Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kaymakam Türköz’den Devlet Baba Sıcaklığı

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz İlçe sınırları içerisinde bulunan yatılı Kur’an Kursları ile tarihi Camilerde incelemelerde bulundu. Kaymakam Türköz babacan tavrıyla öğrencilere Devlet babanın Sıcaklığını hissettirdi. Kaymakam Mehmet Türköz beraberinde Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay ile bir dizi Cami ve Kur’an Kurslarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz’ün  ilk ziyaret ve inceleme durağı yatılı […]

Kaymakam Türköz’den Devlet Baba Sıcaklığı

09 Aralık 2015 - 19:30A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz İlçe sınırları içerisinde bulunan yatılı Kur’an Kursları ile tarihi Camilerde incelemelerde bulundu. Kaymakam Türköz babacan tavrıyla öğrencilere Devlet babanın Sıcaklığını hissettirdi.

Kaymakam Mehmet Türköz beraberinde Dulkadiroğlu Müftüsü İsmail Günay ile bir dizi Cami ve Kur’an Kurslarını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz’ün  ilk ziyaret ve inceleme durağı yatılı hafızlık eğitimi verilen Şehadet Kur’an Kursu oldu. Şehadet Kur’an Kursu Türkiye genelinde ki  Başarsıyla bilinen Kur’an Kurslarımız arasında bulunuyor.

Kaymakam Mehmet Türköz’ü burada Kur’an Kursu Müdürü Mustafa Uçar karşıladı. Ders saati içerisinde hafızlık eğitimi alan öğrenciler sınıflarında ziyaret edildi. Öğrencilerle aynı sıralara oturan Kaymakam Mehmet Türköz ve Müftü İsmail Günay onların nasıl ders aldığını gözlemlediler öğreticilerden verilen dersler hakkında bilgi aldılar. Kaymakam Türköz Kur’an kursundaki yatakhaneden tutun yemekhane ve lavabolara kadar incelemelerde bulundu. Babacan tavrıyla dikkat çeken Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz’ün bu güzel davranışı öğrencilerce devlet baba sıcaklığını hissettik şeklinde yorumlandı.

Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz yatılı Kur’an Kurslarındaki gördüğü güzelliklerden dolayı ilgililere teşekkür etti, Şehadet Kur’an kursundan memnun ayrıldı.

Heyet daha sonra restorasyondan yeni çıkan tarihi Taş Medresiyi ziyeret etti. Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz burada görevli Ayhan Küpelikılıç’tan bilgi aldı. Tarihi nostaljik görevli odasında bulunan eski tüfekle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dulkadiroğlu Kaymakamı ile İlçe Müftüsü İsmail Günay’ın son durağı tarihi Bektutiye(Çınarlı) Camisi oldu. Kaymakamı burada da Cami görevliler İdris Poyraz, Cahit Çetinkaya ile Fevzipaşa Mahallesi Muhtarı Sıddık Gemci karşıladı. Restore sırasında lavabolarda ki yapılan bir yanlışlık Kaymakam Türköz’e görevlilerce iletildi, Kaymakam Mehmet Türöz de gerekli incelemenin yapılacağını belirtti. Türköz Bektutiye nin ne anlama geldiği sorusuna görevlilerce Oğuzların Bozok koluna bağlı bir Türkmen hanedanı Dulkadiroğlu beyliğinin bir kolu olduğu ifade edildi.

Milli mücadelenin simgesi olan ve ilk kurşunu sıkan Şutçü İmam anıtı da ziyaret edilmeden geçilemezdi. Heyet burada yeni restore edilen anıt hakkında mahalle Muhtarı ve görevliden bilgi aldı, Şütçü İmam ruhu için Fatiha bağışlandı.

Daha sonra heyet Fevzipaşa mahalle Muhtarlığına geçerek Muhtar Sıddık Gemciyi makamında ziyaret etti kaymakam ve Müftüye çay ikramında bulunuldu.

HABER: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

DSC_0022 copy DSC_0040 copy DSC_1065 copy

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Memur-Sen’den Basın Açıklaması Kahramanmaraş Memur-Sen’den Basın ...

Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdülaziz   AYDIN, yaptığı basın açıklamasında ” Gelirde Adalet İçin Seyya...

KAMU-SEN’den Ek Zam Talebi KAMU-SEN’den Ek Zam Talebi

Kahramanmaraş Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Yenipınar, memur maaşlarının açıklanmasından sonra yaptığı yazılı basın açıklamasında ek zam ...

Ülkü Ocakları’nınEğitim Kalemi Şuşa’da Destan Yazacak Ülkü Ocakları’nınEğitim Kalemi Şuş...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım, “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin tali...

Kaymakam Serkan Keçeli’ye Ziyaret Kaymakam Serkan Keçeli’ye Ziyaret

“Vişne Reçelini Hiç Sevmem” isimli  kitabın yazarı eğitimci yazar Zekeriya Çakabey (Çakabey Hoca) Onikişubat Kaymakamı Serkan Keç...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yüzbaşıoğlu, Herkesi CovidVac aşısı olmaya davet ediyorum! Yüzbaşıoğlu, Herkesi Covi...

Kahramanmaraş Özel Sular Vatan Hastanesi başhekimi Dr. Kemal...

Doğal Salepler Afşin İlçesinden Doğal Salepler Afşin İlçe...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde yetiştirilen Salepler...

Kahramanmaraş Memur-Sen’den Basın Açıklaması Kahramanmaraş Memur-Sen&#...

Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdül...

KAMU-SEN’den Ek Zam Talebi KAMU-SEN’den Ek Zam...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Yenipınar, memur m...

Ülkü Ocakları’nınEğitim Kalemi Şuşa’da Destan Yazacak Ülkü Ocakları’nınEğ...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sayın Ahm...

Kaymakam Serkan Keçeli’ye Ziyaret Kaymakam Serkan Keçeli...

“Vişne Reçelini Hiç Sevmem” isimli  kitabın yazarı eği...

Kahramanmaraş ta Kar Yağışı Kahramanmaraş ta Kar Yağı...

Meteroloji günler öncesi Kahramanmaraş ta kuvvetli sağnak ya...

TOKİ 21. Yüzyıl MTAL’nin Projeleri Üretim Sağlıyor TOKİ 21. Yüzyıl MTAL̵...

KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU TOKİ 21.YÜZYIL MESLEKİ TEKNİK ANA...

SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ SAĞLIKLI BESLENME SEMİNER...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu, pandemi dön...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 19 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 204.G...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ