Maraşta Haber
Maraşta Haber

Karaküçük: Devleti Yönetecek Güç Sandıktan Çıkan İradedir

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük: “Devleti Yönetecek Güç Sandıktan Çıkan İradedir” dedi. Aksu Tv ekranlarında Murat Eğridağ’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem Özel” programına konuk olan Karaküçük, önemli açıklamalarda bulundu. Paralel yapının devletin içine çöreklenmiş bir yapı olduğuna dikkat çeken Karaküçük, hükümetin ve devletin paralel yapı mücadelesini destekledi. “Devletin içerisinde yapılanmış, […]

Karaküçük: Devleti Yönetecek Güç Sandıktan Çıkan İradedir

10 Kasım 2015 - 9:52A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük: “Devleti Yönetecek Güç Sandıktan Çıkan İradedir” dedi.

Aksu Tv ekranlarında Murat Eğridağ’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem Özel” programına konuk olan Karaküçük, önemli açıklamalarda bulundu. Paralel yapının devletin içine çöreklenmiş bir yapı olduğuna dikkat çeken Karaküçük, hükümetin ve devletin paralel yapı mücadelesini destekledi.

“Devletin içerisinde yapılanmış, devletin bekasını tehlikeye sokacak, çöreklenmiş farklı grup farklı anlayışlar içerisinde hareket eden ve ihanet içerisinde olan bir yapı kabul edilemez bir durumdur” diyen Karaküçük: “Devleti yönetecek güç sandıktan çıkan iradedir. Burada devletin içerisinde görev alan insanlarda sadece devlet aidiyeti içerisinde kendi amirlerinin ve kendi üstlerine yapması gereken yasal vazifelerini ne ise onu yaparlar. Onun dışında hiçbir durum kabul edilemez.” dedi

HİÇ BİR BİRLİKTELİK MASUMİYET KARİNESİ OLAMAZ

Özellikle muhalif çevrelerin ve muhalefetin iddia ettiği her şeyin millet nezninde çürüdüğünü belirten Karaküçük: “Hiç bir birliktelik masumiyet karinesi olamaz” dedi.

Karaküçük şöyle konuştu: “Burada muhalefetin ve muhalif çevrelerin kendilerinin iddia etmiş olduğu paralel yapının da tüm iddiaları millet nezdinde çürüdüğünü görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin paralel yapı ile yapmış olduğu mücadeleyi şahsım olarak destekliyorum. Devlet tektir, tek bayrak vardır, tek bir yönetim vardır. Bunların dışında yapılan başka bir oluşumun başka grup de başka bir birliğin hiçbir yasal değeri ne yasalarda ne de milletin gönlünde yeri yoktur. Bu iddiaların hepsi çöpe gitmiştir. Ben de bu bağlamda hükümetimizin ve devletimizin yanında olduğunu vurgulamak isterim.

BU ZAMANA KADAR CEVAP VERMEMENİN SEBEBİ BU İDDİALARIN HİÇ BİRİNİN DOĞRU OLMAMASIDIR

Paralel yapıyla ilgili söylemleri bu zamana kadar cevap vermemeni sebebi yapılan iddiaları hiçbir tanesi doğru olmadığı içindi. Ben buna bir açıklama getirmedim. 17-25 Aralık’tan önce ve daha önceleri herkesin yardım ettiği gibi biz de yardım etmiştik. Sadece cemaat değil farklı vakıflara farklı derneklere hayır amacıyla yardım yapmıştık. Allah’a şükür inanan insanlarız. Bir de Allah’ın emri olan zekat görevini yerine getirmiş olduk, hem de hayır kuruluşlarına destek olmak amacıyla şahsi olarak desteklerden bulunmuştuk. Yapılan yardımlar bilinmelidir ki sadece Allah rızası için yapılmıştır.

YARDIMLAR SADECE ALLAH RIZASI İÇİNDİ

Ben hiçbir dernek vakıf, cemiyet ve cemaatin mensubu değilim bu yardımların hepsi ama hepsi Allah rızası içindi. Benim gibi cemaate yardım eden insanların da bu amaçla yardım ettiğini düşünüyorum. Bu süreçte birlikte gerek firmamız olarak gerek ailemiz olarak bundan sonra yapacağımız hayırları tamamıyla devlet kurumlarına yapma kararı aldık. 2014 yılında dönemin Valisi Şükrü Kocatepe ile birlikte 32 derslikli bir İlköğretim Okul protokolü imzaladık.1,5 yıl içerisinde bu okulu tamamladık ve devletimize hibe ettik. Türkiye’de gelecek nesillerin güzel yetişmesi adına vatanımıza devletimize milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz bundan sonra yapacağımız hayır ve destekleri kamu kurumlarına yapmayı prensip olarak karar aldık.

HİÇ BİR DERNEK MENSUBU DEĞİLİM

Ben hiçbir dernek vakıf, cemiyet ve cemaatin mensubu değilim. Ben sanayici ve iş adamıyım. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının başkanıyım. Benim başka bir isimle başka bir sıfatım yok. Bana İsnat edilen tüm sıfatları red ediyorum. Bunu ilk defa burada deklare etmiş bulunuyorum. Cemaate yapılan yardımların hepsi Allah rızasını gözetmek için yapılmıştır başka bir amaç başka bir İsnat yoktur”

MAHİR ÜNAL’IN CİDDİ KATKILARI VAR

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın yaptığı ciddi çalışmalarına değinen Karaküçük: “Mahir Ünal’ın son 4 yıl içerisinde çok ciddi çalışmalar yaptığını biliyoruz. Kentimize de çok büyük katkıları oldu. 10-11 civarında Çalıştay yapıldı. İki defa Ulaştırma Çalıştayı yapıldı. birçok Bakanımız Kahramanmaraş’a geldi şehrin problemleri masaya yatırıldı. Burada gerek kamu kurumları gerekse sivil toplum örgütleri o bakanlık ilgili olan problemlerimizi dile getirdik” dedi.

BÖLGESEL BİR SORUNA EL ATTI

Karaküçük, bölgesel havaalanından bahsederek şöyle konuştu: “Öncelikle Mahir Ünal’a bölgesel bir problemi el atmasından dolayı teşekkür ediyorum. Bu proje Devletimiz açısından da ciddi bir kamusal tasarruf, aynı zamanda da bir kazanç. Gaziantep havaalanı modernizasyonu için 100 milyon TL civarında bir kaynak ayrılmış, Kahramanmaraş havaalanı modernizasyonu içinde 80 veya 100 milyon TL bir kaynak ayrılmış. Yaklaşık 200 milyon TL’lik bir kaynağı dağıtmaktansa Narlı’da bulunan hazine arazilerine havaalanın yapılması çok büyük bir katkı olur.

KAHRAMANMARAŞ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR UFUK

Bu projenin Kahramanmaraş için de çok büyük bir ufuk olur bir bunu daha önce de dile getirmiştik. Mahir Ünal, 30 Mart seçimlerinden önce Gaziantep ve Kahramanmaraş kent protokolü ile ortak bir toplantı ve yerinde keşif yapmıştı. Bölgesel havaalanı o gün kabul görmemişti. İnsanların bir şeyleri kabul etmesi kabullenmesi kamuoyunun tartışması zaman alıyor.  Ama şu anda bu fikir Mahir Ünal’ın katkılarıyla ve Mahir Ünal’ın yine Bakan Mehmet Şimşek ile görüşmesi ile gündeme geldi. Bu proje Global bir proje, Mahir Ünal’ın tekrar fikir beyan etmesi bizi çok memnun etti.

ANKARA’DA KABUL GÖRÜR

Projenin yapılacağını Ankara’da bunun kabul göreceğini düşünüyorum. Havaalanı dışında önümüzdeki 4 yıl boyunca çok büyük yatırımlara imza atacağını bekliyoruz. Bu dönem milletvekilleri seçilen tecrübeli olan vekillerimiz var. Veysi Kaynak Adalet Bakan Yardımcılığı yaptı. Celalettin Güvenç değerli bir bürokrat kökeni var. Diğer milletvekillerimizin hepsinin değerli tecrübeleri var. Mahir Ünal başkanlığında güzel bir sinerji yapılacağını düşünüyorum.

BAKAN ARZUMUZ VAR

Şehirde çok büyük bir beklenti var. Kahramanmaraş olarak gönlümüzde bir bakan arzusu var. Bu bizim uzun yıllardan beri beklediğimiz bir durum.  Mahir Ünal’ın grup başkan vekilliği ise yine tüm bakanların ortasında bulunan bir çatı gibi. Tüm Bakanların ortak çalışması gerektiği bir makam. Bakanlığın çıkartmak istediği birçok yasanın hepsi grup başkanvekillerini önünden geçiyor. Mahir Ünal’ın konumunda çok önemli bir yerde”

BÜYÜKŞEHİRİN GÜZEL ÇALIŞMALARI VAR

KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, büyükşehir olmamızın çok ciddi bir şans olduğuna dikkat çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un ciddi ve güzel projeleri olduğuna değinen Karaküçük son olarak şöyle konuştu: “Fatih Mehmet Erkoç’unda çalışmalarını takip ediyoruz. Güzel çalışmalar ve güzel projeler kurgulanıp yapılıyor.  Fatih Mehmet Erkoç genç ve mühendis kökenli aynı zamanda heyecanlı birisi bu konuda da başarılı olacağına inanıyorum. Hanefi Mahçiçek ise tecrübeli bir bürokrat, geçmiş dönemde belediye başkanlığı ve milletvekili var. Necati Okay’da değerli ve gayretli.

EN ÜCRA KÖŞELERE KADAR HİZMET VAR

Büyükşehir ile birlikte tüm şehir satında büyük bir sinerji görüyorum. İlçeleri gittiğimiz zaman Büyükşehir’in çalışmalarını görmek beni mutlu ediyor. En ücra köşelere kadar kilit parke taşının döşeniyor ve yapılıyor olması Türkiye’de refahın bir göstergesi.

BÜYÜKŞEHİR OLMASAYDI BU KADAR HİZMET GİTMEZDİ

Büyükşehir olmasaydı bu kadar büyük yatırımlar ilçelerin bu kilit parke yatırma olmayacaktı. Büyükşehir’in Makro projelerini duyuyoruz. Kış turizminin yapılması için bir kayak merkezinin yapılması bizi çok heyecanlandırıyor. Dağlarımız gerçekten dağ ovalarımız da  gerçekten çok verimli. Kılavuzlu bölgesinde reklasyon alanı o bölgedeki yapılan çalışmalar Kahramanmaraş’ın ufkunu ve sosyal yapısını ciddi manada değiştireceğini düşünüyorum. 15-20 yıl önce Kahramanmaraş’ta kaliteli restoran yoktu, bugün çok güzel restoranlarımız var. Geçmiş dönemde Otel sıkıntısı vardı, şu anda şehir merkezinde şehir otelleri adı altında birçok kuruluş otel olarak hizmet veriyor. 5 yıldızlı otel ihtiyacımız yine var. Turizm anlamında Büyükşehir Belediyesi’nin bu altyapıları bu yatırımları önümüzdeki dönemde güzel meyveler verecek.”

 

IMG_2536

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik 4 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 15 kişi ...

Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğitimle ilgili kararlar Kahramanmaraş Valiliğinden Yüz-yüze eğit...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 22 Ekim 2020 günü saat 17: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Topla...

Acı Haber İstanbul’dan Geldi Acı Haber İstanbul’dan Geldi

Genç ölüm büyük üzüntü yarattı. İstanbul’da çalıştığı inşaattan düşen 25 yaşındaki Elbistanlı işçi, hayatını kaybetti. Korkunç olay, İs...

Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk Özel Yıldız’dan Yine Bir İlk

lMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Covid-19 salgını nedeni ile okulların temizlik ve hijyen bakımından uygunluğunun tespit edilmesi içi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Adayı Fırat Görgel Kahramanmaraş Ak Parti İl...

7 Kasım 2020 de yapılacak olan Kahramanmaraş Ak Parti İl Kon...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – K...

Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Bahçede yapıldı Ortaokular Müdürler Kurul...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 8 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 193.G...

Son Leyleklerin Son Dansı Son Leyleklerin Son Dansı...

Mart ayında Afrika’dan ülkemize gelen leylekler aynı z...

Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğurlandı Zeki Ulutaş Son Yoculuğun...

Eğitim Camiasının yakından tanıdığı, yıllarca Kahramanmaraş ...

Kahramanmaraş’ta PKK/KCK Operasyonu Kahramanmaraş’ta PKK/KCK ...

Kahramanmaraş’ta jandarma ekipleri tarafından silahlı terör ...

ÜÇ ÇEŞME ÜÇ ÇEŞME

Üç şâirin, çeşmesinden su içtim Mehmet Âkif, Necip Fâzıl, Ka...

Onikişubat MEM ve Doğa Kolejinden Farklı Bir Şiir Yarışması Onikişubat MEM ve Doğa Ko...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğa...

Onikişubat İlçe MEM’den Müdürler Kurulu Toplantısı Onikişubat İlçe MEM’...

Kahramanmaraş Onikişubat İLçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ