Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milletvekili Güvenç, KMBGC Heyetini İçişleri Komisyonu’nda Ağırladı

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretler kapsamında ilk olarak TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret etti. Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir dizi ziyaret ve […]

Milletvekili Güvenç, KMBGC Heyetini İçişleri Komisyonu’nda Ağırladı

20 Kasım 2018 - 6:36A+A-

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretler kapsamında ilk olarak TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’i makamında ziyaret etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yaptı. KMBGC heyeti Ankara’da ilk olarak halka yakınlığı ve kolay ulaşılabilirliğinin yanı sıra özellikle de sportmen kişiliğiyle sporsever vatandaşların büyük sevgisini kazanan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’i ziyaret etti. Sabah saatlerinde Güvenç’le kahvaltıda bir araya gelen KMBGC heyeti, kahvaltının ardından Güvenç’in makamına geçti. Makam ziyaretinin ardından Güvenç, KMBGC heyetine İçişleri Komisyonu Başkanlığı’nın toplantı salonunu gezdirdi. Güvenç, burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken, ziyaretlerinden dolayı KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

 

“MİSAFİRPERVERLİĞİNDEN DOLAYI BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Ziyarette ilk olarak KBMGC Başkanı Arslan Deveboynu açıklamalarda bulundu. Misafirperverliği dolayısıyla TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’e teşekkür etti. Deveboynu, “Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak İçişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç beyi makamında ziyaret ettik. Sağ olsun kendileri bizleri çok iyi ağırladılar. Kahramanmaraş’la ilgili istişarelerde bulunduk, sohbet ettik. Bu arada Kahramanmaraş’ın sorunlarını kendi açımızdan değerlendirerek çözüm önerilerimizi sunduk. Başkanımızı Kahramanmaraş’ımızın başarılı bir siyasetçisi olarak görüyoruz. Bizleri kabul ettikleri için bir kez daha İçişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“YENİ DÖNEM ŞEHRİMİZ İÇİN ÇOK GÜZEL OLACAK”

Başkan Deveboynu’nun konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “TBMM’de bulunan İçişleri Komisyonu Başkanlığımızda Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Arslan Deveboynu ve yönetimini ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Verimli bir görüşme oldu, başkanımızın ifade ettiği gibi şehrimizi konuştuk, meclisimizi konuştuk, meclis çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik, inanıyorum ki yeni dönem şehrimiz açısından da çok güzelliklere ve iyiliklere vesile olacaktır. İbadet aşkıyla çalışmaya devam edeceğiz. Kahramanmaraş’ımız, Türkiye’nin marka şehirlerinden biridir. Her türlü hizmetin en iyisine layıktır. Özellikleri olan bir kenttir. Her zaman milletimizin yanında olan Kahramanmaraş, gazetecisiyle, STK’larıyla, meslek odalarıyla bir bütünlük içinde milli değerlerinin yanındadır. Bu vesileyle güzel kentimize hizmet etmekten, bu kentin hemşerisi olmaktan büyük mutluluk duyduğumu, gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Sizlerin de desteğiyle, dayanışma içerisinde İnşallah şehrimize yeni dönemde hak ettiği hizmetleri yapacağız. İbadet aşkıyla, mesai kavramı tanımadan çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bu şehre hizmet etmeyi büyük değer sayıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“ŞÜPHENİZ OLMASIN HAKKIMIZ OLAN YATIRIMLARI ALACAĞIZ”

Kahramanmaraş’ta yarım kalan projeleri tamamlayacaklarının müjdesini veren Güvenç, “Bir ekonomik daralma var, kamu yatırımlarında belki bir daralma olacak ama Kahramanmaraş’ın hakkı olan yatırımları hiç kimsenin şüphesi olmasın ki alacağız. Milletvekili arkadaşlarımla beraber, yatırımların takipçisi olacağız ve yeni dönem Kahramanmaraş için çok daha güzel olacak. Bu vesileyle gösterdiğimiz nezakete, tüm hemşerilerimizin ve sizlerin verdiği büyük desteğe minnetlerimi sunuyorum. Bu vesileyle seçimlerin de ülkemize, milletimize ve şehrimize özellikle hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

“ESKİ USULLE DEĞİL YENİ USULLE YAPACAĞIZ”

AK Parti’nin 18 Kasım Pazar günü ilk kez yapacağı elektronik temayül hakkında görüşlerini de belirten Güvenç, “Temayül yoklaması AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana gerek mahalli seçimde gerek genel seçimlerde uyguladığı bir yöntem. Temayülde teşkilatlarımızın kanaati alınıyor, yani ana kademe il ilçe teşkilatlarının, kadın ve gençlik kollarıyla meclis üyelerimizin kanaatleri alınıyordu. Bu şimdiye kadar eski usulle yani sandık usulüyle yapılıyordu bu seçime kadar. Bu seçimde ise elektronik ortamda oy verme işlemi yapılacak. Her ile komisyon olarak gidecek tüm vekillerimiz, komisyon başkanlığında seçimler yapılacak. Kimlerin oy kullanabileceği Genel Merkez tarafından belirlenmiş, kimlerin hangi başkanlık için oy vereceği tespit edilmiştir. Komisyon başkanları Pazar günü saat 10’dan 16’ya kadar bu oylama işlemini yapacaklar. Genel Merkezimiz buna çok önem veriyor, çünkü çok sağlıklı bir seçim yapılacak. Bende Genel Merkezimizin talimatıyla Yozgat iline temayül yoklaması yapacak komisyonun başkanı olarak görevlendirildim” şeklinde konuştu.

 

“TEMAYÜL TEK KISTAS DEĞİL”

Temayül yoklamalarının AK Parti için aday belirlemede tek kıstas olmadığına dikkat çeken Güvenç, sözlerine şu şekilde devam etti, “Temayül aday belirlemede tek kıstas değil, AK Parti geniş bir alan araştırması yapıyor, STK’lara, meslek odalarına soruyor, çok ciddi anketler yaparken, yereldeki siyasetçilerle birebir görüşüyor. Bütün bunların tamamının birlikte değerlendirilmesi sonucunda adaylar üzerinde karar veriliyor, temayül önemlidir, kimse inkar edemez ancak tek gösterge de değildir. Bunun için de elektronik temayüle geçildi, Pazar günü ilk kez deneyeceğiz.”

 

“ADAYLARIMIZ YÜZDE 90 İSABETLİ”

AK Parti’nin 16 yıldır yerel seçimlerde doğru adaylar çıkarttığının altını çizen Başkan Güvenç, “Yerel seçimler için adaylar noktasında bizim yorum yapmamız gerçekten yerinde olmaz. AK Parti’nin verdiği kararların yüzde 90 gibi büyük bir ölçüde isabetli olduğunu düşünüyorum. Yoksa Ak Parti ayakta kalamazdı. 16 yılda çok fazla seçime girdik, burada adaylara baktığımızda isabetli seçimlerin yapıldığını görüyorum. Cumhurbaşkanımız o şehri tamamıyla mercek altına alıyor, toplumun çok değişik kesimlerini dinliyor, şehrin ihtiyaçlarına bakıyor, çok fazla parametreyi göz önüne alarak araştırıyor. Dolayısıyla bazen tahmin edilmeyen şeyler olabiliyor ama hepsinde bir mantık olduğu kesin” açıklamalarında bulundu.

Ziyarete, KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu, Başkan Yardımcısı Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Genel Sekreter Serdar Erdoğanyılmaz, üyeler Mehmet Taş, Erol Öner, Ökkaş Saatçi ve Mahmut Beyaz katıldı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Akıllı Şehir Teknik Destek Sözleşmesi İmzalandı Akıllı Şehir Teknik Destek Sözleşmesi İm...

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deve...

Hem öğrenciler hem de veliler bilgilendiriliyor Hem öğrenciler hem de veliler bilgilendi...

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deve...

Yavuz Bülent BAKİLER’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” Yavuz Bülent BAKİLER’e “Fahri Hemşehrili...

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deve...

Emekli Askerin Vasiyeti Yerine Geldi Emekli Askerin Vasiyeti Yerine Geldi

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deve...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Siyasette Jest Dönemi Siyasette Jest Dönemi

Durup dururken bu ‘Cumhur İttifakı’ da nerden çıktı? Böyle b...

Akıllı Şehir Teknik Destek Sözleşmesi İmzalandı Akıllı Şehir Teknik Deste...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ye...

Hem öğrenciler hem de veliler bilgilendiriliyor Hem öğrenciler hem de vel...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ilçelerde düzenlediği eğ...

İstanbul Millî Eğitiminden Kahramanmaraş Çıkarması İstanbul Millî Eğitiminde...

İstanbul Küçükçekmece İlçe Millî Eğitim Müdürü iken Kahraman...

Müdür Cemal Yılmaz, Pazarcık’ta Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi Müdür Cemal Yılmaz, Pazar...

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Pazarcık İlçe Millî Eği...

Pi Sayısı Nedir, Pi Günü Tarihi? Pi Sayısı Nedir, Pi Günü ...

Matematik terimi olan pi sayısı herhangi bir dairenin çevres...

Rekortmen Havalı Tabanca Sporcularından Kabakcıya Ziyaret Rekortmen Havalı Tabanca ...

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu faaliyet programında...

Ufka Yolculuk Heyeti İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ı Ziyaret Etti Ufka Yolculuk Heyeti İl M...

 Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği Ufka Yolculuk ekibi Kahramanm...

Kitap Okudu Ödülü Kazandı Kitap Okudu Ödülü Kazandı...

Kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okud...

Yavuz Bülent BAKİLER’e “Fahri Hemşehrilik Beratı” Yavuz Bülent BAKİLER’e “F...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, 200 yıl kada...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ