Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mahçiçek, Birleşik Basın Birliği ile Ocakbaşında Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Onikişubat’ın deneyimli ve başarılı Belediye Başkanı AK Partili Hanefi Mahçiçek ve kurmayları ile kentin aktif 4 internet haber sitesini yöneten Birleşik Basın Birliği (BBB) mensubu gazeteciler bir araya geldi. Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve BOTAŞ’ta üst düzey bürokratlık yaparak Kahramanmaraş’ı temsil ettikten sonra 18 Nisan 1999 seçimlerinde en yakın rakibine 10 bin […]

Mahçiçek, Birleşik Basın Birliği ile Ocakbaşında Bir Araya Geldi

29 Mart 2015 - 10:26A+A-

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Onikişubat’ın deneyimli ve başarılı Belediye Başkanı AK Partili Hanefi Mahçiçek ve kurmayları ile kentin aktif 4 internet haber sitesini yöneten Birleşik Basın Birliği (BBB) mensubu gazeteciler bir araya geldi.

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve BOTAŞ’ta üst düzey bürokratlık yaparak Kahramanmaraş’ı temsil ettikten sonra 18 Nisan 1999 seçimlerinde en yakın rakibine 10 bin oy fark atarak Kahramanmaraş Belediye Başkanı seçilen daha sonra 2002 seçimlerinde milletvekili olarak bir dönem TBMM’de bulunan Hanefi Mahçiçek, 2014 seçimlerinde de AK Parti’den Onikişubat Belediye Başkanı seçildi.

Uzun yıllardır “ağabey-kardeş” ilişkisi çerçevesinde samimi diyalog içerisinde bulunduğu BBB mensubu gazeteciler; Abid Vanlı (Havadis Maraş), Mustafa Nuri Şirin (Edeajans), Mehmet Taş (Maraş Gündem), Yener Atlı (Maraş Times- Habertürk yazarı), Karaozan Eshabil Karademir (Gazeteci-Yazar) ve Lütfi Yıkan (Editör) ile Ahırdağı’nda şömine başında ‘sıcak’ sohbet eden Başkan Mahçiçek, görev süresinin ilk bir yılının dolmasına sayılı günler kala yapılan çalışmaları anlattı.

Kahramanmaraş’taki kamuoyu memnuniyet ve başarılı belediyeler anketlerinde ilk sırada çıkan Onikişubat’ı her geçen gün daha modern ve müreffeh hale getirebilmek için gayret gösterdiklerinin altını çizen Başkan Hanefi Mahçiçek, “Kahramanmaraş” ortak paydasında buluştukları BBB mensubu gazetecilere de çalışmalarında başarılar diledi.

“BİZ ESERLERLE KONUŞURUZ”

Başkan Mahçiçek şöyle konuştu: “Biz büyük, projelerin misyonunu üstlenmiş durumdayız, yani kısaca ifade etmem gerekirse ‘Biz eserlerle konuşuruz’. Artık klasik yol, su belediyeciliği tarihte kalmıştır. Kahramanmaraş’ı sadece yerel bazda değil küresel alanda da bir çekim merkezi yaparak, yeni bir imajla, büyük ölçekli proje ve etkinliklerle batıdaki büyük metropollerle yarışır hale getirmeliyiz. Çünkü artık büyük ölçekli proje ve etkinlikler, modern kentin imaj yapıcıları olarak ön plana çıkıyor. Zoru başarmak için çalışıyoruz. İnşallah elbirliği ile Kahramanmaraş’ı yeniden kendi öz ruhu ile buluşturuyoruz. Bir yandan modern bir Onikişubat ve Kahramanmaraş inşa ederken tarihi yeniden gün yüzüne çıkartacağız ve kaybolan kent ruhunu yeniden inşa edeceğiz. Üngüt bölgesinde yapacağımız belediye hizmet binamızın kent mimari ruhunu yansıtmasını amaçlıyoruz. Biliyorsunuz biz millet olarak tarihte dünyaya emsal olacak kentler inşa ettik yine yaparız. Onların izinde yürüyerek kendimize güvenerek, “Kahramanmaraş’ın çehresini değiştiriyoruz”. Özet olarak; Kahramanmaraş’ı gelecek yüzyıllara hazırlamak bir başka ifade ile modern manada kentsel gelişme alanında Kahramanmaraş’ımızı hem ülke ölçeğinde hem de dünya standartlarında yaşanılabilir kentler listesinin en ön sıralarında yer almasını sağlayacak çalışmaları yapmak istiyoruz. Esasen modern manada model olabilecek kentleşme çalışmalarının odak noktası da bu olmalıdır. Bunu yapacak, bilgi birikimi ve donanımızla beraber takım çalışması ruhu ile ekipler oluşturduk ve çalışıyoruz. Bir yıllık görev süremizde güzel ve başarılı çalışmalara imza attık. Bunları kent halkımızın da katkılarıyla “katılımcı belediye yönetimi anlayışı” ile gerçekleştiriyoruz. Siz değerli basın mensuplarımıza da bizlere karşı göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alaka için teşekkür ediyoruz. ”

KURMAYLARI DA HAZIR BULUNDU

Sıcak sohbette; Onikişubat Başkan Yardımcıları Ali Ünsal ve Fatih Yoğurt, Belediye Meclisi Başkanvekili Akif Çaylıoğlu ile Belediye Özel Kalem Müdürü Ali Bekereci ve Personel Müdürü Mustafa Duymaz da hazır bulundu.

Bu arada; AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın geçtiğimiz Şubat ayı itibariyle “BU ÇARESİZLİĞE DUR DE” sloganıyla başlatmış olduğu Suriyelilere yardım kampanyası kapsamında Kahramanmaraş’taki Suriyelilere yardım için kente gelen parti yöneticileri de bir süre sohbete katılarak Başkan Mahçiçek ile gazetecilere yaklaşık 50 milyon değerindeki yardım malzemeleri ve kampanya hakkında bilgiler sundular. Yöneticiler kampanya kapsamında kendilerine hayli yardımcı olan Onikişubat Belediyesi’ne teşekkür etti.

BAŞKAN MAHÇİÇEK KİMDİR?

1953 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. ABD Western Illinois University- Ekonomik Kalkınma ve Bölgesel Planlama alanında master yaptı. DPT ve Botaş’ta çeşitli kademelerde görev yaptı. Kahramanmaraş Belediye başkanlığı yaptı. 22. dönemde milletvekili olarak görev aldı. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı yaptı. İyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca ve Arapça biliyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

DSCF4731 copy DSCF4742 copy DSCF4748 copy DSCF4753 copy DSCF4754 copy

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar Önce Gördü” “Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar ...

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Onikişubat’ın deneyimli ve başarılı Belediye Başkanı AK Partili Hanefi Mahçiçek ve kurmayl...

Aycan “Aile yapımız çatırdıyor” Aycan “Aile yapımız çatırdıyor”

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Onikişubat’ın deneyimli ve başarılı Belediye Başkanı AK Partili Hanefi Mahçiçek ve kurmayl...

Kadın Platformu İftarda Buluştu Kadın Platformu İftarda Buluştu

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Onikişubat’ın deneyimli ve başarılı Belediye Başkanı AK Partili Hanefi Mahçiçek ve kurmayl...

Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyeye Dayanan Bir Devlet Kurmak Tek Bir Karar Vardı; Hâkimiyeti Milliyey...

Kahramanmaraş’ın metropol ilçesi Onikişubat’ın deneyimli ve başarılı Belediye Başkanı AK Partili Hanefi Mahçiçek ve kurmayl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Uğur Ersoy Dualarla Defnedildi. Uğur Ersoy Dualarla Defne...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü eski Millî Eğitim Mü...

“Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar Önce Gördü” “Mahzuni Zevzekleri Fırıl...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öz...

Afşin Mesleki Teknik Eğitim Fuarı Renkli Geçti Afşin Mesleki Teknik Eğit...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Ortaokul 8. sınıf ile...

Mehmet Emin Ersoy’un Acı Günü Mehmet Emin Ersoy’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı ...

Aday Öğretmenlerden Örnek Davranış Aday Öğretmenlerden Örnek...

Kuzey Yıldızları diye anılan Kuzey  İlçelerinde görev yapan ...

Kavlaklı İlkokulundan “Okul dışarıda ve oyun oynama günü”  etkinliği Kavlaklı İlkokulundan ...

 Kahramanmaraş Onikişubat Kavlaklı İlkokulu olarak “Ok...

“Başarıyı Okulla Yakala Projesi”nin 6. Sınavı Yapıldı “Başarıyı Okulla Ya...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Bü...

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem ‘Canım Sıkıldı’ Diyemem...

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri a...

Elbistan da MTAL Öğrencileri Füze Yaptı Elbistan da MTAL Öğrencil...

Elbistan Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin spor salonunda açı...

15 Temmuz Şehitler İHO’Canlı Yayınla Tanıtıldı 15 Temmuz Şehitler İHO’Ca...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam Hati...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ