Maraşta Haber
Maraşta Haber

Müsteşar, iş güvenliği kanunu için şehrimizde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.   Kamu ve özel tüm işyerlerinin çalışanlarını yakından ilgilendirmesi nedeniyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” çerçevesinde Kahramanmaraş’ı Ziyaret etti. Gelen heyet, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret ederek “İş Sağlığı Ve Güvenliği […]

Müsteşar, iş güvenliği kanunu için şehrimizde

07 Haziran 2013 - 16:12A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi makamında ziyaret etti.

 

Kamu ve özel tüm işyerlerinin çalışanlarını yakından ilgilendirmesi nedeniyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” çerçevesinde Kahramanmaraş’ı Ziyaret etti.

Gelen heyet, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret ederek “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri” hakkında fikir teatisinde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, yaptığı açıklama da Kahramanmaraş’ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu, yaklaşık 20 yıl kadar önce Kahramanmaraş’a gelme imkanı bulduğunu söyleyen Müsteşar Acar, sözlerini şöyle sürdürdü: İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nu çıkıyor biliyorsunuz. Bu Türkiye açısından son derecek önemli bir kanundur.

Bu kanun bize 81 ilde, ne getiriyor, ne götürüyor halkımızın bilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızı ve sanayicilerimizi ilgilendiren her boyutu hakkında bilgilendirme toplantıları yapıyoruz” dedi.

 

İNŞALLAH HAYIRLI BİR TOPLANTI OLUR

Acar, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu çerçevede de İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile ilgili genel değerlendirmede bulunmak hem de istihdam, sosyal güvenlik alanlarında da bazı açıklamalar ve değerlendirmeler yapmak üzere burada bulunuyoruz. Bugün, inşallah sayın Valimizden sonra il müdürlüklerimizi İş-Kur ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine de ziyarette bulunarak Kahramanmaraş’la ilgili yapılan detaylı çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunacağız. Bizim Bakanlık olarak katkı vereceğimiz konular var mıdır? Kahramanmaraş’tan bu konularla ilgili olarak bilgi aldıktan sonra, Kahramanmaraş’a yapmamız gereken herhangi bir destek varsa, bunları sayın bakanımızla da istişare ederek hep birlikte gerçekleştirmeye çalışacağız. İnşallah Hayırlı bir toplantı olur. Bugün; Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) oda başkanları ve yöneticileri hepsi gelecek onlarla birlikte burada neler yapabiliriz, bunun değerlendirmesini yapma imkanı bulmuş olacağız.”

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, İş Müfettişi Mehmet Özer, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Şahin beraberindeki heyet Vali Kocatepe’yi ziyaret ederek.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU BUGÜN TANITILACAK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 30 Haziran 2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun topluma tanıtmak için çalışmalarını sürüyor.

Kanunla, kamudakiler dâhil bütün çalışanlar ve işyerleri kapsama alınmakta; işyerlerinde risk değerlendirmesi yapılması ve bununla bağlantılı olarak önleyici ve koruyucu tedbirlerin alınması, çalışan sayısı ile ilgili bir sınırlama olmaksızın tüm işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanması zorunlu kılınıyor. İş sağlığı ve güvenliği alanında gelişmiş birçok ülkenin mevzuat metinleriyle uyumlu olan bu Kanunun ülkemizde etkin bir şekilde uygulanması açısından getirdiği yükümlülüklerin ilgili taraflara anlatılması büyük önem taşıyor.

Kamu ve özel tüm işyerlerini ve çalışanları yakından ilgilendirmesi nedeni ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kapsamda “İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Semineri”ni 81 ilde düzenlerken; Kahramanmaraş’ta da kanunun tanıtımı bugün Saffron Otel’de bir toplantı yapılacak. Program sabah 9’da başlayıp, öğleyin tamamlanacak. ZEKİ DEMİR

DSC04491

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo et...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği düzenlendi. Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN ile Şube...

Kahramanmaraş’ta izleme ve değerlendirme sınavı yapıldı Kahramanmaraş’ta izleme ve değerle...

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 7, 8, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan ortak değerlen...

İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET İYİ PARTİ’DEN KMBGC’YE ZİYARET

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel ve İl Başkan Yardımcıları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kahraman...

Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mutfak Kültürünü Yakından Öğrenecek Geleceğin Şef Adayları Kahramanmaraş Mut...

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ve Alpedo Kervan Lezzet Grubu arasında, gastronomi ve turizm alanlarında işbirliğine gidilmesi amac...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etkinliği Tenzile Erdoğan Anaokulun...

Onikişubat İlçesi  Tenzile Erdoğan Anaokulunda portfolyo etk...

Valilikten çok önemli duyuru Valilikten çok önemli duy...

Kahramanmaraş valiliği yaptığı duyuruda; “Mevcut hava ...

RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDINDAN…. RAMAZAN PAK HOCA’NIN ARDI...

              Ramazan PAK, 1955’te K.Maraş’ın Sarıçukur köyü...

Aşk Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Aşk Konulu Fasl-I Muhabbe...

( EV SAHİBİ ŞAİR LOKMAN GÜL) Çelebioğlum aşkı tarif edebilir...

Başarılı Okul Müdürüne Ödül Başarılı Okul Müdürüne Öd...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Şehit İdari Ataşe Ga...

Kahramanmaraş’ta İl Geneli Tatil Edildi mi ? Kahramanmaraş’ta İl...

Kahramanmaraş’ta bu sabah saatlerinde  başlayan, ilerleyen s...

Dulkadiroğlu İlçesinde Okulların Son Durumu Dulkadiroğlu İlçesinde Ok...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan ilerleyen sa...

Kahramanmaraş ‘ta Eğitime Kar Tatili Kahramanmaraş ‘ta E...

Kahramanmaraş’ta bu sabah (18.01.2022) başlayan kar ya...

Mükrime Hatun Öğretmenleri münazara da karşı karşıya Mükrime Hatun Öğretmenler...

14 Ocak 2022 tarihinde Mükrime Hatun MTAL konferans salonund...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ