Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü

VEPSAN Yönetim Kurulu Başkanı Akif BAKIR’ın destekleriyle ve Abdulkadir GÜLMEZ’in koordinatörlüğünde 2012 yılında başlatılan “Mavi Kapak Kampanyası” bugüne kadar toplam 8775 manuel ve 80 akülü araç, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı ve engellilere umut oldu. Bugün ise Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun KURT ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür […]

Mavi Kapak Kampanyası Yüzleri Güldürdü

19 Mart 2019 - 22:45A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

VEPSAN Yönetim Kurulu Başkanı Akif BAKIR’ın destekleriyle ve Abdulkadir GÜLMEZ’in koordinatörlüğünde 2012 yılında başlatılan “Mavi Kapak Kampanyası” bugüne kadar toplam 8775 manuel ve 80 akülü araç, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı ve engellilere umut oldu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Bugün ise Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun KURT ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ´nün katılımlarıyla, Dulkadiroğlu İlçesi Hacı Mehmet Kalay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programda, 15 adet manuel araç ihtiyaç sahiplerine hediye edildi. Programda kısa bir konuşma yapan okul müdürü Bilal Yiğit şu ifadelere yer verdi:

“ Bugün bir Hayra vesile olmak için toplanmış bulunuyoruz, sizlerin birer birer topladığı, kutucuklara attığı o mavi kapaklar, bu gün belki de ömür boyu ya da hayalinde acaba benim de olur mu diye düşündüğü vatandaşlarımızın hayalini gerçekleştirme hususunda bir faaliyet icra ediyoruz “ dedi.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ise yaptığı konuşmada konu ile ilgili şunları dedi:

“Çok değerli hocalarım, değerli muhtarlarım, çok kıymetli velilerimiz ve göz bebeğimiz sevgili yavrularım, gerçekten bugün çok heyecanlı, çok mutlu, çok huzurluyuz. Hani okumuşsunuzdur mutlaka Malcolm X’in , çok önemli bir ifadesi var: “her gün kalktığında bir iyilik yap, bir kötülüğe engel, ol bir yaşlının elinden tut, bir yardıma muhtaca yardım et, bir engellinin  engelini kaldırmak için elinden gelen gayreti sarf et” gibi mutlaka ama mutlaka bir iyilik yap, bir yanlışın ortadan kalkması için gayret sarf et, şeklinde ifadesi var. İşte bugün onlardan bir tanesini yaşıyoruz.

 Şimdi damlaya damlaya göl olur ata sözümüzün gerçeğe yansımış hali, herkes içtiği suyun pet şişesinin kapağını çöpe atmak yerine kapağı cebine atıp birleştirdiğinde işte engelli vatandaşlarımız için bir engelini ortadan kaldırmak için büyük bir nimet oluyor.

 Bakın benim yüzde 96 engelli olan bir kardeşim var, 41 yaşında ilk zamanlarda bizimde ona tekerlekli sandalye alma imkânımız yoktu, yıllar sonra elektrikli bir sandalye aldık akülü sandalye aldık sandalyeye bindirdiğimizde çok büyük engeli  olduğu için birazda endişe etmiştim acaba kullanabilecek mi diye sonra baktık kullanabiliyor ilk söylediği cümle ne oldu biliyor musunuz? 30 yaşındaydı bunu söylediğinde: “abi ben bugün yeniden dünyaya geldim yeniden doğdum” diye ifade etti.

Onun için bu yaptığınız iş çok kıymetli bir iş, o engelli vatandaşlarımız bu sandalyeden yaralandıklarında size hep dua edecekler, dua ediyorlar, yakınları da dua ediyorlar sizler size yaraşanı yaptınız, hem dünyada, hem de ahrette bunun karşılığını alıyorsunuz, alacaksınız. Ben bu organizasyonu yapan bu çalışmaları yapan tüm yöneticilerimize ve bu çalışmaları organize eden başkanımıza çok teşekkür ediyorum duyduğumda çok heyecanlanmıştım hakikaten çok zevkli çok mutluluk veren bir şey, bu çalışmayı hep sürdürelimi hep devam ettirelim, bu iyilik kervanın başkalarının da katılması için elimizden gelen gayreti sarf edelim.

Hepinizi tebrik ediyorum engelli vatandaşlarımız için bugün 15 tane tekerlekli sandalyeyi veriyoruz, onlar içinde hayırlı olsun ama bir şeyi unutmayın gençler hiç kimse Ben bugün Sağlamım Bana bir şey olmaz demeyin Allah korusun hepimiz engelli adayıyız Onun için biz şu anda engelli olarak kimse isteyerek engelli olmaz engelli olmak bir tercih değil bir zorunluluktur. Bundan dolayısıyla bizde inşallah öyle bir şeyle karşılaşmayalım, işte engelli olduğumuzda olmayalım yaşlandığımızda bizim yaptığımız iyilikler fazlasıyla bize dönecek diyor tekrar hepinizi tebrik ediyor, saygılar sevgiler sunuyorum.”

Konuşmalardan sonra ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalyeleri teslim edildi.

 

 

.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil firmasında akşam saatlerinde meydana gelen yangın, Büyükşehir Belediyesi’ne b...

Orman Yangını Orman Yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı  Çamlıbel mevkinde  henüz belirlenmeyen sebeple orman yangını çıktı. edindiğimiz bilgi...

Arslanbey Ortaokulu öğrencilerine,Telafide Ben De Varım Eğitimi Arslanbey Ortaokulu öğrencilerine,Telafi...

Telafide Ben De Varım eğitim programı bünyesinde Fen Eğitimi Uzmanı Başak Yaşar Çetin rehberliğinde Arslanbey Ortaokulu öğrencileri Fen...

Dulkadiroğlu Belediyesi Bertiz de Yol Yapıyor Dulkadiroğlu Belediyesi Bertiz de Yol Ya...

Dulkadiroğlu Belediyesi, Bertiz bölgesinde başlattığı ulaşım çalışmalarını sürdürüyor. Bölgenin en ücra noktalarına kadar ulaştıklarını...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BAYRAM  SABAHI  BAYRAM  SABAHI 

Mutluluk güneşi doğmaya başlar.  Dostlar bir arada bayram sa...

BAYRAM SABÂHI BAYRAM SABÂHI

Çocuk, genç, ihtiyar erkenden kalkar Camilere koşar, bayram ...

Mavitek Bilgisayar-Mustafa Akbaştan Bayram Mesajı Mavitek Bilgisayar-Mustaf...

Kahramanmaraş’ta Bilgisayar teknolojisinde önde gelen isimle...

Tekstil Firmasında Yangın Tekstil Firmasında Yangın...

Kahramanmara’ta , Adana yolu üzerindeki bir tekstil fi...

SILA-İ RAHÎM (YENİ) SILA-İ RAHÎM (YENİ)

SILA-İ RAHÎM[1]* Gurbet var alınyazımda, Sıla tütüyor gözümd...

KÂBE HASRETİ (şiir) KÂBE HASRETİ (şiir)

            Eyvah Hacca gidemedim bu sene.                  ...

Ali Kaya Yapı ve İnşaat Firması Kahramanmaraş’ta Açıldı Ali Kaya Yapı ve İnşaat F...

Bina değil yuva yapıyoruz’ sloganıyla Kahramanmaraş’a nadide...

Şehit Öğretmenler İlkokulu “Telafide Bende Varım” dedi Şehit Öğretmenler İlkokul...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrenc...

Orman Yangını Orman Yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı  Çamlıbel m...

Afşin’de ki toplu Balık ölümleri korkutuyor! Afşin’de ki toplu Balık ö...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesine  bağlı Ortaklı mahalle...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ