Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Millî Eğitim Müdürlüğünün Kitabı Tanıtıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küçük Notlar’ isimli kitabın tanıtımı yapıldı. Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısı açılış konuşmaları ile başladı. İlk olarak kürsüye gelen Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kitabın Editör Ahmet Bülbül, kitapla alakalı bilgiler aktardı. Daha sonra kürsüye gelen İl Milli […]

Millî Eğitim Müdürlüğünün Kitabı Tanıtıldı

28 Eylül 2017 - 7:25A+A-


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küçük Notlar’ isimli kitabın tanıtımı yapıldı.

Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısı açılış konuşmaları ile başladı.

İlk olarak kürsüye gelen Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kitabın Editör Ahmet Bülbül, kitapla alakalı bilgiler aktardı.

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürvekili Ahmet Akküncü, Kahramanmaraş’ta eğitim seviyesinin en üst seviyelere çıkması için gayret ettiklerini ve Büyükşehir Belediyesi ile birçok alanda beraber çalıştıklarını söyledi.

Son olarak kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yaptığı konuşmada kitaba ilişkin görüşlerini aktardı.

Başkan Erkoç yaptığı konuşmada: “ Ülkemizin, şehrimizin kültür, sanat ve ilim hayatına katkı sağlamak gerçekten mutluluk verici.  Geçtiğimiz yıl bu eserin birincisi basıldığında ilgi görecek mi diye bende çok merak etmiştim.  Fakat yoğun ilgi gördüğünü hep beraber gözlemledik. Allah’a hamd olsun bu yıl ikinci baskısı oldu.  Yazarlar ve şairler de hep kitaplarının yaptıkları baskı sayısıyla övünürler. Bizde inşallah nice baskılara diyoruz.

Ben şimdi Ayşe Hocam’a da söyledim; bu kitabı sadece okul yöneticilerimize değil, aslında ailelere de dağıtıp ulaştırmamız gerektiği inancındayım. Her zaman söylediğim gibi, Türkiye doğalgaz ve petrol yatakları olan, yer altı kaynakları zengini bir ülke değil. En büyük sermayemiz insanımız.  Sosyal sermayemiz beşeri gücümüz. Bunu da en iyi şekilde eğitmek, en donanımlı hale getirmek zorundayız ve başka da çıkar yolumuz yok. Türkiye’nin birçok alanda hamle yapabilmesi için daha donanımlı, daha güçlü nesillere ihtiyaç var.

Bugün saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, ülkemizin ve aziz milletimizin geleceği için üzerine düşen görevi sonuna kadar yerine getirmektedir. Birçok seferinde de canı pahasına güçlü bir dirayetli duruş göstermektedir. Bizler de tüm vatandaşlarımız da bulundukları sorumluluk alanlarında güçlenip, enerjilerinin son damlasına kadar gerekli hamleleri yaparak başarmak zorundayız.

Belediyecilik bize sadece kanunla verilen altyapı-üst yapı çalışmaları yapmak değil, bu şehirde yaşayan insanların her türlü gereksinimleri, talepleri bizim görev alanımız.

Amacımız Türk belediyecilik tarihinde çığır açan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yolda bu şehrin vizyonunu çizmek, Kahramanmaraş’ımızın geleceğine damga vuracak mega projeleri hayata geçirmek. Bu şehre daha güzel bir gelecek hazırlamaktır belediyenin dolayısıyla bizim görevimiz.

Üretim içini refah seviyemizi yükseltmek için, daha donanımlı, daha eğitimli nesillere ihtiyacımız var. Yetişmiş insan gücü için de eğitim kurumları gerekiyor. Bu alanda da gerekli yatırımları hayata geçirmek için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz.

İl genelinde ihtiyaç olan bölgelere yeni okullar yapıyoruz. Beldelerde kapanan ve mülkiyeti bize geçen binalarını okul yapmaları için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devrediyoruz. Beldelerde belediye binaları kapatıldığında arkadaşlarıma önce Milli Eğitime sorun, orada ihtiyaçları varsa onlara verelim dedim. Çok da güzel oldu. Birçok yerde ilçe belediyelerimizle birlikte yeni okulların açılmasını sağlamış olduk.

Yeni okulların yanı sıra çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik spor tesisleri, kapalı spor salonları yapıyoruz.  Beden eğitiminin de eğitimin bir parçası olduğunu düşünüyorum.  Özellikle çocuklarımızın obeziteye karşı daha dinamik, daha zinde olabilmeleri, daha sağlıklı düşünebilmeleri için sağlıklı bir bedene ihtiyaçları olduğunu bildiğimiz için bu konuda yoğun bir gayret içindeyiz.

Aileler İçin, Çocuk Eğitiminde Küçük Notlar kitabı çok güzel, ben inceledim. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bizim hedefimiz bunu tüm ailelere ulaştırmak. Çünkü insanların ilk eğitim aldıkları yer ailedir. İlk öğretmenler anne –babalardır. Çocuklarımız eğitim camiasına teslim edilirken aileler tarafından, o yıllardaki ailelerin verdiği eğitim terbiye, gelenek ve göreneklerimizi çocuklara öğretmek çok önemli ve eğitimin bir parçası.

Gelenek ve göreneklerimizin, maneviyatımızın, milli değerlerimizin çocuklarımıza öğretilmesini çok önemsiyoruz. İnşallah bunlara yönelik çalışmalarımız hep beraberce devam edecek. Okul müdürlerimizi de tebrik ediyorum, bir yarış içerisindeler, bir gayret içerisindeler. Bunu önemsiyoruz biz özelliklede öğrencileri üniversiteye hazırlama dönemlerinde yoğun bir çalışma ve gayret var. Okul müdürlerini de bu gayretlerinden dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tanıtım programında açılış konuşmalarının ardından kitabın tanıtımı yapılarak salonda bulunan misafirlere, öğretmenlere kitaplar hediye edildi.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KSÜ’de Kalp Ritmini Görüntüleyen ‘Akıllı Giysi’ Geliştirildi KSÜ’de Kalp Ritmini Görüntüleyen ‘...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...

Senem Ayşe Anaokulu’nun Mevlid-İ Nebi Ve Değerler Eğitimi Programı Senem Ayşe Anaokulu’nun Mevlid-İ N...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...

Kahramanmaraş’ta Su Kesintisine DİKKAT! Kahramanmaraş’ta Su Kesintisine Dİ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...

Özbaş Ailesinin Acı Günü Özbaş Ailesinin Acı Günü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hayatınızı Kolaylaştıracak Tasarım Programları Hayatınızı Kolaylaştıraca...

Günümüzde reklam ve pazarlama çalışmalarının çok etkili kull...

Buğday Nişastası İle Yapılabilecek Yemek Tarifleri Buğday Nişastası İle Yapı...

Nişasta bitkiler tarafından fazla glikozu depolamak için kul...

Barista Ne Demek? Barista Nasıl Olunur? Barista Ne Demek? Barista...

Ülkemizde üçüncü dalga kahvecilerin hızla yayılması ile bera...

Kızılcahamam Termal Suyunun Özellikleri ve Kızılcahamam Termal Otelleri Kızılcahamam Termal Suyun...

Dünya üzerindeki konumumuz gereği yeraltı su kaynakları bakı...

Babil’in Asma Bahçeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Babil’in Asma Bahçeleri H...

Babil’in Asma Bahçeleri bugün anlatıların bir çoğunda gür ye...

Online Pasta Siparişi İçin 4 Site Online Pasta Siparişi İçi...

Online pasta siparişi son dönemlerde oldukça sıkça tercih ed...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt, Kahramanmaraş Ortaokulunda Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Dulkadiroğlu İlçesi Kahramanmaraş Ortaokulunu, Dulkadiroğlu ...

Bu Güzellikler Ayakta Alkışlanır Bu Güzellikler Ayakta Alk...

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Mer...

Jandarmadan Yaşam Dersi Jandarmadan Yaşam Dersi

Jandarma Soba Zehirlenmelerine Karşı Eğitim Veriyor Nurhak i...

KSÜ’de Kalp Ritmini Görüntüleyen ‘Akıllı Giysi’ Geliştirildi KSÜ’de Kalp Ritmini Görün...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mühendislik ve M...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ