Maraşta Haber
Maraşta Haber

KSÜ’den Çocuklara “23 Nisan Çocuk Şenliği”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında KSÜ Avşar Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu’nda “23 Nisan Çocuk Şenliği Etkinliği” düzenlendi. Etkinliğin açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk […]

KSÜ’den Çocuklara “23 Nisan Çocuk Şenliği”

26 Nisan 2016 - 21:04A+A-

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında KSÜ Avşar Yerleşkesi Kapalı Spor Salonu’nda “23 Nisan Çocuk Şenliği Etkinliği” düzenlendi.

habere ait fotoğraflar

Etkinliğin açılış konuşmasını KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci yaptı. Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Deveci, “Atatürk’ümüzün çocuklara armağan ettiği bu bayramı bizde Üniversitemizi birinci derecede ilgilendirmese de, çocuklarımızı küçük yaşlarda Üniversiteye alıştırmak için böyle bir çalışmayı geçen yıl başlattık. 23 Nisan’ı büyük gruplar halinde değişik kurum ve kuruluşlarla birlikte kutluyoruz” diye konuştu. “Çocuklarımız akşam yatarken ve sabah kalkınca dişlerini fırçalar, akşam uyku zamanı gelince erkenden uyurlar, anne babalarını üzmezlerse bu etkinlikleri daha da geliştirerek devam ettiririz diyen Rektör Deveci sözü KSÜ 23 Nisan Rektörü Ayşe İrem Ağyar’a bıraktı. Ağyar Kahramanmaraşlı çocukların 23 Nisan’ını kutladı.

Açılış konuşmalarının ardından KSÜ Halkoyunları Ekibi’nin gösterisiyle başlayan etkinlikte, KSÜ Kreşi öğrencilerinin Anadolu ateşi dans, Kafkas oyunları gösterisi ve Çadırkent Anaokulu öğrencilerinin sıra gecesi gösterileri büyük beğeni topladı. 2015’te düzenlenen 23 Nisan Etkinliklerinde izleyenlerden büyük alkış alan Hasan Balcı İlkokulu Çocuk Mehter Takımı bu yılki gösterileriyle de göz doldurdu.

Etkinlik down sendromu çocukların hazırladığı gösterilerle devam ederken, etkinliğe Osmaniye’den katılan dünyanın ilk ve tek down sendromlu semazeni Yusuf Ersoy’un gösterisi ayakta alkışlandı. Down sendromlu Esra Başkan’ın “İstiklal Marşı” okuduğu etkinlik, down sendromu çocukların halkoyunları gösterisiyle devam ederken, Rektör Deveci çocukların halayına eşlik ederek sevinçlerine ortak oldu. KSÜ Rektörü Deveci 23 Nisan Etkinliğine katkı sunan down sendromlu çocuklara teşekkür ederek, madalyalarını takdim etti.

Rektör Deveci salondaki etkinliklerin ardından etkinliğe katılan çocuklarla KSÜ Avşar Yerleşkesinde uçurtma uçurdu. 23 Nisan Etkinlikleri misafirlere yapılan ikramlarla son buldu.

 

Rektör Deveci KSÜ Hastanesinde Tedavi Gören Çocukları Da Unutmadı

Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda KSÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Pediatri Servisi’nde tedavi gören çocukları ziyaret etti.

Pediatri Servisi’nde tedavi gören çocukları ziyaret edip çocuklar ve aileleri ile sohbet eden Rektör Deveci, çocuklara çeşitli oyuncakların yanı sıra karanfil hediye etti.

Hastane ziyareti esnasında karşılaştığı ziyaretçilerle de tek tek sohbet eden Deveci, hasta ve hasta yakınlarının görüş ve beklentilerini dinledi.

habere ait fotoğraflar

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KMBGC’DEN KERVANCIOĞLU’NA   ZİYARET KMBGC’DEN KERVANCIOĞLU’NA ZİYARET...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) düzenlenen çeşitli etkinlikl...

Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) tanıtıldı Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) tanıtıldı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) düzenlenen çeşitli etkinlikl...

Çantam Kolumda Alışveriş Yolunda Çantam Kolumda Alışveriş Yolunda

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) düzenlenen çeşitli etkinlikl...

KEÇE TASARIM ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ KEÇE TASARIM ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde (KSÜ) düzenlenen çeşitli etkinlikl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BİÇARELER BİÇARELER

Biçareler 2019 Ocak ayında en düşük SSK emeklisinin aylığı b...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-7 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yüce Allah kainatı insan için yarattı. Donattı üzerini yağmu...

EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları Donatım Merkezi Mü...

AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OKUTULDU AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OK...

Kalp krizi sonucu beklenmeyen bir anda hayata veda eden İl M...

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır? Erkekler Neden Burun Este...

Burun estetiği ile ilgili tartışmalar sürse ve doğallığın ma...

BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞ...

Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu terör kaynaklı tehditl...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA K...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt Yaşar Gölcü...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “...

Sevgi Çiçeklerimiz Yemenli Kardeşlerinin  Yüreklerine Dokunm...

ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETTİ ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETT...

Göksun sevdalısı ilçenin fotoğrafçı abisi Ali Fatih Aydın, y...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TA...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ederek, kurum m...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ