Maraşta Haber
Maraşta Haber

Müsteşar, iş güvenliği kanunu için şehrimizde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.   Kamu ve özel tüm işyerlerinin çalışanlarını yakından ilgilendirmesi nedeniyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” çerçevesinde Kahramanmaraş’ı Ziyaret etti. Gelen heyet, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret ederek “İş Sağlığı Ve Güvenliği […]

Müsteşar, iş güvenliği kanunu için şehrimizde

07 Haziran 2013 - 16:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.

 

Kamu ve özel tüm işyerlerinin çalışanlarını yakından ilgilendirmesi nedeniyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” çerçevesinde Kahramanmaraş’ı Ziyaret etti.

Gelen heyet, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret ederek “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” hakkında fikir teatisinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, yaptığı açıklama da Kahramanmaraş’ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu, yaklaşık 20 yıl kadar önce Kahramanmaraş’a gelme imkanı bulduğunu söyleyen Müsteşar Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nu çıkıyor biliyorsunuz. Bu Türkiye açısından son derecek önemli bir kanundur.

Bu kanun bize 81 ilde, ne getiriyor, ne götürüyor halkımızın bilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızı ve sanayicilerimizi ilgilendiren her boyutu hakkında bilgilendirme toplantıları yapıyoruz” dedi.

 

İNŞALLAH HAYIRLI BİR TOPLANTI OLUR

Acar, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu çerçevede de İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili genel değerlendirmede bulunmak hem de istihdam, sosyal güvenlik alanlarında da bazı açıklamalar ve değerlendirmeler yapmak üzere burada bulunuyoruz. Bugün, inşallah sayın Valimizden sonra il müdürlüklerimizi İş-Kur ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine de ziyarette bulunarak Kahramanmaraş’la ilgili yapılan detaylı çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunacağız. Bizim Bakanlık olarak katkı vereceğimiz konular var mıdır? Kahramanmaraş’tan bu konularla ilgili olarak bilgi aldıktan sonra, Kahramanmaraş’a yapmamız gereken herhangi bir destek varsa, bunları sayın bakanımızla da istişare ederek hep birlikte gerçekleştirmeye çalışacağız. İnşallah Hayırlı bir toplantı olur. Bugün; Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) oda başkanları ve yöneticileri hepsi gelecek onlarla birlikte burada neler yapabiliriz, bunun değerlendirmesini yapma imkanı bulmuş olacağız.”

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, İş Müfettişi Mehmet Özer, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Şahin beraberindeki heyet Vali Kocatepe’yi ziyaret ederek.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU BUGÜN TANITILACAK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 30 Haziran 2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun topluma tanıtmak için çalışmalarını sürüyor.

Kanunla, kamudakiler dâhil bütün çalışanlar ve işyerleri kapsama alınmakta; işyerlerinde risk değerlendirmesi yapılması ve bununla bağlantılı olarak önleyici ve koruyucu tedbirlerin alınması, çalışan sayısı ile ilgili bir sınırlama olmaksızın tüm işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanması zorunlu kılınıyor. İş sağlığı ve güvenliği alanında gelişmiş birçok ülkenin mevzuat metinleriyle uyumlu olan bu Kanunun ülkemizde etkin bir şekilde uygulanması açısından getirdiği yükümlülüklerin ilgili taraflara anlatılması büyük önem taşıyor.

Kamu ve özel tüm işyerlerini ve çalışanları yakından ilgilendirmesi nedeni ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri”ni 81 ilde düzenlerken; Kahramanmaraş’ta da kanunun tanıtımı bugün Saffron Otel’de bir toplantı yapılacak. Program sabah 9’da başlayıp, öğleyin tamamlanacak. ZEKİ DEMİR

DSC04491

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rektör Yasım’a Kahramanmaraş Kurum İl Müdürlerinden Ziyaret Rektör Yasım’a Kahramanmaraş Kurum İl Mü...

Kahramanmaraş’taki kamu kurum il müdürleri, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım’a hayırlı olsu...

Başkan Okay’dan Yalnız Ardıç’a Futbol Sahası Başkan Okay’dan Yalnız Ardıç’a Futbol Sa...

Dulkadiroğlu Belediyesi, Belediye Başkanı Necati Okay’ın talimatıyla, Yalnız Ardıç Millet Bahçesi’ne profesyonel futbol müsabakalarının...

KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurmalı karşılama KSÜ’lü öğrencilere EXPO 2023 ve dondurma...

Onikişubat Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) yerleşen öğrencileri kurduğu stantl...

İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Yasım’a Ziyaret İl Jandarma Komutanı Yağan’dan Rektör Ya...

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tolga Yağan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Al...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mimar Sinan İlkokulunda Okul Yararına Kermes Mimar Sinan İlkokulunda O...

Kahramanmaraş Onikişubat Mimar Sinan İlkokulu Okul Aile Birl...

Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı -2 Mustafa Koyuncu’ ya Şükra...

Söz sırası fatih Başkana geldiğinde Sayın Başkan; ‘ben Sayın...

Carpe Diem (Anı Yaşa) Carpe Diem (Anı Yaşa)

Şairler ve yazarlar kenti olan Kahramanmaraş’ta, Yedi Güzel ...

Mustafa Koyuncu’ ya Şükran Programı-1 Mustafa Koyuncu’ ya Şükra...

Günümüzde sadece kendi için değil başkaları için de yaşayan,...

Elbistan’da İYİ Parti’ye 300 üye katıldı! Elbistan’da İYİ Parti’ye ...

           Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde İYİ Par...

Rektör Yasım’a Kahramanmaraş Kurum İl Müdürlerinden Ziyaret Rektör Yasım’a Kahramanma...

Kahramanmaraş’taki kamu kurum il müdürleri, Kahramanmaraş Sü...

Başkan Okay’dan Yalnız Ardıç’a Futbol Sahası Başkan Okay’dan Yalnız Ar...

Dulkadiroğlu Belediyesi, Belediye Başkanı Necati Okay’ın tal...

İstişare İstişare

Adına ister istişare ister müşavere ister meşveret ya da meş...

Aziz Sancar Anadolu Lisesi başarıya koşuyor Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat Maarif Mahallesinde yer alan Aziz S...

Damat Düğünde Geline Pasta Yerine Paça ikram etti Damat Düğünde Geline Past...

Kahramanmaraş’ta tarihi Cumhuriyet Lokantası sahipleri...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ