Maraşta Haber
Maraşta Haber

Minibüsçü Esnafından Örnek Davranış

Kahramanmaraş’ta şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, bir yolcusu tarafından dolmuş içine düşürülen ve içinde para ve kimlik kartı bulunan cüzdanın, örnek bir davranış sergileyerek sahibine teslim edilmesini sağladı.  Kahramanmaraş Kavlaklı dolmuş hattında şehir içi toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, 18 Mart 2015 günü saat 14.30 sıralarında dolmuşunun […]

Minibüsçü Esnafından Örnek Davranış

19 Mart 2015 - 19:53A+A-

Kahramanmaraş’ta şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, bir yolcusu tarafından dolmuş içine düşürülen ve içinde para ve kimlik kartı bulunan cüzdanın, örnek bir davranış sergileyerek sahibine teslim edilmesini sağladı.

 Kahramanmaraş Kavlaklı dolmuş hattında şehir içi toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, 18 Mart 2015 günü saat 14.30 sıralarında dolmuşunun arka koltuğunda siyah bir cüzdan olduğunu fark etmiş ve sahibinin bulunması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına gelerek cüzdanı tutanakla teslim etmiştir.

 Bulunan cüzdan, Zabıta Daire Başkanlığı görevlileri ve cüzdanı bulan araç şoförü İbrahim KEÇE tarafından açılarak içindeki para ve eşyalar tek tek tutanakla tespit edilmiştir. Cüzdan içerisinden Suriye vatandaşı Hüsam ELHÜSEYİN adlı sığınmacıya ait Yabancı Tanıtma Kartı, Suriye Devleti Kimlik Kartı ve yüklü miktarda para çıkmıştır.

 Zabıta Daire Başkanlığınca, İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne bilgi verilerek şahsın adres bilgilerine ulaşılmış, Emniyetten alınan adrese gidilmiş, cüzdanını kaybeden Hüsam ELHÜSEYİN’e ulaşılmış ve ilgili kişinin de Emniyete kayıp başvurusunda bulunduğu anlaşılmıştır.

 Bulunan kimlik kartları, paralar ve cüzdan, Zabıta Daire Başkanı Eyup KARATAŞ, Trafik Zabıta Şube Müdürü Yusuf HARMANDA, Minibüsçüler Odası Başkanı İsmet KILIÇ ve cüzdanı bulan İbrahim KEÇE tarafından sahibine teslim edilmiştir.

 Eşyalarını eksiksiz olarak teslim alan Hüsam ELHÜSEYİN, cüzdanını bulan İbrahim KEÇE’ye ve zabıta personellerine şükranlarını sunarak mutluluğunu dile getirmiş, dolmuş şoförü İbrahim KEÇE ise önemli olanın eşyanın sahibine ulaştırılması olduğunu, kendisinin ise sadece insani bir görevi yerine getirdiğini belirterek eşyanın sahibinin bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

 Minibüsçüler Odası Başkanı İsmet KILIÇ konuyla ilgili yaptığı açıklamada.; şehir içi toplu  taşıma aracında unutulan bu tür eşyaların anında sahibine ulaştırılması için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına başvurulduğunu, toplu taşıma esnafımızın bu konuda çok duyarlı ve hassas olduğunu, bulunan eşyaların bir an önce sahibine ulaştırılması için büyük gayret sarf edildiğini ve Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin güven içinde seyahat etmelerinin kendileri açısından çok önemli olduğunu belirterek, bu olayın bu örnekle bir defa daha kanıtlandığını söyledi.

 Konuyla hakkında açıklama yapan Zabıta Daire Başkanı Eyup KARATAŞ ise; İbrahim KEÇE’nin böylesine örnek ve duyarlı davranış sergilemesinden dolayı mutluluk duyduğunu,  bu örnek davranışın dolmuş şoförlerimize ve bütün esnaflarımıza var olan güvenin daha da artmasına neden olduğunu söyleyerek Minibüsçüler Odası Başkanına ve İbrahim KEÇE’ye teşekkürlerini bildirdi.

HMK_7750 copy

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar Önce Gördü” “Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar ...

Kahramanmaraş’ta şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, bir yolcusu tarafından dolmuş içine düşürülen ...

Aycan “Aile yapımız çatırdıyor” Aycan “Aile yapımız çatırdıyor”

Kahramanmaraş’ta şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, bir yolcusu tarafından dolmuş içine düşürülen ...

Kadın Platformu İftarda Buluştu Kadın Platformu İftarda Buluştu

Kahramanmaraş’ta şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, bir yolcusu tarafından dolmuş içine düşürülen ...

Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyeye Dayanan Bir Devlet Kurmak Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyey...

Kahramanmaraş’ta şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren dolmuş şoförü İbrahim KEÇE, bir yolcusu tarafından dolmuş içine düşürülen ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Uğur Ersoy Dualarla Defnedildi. Uğur Ersoy Dualarla Defne...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü eski Millî Eğitim Mü...

“Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar Önce Gördü” “Mahzuni Zevzekleri Fırıl...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öz...

Afşin Mesleki Teknik Eğitim Fuarı Renkli Geçti Afşin Mesleki Teknik Eğit...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Ortaokul 8. sınıf ile...

Mehmet Emin Ersoy’un Acı Günü Mehmet Emin Ersoy’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı ...

Aday Öğretmenlerden Örnek Davranış Aday Öğretmenlerden Örnek...

Kuzey Yıldızları diye anılan Kuzey  İlçelerinde görev yapan ...

Kavlaklı İlkokulundan “Okul dışarıda ve oyun oynama günü”  etkinliği Kavlaklı İlkokulundan ...

 Kahramanmaraş Onikişubat Kavlaklı İlkokulu olarak “Ok...

“Başarıyı Okulla Yakala Projesi”nin 6. Sınavı Yapıldı “Başarıyı Okulla Ya...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Bü...

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem ‘Canım Sıkıldı’ Diyemem...

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri a...

Elbistan da MTAL Öğrencileri Füze Yaptı Elbistan da MTAL Öğrencil...

Elbistan Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin spor salonunda açı...

15 Temmuz Şehitler İHO’Canlı Yayınla Tanıtıldı 15 Temmuz Şehitler İHO’Ca...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam Hati...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ