğretmeni Hatice Bağcı’nın vefatı eğitim camiasını çok ü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

Satrançta Aziz Sancar Anadolu Lisesine 2.lil ve 4. lük ödülü Satrançta Aziz Sancar Ana...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik S...

Nuri Pakdil Ortaokulunda Şair –Yazar Kadriye KIRDÖK’le söyleşi gerçekleştirdi. . Nuri Pakdil Ortaokulunda ...

Kahramanmaraş Onikişubat Nuri Pakdil Ortaokulunda “İçimizden...

Necip Fazıl Koleji ev sahipliğinde Enver Gökşen’ le Özel Okul İdarecilerinin veda yemeği. Necip Fazıl Koleji ev sah...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökş...

Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve T...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ