Maraşta Haber
Maraşta Haber

Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ortaklaşa Düzenlediği, Çocukların Keyifli Bir Yaz Tatili Geçirebilmesi Amacını taşıyan  “3. Lider Çocuk Tarım Kampı” Sona erdi. Kamp etkinliğine Kahramanmaraş Onikşubat İlçesi Albayrak İlkokulu 4G sınıfı öğrencileri, Dilek Yiğit ATCI’ öğretmenleri nezaretinde katıldılar. Kampın ilk günü öğrencilere bilinçli tüketici olma, tarladan sofraya gelen […]

Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

06 Haziran 2016 - 14:07A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ortaklaşa Düzenlediği, Çocukların Keyifli Bir Yaz Tatili Geçirebilmesi Amacını taşıyan  “3. Lider Çocuk Tarım Kampı” Sona erdi.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Kamp etkinliğine Kahramanmaraş Onikşubat İlçesi Albayrak İlkokulu 4G sınıfı öğrencileri, Dilek Yiğit ATCI’ öğretmenleri nezaretinde katıldılar.

Kampın ilk günü öğrencilere bilinçli tüketici olma, tarladan sofraya gelen gıdaların nasıl üretildikleri hakkında bilgiler verildi. Sebze seraları, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çiçek serası gezdirilerek, TEMA vakfı ziyaret edildi. TEMA Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilcisi Abdurrahman AKBOLAT tarafından TEMA Vakfının çalışmaları hakkında çocuklara bilgi verilerek vakıf bahçesi gezdirildi.

Öğleden sonra kamp alanında çocuklara kekik ve biber fideleri diktirilerek, fide yetiştiriciliği hakkında bilgi verildi.

Birçok zirai konularda bilgilendirilen öğrenciler kampın ikinci gününde 

Tekir Alabalık tesisleri götürülerek su ürünleri yetiştiriciliği hakkında bilgi verildi.

2016 yılının Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından “Uluslararası Bakliyat Yılı” olarak ilan edilmesi sebebiyle, kamp uygulamasına katılan öğrencilerin bakliyat bilincini yükselterek bakliyatın sağlık ve beslenmedeki önemini vurgulamak, çevresel sürdürülebilirliğin de sağlanmasına yardımcı olmak amacıyla teknik personellerimizce öğrencilere bilgiler verildi.

Ayrıca öğrencilere teknik elemanlarımızdan Laika KAYA’ tarafından makrome yapımı öğretildi.

Albayrak ilkokulu Öğretmeni Dilek Yiğit ATCI;  Lider çocuk tarım kampı süresince çocuklarımıza çevreye ve doğaya karşı farkındalık oluştu. Doğa ve bitkilerle olan sevgilerini perçinlediğini düşünüyorum diyerek emeği geçenlerden teşekkür ediyorum dedi.

Okul müdürü İsa YILDIZ; lider çocuk tarım kampı kapsamında öğrencilere küçük yaşta doğa bilinci ve çevre farkındalığı oluşturmuştur diyerek, projenin gerçekten amacına ulaştığının inancındayım diyen YILDIZ emeği geçen en başta İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine teşekkür ederim dedi.

Onikişubat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet KORLAELÇİ; çocuklarımıza üç gün gibi kısa bir sürede olsa toprakla bitki ile hem hal olması noktasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Kampın üçüncü günü gerçekleştirilen katılım sertifikası töreninde konuşma yapan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Mehmet KOCABAŞ; lider çocuk tarım kampı uygulaması ile öğrencilere doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak ve 2016 yılının Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından “Uluslararası Bakliyat Yılı” olarak ilan edilmesi sebebiyle öğrencilere teknik elemanlarımızca bakliyatlar ile ilgili bilgilendirme yapıldı’ dedi.

Belge törenine konuşmacıların yansıra Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmaz GÜLLÜ, Albayrak İlkokulu Müdür Yardımcıları, Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.

Lider çocuk Tarım Kampı ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU 3 yıldır ilköğretim çağındaki çocukları doğayla, çevreyle buluşturmak, tarımı anlatmak amacıyla Tarım Kampı uygulamasını yürüttüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Çocuklarımıza gerek bitkisel gerekse hayvansal üretimin nasıl gerçekleştiğini, yediğimiz ürünlerin nasıl elde edildiğini anlatıyoruz. Sürdürülebilir tarımın, doğayla, çevreyle dost bir uygulamanın nasıl yapılabileceğini göstermek, çocukların tarıma ilgisini sağlamak amacıyla ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine yönelik Lider Çocuk tarım Kampı düzenlemekteyiz. İlerleyen yıllarda kampımız devam edecektir’.Dedi.

Program katılım sertifikalarının takdimi ile son buldu.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Maarif Müfettişler Toplantısı Kahramanmaraş’ta Maarif Müfettişle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Maarif Müfettişleriyle 2021-2022 ...

Prof. Dr. Selma Ateş’ten, Covid-19 salgınıyla mücadele Prof. Dr. Selma Ateş’ten, Covid-19...

İl Hıfzıssıhha Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Ateş, Yüz Yüze Eğitim Dönemine İlişkin Önemli Uyarılarda Bulundu   Kahramanmaraş Sütçü...

İNSANSIZ HAVA ARACI UÇUŞ YASAĞI İNSANSIZ HAVA ARACI UÇUŞ YASAĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın orman yangınları nedeniyle ertelediği Kahramanmaraş ziyareti 10 Eylül 2021 Cuma günü gerçekleşecek. Cumh...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinde Kahramanmaraş’ta park yasağı olan caddeler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Eylül Cuma günü Kahramanmaraş’a gelecek. Ziyaret nedeniyle Havaalanı’ndan başlayarak ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şehit Kadir Tuncer Konferans Salonu Açıldı Şehit Kadir Tuncer Konfer...

Kahramanmaraş Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu   ilk ve O...

Millî Eğitim Müdürü Kahraman, kantin çalışanlarıyla toplantı yaptı. Millî Eğitim Müdürü Kahra...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İl Mill...

Dulkadiroğlu İlkokulu Kütüphaneye Kavuştu Dulkadiroğlu İlkokulu Küt...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan Dulkadiroğlu İl...

Mehmet Akif İnan İmam Hatip ortaokulu Erasmus+ K229 projesi Mehmet Akif İnan İmam Hat...

Onikişubat ilçesi Mehmet Akif İnan İmam Hatip ortaokulu Eras...

Kaymakam Serkan Keçeli Şevket Bulut Ortaokulunu ziyaret etti. Kaymakam Serkan Keçeli Şe...

Onikişubat  İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Kaymakam Adayı İbr...

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’dan Okul Ziyaretleri İl Millî Eğitim Müdürü Yu...

 Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, okul z...

Kaymakam Keçeli, Abdullah Cinkay Anadolu Lisesini Ziyaret Etti Kaymakam Keçeli, Abdullah...

Kahramanmaraş Onikişubat  İlçe Kaymakamı Serkan KEÇELİ, Kaym...

Karadutlu: Üniversite öğrencileri evsiz, yurtsuz kaldı Karadutlu: Üniversite öğr...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ İL BAŞKANI UZM.DR. KARATUTLU: ...

Mustafa Zincirkıran İle Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Mustafa Zincirkıran İle ...

Bu nasıl düş ise düştüm içine Uzadı yollarım vardım maçine M...

CANINI ZEVKİNE FEDA EDENLER  CANINI ZEVKİNE FEDA EDENL...

Açık havada belediye konserleri başladı. Sayın sağlık bakanı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ