Maraşta Haber
Maraşta Haber

KRAL ÇIPLAK / YA SOYTARILARI

Günümüzde bütün dünyanın krallığına soyunan ABD yaptığı zulmet ve zalimlikleriyle çağın deccalı konumundayken, bütün haksızlıklarına rağmen kanıksanıyor ve krallığının çıplaklığı görülmüyorsa, ortaya çıkan bu hâl; sağa sola serpiştirdiği, peyk hâline getirdiği soytarılarının sayesindedir. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında kan ve vahşetler, deccal krallar tarafından mazlum haklara reva görülürken, adları sözde İslâm olan bazı Müslüman ülkelerin duyarsızlığı, ABD’nin […]

KRAL ÇIPLAK / YA SOYTARILARI

25 Şubat 2018 - 11:37A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Günümüzde bütün dünyanın krallığına soyunan ABD yaptığı zulmet ve zalimlikleriyle çağın deccalı konumundayken, bütün haksızlıklarına rağmen kanıksanıyor ve krallığının çıplaklığı görülmüyorsa, ortaya çıkan bu hâl; sağa sola serpiştirdiği, peyk hâline getirdiği soytarılarının sayesindedir. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında kan ve vahşetler, deccal krallar tarafından mazlum haklara reva görülürken, adları sözde İslâm olan bazı Müslüman ülkelerin duyarsızlığı, ABD’nin yanında soytarılık yapması; onları da çıplak yapmaktadır.

Ülkemiz topraklarında bugün ABD karşıtlığı artmış, karşıtlığın dozu her geçen gün de artmaktadır. Cihanşümul bir devlet geleneğinden gelen Türk Milleti, genlerinde bulunan özgürlük ve haksızlığa ram olmama duygusundan olsa gerek, mistizme bulaşmış bazı Arap ülkeleri gibi duyarsız kalmayıp, çıplak kralın zulmüne karşı tepkisini dile getirmeye, yazmaya, çizmeye başlamıştır.

Zulme, zalimliğe karşı hakikat sesinin yükselmesi; bir güzelliği ortaya çıkarmaktadır. Yükselen bu sesin semeresi, hakikat adına yarınlarımızda daha nice güzellikleri de beraberinde getirecektir. Belki de bu feryadın, bu aykırı sesin Türkiye topraklarında terennüm edilmesinde geç bile kalınmıştır.

1970’li yıllarda ABD’nin altıncı filosu Türkiye’ye geldiğinde bir grup ABD karşıtı insanın, cılız da olsa yükselen seslerinin bugün çok önemli olduğu görülmektedir. Bugün o insanlarla birlikte o filoyu taşlamadığıma, onlarla birlikte ABD’ye aykırılık yapmadığıma şahsen yanıyor; hatta vebal altında kaldığıma inanıyorum. Yine o zamanlarda, güçlü Halk ozanlarından Mahsunî Şerif’in “Amerika Katil” türküsünü, sırf ideolojik ayrışımlardan dolayı yadsımamazı şahsen kabul edemiyorum.

Ülkemizin büyük ozanı o türküyü söylerken, bütün Türkiye insanı, ta o zamanlarda “Amerika Katil” şeklinde, Âşık Mahsunî’ye koro hâlinde eşlik etmeliymiş aslında! Ama buna egemen küresel güçler bir şekilde mâni oldular. Türkiye’nin iç dinamiklerine sokulan bir takım ihtilaflar, o zamanlardan bugünlere kadar bir takım ayrışmalarla geçti… Hâlâ da bu ayrışmaların farklı versiyonları, küresel güçler tarafından Türkiye’de uygulama safhasına konuluyor. Kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışıyor ve kırdırıyor.

Bizleri Anadolu topraklarında huzur içinde yaşatmamak için ellerinden gelen gayreti gösteren bir takım iç ve dış gayretler, ne yazıktır ki, ülkemiz topraklarında gelişecek bir takım güzel terennümlere de mâni oldular. Mâni oluşun getirdiği netice ise, sırf kendi topraklarımızda binlerce insanın ölümü, özellikle Ortadoğu coğrafyasının kana bulanması, Afganistan’ın tarumar edilmesi, dünyanın çeşitli bölgelerinde özellikle ABD ve AB kaynaklı zâlimliklerin zuhur etmesi; dünya gündemindeki şahit olduğumuz yansımalardır.

Zulümkâr tarih amcanın hakikate her zaman tokat atması, günümüze kadar süregelen seyri seferdir. Ama bu böyle gitmemelidir. Nerde bir zâlimlik varsa, nerde bir zulmet varsa hakikat korkmadan zalimliklerin karşısına dikilmelidir. Bir takım kompleksler içinde yaşamak, mistizm içinde kalmak, korkulara bürünmek, yılmak; insanları, milletleri özgür kılmaz. Kölemenlik ki, insanların acziyetidir; hatta kölemenlik; insanlık adına en büyük züldür.

Ne zaman insanlar akıllarıyla özgür iradelerine kavuşursa, işte o zaman hakikat; gerçek çehresine kavuşur ve çıplak krallardan tokat yemekten kurtulur. Ve ben inanıyor ve iman ediyorum ki, zulüm hiçbir zaman zulmüyle âbad olmamıştır. Bir gün hakikat, mutlaka zulmüyle âbat olmaya çalışan tarih amcasını tokatlayacaktır. Bu görülecektir.

Celalettin KURT

Kaynak: http://www.marasguncel.net

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Projesi 21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğin...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlü...

Yeni İl Müftüsü Mustafa Tekin, Görevine Başladı Yeni İl Müftüsü Mustafa Tekin, Görevine ...

Son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kahramanmaraş İl Müftülüğüne atanan Mustafa Tekin, görevine başladı. Tekin ilk mesajınd...

Yenilenen Park Yenilenen Park

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü Kahramanmaraş Ofisi ve Dulkadiroğlu Belediyesi, iş birliğiyle projelendirdiği Namık Ke...

İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI İL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİS KARARI

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 14 Nisan 2021 günü saat 10.00’da Vali Ömer Faruk COŞKUN Başkanlığında Valilik Toplantı Salon...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ORUCUN MANEVİ FAYDALARI  ORUCUN MANEVİ FAYDALARI ...

Oruç tutmanın temel sebebi, Allah’ın emridir. Bunun gerekçes...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camia...

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetl...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nde...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Ö...

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN – III HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMA...

Yâ Şehr-i Ramazan! Bizler, Senin gelmenle birlikte yeniden; ...

Yahya Kemal’de Polis Sevgisi Bir”inci” Yahya Kemal’de Poli...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Yahya Kemal İlkokulu’...

Hasan & Meral Mutluluğa Koştular Hasan & Meral Mutlul...

Mehmet ve  Ayşe Gören Çifti’nin beyefendi oğullar  Hasan ile...

21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Projesi 21. yy’da İş Sağlığ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Görev Değişikliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür yardımcılar...

Yeni İl Müftüsü Mustafa Tekin, Görevine Başladı Yeni İl Müftüsü Mustafa T...

Son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kahramanmara...

Yenilenen Park Yenilenen Park

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Göç Örgütü Kahramanmar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ