Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Millî Eğitim Müdürlüğünün Kitabı Tanıtıldı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küçük Notlar’ isimli kitabın tanıtımı yapıldı. Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısı açılış konuşmaları ile başladı. İlk olarak kürsüye gelen Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kitabın Editör Ahmet Bülbül, kitapla alakalı bilgiler aktardı. Daha sonra kürsüye gelen İl Milli […]

Millî Eğitim Müdürlüğünün Kitabı Tanıtıldı

28 Eylül 2017 - 7:25A+A-


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küçük Notlar’ isimli kitabın tanıtımı yapıldı.

Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısı açılış konuşmaları ile başladı.

İlk olarak kürsüye gelen Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kitabın Editör Ahmet Bülbül, kitapla alakalı bilgiler aktardı.

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürvekili Ahmet Akküncü, Kahramanmaraş’ta eğitim seviyesinin en üst seviyelere çıkması için gayret ettiklerini ve Büyükşehir Belediyesi ile birçok alanda beraber çalıştıklarını söyledi.

Son olarak kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yaptığı konuşmada kitaba ilişkin görüşlerini aktardı.

Başkan Erkoç yaptığı konuşmada: “ Ülkemizin, şehrimizin kültür, sanat ve ilim hayatına katkı sağlamak gerçekten mutluluk verici.  Geçtiğimiz yıl bu eserin birincisi basıldığında ilgi görecek mi diye bende çok merak etmiştim.  Fakat yoğun ilgi gördüğünü hep beraber gözlemledik. Allah’a hamd olsun bu yıl ikinci baskısı oldu.  Yazarlar ve şairler de hep kitaplarının yaptıkları baskı sayısıyla övünürler. Bizde inşallah nice baskılara diyoruz.

Ben şimdi Ayşe Hocam’a da söyledim; bu kitabı sadece okul yöneticilerimize değil, aslında ailelere de dağıtıp ulaştırmamız gerektiği inancındayım. Her zaman söylediğim gibi, Türkiye doğalgaz ve petrol yatakları olan, yer altı kaynakları zengini bir ülke değil. En büyük sermayemiz insanımız.  Sosyal sermayemiz beşeri gücümüz. Bunu da en iyi şekilde eğitmek, en donanımlı hale getirmek zorundayız ve başka da çıkar yolumuz yok. Türkiye’nin birçok alanda hamle yapabilmesi için daha donanımlı, daha güçlü nesillere ihtiyaç var.

Bugün saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, ülkemizin ve aziz milletimizin geleceği için üzerine düşen görevi sonuna kadar yerine getirmektedir. Birçok seferinde de canı pahasına güçlü bir dirayetli duruş göstermektedir. Bizler de tüm vatandaşlarımız da bulundukları sorumluluk alanlarında güçlenip, enerjilerinin son damlasına kadar gerekli hamleleri yaparak başarmak zorundayız.

Belediyecilik bize sadece kanunla verilen altyapı-üst yapı çalışmaları yapmak değil, bu şehirde yaşayan insanların her türlü gereksinimleri, talepleri bizim görev alanımız.

Amacımız Türk belediyecilik tarihinde çığır açan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı yolda bu şehrin vizyonunu çizmek, Kahramanmaraş’ımızın geleceğine damga vuracak mega projeleri hayata geçirmek. Bu şehre daha güzel bir gelecek hazırlamaktır belediyenin dolayısıyla bizim görevimiz.

Üretim içini refah seviyemizi yükseltmek için, daha donanımlı, daha eğitimli nesillere ihtiyacımız var. Yetişmiş insan gücü için de eğitim kurumları gerekiyor. Bu alanda da gerekli yatırımları hayata geçirmek için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz.

İl genelinde ihtiyaç olan bölgelere yeni okullar yapıyoruz. Beldelerde kapanan ve mülkiyeti bize geçen binalarını okul yapmaları için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devrediyoruz. Beldelerde belediye binaları kapatıldığında arkadaşlarıma önce Milli Eğitime sorun, orada ihtiyaçları varsa onlara verelim dedim. Çok da güzel oldu. Birçok yerde ilçe belediyelerimizle birlikte yeni okulların açılmasını sağlamış olduk.

Yeni okulların yanı sıra çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik spor tesisleri, kapalı spor salonları yapıyoruz.  Beden eğitiminin de eğitimin bir parçası olduğunu düşünüyorum.  Özellikle çocuklarımızın obeziteye karşı daha dinamik, daha zinde olabilmeleri, daha sağlıklı düşünebilmeleri için sağlıklı bir bedene ihtiyaçları olduğunu bildiğimiz için bu konuda yoğun bir gayret içindeyiz.

Aileler İçin, Çocuk Eğitiminde Küçük Notlar kitabı çok güzel, ben inceledim. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bizim hedefimiz bunu tüm ailelere ulaştırmak. Çünkü insanların ilk eğitim aldıkları yer ailedir. İlk öğretmenler anne –babalardır. Çocuklarımız eğitim camiasına teslim edilirken aileler tarafından, o yıllardaki ailelerin verdiği eğitim terbiye, gelenek ve göreneklerimizi çocuklara öğretmek çok önemli ve eğitimin bir parçası.

Gelenek ve göreneklerimizin, maneviyatımızın, milli değerlerimizin çocuklarımıza öğretilmesini çok önemsiyoruz. İnşallah bunlara yönelik çalışmalarımız hep beraberce devam edecek. Okul müdürlerimizi de tebrik ediyorum, bir yarış içerisindeler, bir gayret içerisindeler. Bunu önemsiyoruz biz özelliklede öğrencileri üniversiteye hazırlama dönemlerinde yoğun bir çalışma ve gayret var. Okul müdürlerini de bu gayretlerinden dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen tanıtım programında açılış konuşmalarının ardından kitabın tanıtımı yapılarak salonda bulunan misafirlere, öğretmenlere kitaplar hediye edildi.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KSÜ Tek Yürek Oldu, Nevruz Bayramı Coşku İle Kutlandı KSÜ Tek Yürek Oldu, Nevruz Bayramı Coşku...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...

Mehmet Uğur DİLİPAK’tan, MÜJDE; Mehmet Uğur DİLİPAK’tan, MÜJDE;...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...

Belediye Otobüsü Çalışma Saatleri Değişti Belediye Otobüsü Çalışma Saatleri Değişt...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...

Parlamenterler Heyetinden Kahramanmaraş’a Ziyaret Parlamenterler Heyetinden Kahramanmaraş’...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak bastırılan ‘Aileler İçin Çocuk Eğitiminde Küç...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Tüketici Hakları’nı resimleştirip ödül kazandılar “Tüketici Hakları’n...

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın düzenlediği ortaokullar aras...

Nezihe Öksüz MTAL’de Bilinçli İnternet kullanımı anlatıldı. Nezihe Öksüz MTAL’d...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü MEBBİS Yöneticisi Ya...

KSÜ Tek Yürek Oldu, Nevruz Bayramı Coşku İle Kutlandı KSÜ Tek Yürek Oldu, Nevru...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), baharın müjdeci...

Mehmet Uğur DİLİPAK’tan, MÜJDE; Mehmet Uğur DİLİPAK’...

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekil, Mehmet Uğur DİLİPAK̵...

Belediye Otobüsü Çalışma Saatleri Değişti Belediye Otobüsü Çalışma ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermek...

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Okul Müdürleriyle İstişare Yaptı MEB Müsteşarı Yusuf Tekin...

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç.Dr. Sayın. Yusuf TEKİN,...

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan Muhteşem Etkinlik Ilıca Yeniyapan Ortaokulu...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’n...

MHP Ülkücü Şehitleri Andı MHP Ülkücü Şehitleri Andı...

MHP Elbistan İlçe Başkanlığı, Elbistanlı Ülkücü Şehitler Has...

Parlamenterler Heyetinden Kahramanmaraş’a Ziyaret Parlamenterler Heyetinden...

Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil başkanlığı...

Çanakkale Deniz Zaferi Kutlandı Şehitler Rahmetle Anıldı Çanakkale Deniz Zaferi Ku...

Dünyada başka örneği olmayan Dünya Zaferi Çanakkale Zaferini...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ