Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

KSÜ’nin Son 2 Yıllık Gelişim Sürecini Anlattı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, göreve başladığı günden bu güne KSÜ’de yapılan yenilik ve gelişmeleri düzenlenen basın toplantısında paylaştı. Kahramanmaraş il protokolü üyeleri, sanayici ve işadamları, akademisyenler ile basın mensuplarının katıldığı 2015-2016 yıllarında gerçekleştirilen çalışmalar konusunda bilgilendirme toplantısı KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Göreve geldikleri günden itibaren eğitim kalitesini […]

KSÜ’nin Son 2 Yıllık Gelişim Sürecini Anlattı

13 Mayıs 2017 - 15:59A+A-


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, göreve başladığı günden bu güne KSÜ’de yapılan yenilik ve gelişmeleri düzenlenen basın toplantısında paylaştı.

Kahramanmaraş il protokolü üyeleri, sanayici ve işadamları, akademisyenler ile basın mensuplarının katıldığı 2015-2016 yıllarında gerçekleştirilen çalışmalar konusunda bilgilendirme toplantısı KSÜ Senem Ayşe Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Göreve geldikleri günden itibaren eğitim kalitesini artırmak ve nitelikli öğretim elemanı kadrosu oluşturmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Rektör Deveci, “Kadromuzu güçlendirirken gerçekten nitelikli insanların alınmasına önem veriyoruz. Bazı alanlarda akademik personel açısından eksikliklerimiz var, bazı bölümlerimizde yoğun başvurular var. Sırf bu alanları doldurmak adına personel almayız. Gerekirse bu alanlara gerçekten nitelikli insanları alıncaya kadar bekleriz.” şeklinde konuştu.

Son 2 yılda öğrenci sayısının 37 bine ulaştığına dikkat çeken Rektör Deveci, geçen 2 yılda 25 yeni bölüme öğrenci alınırken, 49 yeni bölüm açıldığını söyledi. Öğretim elemanı eksikliklerinin giderilmesiyle birçok bölüme öğrenci alınmaya başlanacağını söyleyen Rektör Deveci, “2017-2018 akademik yılında 11 yeni bölüme daha öğrenci almaya başlayacağız. Hedefimiz önümüzdeki akademik yılda öğrenci sayımızı 42 bine ulaştırmak.” diye konuştu.

Üniversite genelinde inşaatı tamamlanan ve inşaat çalışmaları devam eden projelere ilişkin bilgiler veren Rektör Deveci, yapımı tamamlanarak 2016 yılında hizmet vermeye başlayan İsmail Kurtul İlahiyat Fakültesinin inşasını üstlenen Kurtul ailesine teşekkürlerini iletti. Türkoğlu’nda yapımı devam eden Türkoğlu Meslek Yüksekokulu ve Arapça İlahiyat Programı binalarının inşasını üstlenen Türkoğlu Kaymakamı’na, Belediye Başkanı’na ve Türkoğlu halkına özel teşekkürlerini sunan Rektör Deveci, Kahramanmaraşlı hayırseverlere seslenerek Eğitim Fakültesi binasının yapımı için destek ve katkı beklediklerini söyledi.

Yarı olimpik yüzme havuzu ve Teknokent binasının temelinin mümkün olan en kısa sürede atılacağını söyleyen Rektör Deveci, yeni kurulan ve KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi (KSÜ Tıp) içerisinde yakın zamanda hasta kabulüne başlayacak olan Diş Hekimliği Fakültesi binasının ise KSÜ Tıp Fakültesi bölgesinde inşa edilmesini hedeflediklerini belirtti.

Avşar Yerleşkesi içerisinde yapımı süren Cami, kütüphane, kongre merkezi ve 2. çarşı inşaatlarının Ekim ayına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini ifade eden Rektör Deveci, bu eserlerin 25. yıl akademik açılış töreninde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla düzenlenecek törenle hizmete gireceğini belirtti.

Proje çalışmaları tamamlanan KSÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası hakkında da bilgiler veren Rektör Deveci, “Tıp Fakültesi Morfoloji Binasının tamamlanmasıyla fakülteye alınan öğrenci sayısını da arttırmayı hedefliyoruz. KSÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası tamamlandığında yaklaşık 350 öğrenci sayısına ulaşabileceğiz. Öğrencilerimizin yarısı yerli, yarısı da yabancı (Orta Asya, Balkanlar, Orta Doğu, Afrika vb. ülkelerden) öğrencilerden oluşacak. Özellikle Tıp eğitimi almak için Türkiye’ye ve üniversitemize gelecek olan yabancı öğrencilerin, mezun olduktan sonra ülkelerine döndüklerinde ülkemizde aldıkları tıp eğitimini üst seviyede ifa edip bizleri de temsil ederek kendi vatandaşlarına faydalı olmalarını arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

KSÜ Tıp’ın yeni ve modern binasına taşınmasıyla birlikte önemli başarılara imza attığına dikkat çeken Rektör Deveci, “Hastanemiz ulusal ve uluslararası basında da yer bulan başarılı ameliyatları ile şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılarken cerrahlarımız, yeterli teknik donanımla her türlü ameliyatın üstesinden gelecek niteliktedir.  KSÜ Tıp, özellikle organ naklinde bütün alt yapısını tamamlayarak bölgenin Organ Nakil Merkezi olmaya adaydır.” dedi.

KSÜ Tıp, Tüp Bebek Merkezinin her geçen gün artan hasta sayısı ve buna bağlı olarak artan doğum sayısı ile çevre illerden büyük ilgi gördüğünü belirten Rektör Deveci, KSÜ Tıp’ın yüksek kalite standartlarını yakalamada da önemli bir eşiği aşarak Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yapılan kalite hizmet standartları değerlendirilmesinde 100 üzerinden 94.17 puan aldığına değindi.

KSÜ Tıp’ta fiziki altyapıyı ve donanım eksikliğini büyük ölçüde tamamladıklarının altını çizen Rektör Deveci, bundan sonraki hedeflerinin hizmet kalitesini arttırmak olduğunu vurguladı.

Üniversitede yürütülen bilimsel çalışmalara ilişkin 2 yılda gelinen noktayı değerlendiren Rektör Deveci, paydaş kurum ve kuruluşlarla yürütülen ortak projelere ilişkin bilgilerde verdi.

Gazetecilerin son dönemde basında yer alan iddialara ilişkin sorularını da cevaplandıran Rektör Deveci, “Basında yer alan her türlü iddiayı araştırıyor; gerekirse soruşturma başlatıyoruz. İhmal ve kusur varsa gereken her zaman yapılıyor. İlgili kurumlar tarafından denetlenen herhangi bir birimimizde bir ihmal varsa mutlaka ortaya çıkar. Kaldı ki basında asılsız haberlerde yer aldığı gibi bir sorunumuz yoktur. Ama şunu bilmenizi isterim hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şeyde yoktur.” şeklinde konuştu.

Rektör Deveci, katılımcılar ve basın mensupları, bilgilendirme toplantısının ardından KSÜ Merkez Kafeterya VİP Salonunda birlikte öğle yemeği yedi.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Akşam Sefası Derneği “Yağmur Duası” Konseriyle Gönülleri Isıttı…    Akşam Sefası Derneği “Yağmur Duası” Kons...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, göreve başladığı günden bu güne KSÜ’de yapılan yenilik ve ...

Şehit Halis Demir İlkokulu 4A ve 4B Sınıfı öğrencileri el sanatlarını tanıdı Şehit Halis Demir İlkokulu 4A ve 4B Sını...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, göreve başladığı günden bu güne KSÜ’de yapılan yenilik ve ...

KMBGC’den Öksüze ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti KMBGC’den Öksüze ‘Hayırlı Olsun’ Ziyaret...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, göreve başladığı günden bu güne KSÜ’de yapılan yenilik ve ...

KASKİ, farkındalık eğitimlerine devam ediyor KASKİ, farkındalık eğitimlerine devam ed...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, göreve başladığı günden bu güne KSÜ’de yapılan yenilik ve ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Enver Gökşen, Eğitimin Çınarlarını Unutmadı Enver Gökşen, Eğitimin Çı...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde değişik dönemlerd...

Millî Eğitim Müdürü Akkurt, Ayser Çalık Ortaokulunu Ziyaret etti. Millî Eğitim Müdürü Akkur...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt kısa...

Hacıağalar İlkokulunda “Enerji Tasarrufu” konulu kukla gösteri Hacıağalar İlkokulunda &#...

Akedaş elektrik perakende şirketi olarak enerji tasarrufu ko...

Akşam Sefası Derneği “Yağmur Duası” Konseriyle Gönülleri Isıttı…    Akşam Sefası Derneği “Yağ...

Akşam Sefası Türk Sanat Müziği Derneği, Mehmet Akif Ersoy Kü...

Varisilin ne kadar tüketilmelidir? Varisilin Sprey etkili midir? Varisilin ne kadar tüketi...

Varisilin, günlük olarak 1 doz kadar kullanımı ile varis, kı...

Delay Krem Türkiye, Delay 48000 Krem resmi satış sitesi! Delay Krem Türkiye, Delay...

Delay geciktirici krem, Türkiye’de resmi satış adresleri üze...

Magic bag kullananlar ve aynı gün kargo! Magic bag kullananlar ve ...

Magic bag kapıda ödeme sistemi ile satın alabileceğiniz bir ...

Yahya Kemal’in Velileri Bir “inci” Yahya Kemal’in Velileri B...

          Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  Kadın ve Aile...

Şeyh-i Şifa Mahlep Şeker Macunu kullanımı ve ürün içeriği nelerdir? Şeyh-i Şifa Mahlep Şeker ...

Şeyh-i Şifa Mahlep şeker macunu, kutusu üzerinde yer alan tü...

Futsalda Toki Yıldız Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi damgası Futsalda Toki Yıldız Mesl...

Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu – Toki Yıldız Mesleki Ve ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ